Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 450 147
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 3 615
  • Мнения: 445
На някой от пишещите тук скоро да са правили тройна операция на детето? Махане на трета сливица + лазерно частично намаляване на големината на двете сливици + пробиване на тъпанчетата?

# 3 616
  • Мнения: 445
Включвам се с информация относно тройната операция (махане на рецидивирила трета сливица, намаляване с лазер на другите две и пробиване на тъпанчетата).
Съпоставям впечатленията си от миналата година операцията и от сега. След като се получи рецидив на третата сливица, оперирана миналата година във ВМА, тази година решихме да изберем лекаря, а не болницата.
С чудесни впечатления съм от Проф. Румен Бенчев! Интелигентен, уравновесен, с много спокойствие и достойнство се отнася, както към детето, така и към нас.
Цялото отношение в клиниката, в която оперира е съобразено с пациента, докато във Военна болница беше обратното- пациентите трябва да се съобразяват с персонала (от лекарите до санитарките).
Общо отне 1 час всичко, като в края на операцията, излезе една сестра от операционната да ни даде калцуни с мъжа ми да влезем в Реанимация, за да сме там, когато детето започне да излиза от упойка.
Радвам се, че професорът предложи да не отстранява нацяло сливиците, а само да намали големината им с лазер, което в нашия случай е по- удачният вариант. След този вид операция детето има глас, усеща дискомфорт при преглъщане, но миналата година беше много по-зле, а тогава беше само трета сливица. Тогава 5 дни не си преглъщаше слюнката и цялата устна кухина с езика бяха облепени в бяла кожа, като изгорени. Тази година няма такова нещо.
Слава Богу, сле пробиване на тъпанчетата вече чува перфектно и течността от ушите я няма, и не се наложи да слагат вентилационни тръбички.

# 3 617
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748

    puhelin, успешно възстановяване на детенце! Praynig Hug Praynig

# 3 618
  • Мнения: 1 697
Здравейте мами,детето ми е на 3 години и тези дни се "сблъскахме" с уголемена трета сливица...От доста време го бях забелязала,че хърка на моменти,докато спи,дъхът му след сън мирише лошо,често боледува и всичко започва с това червено гърло  ooooh!,често го болят уши...От провинцията сме и го бях водила преди известно време при местен УНГ,но той не откри нищо притеснително.Миналата седмица отново се повтори кошмарът червено гърло с висока ТЕМП и го заведох в съседен град при друг УНГ,доста хвален, та той ни просветли по въпроса-детето има трета сливица,уголемена,като каза,че ще я лекуваме,ако не се прибере ще я вадим,Назначи ни лечение,част,от което е приемане на хомеопатични лекарства,но след 10 дни пиене на Бисептол нещата се влошиха и според мен не е адекватно лечението му.Моля да ми препоръчате наистина добър УНГ ,в София ,ако трябва ще отидем,само и само да има ефект,че така съм се нагледала на "кадърни" лекари,че страх ме хваща като се сетя  ooooh! Мерси предварително!!!


# 3 619
  • Мнения: 600
Здравейте мами,детето ми е на 3 години и тези дни се "сблъскахме" с уголемена трета сливица...От доста време го бях забелязала,че хърка на моменти,докато спи,дъхът му след сън мирише лошо,често боледува и всичко започва с това червено гърло  ooooh!,често го болят уши...От провинцията сме и го бях водила преди известно време при местен УНГ,но той не откри нищо притеснително.Миналата седмица отново се повтори кошмарът червено гърло с висока ТЕМП и го заведох в съседен град при друг УНГ,доста хвален, та той ни просветли по въпроса-детето има трета сливица,уголемена,като каза,че ще я лекуваме,ако не се прибере ще я вадим,Назначи ни лечение,част,от което е приемане на хомеопатични лекарства,но след 10 дни пиене на Бисептол нещата се влошиха и според мен не е адекватно лечението му.Моля да ми препоръчате наистина добър УНГ ,в София ,ако трябва ще отидем,само и само да има ефект,че така съм се нагледала на "кадърни" лекари,че страх ме хваща като се сетя  ooooh! Мерси предварително!!!




Ако сега я извадите,шансът да рецидивира е огромен,по-добре изчакайте до 5-6 годишна възраст.

# 3 620
  • Мнения: 1 697
Разбирам,мерси за отговора!А някой лекар да препоръчате,който да му назначи поне адекватно лечение,за да може да се прибере сливицата или превантивно лечение,да предотвратим това уголемяване отново?

# 3 621
  • София
  • Мнения: 860
Аз съм се хванала за главата с тия УНГ-та. Не можем да уцелим читав. В исул са най-добри уж, обаче там се чака много в коридор със заразни деца... пробвах веднъж, направо ми призля от гледката и не дочакахме ред. Сега ходим при Френгов в транспортна. Той има много добра апартура, обаче е фен на антихистамините. Аз не ги давам, ползвам го само за диагностика. Иначе е внимателен, не се чака и обяснява всичко. Ходили сме и при Петров в мвр. Той пък е фен на антибиотиците... иначе и той е внимателен, но доста бърза обикновено. А аз лекувам с хомеопатия, класическа. Това е за мен най-доброто решение. Малкият е с увеличени физиологично сливици, и трите. Дори като е здрав, хърка и диша през устата. С хомеопатичните капки овладяваме положението, поне да не са и възпалени. Иначе аз съм с две операции - махане на трета и после махане и на трите сливици. Бях с ангина всеки месец. Изпих сумати антибиотици. След втората операция вече нямам ангини, но от всеки вирус кашлям...
В общи линии всеки доктор си  има някаква любима схема за лечение и кара по нея май...

# 3 622
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Разбирам,мерси за отговора!А някой лекар да препоръчате,който да му назначи поне адекватно лечение,за да може да се прибере сливицата или превантивно лечение,да предотвратим това уголемяване отново?
И въпреки всичко, ако е много зле, може и сега да се извади. Дори и да рецидивира, едва ли ще е с първоначалните размери. Казвам го от опит. При нас слухът беше засегнат ( иначе никога не е боледувал) и не можеше да проговори и да общува с децата.. Tired

# 3 623
  • Мнения: 1 697
Уф,като ви чета разбирам, че положението с лекарите навсякъде е едно и също за жалост  Tired Тези дни бяхме на първи преглед при хомеопат, разбрахме се да проведем вече започнатото лечение и след това следваме нейната схема,дано се получи,че това ми е единствената надежда вече с това безкрайно боледуване
Аз също бях с трета сливица и спомените от детството са ми свързани с постоянно мазане с грануфорин,болезнени уши,антибиотици,инжекции  Tired При мен не излезе пак сливицата,но ми я извадиха като по-голяма-13-14 год

# 3 624
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Моля ако някой се е сблъсквала с гнойна трета сливица ,да сподели с какво са я лекували.водих малката при УНГ и изписаха капки за нос,които в аптеката ми казаха ,че не се слагат на деца.ще я заведа при друг лекар естествено ,но малко се стреснах с тази диагноза.една слагах вигамокс и има подобрение,но ще мога да я заведа за друго мнение чак в средата на седмицата.благосаря предварително.

# 3 625
  • Мнения: 353
Искам да попитам мамите които са се сблъскали с рецидив на трета сливица дали сте стигнали до втора операция или сте я свили по някакъв начин? И дали като направихте операцията ,децата спяха и стояха със затворена уста.... Щото моя син и след извадена трета сливица ,пак седи с отворена уста,  ooooh!

Ние между другото от градината миналата седмица хванахме някаква бактерия мораксела,от която малкия ужасно хъркаше и веднага на секрет и антибиотик в носа (капки Цилоксан) и в гърлото бактерия и антибиотик за пиене.....Ужас  с тея антибиотици и бактериии. Дали пък от тази бактерия е хъркал толкова много не знам ама беше страшно
Сега да чукна на дърво е по добре похърква съвсем леко....Назначиха ни схема 10 дни коларгол и 10 дни Ксизал капки....още на първия ден имаше ефект ...и дано това хъркане да не се връща

# 3 626
  • Мнения: 600
Разбирам,мерси за отговора!А някой лекар да препоръчате,който да му назначи поне адекватно лечение,за да може да се прибере сливицата или превантивно лечение,да предотвратим това уголемяване отново?
И въпреки всичко, ако е много зле, може и сега да се извади. Дори и да рецидивира, едва ли ще е с първоначалните размери. Казвам го от опит. При нас слухът беше засегнат ( иначе никога не е боледувал) и не можеше да проговори и да общува с децата.. Tired

Аз също говоря от опит,при нас рецидивира и се наложи да преживея не веднъж,а два пъти този ужас!

# 3 627
  • Мнения: 600
Уф,като ви чета разбирам, че положението с лекарите навсякъде е едно и също за жалост  Tired Тези дни бяхме на първи преглед при хомеопат, разбрахме се да проведем вече започнатото лечение и след това следваме нейната схема,дано се получи,че това ми е единствената надежда вече с това безкрайно боледуване
Аз също бях с трета сливица и спомените от детството са ми свързани с постоянно мазане с грануфорин,болезнени уши,антибиотици,инжекции  Tired При мен не излезе пак сливицата,но ми я извадиха като по-голяма-13-14 год
Ако искаш за Варна мога да ти препоръчам лекар.

# 3 628
  • Мнения: 1 697
Никрис,кажете,само да е добър лекар,няма значение,че е във Варна!

# 3 629
  • Мнения: 600
Никрис,кажете,само да е добър лекар,няма значение,че е във Варна!

https://www.facebook.com/UNG-Iliev-233390373520355/
При него махах вторият път(трите сливици,моята правеше постоянно гнойни ангини).Млад доктор,който преди всичко е Човек,най-малкото ще получите добро отношение,което в днешно време липсва за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт