РЪЧНО ИЗРАБОТЕНИ ИГРАЧКИ 5

  • 78 365
  • 746
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 555
Искам да е с текстилна боя, за да издържа на пране. Предвидила съм куклата да става за игра с принцеси, а не само за красота. Затова ще потрнирам наистина на едно парче от същия плат. Имам идея как да ги направя бледи. Имам достатъчно опит с текстилните бои, просто явно ще ми трябват един два опита 'на сухо" Hug

# 151
  • Мнения: 11
Bertichka, щом ще се пере - действай смело с текстилната боя и после да показваш резултати! Аз съм доста неуверена с нея, понеже съм зле със симетрията... и все оплесквам нещата. Но като гледам какви ги твориш, със сигурност ще ги направиш приказни!
Barba, благодаря ти за милите думи! Шаблоните си ги правя по възможно най-лаишкия начин... Каквото ми трябва, го търся в гугъл изображения, обикновено търся най-стилизирания образ, но същевременно да се разбира какво е. Запаметявам картинката и със зуум-функциите си я нагласям колко да е голяма... И накрая прекопирвам директно от монитора (лепкам отгоре листа и очертавам с мек молив), понеже нямам принтер Embarassed Цървулките също така са правени.

# 152
  • София
  • Мнения: 247
Аз съм работила с пастели,но ако глават ти е готова се налага гладене за фиксиране на боята,а аз нямам от тези малките ютии за шевчета,а с голямата не виждам как ще стане.Друг е въпроса,че избледняването е по-лесно с боя отколкото с пасттел или молив.

# 153
  • Мнения: 555
lluna , моите текстилни бои не изискват задължителна фиксация с ютия. След 3 дни боята се самофиксира, така да го кажем. Просто не переш 3 дни и всичко е 6  Peace
Ей сега тъкмо се нагърбвам да и придавам душа и характер  Crazy

# 154
  • Мнения: 11
Bertichka, какви ползваш? Онлайн ли ги купуваш или има и тук? Успех с душата и характера, и после бързичко да показваш!

# 155
  • София
  • Мнения: 247
 LaughingБертичка-всичко,което съм ползвала (без анилиновите) се фиксира-и пастели и 3,д и боя.Така че това е от  моя опит.(Едото може е текстилен медиум,другите с ютия)
И на мене като на Теа  ми е интересно какви са твоите бои

# 156
  • Мнения: 555
Руски са. Не помня марката, а изхвърлих кутията. Подходящи са и за принтер (поне така пише). Има ги във всеки магазин на слънчоглед  Peace
Направила съм маса дрешки с рисунки, които не съм фиксирала с ютия и до сега няма оплака ли се Hug
За себе си (с научна цел понякога) също съм правила рисунки, които не съм фиксирала и боята не пада! Разбира се по-добре е да се фиксира, но има места на които наистина е невъзможно. Тогава сешоара влиза в действие  Whistling
Бях си правила една чанта. Ето тази.
Скрит текст:
Ушите ги рисувах с бои на марабу, а останалото с руските. Ами мога да Ви кажа, че при пране на 50 градуса + сурнене по пода, мачкане, тъпкане и какво ли не рисунката на тази чанта издържа. С времето само черната боя (марабу) започна да се лющи, а останалото си е почти като ново Peace
Бях купила едни 3Д бои, които да си кажем честно за нищо не стават. Правих една тениска за рожденник и надписа падна след първото пране!!! Голям резил.
Тук е важно да се спомене, че основата, върху която рисуваш е от съществено значение. Ако боята може да попие стабилно в тъканта гаранция, че няма да падне и след 10 пранета.
Като цяло по-важното е как переш и простираш, а не дали си фиксирал с ютия.
Аз съм направила цял списък с изисквания. Ако някой може да допълни ще се радвам да чуя   bouquet
http://happydog-bg.eu/care/

# 157
  • Мнения: 44
Направо се влюбих в тая чанта с кучето-жестока просто. Бертичка, златни ръце имаш!

# 158
  • Мнения: 555
tea_blue, благодаря за доверието ама май не се получи точно каквото исках. Като изсъхне ще видим кви съм ги сътворила.
pianoto Hug

# 159
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Момичета днес открих едни уроци на куклоправене  Simple Smile от чорапи , много са интересни.Вижте ги и вие.



# 160
  • Мнения: 2 343
Слабе, много ми харесва куклата, има невероятни очи. Как го постигаш?


Последна редакция: сб, 13 окт 2012, 22:05 от Мира:)

# 161
  • Мнения: 45
Мисля, че тук е най-подходящо да си задам въпроса. Тъй, като Хелоуин наближава и нямам време да поръчам нужните ми материали от чуждестранни сайтове, можете ли да ми кажете къде в София - близо до линия на метрото, мога да закупя: пера на бройка, акрилни камъчета, основа за тиара (диадема), силиконови пръчки за пистолет за силикон и изобщо къде в София има магазин, където можеш да си закупиш разни материали за изработка на разни такива неща, на прилични цени?
Благодаря.

# 162
  • Мнения: 79
Пера и силикон сигурно няма тук:
mart (средно тире) bg (точка) com  - изписвам го така, защото форумът не ми разреши да пусна линка, написаха, че е рекламен спам . ooooh!
но ще намериш хиляди пайети, маниста, шнурчета и какво ли още не. Разгледай сайта! А магазина им
в София е на ул. "Георг Вашингтон" 29, тел. 0885 630 808. Не съм ходила до него (във Варна живея), но момичетата от тукашния им магазин ми обясниха, че е някъде зад халите. Имат магазини  в Стара Загора, Русе, Сливен, Бургас, Хасково, Ямбол и Велико Търново (гледам от визитката).
Пера се сещам, че съм виждала в "Слънчоглед", но би могла да си купиш една малка възглавница пълна с пера от някоя втора употреба и ако не са ти нужни супер големи пера, мисля, че нейния пълнеж може да ти свърши работа.
  bouquet

# 163
  • Мнения: 1 291
Цурето66, много хубава става куклата. Този метод ми прилича на едни тролчета, които правеше Wild thing.

Слабе, куклите ти са уникални. Определено имат характер. Simple Smile

Аз ще правя за моите синчета кончета-възглавници за яздене, само трябва да открадна малко време. Някой правил ли е нещо такова? Попадали ли сте на кройка някъде из нета?

# 164
  • зад кестените
  • Мнения: 795
mama Barba аз преди известно време зърнах в един руски сайт нещо подобно.Преличаха на таберетки,кръгли вътре бяха уплътпени с пл.бутилки, със главички  и опашки.Въобще много сладурски изглеждаха,ще видя дали ще мога отново да ги открия............

Общи условия

Активация на акаунт