КРУИЗИ

  • 80 213
  • 840
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 50
Taка е. И аз съм на това мнение. Аз също съм свикнала да следя цените на Low cost-ите и го правя редовно. Wizz обаче в последно време, откъм цени, определено не са съвсем като преди. Тъй като имам и други пътувания преди круиза, имам дестинации, които следя от месеци... ей не паднаха тия цени под 200лв и това си е. Та в тази връзка, като гледам как вървят нещата, май и аз на отиване ще взема на BG Air, не е супер идеалната цена, но ...
А за връщането тази сутрин си купих Милано-Букурещ на добра цена, между другото  Simple Smile
На мен само Италия точно ми е за пръв път, минавала съм я само транзитно, та затова така някак си много въпроси ми нахлуха вчера, именно за там, но ще ме извините  Rolling Eyes 

# 526
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Петерки, много си прав за wizz, само че при нас проблема е, че искам да чекирам 2 куфара и така цената ще е с 310лв нагоре. Затова след много мислене, аз лично се ориентирах към Бългерия Ер, тя цената ще излезе същата до Милано. Иначе преди половин година, когато летях към Милано летях на абсурдно смешна цена, но само с ръчен багаж


Чакай бе човек , 2 багажа = 70кг. + 20 кг кабинен багаж ????
Ако е само за един круиз???
Няма начин хем да си носиш гардероба и хладилника , хем да летиш с нискотарифна компания и да ти е евтино.При теб решението е да пътувате с кола.

# 527
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ние в Тунис си се спазарихме с едно такси, за 30Е  двупосочно ни вози до малкото забележителности, които са изброени в по-горен пост. Хванахме го малко по-напред. там ходейки  те обграждат десетина типа, предлагайки цени в низходящ ред, колкото си по -далеч от кораба... Wink Мен лично Тунис и Марсилия не ме впечатлиха. Или просто защото съм живяла в арабска държава не ми хареса много. Мнооого мърсотия и мъже по улиците..жени почти не се виждат, с изключение на круизните туристки. GrinningНа тамошният им битак се пазарете..много свалят цените на разните сувенири. Такситата лъжат в км, на пристанището ни уверяваха че сме на 50-60км от града, а не бяха повече от 20-30..поне по преценка на мъжът ми. Попаднахме на страшно весел и отзивчив шофьор, голяма забава веше в колата Joy

# 528
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, видяхте ли последната промоция на MSC Cruises, НЕВЕРОЯТНИ.....Цените започват от 207 евро за двама, седем дни....Възможни са резервации само до утре 11-04-2013....

# 529
  • Мнения: 1 286
Да, страхотна оферта, аз направих резервация, остана само да платим днес, но нещо все се колебая още....Приятелското семейство,  с което решихме да ходим , също се колебае...Досега не сме били на круиз и не знам дали точно това да е почивката ни за годината. Страхотна е средиземноморската дестинация с тръгване от Чивитавекия, аз за нея съм резервирала. До края на деня има още малко време:) да решим. Ако се откажем, ще чакаме следващата промоция. Чета ви редовно и трупам информация, за което съм ви много благодарна- чудесно е да има с кого да споделиш. Лек ден на всички!!!

# 530
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Отговарям  тук на Ивенце на въпрос зададен на лични защото явно вълнува мнозина.

За притеснение е  да се напаснат точно часовете , а и пътя от Бергамо или Малпенса до Генуа е доста затова изисква буфери.Т.е. летете за Италия поне ден предварително дали Рим,Венеция или Милано зависи колко ниска цена ще набарате за самолетен билет, защото той тежи в калкулацията доста повече от влаковия.Да не ви пука , че на отиване и връщане ще летите по различни дестинаций и авиокомпаний , често така се получава по приемлива цена от комплектна отиване и връщане.Престани да  се притесняваш за влака.На практика и от Рим,Венеция или Милано има влакове на всеки час и не съм чувал случай да няма билети просто е безмислено да ги купуваш от тук.Още една подробност за влаковете в Италия.Само ЕВРОСТАРа има час и ден , а ЕВРОСТАР до Генуа май нямаше,сега не мога да се сетя.Всички останали билети са просто Милано - Генуа например без ден и час само коя класа е и ти си избираш деня и часа в рамките на един месец напред.За да валидизираш билета се подпечатва на самия перон.Внимавайте само да не се качите на влак от по висока класа, тогава кондуктора ви пише фиш за доплащане заедно с малка глоба.Колкото до буфера винаги е по добре да летите по рано ден - два.Все пак е по добре да платите една - две нощувки на отиване и връщане отколкото да провалите мечтан круиз за много стотици , а и какво му е лошото да се прекара някой и друг ден в   Генуа , Рим,Венеция или Милано Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Другото което много притеснява дамите е облеклото.Огромната тълпа на кораба е толкова анонимна , че просто никой няма да ви обърне внимание.Колкото и неглиже да сте облечени никой няма да ви върне от никъде , стига да не сте по бански разбира се Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Колкото до  промоцийте купувайте смело.Тълпата на кораба е всякакъв тюрлюгювеч.Имаше една двойка от Хонг Конг който си бяха купили круиза на близо три пъти по висока цена и разбира се бяха в общия кюп.Никой не се интересува за колко си си купил билета и от къде,на кораба всички за равни , ВИП няма освен ако не си плащате или доплащате в платените и а ла карт ресторанти.

# 531
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Да, страхотна оферта, аз направих резервация, остана само да платим днес, но нещо все се колебая още....Приятелското семейство,  с което решихме да ходим , също се колебае...Досега не сме били на круиз и не знам дали точно това да е почивката ни за годината. Страхотна е средиземноморската дестинация с тръгване от Чивитавекия, аз за нея съм резервирала. До края на деня има още малко време:) да решим. Ако се откажем, ще чакаме следващата промоция. Чета ви редовно и трупам информация, за което съм ви много благодарна- чудесно е да има с кого да споделиш. Лек ден на всички!!!



Хич даже не се колебайте , круиза е хубаво нещо Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Тук съм описал един от нашите круизи:
http://patepis.com/?cat=2294
На мейл мога да ти пратя още инфо , корабен инфобюлетин ..........

# 532
  • София
  • Мнения: 3 771
Да, страхотна оферта, аз направих резервация, остана само да платим днес, но нещо все се колебая още....Приятелското семейство,  с което решихме да ходим , също се колебае...Досега не сме били на круиз и не знам дали точно това да е почивката ни за годината. Страхотна е средиземноморската дестинация с тръгване от Чивитавекия, аз за нея съм резервирала. До края на деня има още малко време:) да решим. Ако се откажем, ще чакаме следващата промоция. Чета ви редовно и трупам информация, за което съм ви много благодарна- чудесно е да има с кого да споделиш. Лек ден на всички!!!

Не се колебайте, смело напред, винаги има първи път. Ако трябва някаква информация, просто питайте, минали сме почти всички маршрути с различни компании......

Последна редакция: чт, 11 апр 2013, 12:00 от Bled

# 533
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, много искам тази тема наистина да е в полза на всеки, който иска да пътува информиран. Прочетох такива неща тук, които по една или друга причина, не могат да се нарекат полезни. Не искам да обидя никой, напротив. Съветвам всички, да не се съобразяват много със съветите от рода: тази компания е зле, тези кораби не стават, били като автобуси, ползвайте скъпите-те са супер, да се унизяваш с простосмъртните-еди къде си и т.н.
Не споменавам компании, не е етично. Не се изхвърлям, колко круиза имаме, само ще кажа, че са много, с почти всички компании до които имаме достъп в интернет или други начини, няма нито един от който да сме недоволни !
Да не объркваме тези, които тръгват на това удоволствие за първи път. Всеки има право на избор. Как да изберем своя круиз, особено ако е пръв ? Не се изхвърляйте на тези круизи, които се натрапват, направете своя избор сами и после питайте. Едва ли е нужно да платите 3000 евро, когато може да започнете с 300/седем дни за двама/. И в единият и в другият случай ще спрете в 6-7 пристанища, но едните ще ви глезят повече и ще пиете алкохол безплатно, това ли е целта. Но ако направите 10 круиза по 300, пак 3000 вече ще сте спрели в 50-70 порта, и ще се видели десет пъти повече.
Как всеки разбира един круиз, разбира се по различен начин. За едни е почивка, за други начин да видят света, за трети да отпразнуват своя празник и т.н. Когато не си пътувал много, няма начин да е почивка. Защото на всеки порт слизаш, обикаляш, дали организирано или не. Когато вече имаш доста круизи като нас, и повтаряш дадени портове, вече не слизаш толкова и имаш удоволствието да си цял ден на басейните и се отдаваш на почивка и удоволствия.
Имайте предвид, че круиза не е само цената, която се обявява, смятайте го по следният начин, минимум по две, ако е на средна цена. Ако е промоция с много ниска цена по три или четири.  
Имате пътуване, задължителни бакшиши, глезотии и т.н. Екскурзиите в някой случай са доста по високо перо от самият круиз, варират приблизително от 30 до 130 на човек за всеки порт, но без тях не може, ако не си минал вече по тези места. Ако бюджета ви е нисък, няма страшно, слизате самостоятелно или с трансфер, което е евтино. Не закъснявайте, корабите чакат много малко и тръгват.
Много се коментира храната, спокойно на всички кораби храната е в изобилие. Местата в ресторантите, дали да са за двама или не. Вие избирате, ако не ви харесва компанията помолете да ви сменят смяната или масата, почти навсякъде е възможно. Ако ли не, има бюфет за всеки. Само ще кажа, че приятелствата, които започнахме точно от тези маси с различни пасажери от цял свят са доста силни и обвързани. С някои от тях вече пътуваме и си правим срещи за общи круизи с невероятни преживявания.
Самото пътуване до порта, мога да кажа , че е най-удобно с кола ако тръгваш от Европа. Защо: багажа е много, ще видите много повече по-пътя, отколкото със самолет или влак, няма проблем с паркирането на почти всички портове за около 10 евро на ден, няма трансфери, колата е на крачки от кораба. Когато пътувате към началната точка, винаги минавайте по различни маршрути, ако не ги знаете питайте, нали сме за това.
Пак казвам, не се натрапвам, не подценявам мнението на никого. Но нека този който влиза тук за първи път, отива на първи круиз, да не се стряска и да му се помогне.
Няма по хубаво нещо от един круиз, и най-ниските цени имат своето място, корабите, които се пускат в последно време на вода и от нискобюджетните компании са последно поколение ЕКО и лукс. Не робувайте на цената, с добра компания и настроение ще се завърнете нови хора.
Приятно плаване и питайте, винаги съм готова да помогна.

Последна редакция: чт, 11 апр 2013, 11:21 от Bled

# 534
  • Мнения: 50
Супер си го написала, Bled. Мерси за хубавите думи и за инфото Simple Smile

# 535
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Най-сетне и ние си харесахме круиз - септември, тръгване от Генуа.
Ще пътуваме със самолет дотам и може би на връщане ще останем ден - два в Генуа.
Можете ли да ми препоръчате място за нощуване?

Да се оглеждам ли за билети на Wizz до Милано или да не си правя екперименти с автобуси, влакове и т.н? Или да буквам от по-рано редовни линии?
Вчера като пуснах търсене на билети, цената с нормални авиолинии (с прекачване, разбира се) излезе колкото двупосочен автобусен билет  Shocked

# 536
  • Мнения: 14 418
Tari Tasartir със Сплендтида ли плавате?

# 537
  • София
  • Мнения: 3 771
Най-сетне и ние си харесахме круиз - септември, тръгване от Генуа.
Ще пътуваме със самолет дотам и може би на връщане ще останем ден - два в Генуа.
Можете ли да ми препоръчате място за нощуване?

Да се оглеждам ли за билети на Wizz до Милано или да не си правя екперименти с автобуси, влакове и т.н? Или да буквам от по-рано редовни линии?
Вчера като пуснах търсене на билети, цената с нормални авиолинии (с прекачване, разбира се) излезе колкото двупосочен автобусен билет  Shocked

Прекрасно.....Не уточнявате цена за хотела в Генуа. Този хотел се намира на самото пристанище NH Marina,/около 120 евро/ точно до аквариума, но не съвсем до круизния терминал. Друг прекрасен хотел е Grand Hotel Savoia, но ако не го хванете на промоция ще ви излезе солено. Ние сме спали в него за 78 евро, нормалната цена е около 200. От терасата на хотела виждате кога ви пристига кораба, уникално. Има разбира се и по-ниски цени 50-60 евро, според бюджета ви. Леко плаване.......

# 538
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Докато си говорим тук, изведнъж ми светна, че е по-добре да се качим от Чивитавекия - хем ще имаме повече време за Рим, хем билетите дотам ще излязат по-евтино и с повече възможности.
Та за две минути смених резервацията и сега вече питам за Рим  Embarassed

С MSC Orchestra ще бъдем, Sause baus.

# 539
  • Мнения: 14 418
Tari Tasartir-и аз така почнах и стигнах до входно-изходна точка Рим Heart Eyes,но Сплентида като дати ме устрои по-добре Hug

Общи условия

Активация на акаунт