От любов към салатите!

  • 102 432
  • 547
  •   1
Отговори
# 360
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
  Еееее, айде стига, не оспамвайте хубавата темичка. Произношението тук в Щатите наистина е различно в различните щати, ама не е в това въпроса. Найстина, дайте ако имаме наша си бг. дума да си я използваме, това си е български форум, а и не всеки знае английски.
   Тук си намирам всякакъв вид марули. От цветни по-цветни, от вкусни по-вкусни, от скъпи по-скъпи  Grinning. Но аз си знам къде да пазарувам и как да ми излезе по-ефтинко.
  За да не е спам - една вкусна разядка от вчера: сирене, майонеза и чесън (нямам пропорции, на око), разбивам с блендера и ето ти пастет, или гарнитурка, или мезенце или го използвайте за каквото си искате. В съчетание със снощната салата от цвекло, ряпа и моркови беше разкошно. Тази вечер ще го комбинираме с една салата от три вида малки марулки, чери доматчета, краставица, пресен зелен лук и по чашка ракийка  Party.  И гуакамоле.

# 361
  • Мнения: 1 934
Аз да дооспамя темата, но не мога да се въздържа да кажа, че джинджър=хинап, а не на джинджифил. Хинапът е дърво, плодът е нещо като фурма. Много го обичам  Heart Eyes

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BF

Титина, дай по-ведро  Peace

Никой не се заяжда, а просто е смешно в бг рецепта да ти говорят за летюс/ летис/ летъс  Mr. Green Пък бил той роман, ийстърн или уестърн  Wink

# 362
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 781
Дали щеше да е по-не смешно, ако вместо летис/летюс бях написала "Айсберг". Щото точно това е една от съствките.

За да не е спам, салатата за дане ще е:
"Добружанска" - сварен фасул, червен лук ( лично според мен по-вкусен от др видове лук), нарязани маслини (правила съм го във вариант с пюре от маслини), нарязани кисели краставички,лютеница, пресен магданоз.

Идея си нямам защо е наречена "Добружанска".

# 363
  • в колонките
  • Мнения: 510
Аз да дооспамя темата, но не мога да се въздържа да кажа, че джинджър=хинап, а не на джинджифил. Хинапът е дърво, плодът е нещо като фурма. Много го обичам  Heart Eyes

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BF


 
      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B … D1%84%D0%B8%D0%BB           

       http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BF   
        Според мен джинджер = джинджифил, синапът е от друго семейство.

# 364
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
и аз това щях да напиша...едно и също е

# 365
# 366
  • Мнения: 139
САЛАТАТА ОТ СНОЩИ:
спанак,червено цвекло,орехи,зехтин,лимон,мед и аз сложих малко чесън за  вкус и аромат.
Но не е нещо ,което ще повторя.
ЗА ДНЕС:
моркови,печен,белен слънчоглед,и топка цедено мляко,зехтин,сол и лимон 

# 367
  • Sofia
  • Мнения: 26 377
днешната салата-настъргани моркови,червена ряпа,червено цвекло,смляни тиквени семки,пармезан,босилково и гъбено люто песто

# 368
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Аз ще правя моркови,ряпа,дресинг на вкус и макарони,майонеза,филе,краставички.

# 369
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Пресен спанак със зехтин лимонов сок и сол ММММММММММММММмммммммммммммммммммммммммммм

# 370
  • София
  • Мнения: 22 735
САЛАТАТА ОТ СНОЩИ:
спанак,червено цвекло,орехи,зехтин,лимон,мед и аз сложих малко чесън за  вкус и аромат.
Но не е нещо ,което ще повторя.






Тази салата много често я правя, но слагам и кубчета сирене, оцет балсамико или соев сос.

# 371
  • Мнения: 139
САЛАТАТА ОТ СНОЩИ:
спанак,червено цвекло,орехи,зехтин,лимон,мед и аз сложих малко чесън за  вкус и аромат.
Но не е нещо ,което ще повторя.






Тази салата много често я правя, но слагам и кубчета сирене, оцет балсамико или соев сос.
остана ми малко спанак ще пробвам и така
За днес салатката ми е  чисто,натурално,домашно кьопоолу

# 372
  • Мнения: 1 934
В Пловдив често казват на хинапа джинджър и затова исках да разбуля този мит, че джинджър е джинджифил, както и че хинап е синап - нямат нищо общо помежду си! Синапът е семе, от което се прави горчицата.

Обожавам простите салати от типа на моркови+ряпа или моркови+зеле няколко вида  Simple Smile

Детето го приучих към ряпата дайгон.

# 373
  • в колонките
  • Мнения: 510
В Пловдив често казват на хинапа джинджър и затова исках да разбуля този мит, че джинджър е джинджифил, ....
   

 Аааааа, и аз съм пловдивчанка,  Grinning . НЯКОИ може да бъркат имената, но да не обиждаме съгражданите ни с невежество,  Peace. Бъди здрава,  Hug

# 374
  • Мнения: 291
Обожавам салати , буквално мога да се храня само с салата и няколко сладки десерта разбира се  Laughing
Ето и някой от любимите ми салати нахвърляни на бързо , за които се сещам в момента  : 
 
1. Макарони , царевица , риба тон , грах - понякога я правя с маруля и без грах или с майонеза , става тежичко но пък не е нужно да прекаляваме
 2. лук, маслини ,яйце ,  зехтин и оцет - не е за всеки вкус , но е добра за ракийка
3. домати , мащерка и козе сирене - ЛЮБИМА

Общи условия

Активация на акаунт