Кога децата ви отказаха следобедния сън?

  • 2 582
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 991
Напоследък заспиването при дъщеря ми отнема все повече време. Вчера изобщо се отказах да я приспивам наобяд, а днес с триста зора заспа, защото аз се заинатих, поспа 45 минути и се събуди. Вечер също много дълго време се приспиваме - пресъхва ми гърлото да говоря и пея. И започнах да мисля, че тя не се уморява толкова както преди. Струва ми се че е много малка, за да отказва следобедния сън. Но как да накараш дете да заспи, ако не му се спи?

Може би греша в това, че я слагаме да спи късно - към 9:30-10 и после сутрин спи докъм 9. Преди до 1-1:30ч се уморяваше. А сега я слагам да спи в 2-2,30 и не изглежда уморена.

Кажете как стана с вашите деца? На каква възраст се отказаха да спят през деня?

# 1
  • Мнения: 9 903
о, много е малка да отказва следобеден сън. Сменете нощния режим, ако може увеличете още активността - не пишеш по колко излизате и играете, но пак би трябвало да спи.
моите деца не са много за пример, но малкият на близка възраст си спи два пъти дневно, а големият още спи следобед по 2 часа. В яслите и градините повечето деца спят следобед.
да не би самото приспиване да я разсейва?

# 2
  • Мнения: 256
Homesick и на мен ми се струва,ч е сте много малки за отказване от следобедния сън. Моята дъщеря е почти на 6 и все още си има нужда от следобеден сън. И в детската градина си спи. Лягаме си в 21:00, сутрин става в 6:30 - 7:00 и до обяд вече достатъчно се е изморила. Пробвай да изместиш сутрешното ставане по-раничко. Успех

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
И на мен ми се струва рано да се отказва от следобедния сън, но знам, че има дечица, които не спят такъв.
Сина ми спи поне 2,5-3 часа следобяд, не мисля, че скоро ще се откаже. Вечер си ляга в 20.30 часа и спи до към 7, максимум 8 часа /зависи дали е на градина/.
Има го и момента с режима - т.е. ако не го сложа да спи до 13 часа сякаш се разсънва, спи по-малко, събужда се кисел. Затова когато си е вкъщи го слагам около 12,30 часа всеки ден, гледам времето да е едно и също, в градината съм сигурна, че също ги слагат под точен час.

# 4
  • Мнения: 7 821
Големия на 6, малкия на 5.

Според мен проблема е, че не се изморява, защото малко играе навън в лошото време. Буди я по-рано сутрин и излизайте повече. Ако вали не много силно, но не става за игра с деца, обличаш един дъждобран и гумени ботуши и може да си направите и по-дълга разходка, така ще се поумори и ще спи.
Иначе и за мен година и половина е рано за отказ от този сън.
Успех в избора!

# 5
  • Мнения: 2 803
Всяко дете има различна нужда от сън. Дъщеря ми като тръгна на училище, тогава спря да спи наобяд.

# 6
  • Мнения: 270
И моята дъщеря започна да заспива много трудно на обяд,даже от два дни въобще не иска да спи,слагам я в леглото лежи около 2 часа и не иска, става и започва да играе. CrazyИначе сутрин ставаме към 8 часа,а вечер ляга към 22 часа,направо вече в чудо се виждам  ooooh!.

# 7
  • Мнения: 371
Моята дъщеря на вашата възраст имаше един период,в който не спеше на обед,а просто си почиваше гушната в мен.По същото време се наложи да ходя някои дни в седмицата на работа и свекърва ми и възстанови следобедния сън.Аз се стараех да го спазвам и така докато тръгна на 2 и половина години на ясла.Длъжна съм да си призная,че в момента през седмицата в градината спи,а събота и неделя не,но сутрин поспива до 9-10ч.Винаги си е лягала късно вечер в 22ч. е най-ранния час,в който заспива.Говорила съм с педиатърката и ми препоръча да я запиша на два вида спорт,защото детето е енергично.Иначе в хубавото време кара колело наравно с момчетата и се катери като маймуна по катерушките,но това явно не са сериозни усилия за нея.Единствено ранното ставане в 7-7.30 за градина я изтощава.Много искам да заспива по-раничко,но натази възраст,която сме в момента следобедния сън задължително отмества вечерното заспиване към 23-24ч. Shocked

# 8
  • Мнения: 2 478
Синът ми също заспива до 22ч, и сутрин става около 8ч. Сега заради яслата спи до 7:30ч, в яслата ги слагат в 12:30 ч и спи само 1ч.
А вкъщи си ляга между 13-13:30ч и спи 2ч. Преди няколко дни се събуди в 9ч сутринта и на обяд отказа категорично да заспи.

# 9
  • Мнения: 4 555
На 1г и 6м нещата станата невъзможни. По два часа я приспивах на обяд с голям зор. Какви ли не неща не правих... На две годинки вече не спи на обед.

# 10
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Моето момиченце много спи на обяд, говоря ви за резон от 2 до  4 часа сън на обяд..Обича да спи, сама си ляга, т.е. не съм от майките, които я слагат задължително и на всяка цена да спи...
Тук дори имам проблем с детската градина, там ги будят около 15,30 ч., което според мен е ужасно, говоря за моето дете.Ами, тя всеки ден като я взема е кисела и недоспала, то си личи, че детето не си е взело необходимата доза сън..

# 11
  • Мнения: 9 990
Голямата горе-долу на година и седем-осем месеца,малката на две.За моите деца сънят в яслата и градината са ужасни LaughingМеждудругото не са хиперактивни.Просто нямат нужда, не стават кисели, малката става понякога само, или пък, ако много се е уморила да придреме към 5/събота и неделя/Седмично голямата просто лежеше в леглото  и пазеше тишина докато другите спят, малката от време на време успява да заспи, иначе и тя-лежи в леглото и брои мухите...

# 12
  • Мнения: 581
 В първи клас. През ваканциите обаче си спи на обед.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Отдавна не спи следобяд, когато сме в къщи /на 5 г./. В градината все още спи, но това е защото става рано през седмицата. По принцип оставям на нея - ако иска да спи.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами това лято отказа следобедния сън, значи на 5г. 6м. Иначе си спеше всеки ден по 2 часа. А сега сутрин спи до късно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт