КРУИЗИ

  • 80 246
  • 840
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 3 771
Oasis of the seas ще бъде в Европа през есента, ако някой се интересува:

http://www.vivavoyage.co.uk/travel/cruise/sailplan.rvlx?CruiseItineraryID=283409

Прекрасно, дебна ги отдавна, The Oasis of the Seas и The Allure of the Seas, те са най-големите в света.
http://www.charterworld.com/news/frommers-names-oasis-seas-allur … ise-ships-of-2011

Последна редакция: чт, 18 апр 2013, 17:04 от Bled

# 601
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Мерсаж за бързия отговор, Bled. A от гарата до там... имаш ли идея? Някакъв градски транспорт ли, такси ли, или пешачката  Laughing Багажът се очаква да е в границите на разумното (голям салонен на Wizz), пък и мъжо си е свикнал да носи  Mr. Green







Мога да ти кажа нашия  хотел , вижда се от гарата(80 м.) , а от стаята ни се виждаше кораба(1 000 м.) и на много по удобно място за разходки ,съвсем в града ,  от този дето сте намерили вие.:
хотел RAMADA
172 евро за 2 нощувки с много богата закуска , 4*.

# 602
  • Плевен
  • Мнения: 28
Благодаря Bled .Нашият кораб е Сплендида ,а маршрута Генуа ,Марсилия,Барселона Валенсия Тунис ,Рим ,Генуа.Моето притеснение е единствено дали ще ни стигне времето да пътуваме от круизния терминал с влака до Рим.Другите градове са ми по ясни.А и ще прегледам форума за допълнително инфо.Предният ни круиз беше карибски и за това средиземноморските не са ми много ясни .

# 603
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря Bled .Нашият кораб е Сплендида ,а маршрута Генуа ,Марсилия,Барселона Валенсия Тунис ,Рим ,Генуа.Моето притеснение е единствено дали ще ни стигне времето да пътуваме от круизния терминал с влака до Рим.Другите градове са ми по ясни.А и ще прегледам форума за допълнително инфо.Предният ни круиз беше карибски и за това средиземноморските не са ми много ясни .

Така и предполагах, този маршрут сме го минали вече, а на Сплендида сме били 2 пъти, ще останете доволни. Писахме доста по въпроса за трансферите, прочети ги, ако има нещо сме насреща.

# 604
  • Мнения: 2 575
Oasis of the seas ще бъде в Европа през есента, ако някой се интересува:

http://www.vivavoyage.co.uk/travel/cruise/sailplan.rvlx?CruiseItineraryID=283409

Прекрасно, дебна ги отдавна, The Oasis of the Seas и The Allure of the Seas, те са най-големите в света.
Точно така - плавахме на Oasis като беше чисто нов, а Allure още не беше довършен. Наистина е различен и ОГРОМЕН!

# 605
  • Мнения: 211
Oasis of the seas ще бъде в Европа през есента, ако някой се интересува:

http://www.vivavoyage.co.uk/travel/cruise/sailplan.rvlx?CruiseItineraryID=283409

Прекрасно, дебна ги отдавна, The Oasis of the Seas и The Allure of the Seas, те са най-големите в света.

И аз така, жалко, че чак през 2014 г.  Rolling Eyes

# 606
  • София
  • Мнения: 3 771
Oasis of the seas ще бъде в Европа през есента, ако някой се интересува:

http://www.vivavoyage.co.uk/travel/cruise/sailplan.rvlx?CruiseItineraryID=283409

Прекрасно, дебна ги отдавна, The Oasis of the Seas и The Allure of the Seas, те са най-големите в света.

И аз така, жалко, че чак през 2014 г.  Rolling Eyes

Може да се засечем, но на тези кораби трудно ще се открием, шега........... Joy

# 607
  • Мнения: 14 437
Шега,шега,но не е невъзможна истина Wink

# 608
  • София
  • Мнения: 3 771
Шега,шега,но не е невъзможна истина Wink

Да така е, приятелствата които сме създали на тези кораби са много силни......

# 609
  • София
  • Мнения: 1 668
Само до кажа ,че днес си букнах паркинг на Круизния терминал в Генуа и цената за лека кола 90 евро за 8 те дни.Круиза ни е от Генуа с тръгване на 7 септемри и и ако има някой друг да пътува нека пише.За нас това е втори круиз и ние сме вече калени в боя.Ако мога да бъда полезна с нещо питайте

Здравей, ние сме на същата дата на същия кораб от Генуа Simple Smile Най-вероятно ще се засечем.
А Oasis of the seas ми е мечта, ако ми хареса круиза, догодина е идеален вариант, въпреки че за догодина мисля по-скоро извън Европа  Simple Smile
Някакво мнение за хотел holliday inn в Генуа? Уж към него се насочих...

# 610
  • София
  • Мнения: 3 771
Само до кажа ,че днес си букнах паркинг на Круизния терминал в Генуа и цената за лека кола 90 евро за 8 те дни.Круиза ни е от Генуа с тръгване на 7 септемри и и ако има някой друг да пътува нека пише.За нас това е втори круиз и ние сме вече калени в боя.Ако мога да бъда полезна с нещо питайте

Здравей, ние сме на същата дата на същия кораб от Генуа Simple Smile Най-вероятно ще се засечем.
А Oasis of the seas ми е мечта, ако ми хареса круиза, догодина е идеален вариант, въпреки че за догодина мисля по-скоро извън Европа  Simple Smile
Някакво мнение за хотел holliday inn в Генуа? Уж към него се насочих...

Да не се повтаряме, хотела е добър избор, ако не ви се разхожда в центъра, точно срещу порта в зависимост на кой кей ще спре кораба. За него се отнася същото, което писахме и за Columbus Sea, само че вашият е малко по-близо. Приятно плаване.

# 611
  • София
  • Мнения: 1 668
Bled, благодаря   bouquet
При всички случаи явно ще си има ходене с багажа, един път от Милано до Генуа, втори път до хотела. Ще ги поогледам още и ще избера.

# 612
  • София
  • Мнения: 1 278
...Някакво мнение за хотел holliday inn в Генуа? Уж към него се насочих...
Ние сме го букнали - много добър му е рейтинга, добро местоположение и беше на много добра цена в сайта на холидей ин - 60 евра за двойна стая със закуска.

# 613
  • Мнения: 213
Записвам се, че нещо много изпуснах  smile3558
Нещо не ми излиза темата в Отговори и сега трябва да прочета 15 страници.  Laughing
Ама ще го направя с многоооооооооо голямо удоволствие!

# 614
  • София
  • Мнения: 3 771
Имам няколко въпроса в пощата относно разходи и цени на круизи. Някой пита колко да приготвя, а други ще стигнат ли еди колко си ? Отговарям тук, за да не пиша поотделно на всеки. Това което ще кажа е лично мое мнение и преценка, без да обвързвам никой. Всеки по различен начин може да си подреди нещата и да похарчи различно.
Ще опиша разходите по един възможно най-нискобюджетен круиз, за да не се плашат тези които все още не са ходили, смело напред, няма по-хубаво нещо от това.
Разходи за пътуване от София/приемаме за начален порт Венеция, ако порта е  Чивитавекия, Савона, Генуа, Ливорно или др., ще увеличим само килиметрите/.: 2x1160=2320км.
при разход 8/100, средна цена 1,50евро/България 1.30 Италия 1.70 http://dvigateli.info/fuel_price// = 280евро
Ако приемем, че се пътува със самолет или друг транспорт ще се получи почти същото, като прибавим към този разход паркинга и пътните такси. Говорим за Low cost полети, автобус или влак.
Ще направим разхода за един човек при 4 човека в автомобил, най-рентабилно е.
1/Гориво-70 евро на човек
Един хотел на връщане и един на отиване, цена за двойна стая средно, примерно 50 евро х2 =100 евро. Възможна е доста по-ниска цена, примерно 20-40 евро /поне 3 звезди http://www.booking.com/hotel/it/las-vegas.bg.html?aid=339530;lab … 7cf8f4c74cdacb2X1 примера е произволен, в близост до Венеция, цената е за момента / за стая на гореща оферта, затова от тук ще останат пари за храна и кафе по пътя.
2/Хотел-50евро на човек/2 нощувки
Взимаме най-евтиния круиз от последната оферта 2в1 на MSC за 7 дни. Цената беше 218 евро за двама минус 5% за цяло плащане, тоест 207 евро двама или 103,50 за един.
3/ Цена круиз-103.50евро на човек
4/ Пристанищни такси-120евро на човек
Паркинга на колата в порта е около 10 евро на ден, тоест 2,5 на човек.
5/ Паркинг за колата на порта 17,5 на човек
Има задължителни бакшиши за персонала, на всички компании варират, приемаме средно 7 евро на ден за един човек.
6/ Бакшиши 7х7=49 евро на човек
7/ Пътни такси- около 25 евро на човек / ако се пътува със самолет отиват за летищни такси/.
Част от тях могат да бъдат избегнати, при по-бавно и романтично пътуване.
И до тук свършват неизбежните, задължителни плащания.
Тоест 435евро за един, 870 за двама.
Можем да продължим с екстрите, които не са задължителни:
Безалкохолни и алкохолни напитки, кафе, чай, вода, екскурзии от борда, СПА/фитнес, аеробика, танци са безплатни/, сувенири, покупки и т.н.
Приемете следната формула при условие, че не искате да се лишавате от нищо: Колкото до сега изчислихме, още толкова, тоест 435х2 за един или 870х2 за двама.
Крайна цена за двама 1740 евро за седем дни, без лишения, но и без големи екстри. Но не забравяйте, че може да минете и само с половината ако бюджета не го позволява. Също не забравяйте, че това е круиз на промоция с възможно най-ниската цена.
Това е в общи линии, лично мнение и личен опит. Плащали сме и доста по малко, но също така  и много повече на различни компании.
Ако има нещо пропуснато или забравено няма да се сърдя ако ме поправите. Приятен уикенд.

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 16:54 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт