Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 094
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 958
Към горепосоченото да добавя, че вчера ни обясниха да си вземем нощница за бременни (не пижама), чехли за баня да стават, хубаво е и лични чаша, нож, вилица, лъжица, бельо (като те не препоръчват еднократно), превръзки (за бременни или нормални, както преценим). За бебето - нищо. Включени са му първите ваксинации в цената.

Също да добавя нещо - казаха, че присъствие на бащата се заплащало по ценоразпис, но някъде към 40 лв. май било. Но акушерките казаха, че било до стъклото, до сега не са имали вътре в родилна зала татковци, не било много хубаво, защото ако имало друга родилка, нямало да й бъде приятно (родилна зала да подчертая е с 2 магарета). Обаче казаха да си говорим с лекаря, което може би значи, че ако лекаря позволи, те няма да могат да кажат нищо.

# 766
  • Мнения: 10
milevani и аз съм с миомен възел, който расте заедно с бебето и е един от главните ми притеснения за   развитие на бременността, до края на която има още многоооо месеци, а възела вече е 7 см.
 Д-р Димитров, ми обясни, че няма как да се извади по време на секциото, а се маха до 6 месеца след раждането. И на мен ми стана странно  newsm78, защо е необходимо да лягам под ножа 2 пъти за толкова кратко време, но до колкото разбрах такава е всеобщата практика на повечето хирурзи, тъй като след раждането миомния възел може сам да изсъхне и да изчезне или да достигне такива размери, при които не е необходимо да бъде премахван оперативно.

# 767
  • Мнения: 475
А ако желая да бъда сама във стая колко е цената?

# 768
  • Мнения: 958
desism, струва 100 лв. на ден да си сама в стая. Обаче, предупредиха ни, че ако има родилки много, може и да нямат възможност да ни оставят в стая сами, ако не стигат стаите. Заявява се това нещо предварително и когато раждаш се вижда дали има свободна стая и чак тогава се преценява дали ще могат да ти я осигурят.

# 769
  • Мнения: 475
adi4ka-maslinka ,благодаря за отговора  !
Значи 1400 лв  + 100 лв на ден за самостоятелна стая?

# 770
  • Мнения: 958
Да, 1400 лв. за секцио (1200 за нормално) + 100 лв. на ден, ако имат възможност да ти предложат самостоятелна стая. Всичко плащаш накрая на изписването (може и преди това през дните, които лежиш), но казаха, че повечето плащат на изписването. Може да се плаща и с карта
Плащат се на ден 2,40 лв. за ползване на Wi-fi и Сателитна ТВ.

# 771
  • Мнения: 475
благодаря !!!
newsm51

# 772
  • Мнения: 10
Момичета, благодаря ви за изчерпателната информация. Искам да питам нещо относно необходимите документи при постъпване. Тъй като си стягам чантата и си разглеждам всички документи, които са ми били издавани не срещнах никъде такъв с надпис Обменна карта. Имам направление на бременна до родилно заведение, направление за хоспитализация, карта за кръвногрупава принадлеждност с прикрепени към нея резултати от взети кръв и урина и амбулаторна карта. Никъде не пише нищо за обменна карта и сега не знам откъде да я търся.
 

# 773
  • Мнения: 496
Обменната карта е един лист, който след всеки преглед наблюдаващия АГ попълва тегло, кръвно и т.н. На мен ми дадоха да си направя копие, когато ми издадоха и първия болничен за 45 дни преди термин.

# 774
  • Мнения: 38
аз постъпих без тази обменна карта, защото нецов не ми водеше такава, така че мисля, че няма да е проблем  Simple Smile

# 775
  • Мнения: 110
Тъкмо и аз щях да кажа, че на мен Нецов не ми води такава карта, явно може и без нея Simple Smile

# 776
  • Мнения: 33
Здравейте момичета . Родих преди година в Софиямед при д-р Узунова . Е няма такава докторка като нея ако имам трето пак тя ще го следи и извади на бял свят тя. Виждам че има негативни мнения за нея за това си позволих да пиша . Записах се при нея като прочетох мненията в тази тема ( болницата ми е близо затова исках доктор там да ми води консултацията ) Много мила и добра жена това ми бяха първите впечатления . През цялата бременност не е имало момент в който нещо да ме притеснява и тя да не си вдигне телефона . Всички изследвания които са по каса ми ги пусна + двата видеозона другите си ги плащах защото аз исках да гледаме бебето всеки месец за да съм сигурна че расте и се развива нормално . Веднъж ми се наложи да взема болничен защото в офиса имахме колега който се разболя от жълтеница и като и звъннах ревяща тя ме успокои и каза да отида при нея . С такова разбиране се отнесе, пусна ми урина и ми даде две седмици болнични и каза че ако има други случай на болни през това време ще си остана в къщи до края на бременността  . Слава богу беше единичен случай и не се наложи . Благодарение на нея изкарах една изключително приятна бременност . Дойде време да раждам и с мъжа ми определихме датата . Раждах секцио за втори път така че имам база за сравнение . Само да кажа че след първото кошмарно раждане ми трябваха 13г за да се реша на второ . Когато че приеха предния ден в болницата тя ме посрещна направи ми видеозона и ми сложи апарата за тоновете . Всичко беше нормално . Взеха ми кръв и след това аз помолих сестрите да си тръгна и да дойда следобед че ми беше скучно . Казаха ми че ще ми дадат към 6ч мляко и да се наям преди това . Към 17ч се върнах в болницата .На последния видеозон преди операцията ми каза че бебето ще се роди 3200гр. е родих я 3250гр. Сутринта в 9,15ч проплака малката ми дъщеря . Мъжа ми беше до мен в операционната и засне първите минути живот на Теа. След операцията в реанимация бяхме три жени само моята докторка минаваше лично през 15-20 мин да ме види как съм и да ме пита дали ме боли и веднага като ме пусна упойката ми сложиха обезболяващи . Към 19ч ме раздвижиха и ме преместиха в стаята последното и минаване беше към 20ч. Другия ден беше събота и тя ми беше казала че ще пътуват в провинцията да оставят децата при баба им и въпреки всичко към 10ч дойде да ни види, как сме каза че има още една нейна пациентка . В понеделник мина да ми смени превръзката но сестрата я беше изпреварила после мина още два три пъти през деня  и във вторник ни изписаха . Все доктори съм виждала но такова внимание и човешко отношение за пръв път срещам в лицето на лекар.Искам да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на д-р Узунова за всичко което направи за мен .

# 777
  • Мнения: 10
И аз така отивам без тази карта пък се надявам да не ме върнат  Simple Smile
Marysa - страхотен разказ, дано и при мен всичко мине добре.   

# 778
  • Мнения: 6
milevani и аз съм с миомен възел, който расте заедно с бебето и е един от главните ми притеснения за   развитие на бременността, до края на която има още многоооо месеци, а възела вече е 7 см.
 Д-р Димитров, ми обясни, че няма как да се извади по време на секциото, а се маха до 6 месеца след раждането. И на мен ми стана странно  newsm78, защо е необходимо да лягам под ножа 2 пъти за толкова кратко време, но до колкото разбрах такава е всеобщата практика на повечето хирурзи, тъй като след раждането миомния възел може сам да изсъхне и да изчезне или да достигне такива размери, при които не е необходимо да бъде премахван оперативно.

Здравейте и от мен   Heart Eyes
Преди 9 месеца родих в Софиямед със секцио, направиха ми го д-р Узунова и д-р Нецов.
На секциото ми направиха и миомектомия(изрязаха ми миомни възли), без да плащам допълнително.
Като цяло съм много доволна от условията и от отношението. Нямах никакъв възстановителен период. На следващият ден след секциото ме преместиха от интензивното и аз директно си взех бебето при мен. Не съм приемла и обезболяващи, защото нямах нужда. Бременността ми следеше д-р Узунова.
Д-р Димитров се слави като доста меркантилен  Simple Smile и предполагам, че затова развива теории, че не може да се съвместяват двете манипулации, защото няма да се плаща допълнително.
Ако ви трябва още информация съм на разположение   bouquet

# 779
  • Мнения: 6
Здравейте мами,

Може ли някой да препоръча педиатър в СофияМед?

Порязова и Захариева не приемат нови пациенти и май остана само Янкова, която е и ОПЛ.

Някой ако има повече информация моля да сподели, защото крайният срок е до края на месеца,

Благодаря ви много и хубав ден Wink
Здравей,
Да се включа и аз  Rolling Eyes
Октомври миналата година родих със секцио при д-р Узунова и сзаписах малката при д-р Янкова и изобщо не съжалявам. Изключително вномателна и отговорна е.  Коментираме си с други майки в Южния парк практиките на различни педиатри и повечето ми приятелки този месеца си прехвърлиха бебетата при д-р Янкова. освен, че съвестно си изпълнява задълженията и никак не пести направления.  Въпреки, че съкровището ми е в отлично здраве ни изпраща и на много допълнителни изследвания и прегледи при специалисти, вкл. и детски офтамолог.
Горещо я препоръчвам, въпреки, че на една от приятелките ми й беше казала, че вече не записва повече.
Ако се доредите до д-р Янкова, няма да съжалявате  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт