Пътечка или велоергометър?

  • 18 955
  • 65
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Решила съм да купя на любимия съпруг за Свети Валентин един от тези спортни уреди тъй като е голям любител на фитнеса а напоследък няма време да ходи. На него му харесват и двата. Аз обаче смятам също да го ползвам тъй като имам доста килограми в повече та се чудя кой от двата ще ми е по-полезен в борбата с килограмите. Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 2 550
По-добре пътечка, че с велото за отрицателно време ще ви излезнат мазоли на ....д-то  Mr. Green. Аз мислех да си взимам велно, но това беше една от причините да не го взема, пък и една мама от форума ме посъветва, че е по-добре да си взема крос-тренажор. Супер е! Помислете и за варианта тренажор. При пътечката си е чисто тичане, а с тренажора се работи и върху ръцете, корема.

# 2
  • Мнения: 6 243
За една и съща цена можеш да купиш велоргометър с несравнимо по-добро качество от пътката. Освен това добрите пътеки са доста голем за домашни условия. Освен ако нямате просторно помещение за домашн фитнес, в хола забрави да я сместиш.

Аз лично имам велоергометър и не съжалявам.

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 23:48 от sladka hapka

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Нямам представа, аз имам кростренажор( мисля че така се казва), но бих избрала велоергометъра. Wink

# 4
  • Мнения: 5 299
Моля някой да ме светне каква е разликата между кростренажора и велоергометъра newsm78 Аз мислех, че е едно и също Blush И аз обмислям подона покупка Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 550
Велото е като колело, седиш и въртиш педали. Кростренажора е наподобява каране на ски.

- кростренажор

- вело

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 23:58 от Марчето

# 6
  • Мнения: 5 299
Оо да- -кростренажора ми беше пръв приятел във фитнеса, ама не знаех 4е така му се ивка Mr. Green Май към него ще се насоча. Тенкс любоФФ моя  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 550
Пак заповядай, скъпа  Heart Eyes Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 978
Аз имам първото на снимката, ама го купих като вело- Mr. Green
както и да е... Grinning

Много е готино и точно това му е хубавото, че не седиш...ами си в движение постоянно..Точно като каране на ски или по- точно като ходене по улица с наклон (нанагорно Joy)

# 9
  • Мнения: 1 006
Хора, светнете ме, моля кви кинти е тоз кростренажор newsm78 Сигурно има значение какъв модел е.Дайте нещо ориентировачно.

# 10
  • Мнения: 2 550
Хора, светнете ме, моля кви кинти е тоз кростренажор newsm78 Сигурно има значение какъв модел е.Дайте нещо ориентировачно.
Ами различно, по-евтините са 300кинта и нещо.

# 11
  • Мнения: 1 006
Тенкю, Марчето   bouquet А знаеш ли кои са по-добри - на ток или механични и как седи въпроса с цените им ? Тъп въпрос  hahaha Сигурно тези на ток  newsm78

Дайте некъв линк с модели и цени, че ми вкарахте бръмбари в главата  newsm78

# 12
  • Мнения: 2 550
Чакай щи пратя ЛС

# 13
  • Мнения: 8 462
За една и съща цена можеш да купиш велоргометър с несравнимо по-добро качество от пътката. Освен това добрите пътеки са доста голем за домашни условия. Освен ако нямате просторно помещение за домашн фитнес, в хола забрави да я сместиш.

Аз лично имам велоергометър и не съжалявам.

 newsm10

Пътечките са огромни,много място заемат.Говорих с кинезитерапевт,пътечките не са много добър вариант,имитира се бягане,но е статично и много се натоварват ставите.

# 14
  • Мнения: 160
Ние си купихме гребен тренажор. Той тренира много повече групи мускули от велоергометъра и пътеката (толкова колкото и крос тренажора) и е много по-добър за домашна употреба - заема по-малко място, а и цените са по-поносими.

# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз се зарибих, я кажете точни цени и марки

# 16
  • Мнения: 1 798
Кростренажора е мултифункционален, затова е и по-скъп, ноакотрябва да избирам между пътека и велоергометър, ще си взема  второто,защото професионалните отзиви, които съм чувала са , че пътеката много натоварва прасците и има опасност от травми.

# 17
  • Мнения: 3 342
И в тази връзка да попитам и аз Laughing
Имам велоергометър и преди да забременея редовно навъртах на него по 10 км. на ден. Чувствах се отлично, а и ми се отразяваше добре - в смисъл въпреки че не се съобразявах кой знае колко с храненето - не качвах килограми, а и краката ми бяха в добра форма.
С него обаче като че ли не можеш радикално да промениш тялото си - да стегнеш дупето например. И сега си мисля дали да не си купя и кростренажор. Дали има смисъл... Има ли чак толкова съществена разлика между двата уреда, че да си заслужава инвестицията? Ще я усети ли тялото ми? Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 798
И в тази връзка да попитам и аз Laughing
Имам велоергомер и преди да забременея редовно навъртах на него по 10 км. на ден. Чувствах се отлично, а и ми се отразяваше добре - в смисъл въпреки че не се съобразявах кой знае колко с храненето - не качвах килограми, а и краката ми бяха в добра форма.
С него обаче като че ли не можеш радикално да промениш тялото си - да стегнеш дупето например. И сега си мисля дали да не си купя и кростренажор. Дали има смисъл... Има ли чак толкова съществена разлика между двата уреда, че да си заслужава инвестицията? Ще я усети ли тялото ми? Mr. Green
Да, тялото ти ще усети разликата, ще се увеличи издръжливостта му,  аеробната ти кондиция -също. Heart EyesПри редовна употреба ще оформиш тялото си, няма да натрупаш мускули/от което се притесняват повечето жени/.
При всички случаи кростренажора е за предпочитане, но цените са му 2-3 пъти по-високи от тези на велоергометъра.Ако имаш излишни-давай Hug,но щом казваш, че велото ти върши работа/няма как иначе, при ефикасна утпотреба Party/ можеш да правиш допълнително тонизиране на ръцете примерно/тъй като при вело-то остават малко на заден план/.

# 19
  • Мнения: 2 180
Моля,ако е възможно да "публикувате" марки и цени,защото явно доста хора се заинтересувахме и ще е полезно да знаем Peace

# 20
  • Мнения: 6 243
Както се писа по-горе, велоергометърът си е стационарен велосипед, а кростренажорът е симулатор на ски-бягане. Ангажират се различни мускулни групи. Да се говори кое е по-добро, е все едно да се сравяваш ябълки и портокали. Просто не върви да сравняваш неща с различни характеристики. Щом целта ти е да зарадваш съпруга си, опитай се да разбереш какви са неговите предпочитания, наприме отидете заедно на фитнес и виж към кой от двата уреда ще се насочи.

Кое ще предпочете до голяма степен зависи и от личния вкус. Аз не обичам кростренажори, не са ми комфортни. Моето лично предпочитание е първо към пътеката - обожавам бягането, но не мога да си позволя добра пътека, по причините, за които вече писах. Затова си взех велоергометър. Сестра ми пък има кростренажор и е супер доволна от него.

По тношение на цените - моят велоергометър е от най-евтините - 300 лв. от Метро, марката е Боди Спорт, такива са велоергометрите в повечето фитнес зали и това ме кара да мисля, че са дуракоустойчиви. малко по-скъпи са велоергометрите на Кетрел, при същите възможности. По начало Кетлер е марка за домашно, а не професионално фитнес оборудване, така че не се нахъсвам, че са нещо по-добро. За другите неща актуални цени не се наемам да давам.

# 21
  • Мнения: 160
Интернет фитнес магазин

Когато правих проучване какъв уред да си купя и от къде - този сайт доста ми помогна. Цените са средни - в смисъл, че същите уреди можете да ги намерите на малко по-ниски цени в Метро например (само че там са някои от уредите има допълнителни такси за монтаж, които са задължителни ако искате да ви важи гаранцията!!!), но като ориентир - вършат работа.
Аз подкрепям съвета на сладката хапка, че ако уреда е предимно за мъжа ти - идете заедно на фитнес и остави той да си избере. Моят мъж например смята велоергометрите за "женски уреди" (мръсен сексист такъв!!! #Cussing out), а неелектрическите пътеки - за "боклук"  (при по-тежки хора лентата при ходене се мести наляво-надясно, което не е много приятно - но може би не при всички е така).
Съобразете се и с мястото, което имате в къщи и с това дали за всяка употреба ще трябва да го местите (някои, но не всички уреди имат колелца за по-лесно преместване). Успех в избора!

# 22
  • Sf
  • Мнения: 808
ижте какво намерих в нета:

За кростренажор промоция на Кетлер:
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1144512&id=4469&m=29

За вело в Технополис пак промоция:
http://www.technopolis.bg/promo/8.htm

Бягаща механична пътека пак на Кетлер от промоция:
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1242508&parent=4605&grid=

# 23
  • Мнения: 1 366
От личен опит - и двете мноооого скоростно се превръщат на закачалка. Ако наистина искаш да му направиш добро - направи му абонамент в зала. Аз за последните 9 месеца се разделих с 30 килограма правейки спининг (а и оформя чудесно) в зала, разбира се. Тук поне залите работят по 17-18 часа в денонощието, та ако човек иска - може. Всичко е въпрос на предпочитания, защото ако не искаш достатъчно - и причини за оправдание ще се намерят.

Успех!!

# 24
  • Мнения: 377
В Метро в момента има промоция. Има и други уреди, но тъй като и ние сме се спрели на кростренажор има на Кетлер за 399 лв. без ДДС.

# 25
  • Мнения: 1 517
Аз предпоетох велоергометърът пред пътечката.Взех го от ТСМ за 195 лв

# 26
  • Мнения: 1 120
Аз имам от близо година велоергометър и съм много доволна Laughing На твое място бих предпочела него Grinning

# 27
  • Мнения: 231
Доколкото имам наблюдения, ако се колебаеш между велоергометър и пътека - му вземи пътека. Ако не си ограничила избора само между тези двете - погледни и крос- тренажорите. Ние се взехме тренажор и сме доста доволни. Велоергометъра, като че ли не допада много много на мъжете, а и не се натоварва цялото тяло, докато тренажора го натоварва и носи повече енергия сякаш  Grinning
И все пак, щом мъжа ти е запален по фитнеса, не знаеш ли към кой от уредите има препочитание?

# 28
  • Мнения: 1 798
От личен опит - и двете мноооого скоростно се превръщат на закачалка.Успех!!
newsm62Абсолютно вярно!

# 29
  • Мнения: 6 243
От личен опит - и двете мноооого скоростно се превръщат на закачалка.Успех!!
newsm62Абсолютно вярно!
но не винаги  Wink

# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Честно казано още повече се затрудних в избора:) Сега вече се колебая между пътека, велоергометър и кростренажор. Подпитах мъжа ми и той като че ли иска повече пътека. Аз обаче се колебая защото ми се иска и аз да я ползвам, но не за да трупам мускули а за да отслабна. Кое е най-подходящо за цялостно отслабване? Освен това пътеката май наистина заема доста място. 

# 31
  • Мнения: 442
кростренажор newsm10

# 32
  • София
  • Мнения: 6 559
Определено кростренажор - поне при мен, от колелото само трупам мускули (може би защото съм тренирала плуване 8 години и там съм въртяла много, но изобщо не ми дейдства отславащо на мен - мога да въртя с часове - файда - йок  Confused). На пътеката ми е скучно, болят ме ахилесите и костите на подбедриците - гъза ми не се поти особено. Кростренажорът лично при мен върши най-много работа - обилно изпотяване, за 30 мин горя около 700 калл и ми стяга всичко с изключение на корема май newsm78 или може би там съвсем минимално, но за всичко друго е супер ( ако се прави редовно де  Embarassed Embarassed Embarassed).

# 33
  • Мнения: 2 550
bibi, как голиш по толкова много калл?  #Crazy Аз за сега вътря по 15-20 минути, ама повече от 120 калл, не мога посмъртно да изгоря Crossing Arms.
Вярно, е от скоро тренирам, но разликата е огромна  #Crazy

# 34
  • Мнения: 231
за 30 мин горя около 700 калл и ми стяга всичко с изключение на корема май newsm78 или може би там съвсем минимално, но за всичко друго е супер ( ако се прави редовно де  Embarassed Embarassed Embarassed).
Ей, bibi, ти ме разби - засрамих се чак - как успяваш толкова калории да изгориш?! Честно не мога да си представя, че за половин час е възможно... Или може би зависи от степента...newsm78
 
По темата - гласувам за кростренажор. Сигурна съм, че и двамата ще останете доволни. И моя искаше в началото пътека, ама сега си тренира с усмивка на лице. Е, заканил се е, че някой ден и пътека ще си вземе, ама не би се отказал от кростренажора bowuu

# 35
  • Мнения: 2 220
В Метро в момента има промоция. Има и други уреди, но тъй като и ние сме се спрели на кростренажор има на Кетлер за 399 лв. без ДДС.

А сигурна ли си, че точно за кростренажор става въпрос? Защото в сайта им на тази цена има само един велоергометър! А за кростренажор евтино ми се струва  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 1 724
се карат?

# 37
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Когато забременях, си купих велоергометър. Използвах го всеки ден, до самото раждане. Мисля, че благодарение на него бях в чудесна форма, изкрах лека бременност и не качих много килограми. Близо пет години го ползвах със здраве  Mr. Green, но в последно време май започнах да привиквам.
Затова за Коледа си подарихме крос тренажор (на Кетлер, промоция, към 600 лв. струваше този модел в "Метро").
Страхотна машина, много по-приятна за ползване от велото, натоварва повече мускулни групи и наистина си е кеф да се кикерчиш (извинете за израза) на него.
Биби, не знам как докарваш 700 калории, при мен за 40 минути си отиват едва 300... Crazy
На въпроса колко време се тренира - индивидуално е. Има много хубава статия в tialoto.com - за напреднали и начинаещи, важи за всички кардио уреди. Ето я: http://www.tialoto.bg/article.php?id=2310

# 38
  • Мнения: 7 474
Купих ме си велоергометър , защото намам място за друго, но бих предпочела кростренажор или орбитрек както му викам аз. Peace На околовръстното към Младост има нов магазин за фитнес уреди и има голям избор, и в Метро има промоция с добри цени.

# 39
  • Мнения: 1 370
Определено съм за пътеката.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 559
bibi, как голиш по толкова много калл?  #Crazy Аз за сега вътря по 15-20 минути, ама повече от 120 калл, не мога посмъртно да изгоря Crossing Arms.
Вярно, е от скоро тренирам, но разликата е огромна  #Crazy

Аз въртя бързо на степен 1 .така е за отслабване - много повторения, бързо темпо, много време с малки натоварвания, иначе правиш мускули. Плюс това аз съм бая ячка и в краката и в ръцете от плуването и другите спортове , дето ги тренирах на младини  Embarassed

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 765
 Първо се извинявам , че използвам темата ...
Още като я видях се запалих и аз само че за крос-тренажор . В Метро в момента има на промоция на Sporter . Изложени са два модела - еднаква степен на натоварване -8 , но имат разлика в колелото отзад / не зная как се казва точно  Embarassed/
 Искам да попитам в какво се изразява тази разлика и кой вариант е по-добър ?
 друго което ми направи впечатление е, че уж и двата са с еднакви степени , а този с по-голямото колело се върти по-лесно , абе направо не се усеща ...
Пробвах и на Ketler , там натоварването е по-голямо , но паричките са му доста повече .
  Давайте съвет да не си хвърля парите на вятъра ...



# 42
  • Мнения: 1 006
Определено крос-тренажор!
А какви са цените в Метро в момента? newsm78

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 765
 408 лв е  Sporter - който е на промоция в момента , по големия
 418 лв . е другия

 

# 44
  • Мнения: 888
Veloergometurut e po-dobre pri vsi4ki polojeniq,makar 4e kato se rodi beb4eto moje i da nqmate nujda ot nego!Stiga bebo da e buen Hug

# 45
  • Мнения: 231
Мисля, че разликата е само в компютъра. По-скъпия беше с по-голям LCD дисплей, цветен май, а по-евтиния е с черно - бял. Дано не съм те излъгала без да искам, но мисля, че само това беше разликата - а, да и на по-скъпия модел има още една функция на компютъра, ама не помня каква беше - дали процент на мазнините беше newsm78

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 765
Мисля, че разликата е само в компютъра. По-скъпия беше с по-голям LCD дисплей, цветен май, а по-евтиния е с черно - бял. Дано не съм те излъгала без да искам, но мисля, че само това беше разликата - а, да и на по-скъпия модел има още една функция на компютъра, ама не помня каква беше - дали процент на мазнините беше newsm78
И отзад колелото е различно . Аз затова се чудя в какво се изразява разликата .
иначе дисплея на втория не го пуснах така , че незнам какъв е ...

# 47
  • In transit
  • Мнения: 11 818
От опита ми във фитнеса бих препоръчала кростренажор, но както са казали и другите мами, въпрос на личен избор. Кростренажора натоварва повече групи мускули отколкото велоергометъра. На бягащата пътечка не съм фенка, предпочитам да бягам в градината. Ето тук можеш да си избереш между няколко марки уреди директно от вносителя.  http://www.sportbul.com/zanas.html Имат магазини в много от по-големите градове. Колкото до Кетлър като марка, за домашно ползване са добри, но в залите, където е имало такива уреди са били в плачевно състояние. НАй-добри като марка уреди за мен са Technogym http://www.technogym.bg/ вносител са им фирмата Атама, цените са по високи, но разликата в тренировката се усеща веднага. Ако пред мен стои въпроса с купуване на подобен уред бих избрала тази марка, макар и на по-висока цена. Ако желаете конкретни цени ще мина днес или утре през магазина им и ще попитам.

# 48
Здравейте на всички  Rolling Eyes  .Аз съм на мнение ,че крастренажора е много полезен защото освен краката тренира и оформя много добре ръцете и талията.Аз лично имам кростренажор ,цената му е 600 лв. и съм много доволна от него  Joy

# 49
  • Мнения: 4 473
Нямам представа, аз имам кростренажор( мисля че така се казва), но бих избрала велоергометъра. Wink

Бартер приемаш ли? Wink

За пътеката знам, че не се отразява на ставите и глезените. Ползвам велоергометър, по-мързелив е от кростренажора, но все си мисля, че вторият върши по-добра работа.

# 50
ооо мами забравих да споделя нещо много важно,ако искате да сваляте килограми- не трябва да прекалявате със скоростта,защото високата скорост не гори мазнини , а захар от мускула.Затова заложете на продължителното трениране , и следете пулса си.За всяка възраст има определена граница , която като се мине не се свалят килограми.Аз съм на 23г. и при мене пулса не бива да преминава 127. Карам по 60-120 мин.и не се чувствам изморена.Много по-приятно е да се кара така от колкото да се силиш и да върти бързо.  bouquet

# 51
  • Мнения: 714

 newsm10

Много мислих преди избора на уред за вкъщи (живея в чужбина), посетих няколко спортни магазина. Според спортния консултант кроса гори повече калории в сравнение с пътеката и велото за същото време, и не заема много място. В предната част има колелца, така че при нужда се мести лесно. Има кросове с компютър и такива без компютър. Моят има.
Моят е този:
http://www.domyos.com/EN/images/assets/asset_2467822.jpg

Струва 299 евро. МНОГО съм доволна. Вече издържам по час на него, сложила съм го пред телевизора, зяпам филми и въртя  Wink
Уредът ми е подарък за рождения ден  Wink

Дано да съм била полезна  Peace

# 52
# 53
  • Мнения: 1 393
Кростренажор е най- добрият вариант според мен.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 612
Ние си купихме гребен тренажор. Той тренира много повече групи мускули от велоергометъра и пътеката (толкова колкото и крос тренажора) и е много по-добър за домашна употреба - заема по-малко място, а и цените са по-поносими.

а какво е "гребен тренажор"?

# 55
  • Мнения: 714

Като гледам различните снимки на кростренажори и цените ... дето разликата е чуствителна между един и друг модел .... Сетих се какво ми каза консултанта в магазина, откъдето купих моя кростренажор. Гледа се "задното" колело, както се изрази една мама .... добрият крос е по-дълъг, това значи и че е по-нов модел. Когато кросът е по-дълъг, дава възможност за по-разгърнато движение на тялото и се провят по-големи кръгове с краката върху педалите. Разбира се, разлика в цените има. Аз се качих на всичките изложени в магазина, преди да купя, както ми каза консултанта, и забелязах разликата. С тия по-евтините, които са с по-малко колело, имах чувството, че само подритвам напред  Confused движението е ограничено.
Това за мамите, които ги интересува и не знаят разликата  Peace

# 56
  • Мнения: 5 618
Аз си взех велоергометър, защото нямам място за кростренажор. Освен това чух лоши отзиви за евтините кростренажори, а нямам пари за скъп. На мен са ми важни краката и дупето, за другите мускулни групи има други упражнения. Пък и ми е екстра да си връткам педалите и да зяпам ТВ или да чета списание през това време.  Wink

# 57
  • Мнения: 2 070
Ами момичета, почетете тази книга на инструктора на Пълна промяна, там доста добре е обяснен процеса и зависи какво искате да правите, ако искате да отслабнете и изгорите мазнини не трябва да прекалявате със скоростта и натоварването, затова най-добре се отразява бързо ходене или бавен джогинг, при мен например на пътеката ми е добре в момента, защото искам да сваля килца, ходя с около 5 и полвина км в час, в продължение на 45-50мин и поддържам пулс 120-127, защото там си има едно изчисление за зоната в която гориш мазнини, а не захари...Изобщо не е изморително и не товариш стави и сърце... Но като постопя ще трябва да оформям мускули малко за релеф, та там вече идва фитнес и т.н. Велото изморява повече в случая ако желаете да отслабвате, по-добре пътека, а като достигнете нужните килца - кростренажор и гирички... за някакъв релеф, е не като при културистките де, нормален...   bouquet

# 58
Аз ще си взимам в събота вело но имам вапросче с него сваля ли се корем? newsm78

# 59
  • Мнения: 5 618
Аз ще си взимам в събота вело но имам вапросче с него сваля ли се корем? newsm78
Не особено. Корем се сваля най-ефикасно с бягане.

# 60
  • София
  • Мнения: 35 946
велоергометър Peace
Болят ме коленете от кростренажора.
Карам повече от 10-на години - редовно 3 пъти в седмицата по 40 мин.
На кростренажора само загрявам /всеки ден/ - 10 мин - и това е най-омразната ми част. Whistling
Добре е да се опита преди да се вземе каквото и да било./поне 10-15 дена/

# 61
  • София
  • Мнения: 35 946
Аз ще си взимам в събота вело но имам вапросче с него сваля ли се корем? newsm78
Корем се сваля само с коремни - и то, ако се правят правилно, постоянно и по-доста /над 100-на/.
Спреш ли за 2-3 седмици - пак се появява корем.

# 62
  • София
  • Мнения: 570
Ние си купихме гребен тренажор. Той тренира много повече групи мускули от велоергометъра и пътеката (толкова колкото и крос тренажора) и е много по-добър за домашна употреба - заема по-малко място, а и цените са по-поносими.

Кажи отзиви за гребния тренажор.
Ние също мислим за такъв уред. Най-вече заради мъжът ми. Аз по-скоро съм за кростренажор, ама той смята, че гребния е подходящ и за двама ни.

# 63
  • Мнения: 1 798
малко офф-от велоергометър не се ли протривате отдолу? EmbarassedНа мене и пъпчици по дупето ми се появиха откакто по-серизно въртя педалите.../въртя почти всеки ден по час/

# 64
  • Мнения: 6 243
малко офф-от велоергометър не се ли протривате отдолу? EmbarassedНа мене и пъпчици по дупето ми се появиха откакто по-серизно въртя педалите.../въртя почти всеки ден по час/
Не, не се протривам. Аз си го карам моя с гащи.

Да не би седалката ти да е за смяна?

# 65
  • Мнения: 1 798
е, то остава и без гащи, и без седалка да го подкарам... Mr. GreenСериозно сега-велото ми е сравнително ново -на 2-3 месеца е. Но е факт-некомфортно ми е отдолу след час каране, а пъпките по дупето са ми отвратителната нова придобивка.

Общи условия

Активация на акаунт