КРУИЗИ

  • 80 247
  • 840
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 741
Да помоля за съдействие:
Кои са сайтовете, от които резервирате изгодни круизи? Не съм ходила досега, а много искам...

# 541
  • Мнения: 14 437
Скрит текст:
http://www.msccruises.com/gl_en/select_your_country.aspx   -този е на самата круизна компания

http://www.msccruises.com/gl_en/select_your_country.aspx  - този е на фирма в Б.я

# 542
  • София
  • Мнения: 3 771
Докато си говорим тук, изведнъж ми светна, че е по-добре да се качим от Чивитавекия - хем ще имаме повече време за Рим, хем билетите дотам ще излязат по-евтино и с повече възможности.
Та за две минути смених резервацията и сега вече питам за Рим  Embarassed

С MSC Orchestra ще бъдем, Sause baus.

Тръгването от Civitavecchia има и плюсове и минуси. Не се разбира какво точно те интересува, порта или Рим. Ще започна с това, че тръгването от тук е много удобно, но ако си с кола. Паркираш точно до кораба, закарват те с бус до чекинга и готово. После слизаш и вече си в колата.
Вашият вариант, кацане на Fiumicino на 60км. от порта и на 30км. от Рим. Разстоянието Рим-Civitavecchia е 75км. Най-добрият вариант е кола под наем. Взимате е от летището, разхождате се в Рим, преспивате или не, не знам, отивате до Civitavecchia пак с нея и е освобождавате там. Преди да е освободите, закарвате багажа до буса в самият порт /той е огромен, не трябва да го правите пеша/. После се връща само шофьора да освободи колата в града, след което обратно в порта. Най-близкият до порта офис е на Avis.               
Другият вариант е таксита или трансфери, неудобно и скъпо. Трансфера от порта до Рим, в една посока за двама, варира от 50 до 100 евро, както се спазариш. Ако го правите така, трябва уговорката, да бъдете  закарани до хотела, после да ви вземат от хотела и да ви закарат до кораба /казвам пак, до кораба, не до началото на пристанището, защото ще сте доста далеч от кораба/.
За градски транспорт, много трудна работа с този багаж.
И последно, преспиване в Civitavecchia, има много хотели до самият порт, но нали искате да се разходите и в Рим.
Сложно нали, но аз вече казах най-удобният вариант, колата.
Между другото, MSC Orchestra е прекрасна, плавали сме с нея от Ливорно.

# 543
  • Мнения: 14 437

Bled-хубаво написано,но варианта с кола отпада.Значи остава само таксита и трансфери ooooh!
При това местоположение на летището и пристанището,не е ли по удачно,ако не е належащо разглеждане на Рим,да се мине директно?Предложение за придвижване?

# 544
  • София
  • Мнения: 3 771

Bled-хубаво написано,но варианта с кола отпада.Значи остава само таксита и трансфери ooooh!
При това местоположение на летището и пристанището,не е ли по удачно,ако не е належащо разглеждане на Рим,да се мине директно?Предложение за придвижване?

Мислех, че ще останете в Рим. Разбира се, че става и ще излезе по-евтино, по същият начин.....
Има и още един вариант при това положение, да ползвате влак, като ще трябва да се прехвърлите поне веднъж, мисля че беше на спирка Trastevere.....Ако пък се качите от летището на експресната линия, ще се прехвърлите на Termini Station за Civitavecchia.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 00:29 от Bled

# 545
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Браво Блед прекрасни поощрения правиш.
Колкото до въпросите за начално пристанище:
Генуа и Венеция:пасажерския порт е срещу гарата на пешеходно разтояние
Чивитавекия е по трудна защото е малко сложно от аеропорта до порта , но все пак е по лесно отколкото Генуа,все пак за Генуа се каца чак в Бергамо.
За Чивитавекиа най -добре , според мен е да се кацне предния ден , оттам влак до гарата на Рим , там се преспива в един от многото хотели около гарата и се разглежда Рим.На следващия ден спокойно си се пътува до гарата на Чивитавекия и там до кораба не е чак толкова много за хора които летят със самолет и нямат толкова много багаж както ако са с кола.Това според мен са разсъждения за най-евтиното качване ,а не за най -луксозното.!!!

# 546
  • Мнения: 50
Дойде ми едно ново питане  newsm78
Ние ще спим в Рим, но отплаваме от Генуа. Според вас дали при положение, че в 12 е чек-ина на кораба в Генуа, е по-добре от предишния ден да сме се придвижили до там или... дори директно на същия ден да тръгнем, спокойно ще ни стигне времето. Към момента по разписанието на влаковете, първият е в 7 сутринта и пристига в 11:15 на Genova Piazza Principe. Това ми изглежда ОК, но дали това е тази гара, която е на пешеходно разстояние до пристанището или и там ще се наложи някакво препускане  newsm78

# 547
  • София
  • Мнения: 3 771
Дойде ми едно ново питане  newsm78
Ние ще спим в Рим, но отплаваме от Генуа. Според вас дали при положение, че в 12 е чек-ина на кораба в Генуа, е по-добре от предишния ден да сме се придвижили до там или... дори директно на същия ден да тръгнем, спокойно ще ни стигне времето. Към момента по разписанието на влаковете, първият е в 7 сутринта и пристига в 11:15 на Genova Piazza Principe. Това ми изглежда ОК, но дали това е тази гара, която е на пешеходно разстояние до пристанището или и там ще се наложи някакво препускане  newsm78

Да, това е гарата. Но все пак не си мислете, че е на 100 метра. В зависимост на кой кей е спрял кораба, може да повървите около километър, има магистрала между града и порта, не може да се влиза отвсякъде. Защо не си организирате и едно преспиване в Генуа, има много хотели около гарата, от там тръгва и една от главните улици, Via Balbi. Точно до гарата е хотела, който описах малко по-нагоре Grand Hotel Savoia, но има и много други на изгодни цени. На другият ден спокойно ще стигнете до кораба. Не е задължително да сте първи на чекинга, той продължава с часове.

# 548
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Дойде ми едно ново питане  newsm78
Ние ще спим в Рим, но отплаваме от Генуа. Според вас дали при положение, че в 12 е чек-ина на кораба в Генуа, е по-добре от предишния ден да сме се придвижили до там или... дори директно на същия ден да тръгнем, спокойно ще ни стигне времето. Към момента по разписанието на влаковете, първият е в 7 сутринта и пристига в 11:15 на Genova Piazza Principe. Това ми изглежда ОК, но дали това е тази гара, която е на пешеходно разстояние до пристанището или и там ще се наложи някакво препускане  newsm78

СПОКО, СПОКО СПОКО  можете да си преспите и в Рим.
Чекинга е 3 часа по разписание на практика и 5 часа след началото му приемаха хора!!!И наистина си е пешеходно разстояние е ако не е 5 мин . е 25 , не е през крив макарон,вижда се!!!
Ама и Генуа е невероятно красив , град така че ако му отделите ден - два няма да съжелявате.
Аз защо ли не мога да намеря неинтересен италиански град сред десетките които съм разглеждал!!!!!!!:)Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 549
  • Мнения: 14 437
Благодаря ,peterky2002

За Чивитавекиа най -добре , според мен е да се кацне предния ден , оттам влак до гарата на Рим , там се преспива в един от многото хотели около гарата и се разглежда Рим.На следващия ден спокойно си се пътува до гарата на Чивитавекия и там до кораба не е чак толкова много за хора които летят със самолет и нямат толкова много багаж както ако са с кола.Това според мен са разсъждения за най-евтиното качване ,а не за най -луксозното.!!!

Определено този вариант ме устройва най-много.
И аз мисля,че това е най-евтиното качвате-луксът е оставен за кораба Wink
Като време пристанище -гара Термини и някакви особености за билети разписания и колко  време е необходимо?
За връщане -9,00ч. е на пристанището-горе долу какъв час за полет да търся?
Няма ли директна транспортна връзка пристанище -летище или все до Рим се ходи?

# 550
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
......Аз защо ли не мога да намеря неинтересен италиански град сред десетките които съм разглеждал!!!!!!!:).....

Защото няма такъв!
Дори и Торино, който се води един от мрачните, си има своята специфика и романтика.
В Италия и счупеното парче тухла си е като че ли нарочно сложено на мястото си!

# 551
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Sause baus!,
И аз съм за такъв вариант: летище - гара -хотел наблизо - гара - пристанище.
В сайта на crusit.bg посочват около 2 часа необходимо време за придвижване от Термини до пристанището.

# 552
  • София
  • Мнения: 3 771
Благодаря ,peterky2002

За Чивитавекиа най -добре , според мен е да се кацне предния ден , оттам влак до гарата на Рим , там се преспива в един от многото хотели около гарата и се разглежда Рим.На следващия ден спокойно си се пътува до гарата на Чивитавекия и там до кораба не е чак толкова много за хора които летят със самолет и нямат толкова много багаж както ако са с кола.Това според мен са разсъждения за най-евтиното качване ,а не за най -луксозното.!!!

Определено този вариант ме устройва най-много.
И аз мисля,че това е най-евтиното качвате-луксът е оставен за кораба Wink
Като време пристанище -гара Термини и някакви особености за билети разписания и колко  време е необходимо?
За връщане -9,00ч. е на пристанището-горе долу какъв час за полет да търся?
Няма ли директна транспортна връзка пристанище -летище или все до Рим се ходи?

Както вече казах връзката с влака е удобна, но с едно прикачване, не директно. Времето е различно, има обикновен и бърз влак, но по-скъп, двойно.
Пристигането на кораба в 9,00, не означава слизане. Слизането става на етапи, спрямо категорията и Deck на който се намирате, ориентир е цвета на лентите, които ще ви оставят последната вечер. Първи слизат с трансфери, MSC-Club и т.н. Може да слезете доста по-късно, затова внимавайте с часа за самолета.
Може да останете още един ден на връщане за да ви бъде по-спокойно.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 20:39 от Bled

# 553
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Както вече казах връзката с влака е удобна, но с едно прикачване, не директно. Времето е различно, има обикновен и бърз влак, но по-скъп, двойно.
Пристигането на кораба в 9,00, не означава слизане. Слизането става на етапи, спрямо категорията и Deck на който се намирате, ориентир е цвета на лентите, които ще ви оставят последната вечер. Първи слизат с трансфери, MSC-Club и т.н. Може да слезете доста по-късно, затова внимавайте с часа за самолета.
Може да останете още един ден на връщане за да ви бъде по-спокойно.

ТОЧНО
Какво да кажа?Ние старите моряци (като стажант се качих за първи път на кораб 1973 г.Simple Smile)  казваме, че на море винаги нещо се обърква Sad.Затова предвиждайте буфери във времето и на отиване и на качване.Няма как 3-4-5 000 души да слязат бързо със все багаж , по асансьори ....,отиват часове.Забавянето става защото се чака стюардите да свалят багажа според реда разписан предния ден.Ние като бързаме просто си хващаме багажа в ръце и тръгваме казвайки че бързаме за самолета и естествено никой не може да ни спре.Въпреки всичко поне час два отива,сетне предвидете поне половин час до гарата , час и половина до гарата в Рим мотане поне час по нея за билети и по пероните щото  бая големичка и сетне пак час и нещо до летището и то се стъмнило,станало ракиено време:).Затова за по сигурно винаги слагаме буферен ден и на отиване и на връщане.

# 554
  • Мнения: 14 437
Много ми е лимитирано времето на сушата,та за това така препирам.
На отиване-ден буфер,на връщане полет само след 17,00ч.,при 9,00ч. обявен час на пристанище.
Дали ще стигнат часовете?

Общи условия

Активация на акаунт