БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-14

  • 22 594
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 897
Не само АМ не е било толкова обогатено,повечето не кърмени бебета сме хранени с кисело мляко,а в него няма кой знае какъв витаминен състав,затова са захранвали със сокче на 2м.,но сега според мен няма смисъл,каквото му трябва на бебето до 5-6м.го има в кърма/АМ,но всеки си преценява и си носи риска.

# 751
  • Мнения: 328
Michael@, lizi_beti, момичета моля споделете как я правите тази каша (царевица-ориз на милупа). Трети ден я давам и колкото й каша да сложа все е редичка. Оставям я да се посгъсти, но пак е трудна за кусане с лъжица. Мога ли към нея да прибавя друга каша (елда на хип примерно)?

# 752
  • Мнения: 4 615
С кърма ли я правиш?

# 753
  • Мнения: 3 114
Кашите винаги ги правя на око. Не помня тази специално безмлечна ли беше?

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
pepito21, и аз ги правех винаги на око. И съм смесвала два вида каши, но тя не искаше да ги яде така.

# 755
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Момичета, имам един въпрос с чисто практическа насоченост.
Месно пюре се дава през ден, нали така? Но едно бурканче не може да се запази за повече от 24 часа след като е отворено. Моето дете никога не изяжда цяло бурканче, дори и от малките! Значи трябва да хвърля остатъка. И при вас ли така се получава? Много ми е нерентабилно това... Преполагам, че не е допустимо да давам 2 дни месно, 2 дни зеленчуково и така да редувам.  Ако някой е открил решение на проблема, нека сподели!  Praynig

# 756
  • София
  • Мнения: 15 234
Коя марка пюре даваш? Какво е написано на етикета- каква е годността след отваряне?

Ако не храниш детето директно от бурканчето, а отсипеш с чиста лъжица половината съдържание и остатъка съхраняваш в хладилника, би трябвало да можеш да го дадеш и след 2 дни, ако годността след отварянето е поне 48 часа. (Даваш единия ден на обяд - до следващия ден на обяд изтичат 24 часа - до по-следващия ден на обяд изтичат 48 часа).

# 757
  • Мнения: 328
И аз правя на око, днес на 60 мл вода сложих 4 чаени лъжици с връх каша и си остана редичка. На кутията пише 130 вода на приблизително 4 супени л. Просто много каша ми идва за тези мл, и се чудех дали не би навредило на беба. На милупа е млечна, затова я правя с вода, иначе другите ги правя с АМ.

elleni, според моя педиатър се дава месно пюре всеки ден. Цитат: " не ядете днеска пържолата а утре гарнитурата" Simple Smile)) Само не разбрах дали така само по време на захранването с месо или по принцип. Не мисля че има проблем два дни да даваш месо, все пак в готовите месото е едва 8-10 %

Да попитам грах и домат кога мога да дам?

# 758
  • Мнения: 4 615
Няма да отровиш детето ако даваш два дни месно пюре. Моето след захранване с месо категорично отказа зеленчуковите. Не, че е някакъв критерии, но често така става. Аз си имам виждане по въпроса, но няма да го споделям.  Grinning Но е допустимо да даваш два дни месо. Друг вариант е да вариш месо и да добавяш към зеленчуковите пюрета. Само не съм сигурна, че ще се справиш с подходящата консистенция. Или поне аз не съм успявала.

# 759
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103
Аз с месните процедирам така-ако остане половината или по-малко,на следващия ден добавям към чистото зеленчуково,което си правя сама.Не знам дали е правилно,но все пак дозата така или иначе е еднаква. Peace

# 760

Общи условия

Активация на акаунт