СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013

  • 11 293
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 982
Благодаря, AnMary! Искрено се надявам в тази тема еднаквите въпроси да не са на всяка страница, а поне през една...Wink
А, иначе, страстите няма да утихнат, докато местата и градините не се размножат с магическа пръчка...

Последна редакция: пт, 06 апр 2012, 10:16 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 700
Още колко теми ще се изпишат..... newsm78

# 2
  • Мнения: 10 547
Ан Мари, благодаря за темата!

И веднага въпрос, че водя лют спор с майка ми.  Mr. Green Питането ми е следното- ако едно дете има 10 + точки, в общата опашка е и, е заявило три градини в желанията си, и в трите има 100% шанс да бъде прието, то и в трите ли ще влезе или само в тази по първо желание? И ако е само в тази по първо желание, то да се счита ли мястото му в останалите две за разпределено между другите кандидати още по време на първо класиране?

# 3
  • София
  • Мнения: 372
Влиза само в тази на 1 желание Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 695
Ако се класира по 1вото си желание, изобщо не заема място по другите си желания още на 1во класиране.  Peace

# 5
  • Мнения: 10 547
 bora66,  tini-mini, благодаря! Проверила съм три деца, влизат със сигурност по първо желание и съответно ги махам от списъка на влизащите в една определена ДГ, която ме интересува. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 39 761
bora66,  tini-mini, благодаря! Проверила съм три деца, влизат със сигурност по първо желание и съответно ги махам от списъка на влизащите в една определена ДГ, която ме интересува. Simple Smile


Ох, тези сметки колко са ми познати Sad
При 10+ със сигурност влиза по 1вото си желание и не заема място в другите опашки.
Миналата година следях кое дете по кое желание влиза, бях се ошашкала.

Да не ви отчайвам.
В профила на сина ми бях добавила 27 ОДЗта и ЦДГта, в района и близо до офиса на съпруга ми. Е, оказа се че има минимален шанс само в 9 от тях, като този минимален шанс постепенно се стопи до едно ОДЗ. И той се оказа на последно място в граничната група, с най-голям номер.

Е, преглътнах го, бях претръпнала вече.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 249
Да не ви изпусна Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 483
Ей, колко съм благодарна за тази темичка!
Включвам се да следя, че съм се видяла в чудо с това смятане на вероятности без изобщо да ми е ясно как точно се прави. С 8.1 точки е мъкааааа.....
Живеем в Люлин 6. Блокът ни е до оградата на 47 ОДЗ и се боря за място в яслена група за набор 2010.  Ако не успеем не знам как ще се справим  newsm78 Ако пък се намърдаме някъде в другите микрорайони наред с радостта, че все пак сме успели, ще ми е адски тъпо - балконът ни е точно над двора на градината и всеки ден малката виси на перваза на прозореца и гледа децата.

Засега пожелавам успех на всички мами и дечица! Надявам се тук да си помагаме взаимно  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 150
Един може би малко тъп въпрос, но днес бях в НАП и ме гледаха като извънземно, защото исках да ми издадат някакво удостоверение, че съм самоосигуряващо се лице. По този повод искам да питам какво се има предвид (в документите за доказване на това че съм самоосигуряващо се лице) под "Копие от декларация, издадена и заверена от НАП, че лицето (три имена) е самоосигуряващо се" - това годишната данъчна декларация по ЗДДФЛ ли е?. Аз съм по майчинство в момента и не подавам годишна данъчна декларация и съответно не внасям осигуровки освен здравни - как тогава да удостоверя, че съм самоосигуряващо се лице?

# 10
  • Мнения: 49
АНМАРИ, благодаря  bouquet

Следя ви Simple Smile

# 11
  • Мнения: 805
Ох ...ама стига с тези градини пред блока ...  Peace
Тази която виждам от прозореца ... се оказа, че е ЦДГ... мъка... а аз и се точа 1г ...  Laughing
Другата пък най-желана е в парка, в който се разхождаме почти всеки ден. Да ама и тя е ЦДГ ... ужас    ooooh!
За капак в нашия район има обявени 8 места за нашия набор ... еми ще странстваме ... и тъкмо към Люлин сме тръгнали ... ама към първа част  Peace

И пак да кажа ... успокойте се ... децата ни имат нужда най-вече от нас и нашата любов, а не разбити нерви ...
  bouquet

# 12
  • Мнения: 57
Запис да ви следя, че виждам информацията е доста обновена Simple Smile  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Какво става със семействата, които живеят в граничен район, има ли някаква възможност да се прехвърли въпросната 0.1т. към другия район?

Ситуацията ми е следната - живеем точно срещу студ. град, детско заведение в квартала изобщо няма. Най-близките ни детски заведения са в студ. град, но за там нямаме шанс без въпросната 0.1т. Водим се обаче в район Лозенец, а най-близкото заведение от район Лозенец е на над 6-7км разстояние с кола и поне 2 транспорта. Има ли някакъв шанс вместо район Лозенец да кандидатствам като живущ в район Студ град?

Нямаш шанс. 3 писма им писах по тоя повод. Не и не... квартала ни е в друг район, макар и на 5 минути път с кола от въпросната ясла. Но за сметка на това село Мрамор и Волуяк са в нашата община... може там да кандидатствам, нищо, че са много по-далеч. Аз съм виновна, че живея в квартал, в който от години се планира да се построи детска градина и училище  Crazy

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Да не се записвам само. ОБИДЕНА се чувствам от поведението на някои Богини родители във виртуалното пространство.

импровизирам
45 СДЯ Майор Франк Томпсън
Собствено име на родителя: Р..
Собствено име на детето: Е..
Движима вещ: преносим компютър

Общи условия

Активация на акаунт