Синдром на Даун /за нашите Слънчеви Деца/ - 12

  • 76 732
  • 493
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14
Защо сте в  къщи?Да не е болен Климент?Ние сме здрави,но в градината децата са малко и групите общи.Лошото е,че няма ме логопед и за това сме на едно ниво. До скоро.Целувки на децата.

# 196
  • Мнения: 423
Не е болен . Миналата зима и петимата  изкарахме свинския грип с усложнения и сега бъррр от страх го спрях от детската заради вирусите . А пък и да се занимавам вкъщи със него ..уж  Wink Grinning
Аз разчитам на логопедката ни която не е към детската градина .Разбира се че в детската има и логопедка  и психоложка но...

От давна имам страхове свързани със училището .. бях си забранила да мисля . когато му дойде времето  . Но времето наближава. И страховете ми се засилват . Преди време бях споделила идея за домашно обучение ..все още е идея по ред причини Mr. Green

Освен това интересно ми е  колко от завършилите младежи работят нещо тук в БГ не в чужбинско..
 Колко работодатели биха назначили младежи със СД newsm78....зная колко де Wink

Дали някога и при нас в БГ ще има такова кафе като Истанбулското ..
В чуждестранско доста младежи работят и в Макдоналдс ..а тук нъцки..
Споделете ако знаете 

# 197
  • Мнения: 67
относно говора смело мога да кажа ,че Наталия напредва но почна и да тарикатства като на последък почна да изговаря само последната сричка на думата. не, че не може да я каже и най-важното образува и изречения.като/тате не пипай мама,мойта мама/и т.н.сега любимата дума и е /браво/.Наталия искаш ли луканка?-иес браво мамо-ми отговаря.българския не знаем но вкарваме и инглиш??? Joyно в посока на ината оправия няма характер ама мамата си трака  #CrazyНякой вчера гледа ли НА КАФЕ при Гала дадоха една бонбона от нашата банда казва се Деси не знам майката пише ли тук?на около 3,4 годинки е.както и да е целувки на Владко дете сладко.

# 198
  • Мнения: 71
Здравейте

Няма да крия че почти всеки ден Ви чета, но не ми оставя време да пиша /или по точно не мога да се доредя до компютъра/.Ати започна да гледа детски филмчета, любимите са му Маша и мечока и Мики Маус- клуб маус. Когато не е болен ходи на ясла и му се отразява добре според мен, учителките казват че много копира от децата. Сега ни мъчи говора - казва вече доста думички /почти правилно но с много тих глас /някои може ли да ми каже как да го накарам да говори по високо newsm78 Доста е притеснителен, трябва му време за да свикне с някои човек или в чужда обстановка newsm78
Знаете ли дали програмата Личен Асистент която е към общините ще се удължи след март 2012 newsm78
Хубав ден на всички Hug Hug Hug

# 199
  • Мнения: 108
Здравейте и от нас!Не сте ни забравили нали?Ние сме добре,но както и всички други здраво сме хванати в снежен капан.Не ходим никъде,дори рехабилитацията временно сме спряли,страх ни е от студ и грип.Иначе сме добре,вкъщи правим фитнес колкото можем,тренираме така да се каже.Имаме напредък със седенето,но и там  работим още,единия от нас седи отпред -привлича му вниманието с песни,дрънкалки и т.н. само и само да гледа напред и да седи.И така минава всеки ден,едно и също и с огромно желание вече за пролет и топло слънчице.А Теодор не се страхува от студа,смее се  и протяга ръчички към нас,според мен ни обича и усеща ние колко много го обичаме.Това е засега,хайде приятни почивни дни  и пишете и вие как я карате!

# 200
  • Мнения: 59
Честит празник на всички опиянени от любов! Много целувки на всички слънчеви деца! Дано получите много Валентинки - ние имаме троен празник Heart EyesВалентина днес става на 5 години Heart EyesПожелаваме Ви нашите успехи да станат и ваши Embarassed
Обичаме Ви newsm76 Two Hearts  loveuuu

# 201
  • Мнения: 14
Честит Рожден Ден на Валето!Да е жива и здрава,щастливо и безгрижно детство.Ние вече тръгнах ме на градина.Няма нищо ново.Весел празник на всички влюбени. bouquet

# 202
  • Мнения: 67
ЧЕСТИТ РОЖДЕН И ИМЕН ДЕН на Валентина да жива и здрава и много щастлива.Да носи само радост на мама и тати  smile3525 newsm59  bigdance2

# 203
  • Мнения: 423
Галенко 75- Hug Честит ви троен празник   bouquet  bouquet  bouquet
Честит рожден  ден на уникално красивата ми снаха  Валентина  Heart Eyes Hug  remybussi
Да е много здрава  все така слънчева  умна хубавица  newsm76


п.п Моля не бъди скръндзавела Heart Eyes и споделяй успехите на Вал. Стимулираи бре сваке  Heart Eyes. техники методи и прочее .. Трябва да сме на ниво  Wink Heart Eyes

# 204
  • Мнения: 108
Честит Рожден Ден на Валя !!! nbirthday newsm59 Да е жива,здрава и много обичана !!! smile3525 newsm03 Да има прекрасно и безгрижно детство и много успехи във всичко Simple Smile   bdbaloni smile3509

# 205
  • Мнения: 1 588
Здравейте!

Първо честит рожден и имен ден на Валето! Да е живо и здраво, да радва всички и да получи МНОООГО подаръци за двойния празник Simple Smile

Добре дошла и на щастливка Simple Smile Много поздрави на Владко, дете сладко, и на Френд Simple Smile

Добре дошли и на другите нови мами. Надявам се да намерят много полезна информация, разбиране, успокоение... и вдъхновение тук Simple Smile

Хриси също е в къщи, както и Преслава. Спрях ги от градина заради грипната епидемия (и аз съм наплашена като Евита от миналата година, когато изкарахме всички дружно поне 3 грипа и поне 4 настинки, с което изпълнихме плана за боледуване над 200-300%... пък аз дълго влачих някакви усложнения). Сега пък не ходят на градина заради студа и големия сняг, пък и пусто, много им харесва в къщи Simple Smile Гледаме да се занимаваме и с букви и цифри, но Хриси бързо се отегчава, явно трябва да помисля как да разнообразя материала... Преслава е много ентусиазирана да рисува и оцветява, дано с това повлияе и на кака си...

# 206
  • Мнения: 423
Мария тези красоти Преслава ли ги е рисувала ?Браво браво прекрасни рисунки  Peace Hug Heart Eyes
 И нашия бате е решил засега да става художник . лятото исках да го запиша на някакъв курс по рисувано но нямаше къде  ..е това е един от малките  недостатъци на малкия град...но пък с желание всичко се постига  Hug

Дай някакво клипче  или вариант по който учите буквите и цифрите
  Климент обожава да учи буквите...нооо   метода ни е- взима буква от едната страна е рисунката от другата буква . Тарикатко казва първо .А, мече буква М и пъха в джобче   и т.н
 Хем за финната моторика . но засега ги знае всички букви асоциативно .
 Казва ти си мама с М и Вили със В  Mr. Green Heart Eyes

Казвайте ваши идеи и варианти за лесно обучение  Hug.. не бъдете  егоистични  споделяите Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

п.п Сетих си  и още нещо ..Искате  ли да се съберем  и да направим една групова барабанотерапия  с децата  Hug

# 207
  • Мнения: 45
Дай някакво клипче  или вариант по който учите буквите и цифрите
  

http://www.kid.ru/rebenok/doman316.php#P3401

Относно четенето - вижте и следващата глава (линка е в долния десен ъгъл на страницата)

# 208
  • Мнения: 51
 Hugпривет от Силистра  Simple Smile и ни растем по малко ,вече станахме на 5 кг  Simple Smile Simple Smile знам че за вас е малко ,но за нас е -мноого  Praynig Hug.Вече се опитваме да седнем ,упорите сме  и се опитваме да се надигаме /като костенурче по гръб / ,сама се надига като се държи за пръсти ми  Simple Smile,дава ръчичка за здрасти и показва колко голяма  HugВече си хапваме супички и пюренца с лъжичка -вече сме големи госпожички  Simple Smile  Тук съм намерила за Настенька едни сайтове ,но сме още малки -може за по големички дечица да свършат работа ))))))))    http://bukvar.igrimomicheta.net/  ,http://www.manicheta.com/,http://www.drebcho.bg/stories/13/Kakvo_e_ranno_obuchenie/Igrichki_s_mama_i_tati_%28za_deca_na_2це_godini%29.htm,http://lesnota.imot-bg.com/Drugi/KIDS.htm   целувки за малки и големи сладури  Hug Hug Hug

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 630
http://www.slusham.com/detsata-s-autizam-ili-sindrom-na-daun-ne- … a-za-bokluka.html - Как родителите се справят с деца с проблеми – в „Такъв е животът – Да бъдеш родител” на 18 февруари от 15.00 часа по bTV

В следващия епизод на документалната поредица по bTV, посветена на родителството, зрителите ще се запознаят със семейството на 10-годишния Божидар от Варна. Той е със синдрома на Даун и още при раждането му лекарите са посъветвали родителите му Бисерка и Коста да го оставят в дом. Десет години по-късно Божидар ходи на училище, пее, танцува и е изключително щастливо дете. Как родителите му са преодолели всички проблеми – ще стане ясно в събота от 15.00 часа в „Такъв е животът – Да бъдеш родител” по bTV.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт