Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 9

  • 93 011
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 25
Моята машина шие с такава игла, но трябва да имаш къде да сложиш още една макара горен конец. Поне при мен е така, няма нужда от две калечрчета, само два горни конеца  Peace

# 736
  • Мнения: 617
tory, да имам място за макара, но как ще се вдява втория конец идея нямам. Не виждам да има друго място за прекарване на конец освен това което ползвам сега.
Лелеее, чак сега видях, че в комплекта игли които имам към машината има и двойна игла. Новичка ми е и съм пропуснала Simple Smile ама как се вдява още е загадка.
Малиии как се зарадвах, а още незнам как се ползва Simple Smile))

# 737
  • Мнения: X
моргана, и вторият конец се прекарва като първия. Само дето го вдяваш във втората игла.

# 738
  • Мнения: 617
Благодаря, Синьо.
Тъкмо намерих отговор на питането си в една друга тема и влизам да го напиша за да е може и други да го намерят ако се интересуват. Точно както пишеш така е само в другия пост допълват, че е добре едната макара да се върти на ляво, а другата на дясно за да не се оплитат. Ще пробвам.

# 739
  • Мнения: 25
И при мен се вдяват заедно двата конеца, само накрая се разделят в различните игли, това е. Проста работа. Не съм се сетила скоро да я пробвам.

# 740
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Плат за кърпи и покривки има в едно магазинче на паркинга на Пиротска в началото на пешеходната зона. Близо е до магазините на DMC. Не знам обаче дали пак няма да бърше кофти...
Аз също имах терзания с кухненските кърпи, но да похваля Икейските, точно като хубавите кърпи от едно време са.

# 741
  • Мнения: 0
И още нещо търся, но не го намирам по шивашките магазини наоколо - платове/ или някакво нововъведение/ за подлепяне на малки скъсани неща. Не става въпрос за лентите за подгъване на панталони, а за по-широки парчета плат или нещо друго.
Дидито   може да използваш обикновено подлепващо, или канавациа, ако не се лъжа така се казваше, то е по плътно от подлепващото, и двете се предлагат на метър и е с ширината на плата. Използава се за подлепване на сака и т.н.   Simple Smile

Синьо много свежарска блузка си направила.  Hug

mama na dili отново показваш красиви и креативни неща  Heart Eyes

моргана относно прогрмата леко, може да погледнеш в тази тема, спомням си че за да може да се отвори  програмата трябва да имаш инсталирано витруално  CD http://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cDovL3RvcnJlbnRzLnJ1L2Zvcn … jbXNnMTI3OTQ1NzM=

# 742
  • Мнения: 1
Дидито , само искам да ти кажа че можеш да намериш подлепващо на метър както като си купуваш плат , само че и аз не мога да ти кажа къде в София има такива материали .

mama na dili  ти наистина всеки път правиш все по - красиви неща Simple Smile

# 743
  • Мнения: 25
Подлепващо си взех аз от магазина на Пфаф на Графа (София), имаше няколко вида.
Би трябвало в почти всеки магазин за платове да има, по Алабин има много такива магазинчета, на Пиротска имаше... то даже не е на метър, а на сантиметър, минималното количество мисля, че беше 10 или 20см. Grinning

# 744
  • София
  • Мнения: 195
Благодаря на всички отзовали се   bouquet
Явно ще трябва да се занеса newsm01 до Алабин и Пиротска, да проуча какво е положението.  А за Икеа-та - прослушах им кърпите преди 2 седмици, но всички бяха с разни картинки или раирани. Само бяло или екрю не видях. Иначе наистина имаше кърпи, дето биха свършили работа.

# 745
  • Мнения: 617
Нова тема няма ли да пускаме?

# 746
  • Мнения: 617
Ами пуснах нова тема от страх да не ни заключат.
НОВАТА ТЕМА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=652739.msg21701011#msg21701011

# 747
  • Мнения: 51
Здравейте от доста време следя вашите творения и реших да се присъединя   Simple Smile  съвсем нова съм във шиенето но много пристрастена  търсих и рових във нета но никъде  не видях къде мога да се запиша на курс   не зная да кроя но налагам дрехата която ми е харесала върху плата и режа   ще ви кача да видите едни страхотни детски потури    кърпа за глава http://www.facebook.com/photo.php?fbid=264344506995140&set=a … ype=1&theater                Embarassed  не зная много ли се изложих със тези потури  МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЕ Sad

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
Добре си се справила/макар потурите да не са ми от любимите артикули/...а и моделката е много сладка...Мини в новата тема  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт