На море в Турция - тема 16

  • 101 070
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 525
Много се радвам, че темата се раздвижи.
Писах преди, че съм се насочила към Дидим и Бодрум.
Търся, чета.
Ще се радвам и на препоръки за хотел тип HV. Обичам хотели тип вилички, не големи и високи.
Да има голяма територия, повече басейни (за детето, не за мен. аз се препичам само).

# 496
  • Мнения: 1 710
Астрал холидейз имат цени за ранно записване за 5-6 хотела в Анталия.

# 497
  • Мнения: 1 819
Момичета,извинявам се,че така нахлувам в темата.Отдавна ви следя,а тази година и ние се насочваме към Турция,но ще е нещо евтино като за първи път Simple SmileМоже ли да ми кажете кога излизат офертите на Он травел,защото на сайта пише очаквайте през януари,пък то половината кажи-речи мина?

# 498
  • Мнения: 10 604
Maрги, а часовете на полетите на Астрал същите ли са като на Тез, че не ги намирам по сайта?

# 499
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Момичета някой от вас да има информация,кога ще пуснат ранните записвания с полети от Варна

# 500
  • Мнения: 734
Армеец, Алианц и HDI знам аз.
HDI промениха условията си и вече застраховката може да се сключи до 24 часа от направената резервация, в случаите, в които до пътуването остават по-малко от 30 дни.
Преди беше задължително застраховката да се сключи най-малко 30 дни преди пътуването.
Миналата година за мен и детето за 2 000 евро застрахователна сума ми струваше около 55лв. застраховката.

Изрових постове за застраховки, но може би е добре да се сложи инфото на 1 страница.
май 2010г. - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=566273.msg18589159#msg18589159


zigizagi , това, което пишеш хем е вярно, хем не е съвсем точно. Ако си закупиш пакет през туроператор, лесно може да сключиш такава застраховка. Алианц наистина предлагат (с HDI личен опит нямам) Но (!!!), ако сам си организираш нещата и нямаш пакет от туроператор (т.е. договор, който за застрахователят е допълнителна гаранция явно..) , само Армеец предлагат такава застраховка. Сумата, която се заплаща е процент от сумата на екскурзията и процентът е по-голям, колкото по-далече във времето е пътуването (има интервали), мисля, че 3.5% е максималния. Говорим и за непредвидени ситуации от сорта на внезапно заболяване, което възпрепятства пътуването, кражба и др. неща....

# 501
  • Мнения: 10 604
no_name,
ние с Галактик сме писали за Алианц - тя от личен опит, аз от разговор в техен офис. Мъжът ми има Мултитрип в Алианц и има допълнително покритие за отмяна на пътуване за всички пътувания през цялата година.

Аз имам личен опит само с HDI и доколкото ми е известно техните условия са най-добри в момента, защото се прилагат и за самоорганизирани пътувания с тръгване и след по-малко от 30 дни. Миналата година Армеец искаха да има поне 30 дни преди пътуването.
Моята застраховка я сключих 30 дни преди пътуването и ми струваше 55лв. Мисля, че си е изгодно.

# 502
  • Мнения: 1 710
Maрги, а часовете на полетите на Астрал същите ли са като на Тез, че не ги намирам по сайта?

Нямам никаква идея. И аз не намирам информация. Може би часовете са близки, но полетите са различни.

 
Може ли да ми кажете кога излизат офертите на Он травел,защото на сайта пише очаквайте през януари,пък то половината кажи-речи мина?

Тази година туроператорите са много бързи и организирани Simple Smile Първите оферти излязоха поне месец по-рано от обичайното, така че предполагам, че до края на януари всички ще имат оферти, а не както обикновено, чак в средата или края на февруари.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 17:36 от Мaрги

# 503
  • Мнения: X
Тук има цена за ХОТЕЛ IC GREEN PALACE***** но само за 21.04
http://www.aventura.bg/pochivka/238/18/82/%D1%82%D1%83%D1%80%D1% … B-ic-green-palace*****.html

В тази агенция ми се виждат ниски цени,някой ползвал ли е нейните услуги?
А DELPHIN BOTANIK HOTEL***** е на много изгодна цена,другите Делфини са по-скъпи.Някой бил ли е в Делфин ботаник да сподели мнение.Очаквах да е много по-скъп,но е приемлив
http://www.aventura.bg/pochivka/320/18/83/%D1%82%D1%83%D1%80%D1% … hin-botanik-hotel*****.html



Има цени за целия период, не само за датата.

# 504
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Maрги, а часовете на полетите на Астрал същите ли са като на Тез, че не ги намирам по сайта?

Аз също ги нямам, но няма да са същите като на Тез Тур.

# 505
  • Мнения: 242
На тази фирм Ориент99 може ли да се има доверие? newsm78
Миналата година ползвахме техните услуги, но не пълен пакет, а само резервация за хотел с ранни записвания. Тяхната оферта беше най-добра. В цената беше включена и здравна застраховка за 2000 евро на човек. Не сме имали пролеми с настаняването. Малко преди да заминем се обадихме в хотела да попитаме за нашата резервация, от там казаха, че фигурираме в техните списъци.

# 506
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета някой от вас да има информация,кога ще пуснат ранните записвания с полети от Варна

Вместо запис в темата.  bouquet
И мен ме интересува почивка с полети от Варна.
Насочили сме се за август, след 18.08. Анталия, може би. Дали ще е много горещо newsm78
Едното ми дете е голямо, ще е вече на 14, другото ще е на 8.
Към какви стаи за настаняване да се насоча?

# 507
  • Мнения: 734
no_name,
ние с Галактик сме писали за Алианц - тя от личен опит, аз от разговор в техен офис. Мъжът ми има Мултитрип в Алианц и има допълнително покритие за отмяна на пътуване за всички пътувания през цялата година.

Аз имам личен опит само с HDI и доколкото ми е известно техните условия са най-добри в момента, защото се прилагат и за самоорганизирани пътувания с тръгване и след по-малко от 30 дни. Миналата година Армеец искаха да има поне 30 дни преди пътуването.
Моята застраховка я сключих 30 дни преди пътуването и ми струваше 55лв. Мисля, че си е изгодно.

Преди месец бях в офис на Алианц и надълго и нашироко говорих с техен консултант. Обясниха ми, че за самоорганизирани екскурзии нямат какво да ми предложат. Мултитрип е годишна застраховка, но здравна, за чужбина. Което е съвсем различно от това да си счупиш недай си Боже нещо (например) 5 дена преди пътуване и да не можеш физически да осъществиш това пътуване. И специално в договорите на Алианц е упоменато, че трябва да имаш така споменатия пакет от ТО, иначе застраховка - йок. Т.е., ако си купиш само самолетни билети през агенция или само си резервираш хотел, застраховка не можеш да сключиш.

# 508
  • Мнения: 10 604
no_name,
Работила съм 7 години в застрахователния бизнес и явно се изразявам твърде юридически за непрофесионалисти:
Алианц имат следните варианти за застраховка отмяна на пътуване:
1. Мултитрип+покритие за отмяна на пътуване - тези две застраховки в една - ако така е по ясно.
2. отмяна на пътуване, сключена чрез ТО за закупен пакет.
Армеец
1. Самостоятелна застраховка отмяна на пътуване, която трябва да се сключи поне 30 дни преди пътуването.
HDI
1. Oтмяна на пътуване + медицинска застраховка за минимална сума при закупен пакет (защото в пакета на ТО има медицинска застраховка с покритие 5 или 10 хил евро). Самостоятелна Отмяна на пътуване няма, но така или иначе споменатата от мен цена от 55 лв. за 2 000 евро е достатъчно добра.
2. Отмяна на пътуване + медицинска застраховка за избрана сума при самоорганизирано пътуване.
И в двата случая застраховките могат да се направят 30 дни преди отпътуване или до 24 часа от направената резервация в случай, че до отпътуването остават по-малко от 30 дни.

# 509
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Момичета, а с кола??? някой да ми подскаже, ако може на лични.   Praynig

Общи условия

Активация на акаунт