КРУИЗИ

  • 80 212
  • 840
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 50
Здравейте, много съм благодарна за изчерпателната и полезна информация от по-старите пътешественици. Предстои ми круиз от Генуа на 14 септември. Имам вече резервация, искам да попитам само - как разбрахте от кой точно кей се качвате? Аз ще пътувам със Сплендида.

# 616
  • Мнения: 14 418
Фирмата ,от която сте закупили круиза изпраща подробна информация на мейла Ви,включително и точно от кой кей тръгва.
Иначе корабите спират на пристанищата винаги на едни и същи кейове.
В случайя Сплентида-в сайта на компанията за всеки кораб има уеб камера къде се намира в момента-и така може да видите кея Hug

Последна редакция: нд, 21 апр 2013, 19:35 от Sause baus!

# 617
  • Мнения: 50
Благодаря, сигурно ще изпратят, още е много рано.

# 618
  • Мнения: 14 418
http://www.msccruises.com/gl_en/Ships/MSC-Splendida.aspx


Бинокъл ,погледни тук Hug  натисни уеб камера-корабчето напуска Марсилия и се вижда къде е Wink

# 619
  • Мнения: 90
Здравейте,

Искам да споделя с вас проблемите ни свързани с предстоящия ни круиз за да ви спестя подобни проблеми за в бъдеще.
Още януари букнахме круиз за 26 април по средиземноморието за цялото ни семейство. До тук добре, но проблема е в агенцията, която избрахме да организира пътуването ни - АСТРАЛ ХОЛИДЕЙС.
Едва вчера ( 40 дни след като сме платили всичко -круиз и самолетни билети) най-после получихме по мейла вал черите и електронните билети от агенцията, само ден преди пътуването. На двама от нас имената бяха сбъркани по два различни начина и то след като сме разменили уточняващи имейли.
Разбира се веднага се свързах с тях, но отговорът им беше, "че имената не могат да се променят и че те са уведомили колегите от Алиталия и круизната компания, но отговор не очакват, да тръгваме така, вероятно няма да има проблем ". Е, това се казва "добре свършена работа"!
Аз, разбира се продължавам да се опитвам да оправя проблема, който е само по тяхна вина, но от тях не получавам никаква подкрепа.
С този пост искам да ви предупредя за тази агенция. Не ви я препоръчвам!

# 620
  • Мнения: 2 575
SofiaBg - много неприятно това с имената, особено за самолетните билети, Ние сме ползвали Астрал Холидейз 2 пъти за Анталия и съм много доволна, явно лош късмет при вас. Все пак за круизите специално има доста по-подходящи туристически агенции на пазара, които са специализирани в круизи и може да се разчита на перфектно обслужване в тази сфера от тях.

Аз пък, междувеменно, точно бях казала, че скоро на круиз едва ли ще отидем след предишните няколко, които в един момент омръзват, а взех, че току-що резервирах един CELEBRITY ECLIPSE с чуден маршрут, който иначе едва ли ще посетя - Исландия, Файорски о-ви и Норвежки фиорди!
Нямам търпение да дойде Август - за мен месец, в който НЕ се ходи на море, а точно по такива северни интересни дестинации Sunglasses Wink

Някой ако е резервирал категория " гарантирана веранда" нека сподели после какво местоположение му се е паднало  - висока, ниска палуба?

# 621
  • София
  • Мнения: 3 771
SofiaBg - много неприятно това с имената, особено за самолетните билети, Ние сме ползвали Астрал Холидейз 2 пъти за Анталия и съм много доволна, явно лош късмет при вас. Все пак за круизите специално има доста по-подходящи туристически агенции на пазара, които са специализирани в круизи и може да се разчита на перфектно обслужване в тази сфера от тях.

Аз пък, междувеменно, точно бях казала, че скоро на круиз едва ли ще отидем след предишните няколко, които в един момент омръзват, а взех, че току-що резервирах един CELEBRITY ECLIPSE с чуден маршрут, който иначе едва ли ще посетя - Исландия, Файорски о-ви и Норвежки фиорди!
Нямам търпение да дойде Август - за мен месец, в който НЕ се ходи на море, а точно по такива северни интересни дестинации Sunglasses Wink

Някой ако е резервирал категория " гарантирана веранда" нека сподели после какво местоположение му се е паднало  - висока, ниска палуба?

Поздравления....Чудесен избор, отлично време, добра компания, любим наш маршрут. Бяхме резервирали същата категория, но на Celebrity Infinity, падна ни се точно по-средата. Вие имате 6 възможни дека за веранда, където и да сте, ще е добре. Фиордите имат задължителна нужда от веранда. Пожелавам ви висок дек. Успешно плаване.......
Колкото до имената по-горе...много неприятно...може да възникне голям проблем. Абсолютно правилно, трябва да се ползват агенции занимаващи се само с круизи.

Последна редакция: ср, 24 апр 2013, 16:10 от Bled

# 622
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Аз вече осигурих билетите, нощувката в Рим и сега почвам да правя конкретните планове за местата, където ще спираме. Има време, ама сърце трае ли...
Кажете какво може да се разглежда на Ибиса, Палма де Майорка и Вилафранш? Нещо извън обичайното по справочниците?

А, и още нещо - една съседка, ходила през февруари на круиз с MCS, ми каза, че имало възможност да си заявиш възможно най-ранното слизане на последния порт - това във връзка с бързането за полета следобед.

# 623
  • Мнения: 14 418
А, и още нещо - една съседка, ходила през февруари на круиз с MCS, ми каза, че имало възможност да си заявиш възможно най-ранното слизане на последния порт - това във връзка с бързането за полета следобед.

Да,лично проверих така е .Шатълът на човек пристанище-летище в Рим е 46евро.

# 624
  • Мнения: 92
Asinka метна ме като ми писа ,че са ти омръзнали круизите Simple SmileЧрез коя българска фирма резервирахте круиза ?

# 625
  • Мнения: 2 575
mila_go - пътувам адски много и точно круизната почивка не е най-доброто, което ми се е случвало Simple Smile Но пък разнообразието и възможността да видиш няколко нови места за 10-на дни не е за пропускане. След последен круиз с Епик 2010 вече е минало достатъчно време, за да се навия на нов явно Simple Smile

С БГ фирма ( всеизвестна в темата) резервирах само и единствено първия ни круиз през 2008 или 2009 не помня вече Simple Smile)) - Контитранс М - мноооооого добри!!!!

След това или директно през компаниите или вече втори път ползвам www.vivavoyage.co.uk и цената в моя случай е с около 1000 Долара по-добра, отколкото директно от сайта на Celebrity.
Както някой беше писал в темата по-напред - броя си стотинките и затова предпочитам да спестя тези джобни  Mr. Green Mr. Green

# 626
  • Мнения: 274
Здравейте, благодаря за информацията и впечатленията изложени тук. Ние тръгваме на 1.05 от Генуа...Единственото ми притеснение вече, че другите ги преживяхме  Mr. Green ,  е относно инструкциите от компанията за размери на багажи, дерс код и разни подобни дреболии, който излизат в последния момент  Mr. Green 
 SofiaBG, много неприятно, при нас имаше други причини и се наложи да заменим името на съпруга ми с това на синът ми, като само няколко букви се сменят от първото име и доплатихме такса от 70 евро.  А самолетният билет, защото е с wizz .....просто изгаря, купихме нов.  Понякога промоциите "излизат през носа", защото не търпят никакви промени или други алтернативи.   
Тръгвам с нежелание, дано не остана разочарована и от MCS .

# 627
  • Мнения: 234
Vessella, на кой кораб на MSC заминавате? От Генуа Седемте перли ли ще правите - Генуа, Наполи, Палермо и т.н. ще въртите?

# 628
  • Мнения: 274
bambi2009, Палма, Ибиза, Валенсия и Монте Карло, на Опера.

# 629
  • Варна
  • Мнения: 3 945
bambi2009, Палма, Ибиза, Валенсия и Монте Карло, на Опера.



И защо нежелание по този хубав маршрут????

Общи условия

Активация на акаунт