Листопад (Yaprak Dökümü) - Тема 66

  • 39 787
  • 724
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19
Цитат
Тази "изневяра" цял живот ще виси между двамата.
 Аз понеже не гледах, имаше ли изобщо изневяра или Фикрет реши,че има?
Да, имаше! Peace
Таксим беше в пълен несвяс и не мисля, че имаше и идея за изневеря. Просто беше лошо стечение на обстоятелства.
Аз се съмнявам, че имаше изневяра в техническия смисъл на думата, защото Тахсин беше твърде много пиян, за да "вдигне самолета" и защото сутринта и двамцата изпълзяха от завивката дибидюс облечени. Wink

Относно пълномощното за продажба - не е на Джейда, а на адвоката на Оуз. много добре си спомням как Джейда научи това и й се стричи дъвката.

Какви изводи си направих от филма? Първо - децата не са наша собственост, нито наши подчинени. Те имат право на свой живот, свои грешки и поуки. Родителите трябва да им помагат, да ги съветват и да ги подкрепят доколкото могат, в началото на живота им, но после ги пускат да летят. Али Ръза не можа да овладее момента, когато децата му започнаха да имат собствени интереси и мнения, различни от неговите. Аз също кофти преживях този момент, когато детето се изплъзва от контрол, мисли си че всичко знае за живота, иска да опита това и онова, а родителите треперят отстрани, ядосват се, но не могат да го накарат вече да ги слуша.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Нито бащата, нито майката виждаха недостатъците на сина си, дори сега - преди смъртта си Али Ръза не осъзна, че Шефкет е големият му провал. Да не говорим за крайно неуместното възпитание на едно момче - до последната серия Шефкет си остана едно непораснало дете, именно родителите му пречеха да порасне с вечната си опека и патерици.

Единственото им предано дете, копие на бащата - Фикрет, Али Ръза позволи тя да остане без образование, за да обгрижва сестра си и да е домашна помощница у дома.

И вечно търсеното от децата одобрение от бащата, желание да му се угоди, за да ги приеме. Неджля се отказа от Оуз в началото, заради баща си; Лейля се омъжи за Оуз, за да угоди на баща си; Шефкет краде, за да отговори на изискванията, които бащиният стол на масата му отправяше. На тези деца не бяха простени малките грешки и затова те допуснаха огромни.

Забраните от бащата направиха момичетата зажаднели за забранения и привлекателен живот, а сребролюбието и простотата на майка им на моменти надминаваше техните погрешни представи. Непреклонността на бащата и вечно подклаждания от майката страх отдалечиха тези деца от родителят, който трябваше да им бъде най-доверения човек.
Тези деца бяха съвсем обикновени грешни хора, но от тях се очакваше да бъдат перфектни. Не познаваше Али Ръза децата си, което му изигра и лоша шега.
Не знаеше, че и големият град иска своите жертви и само силните оцеляват. Че е хубаво да имаш принципи, но е добре и да си гъвкав. Че е хубаво да си много горд, но не и когато имаш пет деца и си на една пенсия.
Да не говорим, че допусна на стари години и с невръстно дете да няма къде да идат и да се налага да разчита на чужд човек да се погрижи за него в безпомощното му състояние
Въпреки това, аз много харесвах Али Ръза и ми беше много мъчно вчера за неговия край. Техните грешки като родители в комбинация с лошия късмет на пътя им да се изправят хора като Ферхунде и Оуз ги съсипаха.  Cry

По-добре не бих могла да го кажа  newsm10 Но това са и моите изводи от филма.



"Въпросче - как мислите,ако Лейля не беше предала Оуз, Джейда дали щеше да има пълномощно ?" - Да, щеше да има, защото Оуз все пак е отговорен родител и независимо че не понася Джейда, има дете от нея.


Дали Тахсин изневери, и аз се съмнявам, ама зависи кой какво разбира под изневяра. Ако само са се целували и възбуждали и т.н. без секс в тесния смисъл- счита ли се ? Това е обаче друга тема.

Последна редакция: вт, 10 яну 2012, 12:23 от svetla

# 722
# 723
  • Мнения: 0
Някой знае ли сайт от който мога да изтегля сериите на листопад!Аз го намерих в няколко сайта но понеже не е сиидван не мога да го изтегля!

# 724
  • Мнения: 19
Можеш да го изтеглиш и от Вибокса. Real player има един плугин, който позволява тегленето на видео от интернет.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт