Защо е вредно гледането на ТВ?

  • 4 791
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 629

Но на компа имаме от сериите Baby Einstein - ми той ги гледа като хипнотизиран, просто застава на едно място и не мърда.
Това естествено ми осигурява 20 мин почивка на мен, но се чудех вредно ли е и в какъв смисъл. Да не би нещо на психиката да действа.

Сина ми и той ги обожава гледа по 1 най-много 2 на ден (толкова му е лимита). Започна да ги гледа откакто беше на 4-5 месеца.

Според мен телевизията вреди с това, че децата се "пристрастяват" и така се лишават от полезните за тях игри в къщи, в парка, контактите с връстници и т.н. А другото е, което ти си казала - за облъчването от екрана. Всичко, което не е прекалено според мен не е вредно - това ми е философията за много неща, включително и за гледането на ТВ

# 31
  • Мнения: 1 400
и аз гледам да не преклява с гледане, но понякога бабите отпускат крайа, когато и те само това правят....много е лошо..

Така си е! През лятната ваканция на бабин дом нашата кака се закрасти по....сериалите Close - сещате се благодарение на кого #Cussing out
Сега е голям зор да я отлепя от ТВ когато върви "Дързост и красота" или "Трима братя....." Ужас!
Спасяваме положение като вместо да гледа глупости я пускам за по 30-40 минути на комп.
Обожават детските сайтове с онлайн игри и програми - дечица, аз-детето. Има много сносни неща за всякакви възрасти. А един- два пъти седмично гледаме анимации - Цар лъв, Барби, а Стюард литъл(1 и 2) го знаят наизуст вече.
За картуна просто не ми се коментира - няма по-големи идиотщини. Виж - Том и Джери и аз ги обичам Heart Eyes Laughing
Като цяло обаче- колкото по-късно, толкова по-добре и по малко ест.
Книжките са къде къде по-добър вариант!

# 32
  • Мнения: 3 379
Между другото в защита на теорията, която Vache цитира, искам да кажа, че Гого много рано проговори (още преди година и половина казваше доста думи), а сега направо прави цели изчерения и то сложни като "малките деца не хапят", и други. Също така засега не съм забелязала да му липсва концентрация - заиграва се с книжки, като му четем слуша внимателно и следи картинките, като му казваме стихчета слуша и дори повечето ги знае вече и може да довърши всяко редче...

А в интерес на хумора: онзи ден ми пипа косата и ми вика "мека като коприна" - умрях от смях, сигурно е от реклама на шампоан Simple Smile

# 33
  • Мнения: 175
Да се включа и аз по темата че и ние сме страстни ТВ любители.Най-вече на рекламите.Телевизията колкото вреди толкова и помага по някога защото знам че по време на рекламите ще го оставя и няма да помръдне от мястото си дори ако щеш за една тоалетна време.ще го поставя на гърнето без да се противи.и още доста такива.Имисля че ако се спазва необходимата дистанция(а съм чела че тя се равнява на 5 монитора(исе ограничава времето за гледане на ден до няколко минути не е чак толкова вредно.Дори е едно разнообразие през зимните дни прекарани изцяло вкъщи.пък всеки сам решава какво и по колко да гледа детето му.И тук да добавя че детето на моя позната(вече на 3г.( което щом се събудеше веднага пускаше телевизора вече дори не се изкушава от рекламите така че може би и това им омръзва като всяка играчка.
  comp03

# 34
  • София
  • Мнения: 2 249

За Дора в arena я има, но трябва да си супер потребител, за да имаш достъп...
иначе може да опиташ от тук http://ts.searching.com/search.asp?h=&query=Dora+the+Explore … 5&submit.y=10

Хей, благодаря ти много   bouquet! Изтеглих няколко, а Ради много хареса Дора (макар че мъжът ми попита дали в нета няма образов. филмчета с британско произношение Laughing). Много се зарадвах  и на това, че намерих епизоди на Balamory, Tweenies и др. подобни (ехо, Анда Whistling Simple Smile)

# 35
  • София
  • Мнения: 5 828
Не знам дали е вредно гледането на телевизия /не говоря за прекаляване естествено/, но моята дъщеря определено научи страшно много думи и изрази на английски от картууна.

# 36
  • Мнения: 7 837
Ако ви харесва Дора, пробвайте да намерите и Go Diego Go. Филмчетата са от същия тип, но главният герой е момченце  Simple Smile
Образователни и занимателни са и сериите на Blue's clues.

# 37
  • Мнения: 5 877
А как се вадят торенти? Трябва ли да кача петдесет файла, за да ми дадат? Има ли по-лесен начин? Хелп, много ми е сложно!

# 38
  • Мнения: 7 821
Анда, за торентите има няколко хубави теми в Клюкарника, пусни една търсачка.

# 39
  • Мнения: 1 735
Ние от тук гледаме разни работи от Сезам и слушаме песнички, има и игрички: http://www.sesameworkshop.org/sesamestreet/

Телевизор нямаме и не гледаме, не ни липсва. Но му давам да гледа филмчета, анимацийки, игрички, песнички на компютъра. Облъчването е минимално и не ме притеснява.
Без да се прекалява, мисля, че и видеоматериалите имат положителна роля за развиване на вниманието и концентрацията, дори и на зрението. Но материали, подходящи за възрастта  Peace

Любими са ни http://www.bbc.co.uk/cbeebies/tweenies/
Подкрепям отвсякъде!
Ние също нямаме ТВ вкъщи-на никого не липсва! Wink

# 40
  • Мнения: 1 735
Ето какво намерих.
Цялата статия е на този адрес:
http://pravoslavieto.com/books/deteto_v_sveta_na_tv/2.htm

Цитат
Вредно за здравето!

Между другото “синият екран”, край който съвременното семейство прекарва почти цялото си свободно време, нанася несъмнена вреда на физическото и психическо здраве на детето. Детските психиатри и психолози предполагат, че основните болести при децата през XXI век ще бъдат породени от телевизорите и компютрите.

Иеромонах Анатолий (Берестов), доктор по медицина, обяснява подробно каква вреда нанася телевизорът на детското здраве.

Първо, кинескопът произвежда облъчване, водещо до нервно-соматични нарушения в организма на детето; в резултат на това облъчване рязко се изтощава неговата нервна система. Второ, продължителното заседяване пред екрана на телевизора  (както и пред компютъра, както, впрочем, и над книгата, ако детето умее вече да чете) води до астено-невротични нарушения: заради обездвижването се разстройва работата на чревната система, от организма трудно се отделят продуктите на разпад и децата боледуват често. Но още по-забележителни са психо-емоционалните нарушения, свързани с информационното въздействие на телевизията върху личността на детето. Наблюдава се, че при децата, привикнали да седят пред телевизора, отслабва паметта. Те стават по-несъобразителни на уроците в училище, не могат да се  съсредоточават, нарушава се сънят им; стават възбудими, раздразнителни, обидчиви. Отношението им към родителите също се влошава, особено ако те им наредят да се отделят от екрана.

Това не е чудно - нали телевизията пленява душата и оказва хипнотично влияние. Не само детето, но и възрастният човек с неговата по-здрава и устойчива психика не може да се противопостави на въздействието й, дори ако възприема критично това, което гледа. Телевизията по различни начини, волно или неволно кодира поведението на детето или на подрастващия - заставя го да живее по законите на екранния свят.

# 41
  • Мнения: 1 370
Нашият гледа много тв newsm78
но повече Naughty

# 42
  • София
  • Мнения: 2 249
Ако ви харесва Дора, пробвайте да намерите и Go Diego Go. Филмчетата са от същия тип, но главният герой е момченце  Simple Smile
Образователни и занимателни са и сериите на Blue's clues.


Кейси, много ти благодаря за инфото  bouquet.! Не, че имаме проблем с момиченцето, но Ради определно се идентифицира с маймунката. Познай кой е Дора като раздава ролите Laughing.

# 43
  • Мнения: 1 383
Моят син е доказателство за теорията на д-р Добсън /нямаш ли предвид него, Vache?/ . Гледа детски филмчета от двегодишен, преди това чат-пат тв и реклами. Сега е с изключително богат речник и знае много за възрастта си. Не съм забелязала да има проблеми с концентрацията - и в градината и в школата по английски е от най-добрите. Е, и много книжки сме чели. От половин година го пуснахме на компютъра, но игрите вече му омръзнаха, скоро не съм го виждала да играе. Всеки удобен миг е на компютъра и го изучава - ползва го като една голяма игра. Вече знае повече от мен. Разбира се в резултат на това баща му честичко го преинсталира и все мърмори, но аз мисля че си заслужава. И сега гледа много ТВ, но се занимава и с други неща - рисува, изрязва, лепи, играе сюжетни игри с играчките, строи с конструктори, ако има друго дете беснеят заедно, а понякога си беснее и сам, въобще, нормално, всестранно развито дете.
Въобще трябва да свикнем да живеем с технологиите, не можем да направим децата аскети.

# 44
  • Мнения: 1 735
Моят син е доказателство за теорията на д-р Добсън /нямаш ли предвид него, Vache?/ . Гледа детски филмчета от двегодишен, преди това чат-пат тв и реклами. Сега е с изключително богат речник и знае много за възрастта си. Не съм забелязала да има проблеми с концентрацията - и в градината и в школата по английски е от най-добрите. Е, и много книжки сме чели. От половин година го пуснахме на компютъра, но игрите вече му омръзнаха, скоро не съм го виждала да играе. Всеки удобен миг е на компютъра и го изучава - ползва го като една голяма игра. Вече знае повече от мен. Разбира се в резултат на това баща му честичко го преинсталира и все мърмори, но аз мисля че си заслужава. И сега гледа много ТВ, но се занимава и с други неща - рисува, изрязва, лепи, играе сюжетни игри с играчките, строи с конструктори, ако има друго дете беснеят заедно, а понякога си беснее и сам, въобще, нормално, всестранно развито дете.
Въобще трябва да свикнем да живеем с технологиите, не можем да направим децата аскети.
Да,разбира се че не можем да ги правим аскети.То и ще им се смеят другарчетата,ако хептен никакво ТВ не гледат.Няма как-необходимо зло е туй за мен.Да се внимава ,ще трябва.(Почнах като Йода) ooooh!
Офф: Абе мацко,ти няма ли да дойдеш на вечерната среща днес?

Общи условия

Активация на акаунт