РЪЧНО ИЗРАБОТЕНИ ИГРАЧКИ 5

  • 78 357
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 291
Цурето66, много ще съм ти благодарна.   bouquet Ако не ги откриеш, поне ми кажи това за пластмасовите бутилки как става. Стига да си спомняш.  Praynig

# 166
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Цурето66, много ще съм ти благодарна.   bouquet Ако не ги откриеш, поне ми кажи това за пластмасовите бутилки как става. Стига да си спомняш.  Praynig
Беше нещо много лесно , но трябва да се види ,така с думи едва ли ще мога сносно да го обесня Embarassed Виж на първо време едни други идеики за кончета.
http://www.liveinternet.ru/tags/%CB%EE%F8%E0%E4%EA%E0/page3.html
А онзи сайт ще го тъся пак!

# 167
  • зад кестените
  • Мнения: 795
mama Barba  ето нещо интересно
http://www.liveinternet.ru/users/nataemre/post207073447/
А това пък е съвсем достъпно за изработване
http://masimmo.ru/post206589420/

Кончето което видях беше нещо подобно
http://www.liveinternet.ru/users/tirael_35/post198110434
но много по красиво, показвам това , за да си създадеш някъква престава за какво говоря.

Последна редакция: нд, 14 окт 2012, 18:49 от цурето66

# 168
  • зад кестените
  • Мнения: 795
mama Barba HugТакааааааа открих но на друго място как се прави  пуф-таборетката на кончето.
Скрит текст:
Скрит текст:
   


Остава само да пришиеш опашка и някоя от главичките на конче от саитовете които вече показах.

# 169
  • Мнения: 555
Момичета сега като стана въпрос за кончета вихрогончета се сетих за друго.
Та искам да си направя възглавница за спане от този тип за бременни

Само че аз не искам да е толкова голяма. Искам да е само за между краката. Супер удобно е като си уморен да спиш с възглавница. Сега спя със силиконова, но се сплесква много. Имам силикон и си мислих да си направя обла ти цилиндър и да е по натъпкана, за да не се сплесква.
Обаче! Ако някой е правил или поне ако знае с какво друго мога да я напълня, за да не се сплесква и да е гъвкава, да пише. Другия момент е че силикона спарва, дори да е с памучна материя отгоре и не е приятно.
Мислих да си поръчам един два килограма спелта, но не знам като обем дали е достатъчно  newsm78
Идеи?

# 170
  • Мнения: 2 124
И ние вчера точно кончета майсторихме - ще пусна довечера снимки. Едното все още е без грива, че нямахме подходящ цвят конци. Бяха по кройка от сайта на крокотак.

# 171
  • Мнения: 1 291
Цурето66, много благодаря за отделеното време.  bouquet Може да пробвам такава пуф-табуретка да измайсторя. Харесва ми идеята да се спести материал. Само се чудя дали ще издържи на натоварването да я яздят моите жокеи?  newsm78 Предполагам, че ако са от дебела пластмаса бутилките така омотани здраво една за друга няма да развалят форма.

speranzza, ще се радвам да видя твоите кончета. Аз правих по идея от крокотак една глава на конче и я нанизах на пръчката за пърцала за под. Нямаше голям интерес. сега ще правя нещо като столче, на което да може да се подрусват, че вкъщи им е забранено да скачат по леглата, та да могат да изразходват енергия, яздейки кончетата. Wink

Бертичка, нямаш ли изрезки от памучни платове? Говоря на изуст, но спелтата няма ли да е неудобна? Иначе 1-2 кг спелта не се ли равнява на 1-2 пакета леща или ориз? Аз бих нарязала парченца памучен плат на много ситно. Вуйна ми си пълнеше така възглавниците - с нарязани на парченца стари чорапогащи. Гледа си филмчета и си реже... Стават една идея по-корави, но са удобни.

# 172
  • Мнения: 555
mama Barba много добра идея. Парченца памучни платове колкото щеш. Скоро изхвърлих 2 торби ...
На мен обаче ми хрумна друга идея. За да е меко и удобно. За спарването май ще трябва някак да го преживея ooooh!
Ще смеся силиконов пух с нарязан на ситно дунапрен. Така не се губи плътност. Изпробвано и доказано. Силикона между парченда дунапрен остава мек и не се сплесква така лесно. След малко разпухване формата се възвръща моментално.  Не знам как не ми хрумна до сега!
За спелтата нямам идея. Не съм виждала на живо какво представлява. Знам че са люспи от растение. Едва обема в килограми ще е колкото ориз или леща  newsm78 На тези възглавници пише че са около 4 кг спелата, а изглеждат доста големи.
Май на първо време ще се пробвам със смес от силикон и дунапрен пък каквото му дойде.

# 173
  • Мнения: 2 124
За настроение да споделя една снимка - Мамасита и Дзверо:

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/72502_162790160421050_7695509_n.jpg

Скрит текст:
Вляво на снимката е Теменуга Станчева - твори куклите за Варненския куклен театър

# 174
  • Мнения: 555
Най-накрая снимах първата ми Тилда. Казва се Вайлет и си търси принцеса, която да я реши и преоблича  Heart Eyes
По душа е романтичка. По професия артист. Обича да се облича стилно, но не следва модните тенденции.
Е това е Вайлет, която се е подготвила добре за студените дни  Hug

# 175
  • Мнения: 2 124
Кройка за динозавърче: http://ejka.ru/blog/masterclass/704.html

Бертичка, Вайлет е много оригинална!

# 176
  • Мнения: 555
speranzza Благодаря!
Кройката веднага я взимам. Това динозавърче (по-скоро драконче) отдавна съм го харесала Heart Eyes

# 177
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
Bertichka, много ти е сладка куклата  Heart Eyes
 много мила на вид Вайлет,и с по-реалистичен вид от твърде издължените и слаботелесни Тилди/извинете,личното ми усещане е такова/-твой ли е модела или има и такива  Embarassed

# 178
  • Мнения: 555
Mamagemelar Кройката й е такава. Леко дебелогъза Laughing Има нещо странно чаровно в тези форми на амфора.
Лично мое усещане е че Тилда, която е с малко дупе не изглежда добре Peace Кройката за куклата я взех от списание. Всичко останало си е авторско решение. По принцип дори косите им са съвсем други, но според мене  е по-симпатична с такава коса, а и става за ресане и прически. Жалко само че не може да е по-дълга косата.
Другото нещо, скоето изневерих на стила, е че я направих изцяло гола, а след това ших поотделно дрешките, за да може да се преоблича, а не само да седи за красота в някой ъгъл.
Имам и по-детайлни снимки, но ще ги кача направо в блога, като я пусна за продажба.
Честно казано ако си намери бързо "стопанин' трудно ще се разделя с нея Blush

# 179
  • Мнения: 79
Bertichka  smile3501 Много е чаровна малката ти дебеланка и чак ме хвана срам, че от миналата година имам една гола тилда, но като не ми се шият дрешки в момента, ей така си седи в кашона с платовете.  Embarassed
Mamagemelar, дебеличките тилди са страшни симпатяги. Отдавна съм хвърлила око на 2 лелки с пояси и по бански с ханш колкото дупката на пояса.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт