Женска, неудобна, притеснена и незнам дали е за тука тема :(

  • 2 252
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
 Ами чесно казано аз се замислях вече за тази пауза. Ако всичко е наред този месец, мисля да ги спра за малко.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами поговорете с лекаря ти по-подробничко за контрацепцията. Обясни му как не искаш второ дете точно сега...той би трябвало да успее да ти препоръча най-сигурния и подходящ метод за теб.
Аз си сложих Мирена и просто спях да мисля за тези неща, но какво ще си избереш ти...сама реши.
Най-важното е да излезнеш от този филм:)

# 17
  • Мнения: 7 474
Спокойно!! Stop Аз пих хапчета 5 г. без изобщо да се пазим- всичко вътре и не съм забременяла! Изобщо няма за какво да се тревожиш, за какво са тия хапчета , ако се забременява с тях??? Peace

# 18
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Ама що се шашкаш бе жена.Не мога да разбера за каква бременност говориш, като си на хапчета?Това са  ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ - т.е. пазят от забременяване. А пък това с прекъснатия акт си е направо ненужно, та нали точно за това ги пиеш.Я дай малко по-спокойно. Hug

# 19
  • Мнения: X
 Това което ме притеснява е първо, приема ми на антибиотици, макар и за найкратък период - 4-5 дни, второ еднократната доза Фунгулон ( 2 хапченца), по време на паузата и 3-то това че минах към по-ниско дозирани ОК като в същото време си направих паузата, но просто не видях смисъл да я прескачам при положение че са едни и същи хапчета. От Линдинет 30 на Линдинет 20. А и доктора не ми каза нищо за паузата.
 Притеснява ме нещо от тези неща би ли могло и до колко да намали ефективността на ОК и......това е ! Вие  сигурно все някога през годините които сте пили противозачатъчни сте боледували и...общо как стоят нещата.

# 20
  • Мнения: 515
пауза, пауза  препоръчвам, ти така си се панирала, че си мислиш че и от тоал. можеш да забременееш, спокойно кати_z, като усмириш хормоните и главата ще ти се изясни. дали за 28 или 15 ти си знаеш, а на половинката можеш да пуснеш една тийн-комедия : "40дни и 40 нощи"

пс: изпревари ме с постинга ти, аз не съм приемала никога противозачатъчни, тук не мога да ти помогна, съжалявам.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Спокойно KATI_Z! Много малка е вероятността да е станало нещо. Все пак са протовозачатъчни, прекъснат акт, всичко навън би трябвало да е...Разбирам притеснението ти, но мисля, че нямаш никакво основание да се панираш така. Ако толкова те мъчи тоя въпрос иди на лекар и си изясни ситуацията.Успех! Wink

# 22
  • Мнения: 3 478
Аз също мисля, че е най-добре да идеш на лекар и да му обясниш ситуацията. Пък и човека казваш добре те познава. Иди и се успокой.

# 23
  • Мнения: 7 640
боледувала съм, и лекарства съм пила, и алкохол... Прочети си в листовката-ако повърнеш в рамките на 2 ч или имаш диария пак в този интервал след вземане на таблетката, вземаш следваща. Защо го правите този прекъснат акт, не си мъчи тялото и мозъка!

# 24
  • Мнения: X
 Не съм повръщала и не съм имала разтройство, аз го и казах, Просто тези 6-7 таблетки които изпих незнам до колко могат да понижат ефективността на ок. Но......станалото - станало и минало вече:( Остава ми само да чакам. С лекаря сме говорили на дълго и широко той смята че съм много шашната и се притеснявам за да си намирам какво да правя ! НО! това не ме прави по-спокойна ! И за спирала гововорихме и за всичко, но стигнахме само и единсвено до ОК. Дори си бях купила спирала, която не сложихме.

# 25
  • София
  • Мнения: 212
Мисля си,че освен,че си се шашнала много и с някои неща не си наясно!Първо прекъснатият полов акт е някаква си бабина деветина!При полов акт мъжа отделя течност-сперматозоидчета и преди еякулацията.Това знаеше ли го?!А защо според теб ще измислят и противозачатъчни и спирали,като можем само с прекъснат полов акт да се предпазваме!!! newsm78От личен опит ще ти кажа:вземи се успокой.Аз пих хапчета 10год.И трите ми бременности,две от които запазих,са резултат от периода от 1месец,в който правех почивка.Никога не сме се пазели с мъжа ми, докато пиех хапчетата и за 10год. нямаше проблем.Относно това за спиралата,дето те съветват някои от майчетата,мисля че за момента не ти е решение.Хапчетата предпазват от нежелана бременност 99%,а спиралата-95-96%.Сама виждаш,че няма една спирала да ти донесе по-голямо спокойствие! Rolling EyesСигурна съм,че всичко при теб ще бъде наред!!!Стискам ти палци скоро да се пребориш с тази"параноя".       bouquet

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 00:28 от nade

# 26
  • Мнения: 4 155
Би трябвало всичко да е наред. Не се шашлайю. Все пак си с противозачатъчни, 3 дена след края на мензиса и прекъснат полов акт. Би трябвало всичко да е наред. Само че ако се лекуваш от гъбъчки не трябва ли да ползвате презервативи, за да не си прехвърляте заразата?

# 27
  • Мнения: X
 Ами гъбичките.....не, всъщност доктора каза, че има някои видове гъбички които си се развиват само и единствено във влагалището на жената и по никакъв начин не се предават и на партнъора, въпреки че някои лекари изписват лечение и на двамата. Е ние не се пазихме и не ми се предаде отново инфекцията, а и беше нещо много леко 2 поредни месеца п веднъж само пих фунголон и ...така.

# 28
  • Мнения: X
 А снощи какво изживях само........още повече се задълбочи депресията ми Sad Вече дори и 5 дни след този акт ми се струва ще ми се повръща и вие свят ( въпреки че съм с ниско кръвно този месец не го отдавам на това ) !!!!! Та...мислех си аз....първо.....доста често се карахме напоследък за пари.....досто не ни стигат....заеми имаме.......малкия боледуваше ( и още не е сигурно вси1чко минало ли е), 3 месеца..! По лекари се дадоха сума ти пари и за лекарства, и понеже съм от провинцията, ходихме на лекари в друг град и мамка му...много зле беше. Веднъж абсолютно на шега го питах дали иска да си имаме друго дете, тои отсече НЕ. И снощи !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Викам ами ако е станало ! Какво ще правим, и тои каза :" ми ще си имаме още едно". Ужассс !!! Как така ще си имаме ! Ами неискам бе ! Неискам да раждам пак, неискам да имам 4 месеца безсънни нощи, неискам от вратата да се сдърпваме за нещо и просто.....просто неискам ! Най вече неискам да стигам до този избор. Освен аборт, какво друго мога да направя? Тъкмо започнах да се поотърсвам от всичко и бях погледнала малко по-...така на нещата:( И какво? Моля се да са на вятъра притесненията ми , дано , даноооооооооооо.!!!!

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Първо прекъснатият полов акт е някаква си бабина деветина!

Точно с тази бабина деветина се пазехме 10 години без нито един фал... 
Всичко зависи от това дали мъжът може да усеща какво се случва и не без значение е да не се повтаря...

KATI_Z успокой се! Каквото и да е станало не е края на света. Има достатъчно надеждни методи за прекъсване на бременност, без риск за майката....ако се стигне до там, щом си толкова категорична, че не искаш да раждаш....
Все пак ти пожелавам да не се стигне до там и след като ти размине ошашкването....наистина се замислете за сериозна контрацепция...

Общи условия

Активация на акаунт