Каква е вината на Фатмагюл? (Fatmagül'ün Suçu Ne ?) - Тема 116

  • 51 508
  • 752
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 197








 

ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ - ПЛЕЙЛИСТИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 )  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)



Клипове направени от фенове в темата

           





   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри





ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.




 






В ПОМОЩ - ДА ПРЕЖИВЕЕМ НАСИЛИЕТО!



ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 19:15 от mariana51

# 1
  • Мнения: 2
Здравейте на всички!Благодаря от сърце на тези които се грижат за темата и за превода на сериала!!
Бъдете сигурни ,че правите щастливи много хора...и получавате положителна енергия от всички нас....всеки път когато влезем в темата! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 34 197


(74 еп - финал)

Ето финалът на 74 еп. на български. Превод от английски: Sofi_q и превод от турски: alians130. Приятно гледане.

# 3
  • Мнения: 1
Благодаря за новата тема   bouquet и за преводите и на двата екипа   smile3525

Малко спам,но не мога да не го споделя

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 12:20 от Veni_Koleva

# 4
  • Мнения: 0
Айде и аз..Барабар Петко с мъжете!   newsm68

# 5
  • Мнения: 30 820
 waveyБлагодаря за превода и новата тема  bouquet

# 6
  • Враца
  • Мнения: 6 672
Здравейте отново вече в новата тема!

Изгледах още веднъж серията и какво ми направи впечатление:
Когато след сватбата, вечерта когато К и ФГ си тръгваха към своя дом и си взимаха довиждане с близките, единствената, която беше притеснена (освен Рахми за сестричката си) беше Мерием - когато прегърна Керим много и пролича. Като че ли тази финна душа единствена от всички там  разбира на какъв огън се пекат и двамата. Ако зависеше от нея би излекува болката им с един замах Weary Cry (Много ми е мъчно за тях)
Но за съжаление тук вече единствено двамата сами един на друг могат да си помогнат, и те започнаха тази нощ. Дано борбата с миналото да е успешна. Cry

Последна редакция: пт, 11 май 2012, 12:49 от mama_an_ji

# 7
  • Мнения: 9 782

(74 еп - финал)

Ето финалът на 74 еп. на български. Превод от английски: Sofi_q и превод от турски: alians130. Приятно гледане.

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте отново вече в новата тема!

Изгледах още веднъж серията и какво ми направи впечатление:
Когато след свадбата, вечерта когато К и ФГ си тръгваха към своя дом и си взимаха довиждане с близките, единствената, която беше притеснена (освен Рахми за сестричката си) беше Мерием - когато прегърна Керим много и пролича. Като че ли тази финна душа единствена от всички там  разбира на какъв огън се пекат и двамата.
Но за съжаление тук вече единствено двамата сами един на друг могат да си помогнат, и те започнаха тази нощ. Дано борбата с миналото да е успешна. Cry





+1
Все пропускам: Честито на празнуващите!

# 9
  • София
  • Мнения: 227
Благодаря на Марианка за хубавата тема и на всички момичета, които превеждат
и ни информират за всичко ново около филма.

Присъединявам , се към отбора на момичетата, които смятат, че първата брачна нощ не е
изконсумирана. Дори да предположа, че Фатмагюл на сутринта гледа така от стеснение и неудобство, то за Керим не го вярвам. Верно, че е срамежлив, но ако нещата бяха минали както трябва, то той освен срамежливо би я гледал и вдъхновено, очите му щяха да блестят, да има пламък в тях. Спомнете си вечерята когато пяха в къщата при Кристин-  той тогава хем се стесняваше от думите, които изпя, като любовно обяснение, хем грееше целият. Сега когато излизат и подсказките за 75 епизод лично за себе си се убеждавам още повече, че нещо се е
случило и не са стигнали до секс.

# 10
  • Мнения: 0
Според мен е имало първа брачна нощ. Поведението им на сутринта говори за срамежливост и притеснение, а не на липса на консумация.

# 11
  • Мнения: 2 645
Добро утро на всички.Писали сте като главозамаяни JoyОще не съм ви изчела.Дано да ми стигне времето и това да направя.Е,снощи до късно не спах,гледах пак и пак ,и мислех.
Всъщност незнам откъде да започна,защото така или иначе не бих могла всичко,което ми минава през главата да го напиша.Серията като цяло ми хареса.Някои смятат,че сватбата им е била малко в повече,но аз мисля ,че изобщо не е така,дори очаквах повече танци като основния.Въпрос на вкус,на мен музиката не ми хареса,но претенции нямам.Всичко беше накъсано от събитията около наемния  убиец  и това,което се случваше на Яшаранови.През част от сватбата не личеше,че ще има по-късно проблеми. Единствените тревоги на Керим бяха свързани със съмненията му,че нещо става и баща му не му казва.Любовта между двамата герои беше изписана на лицата им.
Скрит текст:
По-късно все повече ни се подсказваше,че нещата не отиват на добре и подмятанията на Мукадес също допринасяха за това.
Скрит текст:
Накрая беше толкова ясно,че дори и на Рахми му направи впечатление.
Скрит текст:
Сконфузното държание продължаваше и по пътя им за къщата.Добре,че забелязаха съседката,за да я вземе Керим на ръце.
Скрит текст:


Държанието им в хола продължаваше тази тенденция.Тук силно впечатление прави решителността на Фатмагюл,тя става и първа се отправя към спалнята,след това се обръща веднага с лице към Керим,когато той все пак се решава да я последва.Сцената  ,която наистина ни представиха в последствие беше много силна.Играта на двамата разтърсваща.Разговорът беше необходим,макар че точно тук решението на сценаристките не ми харасва.И то не е от тази серия,а от 71 еп.,където беше решено,че изведнъж проблемите на Керим са по-големи,отколкото така или иначе са.Ако това не се беше случило тогава,нямаше този разговор да се проведе сега.Впечатленията ми за това колко разговарят по принцип помежду си Керим и Фатмагюл не са толкова лоши.В другите сериали,героите имат проблеми,поради неизказани неща,поради недоразумения,но става въпрос за масивно неговорене и там непрекъснато се разделят и събират по тия причини.Ако се върнете назад в сериите ще откриете много разговори и споделяния между Ф. и К..На места те буквално си изливат душата,обаче сценаристките решиха,че когато Керим помоли Фатмагюл да разговарят за онази нощ,тя трябва да му откаже този разговор( сцената на пейката край брега).Забелязва се,че това развитие на героя Керим идва през последните няма и 10 серии.И преди това той чувстваше вина,но това не му пречеше да я докосва,при това съвсем не платонически и то тогава,когато Фатмагюл ни беше представена като все още неподготвена.Обаче бомбата падна в 71 серия на плажа.Тук бих цитирала  fantasya „Те не стигнаха до спалнята, но бяха не случайно на морския бряг и толкова силно наблегнаха на вълните. Това не предизвика никакви асоциации у Фатмагюл. Керим беше този, който се уплаши физическия контакт да не и припомни и да не я нарани.“
Оттук нататък развитието следва тази линия.Приемам  я(така или иначе нямам избор),но не я харесвам.Филмът се казва „Каква е вината на Фатмагюл“ и по-логично е тя да има проблемите от този характер,а Керим покрай нея да страда от това.Сега обаче филма се казва „Каква е вината на Керим“.Тя със сигурност има проблеми,но тя е готова да ги загърби и да отвори нова страница в живота си.Това е много важно,че тя сама е взела за себе си това решение.Тя го обича и тя е готова за тази стъпка.Ето защо не очаквам чувство на отвращение,защото тя не прави това от съжаление към Керим.Известен страх от неизвестното е нормален.Ако за тази си готовност беше споменала само пред  Мукадес и Мерием през миналата серия,това нямаше да е доказателство за думите ми.В  71 еп.ни я показаха направо в действие:и  на плажа
Скрит текст:

И след това намеквайки,че би пила чай,пък всички останали спят,и кимайки насърчаващо пред  вратата на Керим ,но загърбена там от него

И след това изливайки чувствата си пред Мерием


И с цялостното си последвало държание,и с разговорът при психоложката.Когато човек е щастлив и то толкова,че не може да повярва,че точно на него това се случва,е нормално да се страхува да не изгуби това щастие.Това е напълно естествено чувство за всеки,който се чувства така,дори и да не е такава жертва като Фатмагюл.Аз лично също съм имала такива страхове и съм взимала може би грешни решения с цел да се предпазя от болката,която би последвала.Сцената в спалнята беше силна и стова,че Керим изля душата си,тя отчасти го насърчи да си прости,но прошката от нейна страна трябваше да се разбира от самосебе си.На местото на сценаристките бих вкарала в устата и още някоя и друга реплика,но нищо,приемам,че това е достатъчно.Както вече казах тя обича Керим,а след това негово излияние няма нищо по-нормално да го обича още повече.Колко мъже,пък и не само мъже  са способни  на това,което направи Керим?Ето няколко изображения на сцената
Скрит текст:



Дистанцията между двамата и скъсяването и в случая е напълно закономерна,макар че можеше да се скъси още повече,но да речем,че Керим в този момент е превъзбуден от емоциите си и не се знае как ще му подейства.Може в този момент да не иска толкова да бъде съжаляван,защото неговото си е също един вид самонаказание.Важно е също,че той каза „ти си единствената невинна в тази история“.Керим представи вината си така,сякаш е по-голяма от тази на изнасилвачите.Това само по себе си говори много за чувствата,които бушуват  в него.И както казах по-горе,аз се съгласявам с това развитие на героя и намирам представянето на проблема като изключително силен елемент от цялостната история.След това ще цитирам Димана:„ Дадоха подхода на Керим. Излял вече душата си, понаплакали се и двамата и се поуспокоили и тогава мъжът си е мъж. И Керим подходи като нормален мъж, просто разтвори ципа на булчинската рокля. Имаше страст у него, а и тя му прошепна нещо, според мен насърчително. И после ясно.“ Димана споменава още за 3-те етапа на сексуалния акт „либидо/желанието/, коитус/проникването/ и оргазъм/удовлетворението/.“Склонна съм да приема,че точно така се е случило,както тя смята.Обаче това не е задължително да е било така.Жените също са устроени по различен начин.Има жени,при които наличието на коитус  ги изкарва много бързо от всякакви мисли и психически настройки.Тези жени  стигат до оргазъм на всяка цена,стига акта да е достатъчно продължителен за тях.А има и жени,които сами трябва допълнително да се настройват,че да стигнат дотам.Както има и такива,които никога не стигат до третия етап.Ние незнаем от кои жени е Фатмагюл.Разбира се акт в истинския смисъл на думата може и да не е имало,а може и да е бил прекалено кратък,което е нормално след такова въздържание.Има още варианти,но няма да изнасям лекции по сексология.Мисълта ми е друга.Дали е имало нещо или не,на следващата сутрин е възможно да има сконфузно поведение,но между двама толкова близки помежду си хора не е нормално да трае толкова дълго.Керим и Фатмагюл живеят заедно от 2 години,познават се, усещат настроенията си.Финалната сцена е много след пробуждането.Те са станали,къпали са се,приготвяли са тази закуска.На нас ни ги показват чак при сервирането.На мен тези погледи не ми говорят непременно за срам
Скрит текст:


И нима Фатмагюл,която познаваме така
Скрит текст:


Нима тази Фатмагюл не можа за толкова време небрежно да каже „О,Керим,престани!Сега няма да си говорим ли?“Две такива изречения,които не съдържат  нищо особено по същество в себе си,вършат  вълшебна работа.Затова и след като гледах повторно епизода ,тази финална сцена не ми е естествена,не отговаря на типажите.Някой би казал,че може да са разбрали вече за Мустафа,но погледнете пак погледите,не пасва.
Оттук  нататък очаквам развитие на героите в тази посока.Това,което ни дадоха като първа брачна нощ не стига точно за този филм.За всеки друг –да,но не и за този,защото тук има кауза и тя ще отиде на кино ако това е,което мислят да ни покажат.
Интересен беше контраста:първо,второ,трето прострелване на Мустафа-влизане на Керим и Фатмагюл в къщата,умиране на Мустафа-раждане на нов живот.
Скрит текст:


Разбира се може да се помисли и по въпросите: Щеше ли Керим да се влюби във Фатмагюл, ако не изпитваше такова огромно чувство за вина?Щеше ли Керим да чака Фатмагюл толкова дълго, ако изобщо не беше свидетел на  онази нощ?

# 12
  • Разград
  • Мнения: 8 243
Fatmagülün Suçu Ne : 74.Bölüm

# 13
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
 Hug в новата тема,   bouquet

Защо, Керим да е срамежлив  newsm78? В първа част на сериала изобщо не беше такъв! Нито се притесняваше да си изкаже чуствата, когато любовта между двамата беше немислима. Сценаристките ли, прекаленото внимание да не стъпи на криво, обстоятелствата, отклоняване към материалното (подготовка по сватбата и къщата), околните го направиха от Овен, оФца. (изразът е взаимстван.)

О , забравих, сега ще му стоварят ново изпитание - как Фг ще пиеме смъртта на Мустафа.



# 14

Общи условия

Активация на акаунт