Избор на столче за кола

  • 418 138
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 2 970
  • Мнения: 550
Предварително се извинявам, че не съм прочела всички теми. Взехме столче Bebe confort iseos neo+  В инструкцията пише че е за три точков колан, а в моята кола колана е двуточков ( всъщност имам два колана нали това е двуточков) Сега въпроса е мога ли да го ползвам така? Извинете за обърканото обяснение, но въобще не съм наясто с точките и коланите и колата си 🙂

# 2 971
  • София
  • Мнения: 7 645
колана на колата си е триточков
Трите точки идват от това, че обхваща рамото, едната страна на краката и другата страна на краката на човека като си го сложи. Т.е. опира се на три точки по тялото, ако мога така да го обясня, дано сте ме разбрали.

Т.е. столчето което сте купили се поставя с един колан на задната седалка на колата

# 2 972
  • Мнения: 550
колана на колата си е триточков
Трите точки идват от това, че обхваща рамото, едната страна на краката и другата страна на краката на човека като си го сложи. Т.е. опира се на три точки по тялото, ако мога така да го обясня, дано сте ме разбрали.

Т.е. столчето което сте купили се поставя с един колан на задната седалка на колата
Много ти благодаря!  Ужас колко съм необразована, чак се стреснах. 😪

# 2 973
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами примерно на количките и столчетата за кола, коланите които са вградени са повечето 5 точкови - т.е. двете рамене, двете страници на детето и между краката - 5 точки Simple Smile

Има и столчета и колички с три точки - двете рамене и между краката

# 2 974
  • София
  • Мнения: 23 170
търся столче за след 15кг.
повечето, които гледам детето е с колана на колата, аз искам да са със собствени колани.
аз ли съм се ориентирала грешно или всички са така?

# 2 975
  • София
  • Мнения: 7 645
При дете след 15кг и около 100-105см, всички столове в категорията са с колана на колата.
Има столове, които са 9-36, но те пак след стигане на определена височина, коланите се махат и се ползват тези на колата.
- това е което аз знам, ако някой друг знае нещо, да се включи
Алтернатива е да вземете 9-36, ако намерите такъв който да пасне на височината на детето ви, т.е. някой по-голям и по-широк.

# 2 976
  • София
  • Мнения: 44 197
http://www.britax.co.uk/car-seats/advansafix-ii-sict/ този е с 5 точков колан до 25 кг, не до 18 като повечето смесени, но е с изофикс.

# 2 977
  • София
  • Мнения: 7 645
Този от линка не е ли 9-36, който пак се трансформира на такъв за колан на колата?

# 2 978
  • София
  • Мнения: 44 197
Да, но за разлика от останалите е със  собствен колан до 25 кг, а не до 18, т.е. с удължено ползване на 5-точковия колан.

# 2 979
  • София
  • Мнения: 7 645
ахаа, да, извинявам се, пропуснала съм го Simple Smile
Тогава, това устройва напълно авторката на въпроса  Sunglasses

# 2 980
  • София
  • Мнения: 23 170
май за по-големите кг се ползва пак колана на колата, поне от филмчетата, които видях  Rolling Eyes
имаме изофикс, даже предпочитам такова столче.
все още ползваме бритакс дуо плюс, но скоро ще трябва да го сменяме.

# 2 981
  • София
  • Мнения: 44 197
В европа стол, който е със собствени колани до 36 кг няма до колкото знам. Преди имаше в щатите 1-2 модела(пак на бритакс), не знам още ли се произвеждат и до колко са ок за европейските коли. Иначе нищо чак толкова страховито няма в  3 точковия колан на колата, рано или късно ще преминат и към него, нали така.
Но този стол специално ще  ти даде още някоя година повече да возиш детето с 5-точков, след като това е желанието ти.

# 2 982
  • София
  • Мнения: 7 645
Да, ползва се но над 25кг се ползва колана на колата, до тогава се ползват коланите на столчето, явно се вдигат по-високо и стават за по-големи деца на височина.

Моето дете  на възрастта на вашето го сложихме в столче с колана на колата, обяснихме й да не се откопчава и да кажа, че й е изключително комфортно, много по-освободени движения има и въпреки това си седи и си е отговорна към своята безопасност.

# 2 983
  • София
  • Мнения: 23 170
опитва се да излиза от стола, та затова не искам коланите на колата, другите колани не е успявал все още да ги откопчае сам.
надявам се докато порастне още десетина см да възприеме обясненията, че е опасно да го прави.

# 2 984
  • София
  • Мнения: 44 197
добре де, колко е едро детето ти - кг и  ръст, може би все още не е а смяна стола и вероятно има поне още 2-3-4 години докато направи 25 кг, така че не виждам голям проблем, освен ако не върви мега едро детето.

Общи условия

Активация на акаунт