Великденска трапеза 2012!

  • 75 173
  • 513
  •   1
Отговори
# 120
# 121
  • Мнения: 122
Момичета, по Коледа имаше много хубави декорации и формички в ebay, някой не е ли попадал на нещо интересно за Великден?  newsm78

Аз чакам тези:
http://www.ebay.co.uk/itm/290677470288?ssPageName=STRK:MEWNX:IT& … 649#ht_2997wt_905

Джемма, имам подобни на твоите, но великденски Ще ми кажеш ли с каква рецепта ги ползваш  Praynig. Може би е нещо, което не бухва ....

# 122
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Всеки маслен кекс е подходящ за подобни форми. Аз харесвам тази рецепта:
2 яйца
120 гр. масло /може и маргарин/
120 гр. захар
160 гр. брашно
1/2 бакпулвер
Приготовление
Предварително формата се маже с масло.
Печем както кекса на 180 градуса с вентилатор, в предварително загрята фурна

# 123
  • Мнения: 122
Джемма, мерси   bouquet

# 124
  • Мнения: 6 472
Записвам се иза да следя темата!

Малко идеи от мен от миналогодишния ни Великден.


Бриоши





Мини панетоне



Козунакът на мама



Козунак II - оказа се много сполучлива рецепта и тази година пак ще правя по него



Мини козуначета



Солени идеи

Агнешки котлети с билки



Агнешко бутче в бирена марината



И последно една идея за украса:)






# 125
  • София
  • Мнения: 122
Прекрасна темичка Simple Smile вече си копнах една рецепта за козунак, danidji благодаря за линка   bouquet
Zuz@ аз днес си купих ето тези формички за сладки от Аромасхаус,

 но и ви e-bay ги има
http://www.ebay.co.uk/itm/Easter-EGG-COOKIE-CUTTERS-3-set-bunny- … sh=item43adba3450

# 126
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Ох, лулу! пак ми завъртя главата с тези снимки  Crazy

Пухче  Hug

От мен един уикендски опит - Hot Cross Buns

# 127
  • Мнения: 931
Тъй като няма какво все още да покажа, се абонирам да ви следя и да споделя идеи, виждам че всички майсторки на великолепни козунаци и курабийки сте тук, ще се насладя на всяко ваше творение с най- голямо удоволствие, пък накрая че видим и аз как ще се справя.

# 128
  • Мнения: 176
показвате прекрасни неща Hug Записвам се да следя и споделям, че ще боядисвам с растителните бои тази и година. Не стават много шарени яйцата, но е лесно и съм спокойна откъм химия.

# 129
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
metchopooh успех,и не се отказвай   bouquet Hug

# 130
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, с какви бои и как изобщо боядисвате яйцата, за да станат ярки цветовете?! Последните 2-3 години само седефени бои ползвам, защото с всички други не ми се получават цветовете такива, каквито искам. Моля, посочете конкретни марки. Peace

# 131
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Аз съм доволна от боите на Кептънс (гръцки) и сега само тях ползвам.  Peace

Видях в Кауфланд разни немски бои и им се чудя - дали да взимам? Някой отзиви?

# 132
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
chockolina аз ползвам най обикновени бои,които се продават по касите около Великден,или пък там където в големите вериги правят кът за всякакви бои и украси Peace Боите представляват като хапчета,от ония капсулите като антибиотик.Слагам винаги по две капсули от цвят в купичките с водата.Нямала съм издънка до сега.Най добри цветове се получават,когато яйцата са бели ! Кафевите яйца стават с леко по тъмни цветове,което е логично...Седефени и перлени взимам,но основно си боядисвам едноцветни яйчица
Tatitt и аз ги гледах,но се оливат с цени  Stop

# 133
  • софия
  • Мнения: 100
Аз съм доволна от боите на Кептънс (гръцки) и сега само тях ползвам.  Peace

Видях в Кауфланд разни немски бои и им се чудя - дали да взимам? Някой отзиви?
Всяка година взимам по някой вид от немските/хем знам,че не са нищо особено хем пак купувам Grinning/,но основно боядисвам с нашенска боя.
Немските не са нищо особено, с българска сръчност и изобретателност яйцата стават мн. по-интересни от колкото с техните бои.

# 134
  • Мнения: 176
Аз съм доволна от боите на Кептънс (гръцки) и сега само тях ползвам.  Peace

Видях в Кауфланд разни немски бои и им се чудя - дали да взимам? Някой отзиви?
Всяка година взимам по някой вид от немските/хем знам,че не са нищо особено хем пак купувам Grinning/,но основно боядисвам с нашенска боя.
Немските не са нищо особено, с българска сръчност и изобретателност яйцата стават мн. по-интересни от колкото с техните бои.


точно така мисля и аз. А и цените на немските са надути. Вчера ги гледах в ДМ, по 6 лева са я направили боята Stop

Общи условия

Активация на акаунт