Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 449 745
  • 3 736
  •   2
Отговори
# 3 630
  • Мнения: 1 380
И аз все още не мога да открия лекар, който да препоръчам! Ходихме при Улевинов, Попов, Петров... след раждането, живи и здрави, ще отидем и при Рангачев. Въпреки, че преди време диагностицира грешно баба ми с тумор, Бог да я прости.

# 3 631
  • Мнения: 88
Каина, а при Катя Кирова ходили ли сте? Мъжът ми води малкия скоро и каза, че му е направила много добро впечатление.

# 3 632
  • Мнения: 1 380
Не. Къде преглежда? И защо сте останали доволни - диагностика, отношение, лечение?

# 3 633
  • Мнения: 29
Здравейте,

Моята дъщеря я оперира доц. Рангачев и за него мога само и единствено положително мнение да изкажа. Огромнуи адмирации към всеотдайността, с която работи. Още когато за пръв път отидохме в кабинета му в Св. Пантелеймон, видях че дъщеря ми се чувтсва спокойна с него. Хареса ми подхода му, отговорността му, професионалисма му и не на последно място човечността. Операцията беше в Исул и престоят там и неуредеността  бяха неприятната част от нашата история с третата сливица, но те не са важни, когато всичко останало беше наред.

# 3 634
  • Мнения: 29
Здравейте мами,детето ми е на 3 години и тези дни се "сблъскахме" с уголемена трета сливица...От доста време го бях забелязала,че хърка на моменти,докато спи,дъхът му след сън мирише лошо,често боледува и всичко започва с това червено гърло  ooooh!,често го болят уши...От провинцията сме и го бях водила преди известно време при местен УНГ,но той не откри нищо притеснително.Миналата седмица отново се повтори кошмарът червено гърло с висока ТЕМП и го заведох в съседен град при друг УНГ,доста хвален, та той ни просветли по въпроса-детето има трета сливица,уголемена,като каза,че ще я лекуваме,ако не се прибере ще я вадим,Назначи ни лечение,част,от което е приемане на хомеопатични лекарства,но след 10 дни пиене на Бисептол нещата се влошиха и според мен не е адекватно лечението му.Моля да ми препоръчате наистина добър УНГ ,в София ,ако трябва ще отидем,само и само да има ефект,че така съм се нагледала на "кадърни" лекари,че страх ме хваща като се сетя  ooooh! Мерси предварително!!!
Моята дъщеря като малка също страдаше от възпаление на 3-та сливица и по същият начин ни казваха,че с оперативен начин ще се реши проблема.По сред лято на 30 градуса тя правеше ларингити с 39 градуса температура,задушаваше се,с две думи кошмарно беше.Минахме през орбазони,дишане върху отвара от лайка ,сода и вода......нищо не помагаше.Варианта за махане са сливицата не ни се нравеше много.Татко ни го е преживял и още имаше лош спомен,каза,че не може да го причини и на детето си.Ходехме по лекари-хомеопати ,пак никакъв резултат.Накрая решихме да правим процедури с йодни пари на морето.Всяка година като отивахме на море,ставахме към 05,00часа сутринта и се разхождахме по брега на морето,там където се разбиват вълните,така до изгрев слънце.Правехме и промивка с морска вода на нослето....Още първата зима даде резултат,никакви сливици,хреми,сополи и т.н.Правим го вече 4 година,да чукам на дърво от тогава детето ми не знае какво е хрема......





Здравей, believe!

Има доста добри лекари в София, за останалите градове не знам. От УНГ специалистите в Токуда също имам добри отзиви, понеже и там сме ходили.

Може би съм писала, но при моето дете играта загрубя много рязко, след като след 2 с температура и секрет в носа спука тъпанче /ден понеделник/. В ден сряда преди това беше на лекар, пуснах и секрети, които в последствие излязоха чисти. Въпрпосът е че при децата с голяма трета сливица /поне при моето беше така/, всеки вирус се задържа, секретът бързо сгъстява, няма никаква вентилация и за 0 вреем става бактериална инфекция. Не е боледуваша чак толкова често преди махането на третата сливица, но никога не е оставало на ниво вирус. Винаги съм пускала секрети /носен, ушен, гърлен или само някои от тях/ и винаги е имало куп екстри.
Освен това тя не можеше по абсолютно никакъв начин да диша през носа със затворена уста, имаше и тип "сънна апнея". Т.е. тя си беше за операция, докато мпри доста други деца се изчаква. Това лекарите го преценяват първо, а родителите взимат решението.
Иначе що се отнася до изпаренията си напълно права, всяка година на морето го правим и ние това сутрин, съптветно каквото и да е имала в нослето, изчезва за престоя там.

# 3 635
  • Мнения: 353
Здравейте момичета 😘 отново съм аз и моля за помощ 😊 моят син беше на антибиотик преди 2 седмици, заради бактерия в носа ( мораксела) пи антибиотик 7 дни  Аугментин и слагахме капки Цилоксан в носа. Детето хъркаше страшно,може би заради бактерията. Вече е по добре,но искам да му дам някакъв сироп за имунитета. Цяла зима е пил прополис на капки и сироп домашен от бъз. Сега реших да направя  почивка и да започнем друг имуностимулатор.Може ли отзиви за сироп имунотрофина ,дали има някакъв ефект върху сливиците?..  една майка ми препоръча пък сок от алое,и той е скъп,ама важното е да има ефект.

# 3 636
  • Варна
  • Мнения: 1 224
На някое детенце да са му били Молдамин?

# 3 637
  • Мнения: 445
Може ли отзиви за сироп имунотрофина ,дали има някакъв ефект върху сливиците?..  една майка ми препоръча пък сок от алое,и той е скъп,ама важното е да има ефект.


Имунотрофина не повлия по никакъв начин при нас. Нито миналата година, нито тази.

# 3 638
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Малката получи обрив от него, но това все пак е до организъм Peace

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 14:40 от armira

# 3 639
  • Мнения: 1 686
При нас третата сливица беше подута,по същия антибиотик като вас и също ни изписаха Имунотрофина.Казаха да пие,докато свърши, та ще видим дали ще има ефект...

# 3 640
  • София
  • Мнения: 184
Моят дребосък пи имунотрофина + ериус за 3 месеца, имаше някакъв ефект. Имунотрофина е с много сходен състав на Марсианци витамини, мисля че само една от съставките отсъстваше.

# 3 641
  • София
  • Мнения: 477
Здравейте,
И аз с астматиче на 2.8, а в момента и с хипертрофирали сливици, течност в ушите и запушен нос. Ходим при Лолов. В процес на изчакване сме, да мине още месец, да видим как ще е. Да попитам за някакви озтиви за проф. Лолов? Благодаря ви много!

# 3 642
  • Мнения: 13
На нас за 3-тата сливица ни изписаха терапия с „Ефира„ ,според УНГ - това било най-мощното средство за преборване, трябвало минимум 3м прием, някой има ли отзиви? Иначе и моето дете не диша през носа, а само през устата. Относно дишането на йодни пари сутрин по морето, колко дни г/д трябва да се ходи за да има ефект?

# 3 643
  • Мнения: 600
На нас за 3-тата сливица ни изписаха терапия с „Ефира„ ,според УНГ - това било най-мощното средство за преборване, трябвало минимум 3м прием, някой има ли отзиви? Иначе и моето дете не диша през носа, а само през устата. Относно дишането на йодни пари сутрин по морето, колко дни г/д трябва да се ходи за да има ефект?

Ефира? #Crazy Правилно ли разбрах?Ефирата я пием ние,но е за астматици и за предотвратяване на пристъпи.За първи път чувам ефира за трета сливица.

# 3 644
  • Мнения: 13
На нас за 3-тата сливица ни изписаха терапия с „Ефира„ ,според УНГ - това било най-мощното средство за преборване, трябвало минимум 3м прием, някой има ли отзиви? Иначе и моето дете не диша през носа, а само през устата. Относно дишането на йодни пари сутрин по морето, колко дни г/д трябва да се ходи за да има ефект?

Ефира? #Crazy Правилно ли разбрах?Ефирата я пием ние,но е за астматици и за предотвратяване на пристъпи.За първи път чувам ефира за трета сливица.

Да, знам, че е за астматици. Консултирала съм се и с пулмолог, каза да не чета какво пише , ползвало се е и за сливици. Помагало за отбъбването, вид противоалергично е. УНГ каза, че е имал доста случаи да деца повлияли се от това лечение, намаляване на 3-тата сливица.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт