Пиене със сламка-как и кога?

  • 7 354
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 657
До годинка пиеше само от биберон,след това пропи от сламка.Никога не ми е пил от 4аша с накраиник,а и не иска и да пие WinkСега ве4е си пие от шишенце от минерална Flutter

# 61
  • Мнения: 8 917
Как и от кога научихте детето си да пие от сламка или от по-твърдия накрайник вместо от биберон? Cry

Научи се сама Peace Не се притеснявай - всички го могат - няма нужда да бързаш Peace Simple Smile

# 62
  • Мнения: 9 903
от около 3-4 седмици пие със сламка, прочетох го във форума, малкият веднага схвана за какво става дума.
накрайници мисля да не употребявам.

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
От сламка се научи да пие много бързо. Обърнах сламката от страната която е била потопена до сега  и веднага засмука. От накраиник не е пил изобщо. Има много хубави чаши със сламки .

# 64
  • Мнения: 8 505
Кога-от сламка-на 4м (само водата),а от накрайник (млякото)-на 6м.
Как-не съм я учила-просто и ги предложих,а тя ги прие от първия път.Ако не ги беше харесала,щях да изчакам още-и без това рано я "запознах" с тях.

# 65
  • Мнения: 468
Баткото - не помня, а малката на 5 месеца. Дадох и чашка на Авент със зелен накрайник уж за да свикне с вида и за седмица две, а тя директно започна да пие. Сламка дадох след годинката.

# 66
  • Мнения: 412
Макс е на една година и 2-3 седмици, вече почти се е научил сам да пие от сламка, опитва се и от чаша( естествено неуспешно), пие и от накрайник,когато му се играе, никога не е искал биба-залъглака, но никой не може да му отнеме правото преди да заспи да си цокне едно шише мляко от биберон.
Там става въпрос за някакъв ритуал,какво ще правя по-натам,когато трябва това да се спре,не знам

# 67
  • София
  • Мнения: 39 761
Към 7-8м Дияна започна да пие от сламка. Чаша с макрайник не съм имала.

# 68
  • Мнения: 2 567
Със сламка почна да пие от 7 месечна. Не съм я учила. Веднъж и дадоха сок, който се пиеше със сламка и тя веднага засмука. Явно си е рефлекс.
От чаша с накрайник  пак някъде по това време почна да пие. Мекият не го възприе и за това направо почна с твърд.
И това не сме я учили. Просто и дадохме и разбрахме, че ще се справи.

И ти опитай и ако стане, стане. Ако не, остави за по-късно.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 709
И двете ми деца късно се научиха да пият със сламки. Йоана може едва от няколко месеца насам. Това, обаче, не й пречи да продължава да си дъвчи сламката, когато иска  Laughing

# 70
  • Мнения: 453
Преди 1 седмица и дадох да пие със сламка за първи път - получи се. Дадох сок на Ганчев, в началото стиснах леко кутията, за да потече сока и да и стане ясно какво ще е това упражнение.

Иначе си имаме друг проблем - никога не е пила с биберон, може, но не иска да пие с полутвърд накрайник. Единствената течност, която приема и кърма от извора. Хубу, но ни предстои (ранно Cry) отбиване. Затова се старая всячески да я уча да пие течности било със сламка, шише, чаша...

# 71
  • Мнения: 422
Пробвах миналия месец да му дам вода със сламка....единствено което направи беше да започне да я дъвче. Може би скоро пак ще опитам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт