Re: H&M - тема 11

  • 32 404
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 5
Нещо съм изтървала... Българският вариант на сайта ще заработи ли за поръчки или не?

Не! Още в средата на миналата тема писах, че съм и писала мейл с въпроса и казаха, че категорично няма да има. Сайта ще бъде само информативен  Peace

За блокираните пари за актуализации също бях писала, че съм намерила решение:
"Малко размисли за блокираните суми за авторизация на картите. Значи на мен само веднъж ми се е случвало да имам блокирани пари за отказана поръчка от Дебенхамс (иначе за проверка на картата при поръчки от ХМ съм стигала до 30-тина лева). Тогава отидох в банката (в случая ЦКБ)с копие от поръчката и отказа и попълних молба за отблокиране, в която изришно декларирах, че при предявяване на претенции от контрагента за блокираната сума тя ще бъде платена. Такаааа, ще кажете обаче, че ние нямаме официални откази на поръчките. Е да де, ама тази сума реално не е блокирана за покупка, а за проверка на картата, така че според мен не би трябвало да искат нищо черно на бяло, а само с попълване на стандартната банка да се освободят сумите. Аз ще питам в моята банка и ще споделя какво са отговорили.

Току що говорих с банката и ми потвърдиха логиката. Първо ми казаха да искам мейл от търговеца, но им обясних, че от всеки друг може, но от този точно търговец е невъзможно.  Значи проблема, който засяга всички е решим. А клаузата, за която говорих по-горе гласи, че при предявяване на претенции за сумата от търговеца ЦКБ ще ги плати, а аз ще съм задължена на банката. А такива претенции няма да има, защото дефакто тази сума за проверката никога не се осчетоводява."

# 61
  • София
  • Мнения: 3 581

NellyR,  теглелят ми парите след като е доставена, но ги блокират като е диспачната не е задължително да се появи в баланса  Crazy
И аз тогава как да разбера, че имам задължение ако не се появят в баланса. Луда работа е това newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 5

NellyR,  теглелят ми парите след като е доставена, но ги блокират като е диспачната не е задължително да се появи в баланса  Crazy
И аз тогава как да разбера, че имам задължение ако не се появят в баланса. Луда работа е това newsm78

Ами логично е, че ако нямаш задължение в баланса значи ще си ги дръпнат от картата в даден момент и обратно. Обикновено след 2-3 се появяват в банкирането след като са изтеглени. Примерно на мен са ми теглени на 05.03, а в извлечението ми излизат на 08.03, но с дата на изтеглянето 05.03. Пратката, за която се притесняваш кога е доставена според тракинга?

Последна редакция: сб, 10 мар 2012, 11:29 от tinki_winki

# 63
  • София
  • Мнения: 3 581
Парсела е на Хъб  Mr. Green. За другите ми пратки досега ми бяха дръпнали парите на този етап, затова питах дали веднага се появяват в баланса, или има някакъв период от време след доставката Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5
Парсела е на Хъб  Mr. Green. За другите ми пратки досега ми бяха дръпнали парите на този етап, затова питах дали веднага се появяват в баланса, или има някакъв период от време след доставката Peace

Ами бързаш. Ще ти дръпнат парите когато Хермес доставят на адреса. Има и случаи когато дърпат при диспачването, но поне при мен това се случва рядко.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 581
Парсела е на Хъб  Mr. Green. За другите ми пратки досега ми бяха дръпнали парите на този етап, затова питах дали веднага се появяват в баланса, или има някакъв период от време след доставката Peace

Ами бързаш. Ще ти дръпнат парите когато Хермес доставят на адреса. Има и случаи когато дърпат при диспачването, но поне при мен това се случва рядко.
Ще чакам, то и без това какво друго да правя. Благодаря за бързите отговори Hug

# 66
  • Русе
  • Мнения: 621
Видяхте ли отварянето на магазина по новините по БТВ. Ние сме мега смешници, цяла нощ чакали на опашка, тълпи, ужаст! Все едно безплатни диаманти раздават. Като невиждали гладници, живели в пещерите. Посрамих се, че съм българка.

# 67
  • София-Младост
  • Мнения: 23 352
Видяхте ли отварянето на магазина по новините по БТВ. Ние сме мега смешници, цяла нощ чакали на опашка, тълпи, ужаст! Все едно безплатни диаманти раздават. Като невиждали гладници, живели в пещерите. Посрамих се, че съм българка.
Ееее ти пък, все едно не си виждала по намаленията какво правят англичани и х'американци...споко, след седмица всичко ще утихне и ще се пазарува нормално Simple Smile

# 68
  • Мнения: 386
Видяхте ли отварянето на магазина по новините по БТВ. Ние сме мега смешници, цяла нощ чакали на опашка, тълпи, ужаст! Все едно безплатни диаманти раздават. Като невиждали гладници, живели в пещерите. Посрамих се, че съм българка.

Не съм гледала, ще си пусна като качат видеото в сайта на бтв.
Но беше ясно, че ще е така, при положение, че раздават ваучери за по 200лв. То на отварянето на молове какви стълкновения са, а сега като има и причина да се борят да са първи...

Но не съм съгласна, че само ние сме така - намерете репортаж за някоя разпродажба в Щатите, примерно, че и другаде, и вижте за какви военни положения става дума. Бях се изумила като гледах за едно намаление на дизайнерски сватбени рокли там миналата година, май беше - жени се биеха наистина...

Аз ще пропусна тълпите днес и утре - ще отида някой следобяд през седмицата да видя как сме го докарали.




Едит: Гледах вече - нищо кой знае какво, няма ексцесии. Предимно младежи, съвсем нормално, те обичат да висят, били са повече за купона, отколкото за наградите. А двамата бармани, дето се редили цяла нощ с енергийни напитки, за да подарят ваучерите на приятелките си, ми станаха много мили Crazy

Последна редакция: сб, 10 мар 2012, 12:59 от Marzi Pan

# 69
  • гр.София
  • Мнения: 94
Момичета,може ли линк към темата за неуспешни покупки.

# 70
  • Мнения: 685
Момичета,може ли линк към темата за неуспешни покупки.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=641004.0  Peace

# 71
  • гр.София
  • Мнения: 94
  bouquet  anny_

# 72
  • София
  • Мнения: 243
Бях на отварянето момичета,е няма такъв цирк hahaha
Гадното беше,че не всички неща показани в сайта на Б-я ги имаше Confused
Типично по български ме разочароваха и едни ленти едни опашки,чудо голямо,само тихичко да Ви споделя,че опашка в 12:30 вече нямаше Mr. Green
Спокойно се влизаше,но все пак си има тълпа вътре.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Айде, чакаме сега и Пловдивския да отворят, но кога ли ще е ....
Предполагам първо Варна и Бургас ще зарадват Simple Smile

Да питам, пускат ли потници за лятото, не от тези които има в момента, а някакви по-луксозни или да търся из другите сайтове, че накупих няколко от Пъмпкин Пач, но не уцелих номерата. Прекалих с тениските, а потниците на каката са кът.

# 74
  • Мнения: 160
Майче, миналата година имаше много хубави потничета, при деколтето бяха направени като от охлювчета от плат. Взех на малката за това лято розов и бял, много са елегантни.
Като гледах репортажа, направо ме заболя под лъжичката, ако не бяха бебетата, сигурно пеша щях да изприпкам до Софието от моя малък град. В репортажа, естествено, не споменаха марката, но от всички страни лъхаше на НМ.
Днес розовата ми рокля вече е при получателя. Диспачнаха я на 07.03, странно, пътува с Хермес, въпреки че в пакета е само тя. Парички нямам нито изтеглени, нито отразени в баланса.
Другите ми две поръчки са диспачнати на 02.03 и на 05.03, но още не са получени на адрес. Нямат проследяване.
Моля мацките, чиито поръчки от датите около тези пътуват без проследяване и имат проследяване от превозвачите си, да ми драснат какво е положението при тях.
Бях писала в темата, че по мои наблюдения такива поръчки пътуват понякога над десетина дни, но след мен се постна и друго мнение, че пътували като тези, които пътуват с Хермес. В писмото от НМ пише, че и двата вида доставка са в рамките на 3-5 работни дни.

Общи условия

Активация на акаунт