Кога децата ви отказаха следобедния сън?

  • 2 590
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 830
Откакто стана на 4г ми е невъзможно до я сложа да спи на обяд през уикенда, в градината как спят си нямам на идея.

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Наистина е много рано да отказва следобедния сън!Александър се отказа на 3г.4м. за мое щастие, защото оттогава си ляга в 19.30ч.

# 32
  • Мнения: 4
Ние сме все още на 4 и засега си спим всеки ден. Лично смятам , че до 6 год. възраст следобедния сън си е задължителен.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Все още си спи след обяд.Почивните дни ако се събуди след 10 часа изобщо не я слагам,защото не заспива.

# 34
  • Мнения: 215
След 4 годишна възраст много рядко спи следобед.Но в градината успяват някак, там спи всеки ден.

# 35
  • Мнения: 1 473
И моят син е на 1.6м и от известно време не запива за по 20 мин. и се събужда с рев и отказва да заспи повече. А допреди това си спеше от 13 до 16 часа, че дори и аз имах време да дремна.
Не мога да си го обясня, хем е на ясла преди обед  и за това става в 7.30 и все си мисля, че се изморява, но явно не. Може би да е от сезона, защото като вали не излизаме...
Дано да е само период, защото според мен е  много рано да се отказва от следобедния сън.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 047
Дъщеря ми е почти на 5г и спи следобед. Лятото спеше доста даже, но сега започна от време на време да почива само, без да заспива. Предполагам, че до първи клас спането ще отпадне. Кто чета, всяко дете си има индивидуални нужди от сън , а и аз някой път лягам следобед уикенда и откарвам по 2 часа- хубаво нещо си е спането  Flutter

# 37
  • Мнения: 707
Дъщеря ми отказа следобедния сън малко след 2-та година, но като тръгна на градина (на 3 години) там започна пак да спи (не повече от час).
Явно в къщи не се е уморявала достатъчно  Wink.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Отказа следобедния сън на около 5 години, но в детската градина спеше до последно.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 464
    И ние от началото на лятото сме така. Крис откакто навърши три години заспива все по-трудно. Буди и сестра си. Постоянно сме навън играе нонстоп с деца, тича, колело кара, но като се приберем и стане време за ядене и сън се пазари, говори, пее, става от леглото. След всички пазарлъци, които са изтощили повече мен отколкото него, доста късно заспива, а понякога не.
    От скоро тръгна на градина, пак трудно заспива, отскоро май няколко пъти е спал...
    А пък малката се буди през нощта и докато не я вземем при нас в леглото не заспива и не спира да плаче...
    p.s. Наистина ли в Швеция и Испания не слагат децата да спят следобеден сън?

# 40
  • Мнения: 2 961
От около месец почти не спи през деня.На 4 години е.
И в градината не спял, само като го изместели в куклената къща, там заспивал Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 1 464
В куклената къща? Купи една и за у вас, щом действа Grinning При нас няма вълшебен начин за приспиване да му се невиди...
Крис днес пак не е спал... а така ми се иска да поспи поне за час, за да мога да свърша нещо, а като се събуди и сестра му става лудница.

# 42
  • Мнения: 2 961
В куклената къща? Купи една и за у вас, щом действа Grinning

"Куклената къща" е по-скоро кът:)
Там има детско легълце, което използват за диванче.
В петък са го изместили там чак в 15:00 защото са имали проблем с едно от децата и веднага заспал.Госпожата каза, че го оставили до 16:00 да поспи:) Децата станали, хапнали, госпожата започнала да чете приказка, а моя кукльо спи в куклената къща Simple Smile

Днес пак заспа към 15:00.
Аз пък искам да спят основно за да се порадвам на пълна тишина и спокойствие:)

# 43
  • Мнения: 2 587
Отказа да спи на обяд към годинка - после пак свикна.Не съм я карала насила.Сега като си е вкъщи отново не спи,но в градината става последна.

Общи условия

Активация на акаунт