Ха , сега кажете в този сибирски студ кой климатик работи ....

  • 42 224
  • 256
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 785
Махайте ги тия климатици бе. Не ви ли омръзна да тормозите хората с бръммммммм.хахах Hug Вече има конвектори, икономични са, няма хрема, не разболяват, не въртят един и същи въздух.  Peace Климатика е нездравословен и за вас и за съседите, на които пречите да спят.

Ииии щом вече има такива дето въртят чист планински въздух, че е потребяват една единица а отдават 3-4, моля те препоръчай, откога търся спец в областта, а то на крака да ти стъпи! Ще се възползваме как, мен ич ми не е, да хвърля климатиците, то първо колко па да струват и второ за чистия въздух, ниски сметки и съня на съседката всичко давам (ама само, ако престане да си пече скумрията на терасата, ако не ще оставя климатика над спалнята й... така по комшийски!)

# 241
  • Мнения: 379
Какво да ви обяснявам. Вие явно под конвектор разбирате по-големи духалки на 4 крака...знам, че в България масово хората нямат средства и затова предпочитат климатици. Евтини и дрънчащи, има и хора които могат да си позволят Дайкин и други безшумни обаче на цена над 1000, че и 2000 лева. Лично аз, която съм със среден доход избрах да не тормозя комшиите си и инвестирах в конвектори, лъчисти, всеки на цена от по 500лв. Топло ми е, не ми тече носа, не ми дрънчи, комшиите не ме псуват и сметките са ми ниски...

# 242
  • Мнения: 4 785
Какво да ви обяснявам. Вие явно под конвектор разбирате по-големи духалки на 4 крака...знам, че в България масово хората нямат средства и затова предпочитат климатици. Евтини и дрънчащи, има и хора които могат да си позволят Дайкин и други безшумни обаче на цена над 1000, че и 2000 лева. Лично аз, която съм със среден доход избрах да не тормозя комшиите си и инвестирах в конвектори, лъчисти, всеки на цена от по 500лв. Топло ми е, не ми тече носа, не ми дрънчи, комшиите не ме псуват и сметките са ми ниски...

 ooooh! Никакъв шанс.

Приятен ден и се отоплявай с каквото си решиш  Laughing

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Момичета,   Hug , конвекторите са супер отоплители , но наистина гълтат много ток, миналата година имахме сметки по 350 лв. , за постоянно отопляван един хол и спалня вечер  Confused
Моля за помощ и съвет какъв климатик да вземем , по възможност с цена до 1500 лв ,( но май е мисия невъзможна) - помещението е към 35 кв.м. , искам нещо което наистина ще насмогва, западно изложение, вътрешно жилище , дограма ПВЦ. Имаме  климатици, но ги ползваме само за охлаждане , за отопление в студовете не стават...не са и слагани с такава цел, но все пак да кажа ако има някой заблуден на Самсунг не се надявайте Simple Smile .

# 244
  • Мнения: 10
Момичета,   Hug , конвекторите са супер отоплители , но наистина гълтат много ток, миналата година имахме сметки по 350 лв. , за постоянно отопляван един хол и спалня вечер  Confused
Моля за помощ и съвет какъв климатик да вземем , по възможност с цена до 1500 лв ,( но май е мисия невъзможна) - помещението е към 35 кв.м. , искам нещо което наистина ще насмогва, западно изложение, вътрешно жилище , дограма ПВЦ. Имаме  климатици, но ги ползваме само за охлаждане , за отопление в студовете не стават...не са и слагани с такава цел, но все пак да кажа ако има някой заблуден на Самсунг не се надявайте Simple Smile .

Нищо не топли по-добре от едно старо Fuji : http://klimaonline.bg/stenni/29-fuji-electric-rs-18uc.html
Този Панасоник също не е лош : http://klimaonline.bg/stenni-invertorni/37-panasonic-ye18mkx.html , но само като се види теглото на вътрешното и външното тяло на Fuji-то е ясна работата...

# 245
  • Мнения: 1 078
Преди време, не помня кога, но беше отдавна, писах в тази тема. Тогава гласувах за инвенторен климатик Мицубиши. И сега пак гласувам за него. Вярно скъпа инвестиция , но си заслужава !
 Съседите не ме псуват, а аз тях да. Зимата като пуснат тия ДВА климатика и все едно съм в завод, пък за тях не ми се мисли как ги търпят. С моя 18-ка отоплявам същото помещение като тяхното - 40 кв.м., имам две балконски врати към едната прозорец, още един прозорец две крила и още един три крила. Това ми е холо-кухнята и вратата към останалата част на апартамента никога не се затваря.
Вече не помня кога го купихме, но със сигурност го ползваме от поне 6 години. Никакви забележки. Зимата топли, лятото охлажда. Сметките са повече от прилични - зимата общата сметка за ток не е била повече от 150 лв, а освен климатика, топля водата с бойлер, в детската стая също се пуска от време навреме печка. Важно условие е обаче дограмата да е хубава и стените на жилището с изолация.

Последна редакция: сб, 12 окт 2013, 20:35 от Lisi_Disi_M

# 246
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Daikin FVXS35F би трябвало да се справи с 30кв.м помещение,

НИКАКЪВ шанс.
Не заблуждавай хората, че ще мръзнат яко.
За 28-30м2 поне 18ка. А за 1500лв. може да си вземе само най-нискобюджетните марки: Мидеа, Нипон и подобни...

Подовите климатици имат предимство, защото духат въздуха ниско долу, а той се качва нагоре (при отопление). Така се постига по-равномерна температура в стаята. Мисля, че Daikin FVXS35F е с две турбини (но не съм сигурен), тоест духа и от долната решетка, която си е точно на нивото на пода, а от горната част може да се насочи да духа нагоре, така ниско долу въздуха няма да е по-студен, както и при стенните климатици. Има едно TREO I12MC1 (то е с две турбини), със сходни параметри като Daikin FVXS35F и е доста по-евтино.

тук много добре си обяснил нещата  Peace


# 247
  • Мнения: 5 160
Daikin FVXS35F би трябвало да се справи с 30кв.м помещение,

НИКАКЪВ шанс.
Не заблуждавай хората, че ще мръзнат яко.
За 28-30м2 поне 18ка. А за 1500лв. може да си вземе само най-нискобюджетните марки: Мидеа, Нипон и подобни...

Мерси за включването Simple Smile
Ама не лъже той, а търговците ... Sad Пишат - ориентир. 30м2, 70 м3.

По втората част - затова и питам за тях  Peace  Но ти ме прати при Мидеа и нипон и ...

# 248
  • Мнения: 10
Някои климатици на Daikin се произвеждат от Midea..., а за 1500 лева някое старо Fuji - ще топли та ще се къса.

# 249
  • Мнения: 1 753
Това е нашият климатик(закупен 2007г.), топли и на -20 градуса, подходящ е за помещения до 35кв.м.

Профилактиката ни протичаше така:
"Вие сте с Фуджи, довиждане" Grinning

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 12:01 от Genuine

# 250
  • Мнения: 10
Нетоплещо Fuji няма, трябва просто да се вземе машина с подходящ капацитет, а старите модели са най-мощни и издръжливи, но трудно се намират.

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Благодаря за отговорите. Така като гледам препоръките поне 18-ка трябва да е климатика ( а дали не трябва да е и по-голям?) , който да вземем  Thinking , четох за японските , които  са втора употреба и ме притеснява по-нататъшната поддръжка, в случай на авария, а другите май отиват на минимум 2500 лв....

# 252
  • Мнения: 116
И аз да се обърна към вас с един въпрос!
Имаме една стая която е 12-13кв., използваме я като дневна на децата, играчките и ТВ им е там.В нова коперация сме, външнаизолация, ПВЦ дограма, източно изложение. Чудим се с какво да я отопляваме. Кое от двете е правилния избор, конвектор или климатик? Климатика искаме да е монтиран както при конвектора под прозореца. Намерихме един модел на Трео с такова монтиране 1200лв.  И сега се чудим кое да изберем. Децата по цял ден са на училище и ДГ, прибират се вечер и трябва да е топло моне 5 часа  преди лягане. Повечето време прекарват там. Кой избор е удачен, моля да ми помогнете!
Благодаря!

# 253
  • Мнения: 10
И аз да се обърна към вас с един въпрос!
Имаме една стая която е 12-13кв., използваме я като дневна на децата, играчките и ТВ им е там.В нова коперация сме, външнаизолация, ПВЦ дограма, източно изложение. Чудим се с какво да я отопляваме. Кое от двете е правилния избор, конвектор или климатик? Климатика искаме да е монтиран както при конвектора под прозореца. Намерихме един модел на Трео с такова монтиране 1200лв.  И сега се чудим кое да изберем. Децата по цял ден са на училище и ДГ, прибират се вечер и трябва да е топло моне 5 часа  преди лягане. Повечето време прекарват там. Кой избор е удачен, моля да ми помогнете!
Благодаря!

Вероятно говорите за TREO I12MC1. Моделът е същият като Daikin FVXS25F, с малка разлика в мощността и малко по-голяма в консумацията. За тази площ на стаята ТРЕО-то е задоволителен избор и ще се справи безпроблемно. За конвекторите нищо не мога да кажа, освен че ще харчат повече ток.

# 254
  • Мнения: 285
И аз да се обърна към вас с един въпрос!
Имаме една стая която е 12-13кв., използваме я като дневна на децата, играчките и ТВ им е там.В нова коперация сме, външнаизолация, ПВЦ дограма, източно изложение. Чудим се с какво да я отопляваме. Кое от двете е правилния избор, конвектор или климатик? Климатика искаме да е монтиран както при конвектора под прозореца. Намерихме един модел на Трео с такова монтиране 1200лв.  И сега се чудим кое да изберем. Децата по цял ден са на училище и ДГ, прибират се вечер и трябва да е топло моне 5 часа  преди лягане. Повечето време прекарват там. Кой избор е удачен, моля да ми помогнете!
Благодаря!

Имаме и конвектор и климатик. Да ти кажа честно много ми харесва конвектора, уютна топлина, никакво
течение, но ...си харчи ток. Климаникът ни е Дайкин, много икономичен, но... усещането за течение ме
влудява.
За детска стая бих се спряла на конвектор. За всички останали стаи - климатик. Peace

Общи условия

Активация на акаунт