Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 90-та тема

  • 172 958
  • 727
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 614
Аз пак по средата на темата се записвам с нещо от просто - по-просто, но ми е най-любимите бабини манджи -

Пържено пиле в салата



Иначе ви следя и ахвам всеки път, когато отворя темата   bouquet Гледам пирожки тук-там още се мяркат  Laughing , а с тия шарани просто не знаете какво ми причинявате  Crossing Arms

Утре ми предстои приготвяне на много богато меню - и като асортимент, и като количество, дано да остане време и за снимки.

# 331
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Здравейте кулинарни вълшебници! Поздравления за труда и невероятните неща, които показвате!  bouquet Peace
От мен мнооого скромно и със стара снимка Торта "Мюсли" по рецепта на Sladka hapka:

и разрез:

# 332
  • Мнения: 112
Честит имен ден на всички НАДЕЖДИ, ВЯРИ, ЛЮБОВИ И СОФИИ! newsm51
Аз съм именничка, но няма да празнуваме вкъщи и за това скромно ще ви почерпя със Сладкиш с круши. Grinning


И една много интересна и лесна Лютеница- Лютеница на фурна

# 333
  • Мнения: 31
А били споделила рецептата за таз лесна лютеница.

# 334
  • Мнения: X
Благодаря на всички дами,които споделиха добра дума за моите медальончета!  bouquet

Луча,честит имен ден,много здраве,обич и настроение на празника ти пожелавам!   bouquet

Аз да се запиша и днес тук,с пърленка,тази е със сирене,розмарин,магданоз и шарена сол :



Хубав ден,момичета! Hug

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Луча,честит имен ден,много здраве и щастие.
Честито и на всички които празнуват днес!

ИЛИНГ много примамлива талателя Hug...да не би пънчетата да са тръгнали вече  newsm78
 Еликсирче ох тази пърленка на тази зелена детелина направо ми иде да си я грабна Hug Hug
МЕГАНС МОМИЧЕ НЯМАШ СПИРАНЕ ТИ ЕЙЙЙ Hug  bouquet
ОТ МЕН ...само сладкото ще си покажа днес цял ден готвих ребра с картофи гювеч, крем нишесте , за мен фалшив сунтляш, пекох кебапчета  и това...:


КАРАМЕЛИЗИРАН СЛАДКИШ С НЕКТАРИНИ И СИНИ СЛИВИ


 

# 336
  • София
  • Мнения: 1 341




Луча, Честит имен ден! Желая ти много здраве и много късмет!
Честит имен ден на всички именници!!!

Fresa, много ме впечатли с твоите произведения! Браво! Иска ми се да си взема от домашната талятели на Иланг-Иланг; от салатата на Цецето; от  лютеницата на Луча; фокачата на Еликсир и фантастичният сладкиш на Зиче! Ммммм, всичко е много вкусно!
За днес мързеливичко - свинско, шпиковано със зеленчуци  и още една доза сладко от бял бъз.
   

Весела вечер!

# 337
  • Австрия
  • Мнения: 28
megansq, благодаря ти за рецептата!   bouquet

еликсир страхотна пърленка си направила.   chef

ЗИЧЕ прекрасен сладкиш, много примамливо изглежда.   chef

У нас днес имаше:

Ratatouille с пилешки бутчета



Crumble със сливи, овесени ядки, мед и още нещо. Останах положително изненадана от резултата.



# 338
  • Варна
  • Мнения: 522

Заек пълнен от мен. Hug
Тук както винаги е много фкусна, Peace
За съжаление все по рядко намирам време да снимам, но редовно ви следя. Laughing

# 339
  • Мнения: 42
Хоп, ето го и тутманичето :


  bouquet

Зиче, сладкиша изглежда уникално вкусно  Hug

# 340
  • Мнения: 22 867
Venetta, хубаво сладко си направила! Heart Eyes  bouquet
Цецето, ей такива вечери обичам, ама половинът не, да можеше някак да го прилъжа... Heart Eyes  bouquet
lu4a, много апетитен сладкиш, а лютеница на фурна не съм правила, интересно звучи.  Peace  bouquet
ЗИЧЕ, любимите ми карамелизирани сладкиши! Heart Eyes  bouquet
рени55, като ти видях сладкото направо съжалих, много съм боса в тая област, не знам какво е това бял бъз. само сок съм правила, но ми донесоха цвета. Ще се поинтересувам. Валри се като другите сладка, нали?  bouquet
nudel33, направо са неустоими бутчетата, а крамбълът не се и съмнявам, че е вкусотия! Heart Eyes  bouquet
ивка27 и тя с вкусно зайче Heart Eyes, а retrodoll какъв тутманик само е завъртяла, чудесен е! Heart Eyes  bouquet


Вкъщи пак на турска и гръцка вълна, много красиво и вкусно ястие Кurdan kebabi, баница с тиквички Grinning и сирене -  колокифопита, пържени кюфтенца с пържени чушки и ябълков сладкиш.







# 341
  • Мнения: 9 108

Вкъщи пак на турска и гръцка вълна, много красиво и вкусно ястие Кurdan kebabi, ..............


ааа, няма да се разминеш така, за утре имам едни планове, но можеш да споделиш какво и как  Thinking

Едва гледам, но се оправдавам с тази долната снимка от вчера



и гарнитурата към нея  Laughing

# 342
  • Мнения: 22 867

Вкъщи пак на турска и гръцка вълна, много красиво и вкусно ястие Кurdan kebabi, ..............


ааа, няма да се разминеш така, за утре имам едни планове, но можеш да споделиш какво и как  Thinking


пеп-4о, само трябват по-длъжки сини домати. Режат се на резени по дължина, киснат 15-20 мин в студена подсолена вода, отцеждат се хубаво и се запържват от двете страни леко да поомекнат. От кайма се правят кюфтенца (по рецепта с 1 яйце, подправки и лук, аз не сложих яйце, а филия хляб). Вземат се по две резенчета син домат, слагат се на кръст, в средата кюфтенце, завива се с вътрешното резанче и след това с външното, забожда се с клечка за зъби. Върху нея се боцват резен домат и парче чушка. Слагат се в тава, сипва се малко вода и във фурната да се запекат 10-ина мин. В това време се разтваря доматено пюре във вода, на 1 с.л половин чаша вода, посолява се, ако има нужда, аз слагам и пасиран чесън (слагам и в каймата), и се излива при вързопчетата. Аз правя повече, защото става много вкусен сос, покрива ги на 2/3. Но може и по-малко да се направи и стават почти на мазнина само. Може и домати да се настържат и да се овкусят вместо доматено пюре. Много е вкусно! Heart Eyes Peace
И красотно!

# 343
  • София
  • Мнения: 1 341




Лабрекс, имай малко милост.........! Какви са тези снимки с ястия! Лелееееееее, цяла нощ сега ще ги сънувам!
Пепчо, ти да не си отворила цех за консерви? Колко труд си хвърлала само....!!! Браво на теб!
Лабрекс, цветовете на белият бъз се превръщат в дребни черни зрънца. Да, сладкото се вари като другите ( аз го пека във фурната).

# 344
  • Мнения: 148
привет кулинарки.Минавам набързо рзно и Лабрекс ме накара да слюнкоотделям.Пускам ви само една тортичка да не ме забравяте.

Покъсничко след работа ако мога ще ви разгледам обстоино.
лек ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт