За ужасните гъбички по краката

  • 1 002 375
  • 914
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 011
Като си обуя обувки и стоя около 8-10 часа без да ги свалям краката ми започват да миришат ужасно. Един познат ми  препоръча ЗООМИКОЛ - спрей.Мисля да го пробвам.
  Този ЗООМИКОЛ от къде да си купим? От аптека ли тва ЗОО отпред ме навежда на мисълта за ветеринарна аптека newsm78

# 181
  • Мнения: 2 631
Изчетох 95% от мненията, но не видях някой да се лекува с Миконафин...  newsm78

Аз явно също съм се сдобила с гъбички между пръстите на краката (интересно, само на крайните пръстчрта), ходих при джипито да ми даде направление за дерматолог, а тя каза, че първо ще ми изпише Миконафин за мазане, и ако след седмица нямам презултат, тогава да ида на дерматолог.
Сега си мия краката поне по 2-3 пъти на ден, мажа се по 2 пъти на ден и гледам да ходя с отворени обувки - чехли...  Tired

# 182
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И аз имам гъбички. Вечер си кися краката във вода с малко калиев перманганат. Когато легна се мажа с Ламизил

# 183
  • Мнения: 2 759
...Сега си мия краката поне по 2-3 пъти на ден...
                         Май не трябваше. Краката трябва да са възможно по-сухи, защото влагата спомага размножаването на гъбите.

# 184
  • Мнения: 2 631
...Сега си мия краката поне по 2-3 пъти на ден...
                         Май не трябваше. Краката трябва да са възможно по-сухи, защото влагата спомага размножаването на гъбите.

Е аз само ги измивам със сапун и веднага подсушавам. Нали за да се третират с лекарство, трябва да са чисти...  Tired
Снощи и аз се покиснах за 10-тина минути в калиев перманганат.  Tired

# 185
  • Мнения: 15 619
Всяка вечер ползвам катранен сапун за измиването и ефектът е добър. Подсушава. След последната ми бременност се появиха тия катили и чак по ноктите отидоха. Ходих на лекар, защото от престараване си направих кожата на краката толкова чувствителна, че получих изгаряне от слънцето миналото лято. Та въпросната специалистка рече: Че къде ги виждаш тези гъбички!? Shocked Изписа ми крем, ама сега не мога да се сетя за наименованието му. newsm78 Става и за кожата и за ноктите. Мазах, мазах, мазах. Имаше ефект докато третирах, но после пак същата история. Tired Сега с катранения сапун мия, подсушавам и всеки ден почиствам от мъртвите клетки, доколкото мога. Няма никакви сърбежи. Изчезнаха. Не ми се появяват ранички и нацепвания между пръстите. Видимо няма никакъв проблем. ...

# 186
Ето и моят горчив опит: Изпрах си маратонките, но на следващия ден бързах за работа и ги обух почти сухи, но не съвсем. Каква глупост?! До вечерта краката ми се зачервиха между пръстите и пламнах в сърбеж от гъбички. Веднага си купих Ламизил и след 10 дена стриктно миене, подсушаване и мазане по два пъти на ден гъбите все още си стояха. Отидох на лекар и ми изписаха Клотримазол. Направи ми впечатление че двама човека на опашката в аптеката пред мен си купиха антимикотици - явно е сезонно и масово заболяване. След четири седмици и три флакона гъбите се поуспокоиха но май не са минали. Посетих личния лекар отново и я попитах какво мисли за кортикостероидно лечение и по-точно за такова с Дактакорт. Тя ми отвърна че така се подхранвали гъбичките още повече - а нали уж е против гъби това мазило? В ужас и потрес от съм от тези твари, а най ми е болно от факта че съм с човек с висока лична хигиена. Според проучвания които четох в мрежата 82 % от човечеството се разболява от някакъв вид гъбички в съзнателния си живот Sad

# 187
  • Мнения: 902
Цитат
Всяка вечер ползвам катранен сапун за измиването и ефектът е добър
какъв е този сапун newsm78

# 188
  • Мнения: 15 619
Продават го в аптеките. Черен на цвят.  Както писах по-горе, с него удържам положението, но не съм решила проблема нацяло. А кремът, който ми изписа лекарката, е Екзодерил...
Ползвала съм и масло от чаено дърво. Ефектът е по-изсушаващ за кожата, отколкото при ползването на сапун.

# 189
  • Мнения: 2 631
Посетих личния лекар отново и я попитах какво мисли за кортикостероидно лечение и по-точно за такова с Дактакорт. Тя ми отвърна че така се подхранвали гъбичките още повече - а нали уж е против гъби това мазило? В ужас и потрес от съм от тези твари, а най ми е болно от факта че съм с човек с висока лична хигиена. Според проучвания които четох в мрежата 82 % от човечеството се разболява от някакъв вид гъбички в съзнателния си живот Sad

Аз миналата седмица ходих с направление при дерматоложка. Точно тя ми изписа Дактакорт, след като й казах, че личната ми лекарка ми е изписала Миконафин. Каза да мажа и двата крема.
Ами днес се връщам от вторичния си преглед и лекаркта е много доволна от лечението.
Ефекта от Дактакорта (или съчетаването на двата продукта) е положителен и ми каза да спра и двата крема, а сега ми изписа само лосион, с който да си мажа краката, защото от Дактакорта ми се понабръчкаха пръстите на краката  hahaha

# 190
  • Мнения: 2 759
...А кремът, който ми изписа лекарката, е Екзодерил... Ползвала съм и масло от чаено дърво. Ефектът е по-изсушаващ за кожата, отколкото при ползването на сапун.
                           Съчетаването на тези двете (капването на маслото на поблемните места, и после намазването на целите стъпала с Екзодерил крем) все още си остава моят фаворит. 3 до 5 дни за решаване на проблема. Предполагам, че има все пак някакво значение колко е сериозен проблема, но надали някой ще остави гъби по кожата повече време нелекувани, тъй като е твърде неприятно. За гъби по ноктите - само масло от чаено дърво. Накапва се максимално навсякъде, където има проблем.

# 191
  • Мнения: 1
и аз имам ороблеми с гъбичките на краката бели ми се кожата излизат ми мехури които след ден два се пукат после кожата се бели постоянно са ми наукани краката вече ме е срам да се събуя боса мажа се от една седмица с дактакорт но не виждам кой знае какъв резултат зимата нямам такъв проблем

# 192
  • Мнения: 2 631
и аз имам ороблеми с гъбичките на краката бели ми се кожата излизат ми мехури които след ден два се пукат после кожата се бели постоянно са ми наукани краката вече ме е срам да се събуя боса мажа се от една седмица с дактакорт но не виждам кой знае какъв резултат зимата нямам такъв проблем

Специалист ли ти изписа Дактакорт-а или се самолекуваш??  Thinking

Купи си Калиев перманганат и си прави вечер накисване на краката в него. Помага!  Peace
Аз казах на моята дерматоложка, че действам И с този метод (покрай другите ми изписани) и тя ме похвали, че съм се сетила.
Вече нямам проблеми с инфекции на краката, но мисля че от Дактакорта така ми се набръчкаха пръстите на краката, че сега ми предписаха някакъв лосион от 13 лева, да се мажа с мего  Joy Tired

# 193
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Миналата година се съсипах от тези гадини, че ги предадох и на семейството...хигиена...хигиена, но не става. Махнаха се само и  единствено с Ламизил, дано тази година всичко е  ОК.

А и  да допиша...Клотримазол, микотичен спирт, хапчета през устата...зарежи...загуба на време. Добре, че намерих този ламизил...какъв ужас беше само...Господ да пази.

# 194
АЗ съм едва на 16 години и имам гъбички но странното е 4е не ми меришат краката или нещо такова. Благодаря Ви за мазилата които препоръчвате ще ги пробвам подред .Незнам от къде съм се заразил но ще спазвам още по строга хигиена особено на краката .

Общи условия

Активация на акаунт