До Мюнхен с кола

  • 24 945
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 846
казабланка , благодаря за чудесните идеи! Да отидем до Регенсбург с влак ми се вижда приятно приключение. А Оберамергау няма да го пропуснем!

# 31
  • Мнения: 16
Здравей, Клер,

съжалявам, че малко късно се включвам!

Хотелът ми изглежда като цяло добър. Единственият недостатък ме у локацията. Тя е сравнително централна /съвсем близо до Централната Гара - Hauptbahnhof т.е. лесно ще хващате влак ако решите/, но кварталът до гарата е по своето същоство и етнос турски. Не искам да ме разбираш грешно - сигурен е, единствено има повечко тъмни субекти и доста възможности за ядене на дюнер. Това е единствено. В Мюнхен в този квартал има страшно много хотели, така че това не е лошо, просто трябва да го имаш предвид.

Поздрави,

# 32
  • София
  • Мнения: 2 846
BraZzO , а този:  http://www.booking.com/hotel/de/ibis-styles-ma1-4nchen-ost.bg.html. Виждам, че е далече, но е на половината цена. Дали има удобен транспорт?

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 10:40 от Клер

# 33
  • Мнения: 331
Щом сте съвсем близо до Hauptbahnhof имате достъп и е близо до всякъде. През тази спирка минават почти всички влакове на метрото до всяка точка в града, тоест имате от нея директен достъп до където си пожелаете, а и тази спирка е доста близо до Мариенплац, Одеонсплац-като най-популярни. Освен това, в самата гара има едно кафене, което си е в самата гара, на закрито, обаче се пуши-единственото в Мюнхен-собственост на гърци, които незнайно как са убедили управата на града, че става въпрос за улица всъщност Joy Joy Joy Та на връщане от разходки по други градове, там беше първата ни спирка, заради мен като гадна пушачка.
За тъмните субекти не се притеснявай-из цял Мюнхен има най-различни субекти-и тъмни и балкански, и дръпнати, и всякакви. Разликата с отпреди 12 години, когато за първи път посетих Мюнхен, е наистина осезаема-тогава тук там се чуваше чужда реч, а последния път имах чувството, че не съм в Германия, братче, повече чужда реч и "субекти" бяха около нас, отколкото немци Joy Joy Joy
В Мюнхен да не пропуснете да отидете в Deutsches Museum-уникално изживяване за мен беше. Ама предвидете за него повече часове, защото е огромен, не се разглежда за час-два.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 846
Така. Начертах маршрут. Ще имаме 7 нощувки - Загреб, Залцбург, Мюнхен (3 нощи), Гармиш и Любляна. До Регенсбург ще отидем с влак от Мюнхен, без преспиване. Набелязах хотели и днес ще направя резервацията - избирала съм ги най-добре съотнесени цена - местоположение, със закуски - за 7 нощувки ще ни излезе 528 евро за двамата. Много - малко - това е. Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 2 846
Много моля за помощ - кой от следните хотели е с по-добро местоположение спрямо центъра и забележителностите:

http://www.booking.com/hotel/de/aparthotelsresidences.bg.html?ai … ash-blockdisplay4

http://www.booking.com/hotel/de/rivolimu.bg.html?aid=323176;labe … ash-blockdisplay4

# 36
  • Мнения: 331
Клер, видях ти съобщението, но за съжаление не съм толкова навътре с кваралите на Мюнхен, но ако картата, която указва е с еднакъв мащаб, на мен лично ми се струва, че хотела, за който пише, че е на 4 спирки от Централна гара е по-близо до центъра, отклокото другия, дето бил на 3 спирки, но не гарантирам, де . Броя на спирките не е показателен, защото между някой спирки се пътува по 9-10 минути, докато при други е 3-4 минути. Но когато сме в Мюнхен (при сестрата на съпруга ми), ние също сме даже на повече-може би около 5-6 спирки от централна гара, така че за мен и двата хотела са о.к. Ако можеш да разбереш-аз бих те посъветвала да избереш даже хотела, който е по близо до самата метростанция (защото може единия хотел да е на 15 мин. пеша до самото метро, а другия на 2-3 минути примерно), отколкото броя на спирките. 

# 37
  • София
  • Мнения: 2 846
Благодаря! Според отзивите в сайтовете и двата хотела са близо до метрото.

# 38
  • Мнения: 93
Здравейте и от мен! Извинявам се, че използвам тази тема, но и нашето семейство планирахме една екскурзийка с 6 нощувки до Австрия и Германия и определено ще ми е полезно да науча някои неща. Ние ще летим със самолет до Мюнхен, като сме си направили следния график:

Кацаме в Мюнхен на 20ти юли сутринта и от летището потегляме за Швангау (ще ползваме Байерн Тикет), където имаме резервирана стая за 2 вечери. Мислим да разгледаме замъка Нойшванщайн, както и самите градчета Швангау и Фюсен. Доколкото разбрах, трябва да се придвижим от Мюнхен (от Haupbahnhof) до Фюсен (но не знам с какво е най-удачно- влак, автобус.. newsm78) и оттам- с автобус до Швангау.
След двете нощувки в Швангау, заминаваме обратно до Мюнхен (отново ползваме Bayern Ticket), откъдето отпътуваме за Залцбург. Там ще нощуваме 1 вечер и мисля, че ще имаме достатъчно време, за да разгледаме градчето и основните забележителности.
На четвъртия ден се връщаме в Мюнхен, където сме предвидили 3 нощувки. Един от тези дни ще го отделим, за да посетим Гармиш Партенкирхен и/или Оберамергау (не знам дали е възможно в рамките на един ден да се посетят и двете места  newsm78).
На 26ти юли сутринта летим обратно за България.
Извинявам се за дългия пост, но ви моля да ме ориентирате как да осъществим тези пътувания между градовете.
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 39
  • Мнения: 14
За фенове на немските дворци. Ако човек разполага с време, в Регенсбург също интересен за посещение е двореца на Thurn und Taxis http://www.thurnundtaxis.de/ , както и музеите към него. Така може да се добие по-пълна представа за дворците из Бавария, след посещение на други дворци като Нойшванщайн, Линдерхоф, Херенкимзее, Нимфенбург (в предградията на Мюнхен) или самата резиденция в Мюнхен, която също заслужава посещение.Естествено това са само част от по-интересните.

# 40
  • Мнения: 33
Въпрос към знаещите: може ли Сърбия и Хърватска да се минат само с лични карти?

# 41
  • Мнения: 331
Пънч, до Залцбург също спокойно си купувате Байерн тикет, той влиза в тоя обхват, нищо че не е не само в Бавария, но и в Германия. Ние сме ходили точно по този начин до там. Пътува се около 2 и половина часа.
От Мюнхен до Фюсен сме ходили с влак, мисля, че е по-удобно отколкото с автобус. До там е 3 часа (ако не и мааалко повече, но 3 часа със сигулност беше). Като се слезе от влака в дясно, минава се през самата гара на Фюсен и като се излезе от нея се виждат веднага автобуси-те поемат пътниците до самия вече Нойшванщайн. И понеже си в Германия-автобусите чакат (около 3-4), защото тяхното разписание е съобразено с това на влака от Мюнхен. Но се изсипва страшно количество народ, затова трябва да се бърза, защото понякога автобусите не могат да поемат целия влак и ще ви се наложи да чакате следващите. Да се допълня-за да сте едни от първите, което ще се доберат до автобусите, слизайки от влака, трябва да се качите в първия вагон на влака, защото той спира най-близо до самия вход на гарата, през която трябва да минете, иначе ако сте в последния вагон, няма да стане, защото тълпата е наистина голяма, а влака е дълъг  и няма да може да се доберете бързо до автобуса. Нещо важно-Байерн тикета (стига да е в рамките на деня на самия билет) важи И за тези автобуси, не губете време да питате за билети, просто като се качвате го показвате на шофьора. И още нещо важно-Байерн тикета важи 1. в самия Мюнхен в транспорта като градски билет, за самия влак и трето-важи за градския транспорт и в града, в който отивате-изобщо разкош.
До замъка от Фюсен се пътува с тези автобуси около десетина тринадесет минути и се минава през поне едно селце, което няма да се очудя ако е точно Швангау, но не помня, но според мен дори да не е така, то най-вероятно до този Швангау се ходи именно с тези автобуси (защото гледах на карта, че това Швангау е съвсем близо до Фюсен), които ходят и до Нойшван...., защото те са нещо като междуселски Joy и си имат маршрут.
Не знам вие дали веднага ще отидете до замъка и после до Швангау, или първо ще си отидете да се настаните, пък после ще ходите до замъка, но го написах и заради други, които решат да ходят до замъка за един ден от Мюнхен как става.
След това е важно и друго-като се слезе от автобуса вече при самия замък-понеже се изсипва страшно много народ-бързайте-то тълпата ще ви ориенира много добре накъде да бързате hahahaкъм касите, защото билетите с екскурзовод на английски  се изчерпват бързо и ако се туткате ще останете за посещение за по-късен час. Като си купите билета от касите-на него има отбелязан час-напр. 12 часа-това е важно, защото от самите каси до замъка си има доста ходене-между 25 и 40 минути-зависи от ходенето, и трябва да го имате предвид това, да не се замотате долу по кафенета и други и да мислите, че сте горе на замъка за 3-4 минути, защото влизането в самия замък става в едни коридори, над които със светлинно табло се изписва часа, който ви е на билета и трябва да го вкарвате в устройството, за да ви пропусне изобщо-затова толкова подробно ви го описвам, че е важно да не си изпуснете часа на посещение. Освен това, пред самия замък също има заведения, където може да си купите храна, кафе, греяно вино (през зимата). Ами това е от техническа гл. точка-другото-самия замък-вие ще си го изживеете, за което блазя ви.  Joy
Ама да знаете, че много ви улеснявам с инфото за Нойшванщайн и ще ми бъдете благодарни, ако спазите указанията на човек, минал по пътечката. Joy Joy Joy Joy
Пънч-Гармиш и Оберамергау е абсолютно възможно да се видят за един ден-те са съвсем близо едно до друго, то и Гармишпартенкирхен е бил две села-Гармиш и Партенкирхен...., и ние сме го правили, но с кола, с влак за там не мога да дам упътване.

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 14:15 от казабланка

# 42
  • Мнения: 2 741
 Ако не се лъжа за Нойшванщайн може да се купи и онлайн билет и си спистяваш чакането по касите и отиваш в определения час. На мен лично по- ми харесва замъка при Chiemsee  Peace

# 43
  • Мнения: 93
Казабланка, благодаря за ценното инфо   bouquet
Тъй като разполагаме с 2 вечери в Швангау, мислим първо да се придвижим по маршрута Мюнхен-Фюсен-Швангау и да се настаним в хотела в Швангау (ще имаме и багаж все пак). Ще поразгледаме градчето първия ден, а на втория ден сутринта ще посетим Нойшванщайн (между другото пътят на файтоните за замъка минава покрай хотела, в който ще отседнем- hotel Waldmann). Предполагам, че автобусчета до замъка ще има и от центъра на Швангау.
Относно пътя от Гармиш-Партенкирхен до Оберамергау, мисля, че ще има някакъв публичен транспорт, който да ползваме за придвижване. Само се чудя колко време ще ни трябва да поразгледаме градчетата и дали те са компактно разположени (примерно, дали разстоянието от централните им гари до центъра е голямо за придвижване пеш). Много ни се иска да видим и двете градчета за 1 ден, тъй като на снимките изглеждат доста живописни  Praynig.
А, и  един много важен въпрос относно придвижването с влак от Мюнхен до Фюсен, с този Байерн Тикет какъв вид влак може да се ползва (имат различни означения : ICE, RB и т.н.)

# 44
  • Мнения: 331
Пънч, да и кажа не знам точно, защото билетите ги кпува или сина ми или зълва ми, но имам спомен, че скоростните влакове не влизат в Байерн тикет. Но на Централна гара има почти винаги листовки за всички влакове до всякакви градове и там има точно часовете на влаковете-и за отиване и за връщане после и помня, че имаше до всяка дестинация доста влакове на ден-едва ли не всеки час, не е като нашето БДЖ. Така че изберете си дата и час и питайте на гишето като купувате билета.
То може билета да се купи и от машина в самата гара, ако ви стиска  Joy Joy Joy, защото на нея всичко е на немски.
За гармиш -казах, че там бяхме с кола и нямам идея за друго придвижване, но гарата в никакъв случай не е далече-това са малки градчета (селца) и не може разстоянието да е огромно. Иначе е компакно -да, общо взето.

Общи условия

Активация на акаунт