и сега на къде....

  • 37 553
  • 650
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 863
Аз също бих те посъветвала още едно мнение да чуеш.
Не разбирам защо трябва да те притеснява още една седмица? Ако има съмнения в меките маркери да назначи амнио и да се реше веднъж завинаги има ли проблем или не!


Абсолютно!И аз това посъветвах sama на лични.Това е напълно безсмислено, неоправдано и измъчващо чакане.Досега можеше да е минала амниоцентезата и вече да чака резултатите.

# 526
  • Мнения: 2 214
Момичета ще се поболея от тази неизвестност.До събота има още време , а аз не съм в състояние нито да работя , нито да мисля.Защо не ми назначиха веднага амниоцентеза незнам.Изчетох толкова много теми за даун , които още повече ме разтревожиха.При повечето от момичета с меки маркери амниото е потвърдило болестта.Пишете ми моля ви.

# 527
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Сама, в коя седмица си?
На мен сьщо една много "добра" лекарка ми каза 4е има риск от Даун.На сьщият ден отидох при друга за второ мнение, втората ме гледаше с еййй такива о4и #Crazy, и каза изобщо да не се притеснявам, само мога да заведа дело за притесненията срещу пьрвата(не го каза с тези думи де).
Аз не бих 4акала две седмици, нито една. Минах през това и зная какьв ад е Rolling Eyes.
Амниоцентеза не ти пожелавам.

# 528
  • Мнения: 2 214
В 21 седмица съм.Защо ми даде още две седмици незнам.Иначе отзивите за него са добри , четох за много случаи с тези маркери и всички са неблагоприятни.Лошото е че ако се стигне до прекъсване на бременността ще съм вече в 23 седмица.Обзел ме е ужаса.И да искам второ мнение амниоцентезата е най сигурният вариант.

# 529
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
 Mr. Green То4но това исках да видя Wink.

Такааа...., зна4и при мен се полу4и сьщото Thinking. Изследванията в 12-14 седмица бяха перфектни. Но в 20-21 седмица на ехографа, ми казаха 4е има вероятност за Даун.
Назна4иха ми амнио за след 3 дни.
Както писах по нагоре, още сьщият ден отидох при друга лекарка, просто нервите ми нямаше да издьржат 3 дни. За 7 4аса, които минаха от единят преглед до другият, живота ми се скьси с 10 години сигурно Cry.
Отидох на лекар в друга област. На прегледа ми казаха, 4е нямам абсолУтно никакви симптоми за Даун, тьй като изследването за Даун се право само и единствено в 12-14 седмица(понякога може да стигне до 15), след това е напьлно нормално да излезне нещо "по-голямо"(при мен излизаше една кост по-голяма), защото бебето просто расте. Обяснението за "сьмнението" беше, 4е преди много години в 20 седмица се е правило на ново изследване(ехограф), но това от доста време не се прави, тьй като се е доказало 4е след 15 седмица, подобни изследвания нямат никаква гаранция.
Друг параграф: носната кост. При мен се виждаше толкова ясно Shocked, 4е само заради нея, гинеколожката каза, 4е не може да има Даун. Децата с Даун, имат по4ти незабележима такава.
Моето бебе сьщо беше много голямо(ако се приеме, 4е нормалното е 50%(рьст, тегло и т.н...), моето беше на 80%) вьв вьпросният момент, пьк сега "намаля" до 50%(аз 4ак се уплаших hahaha, искам си го голямо).
Да, амниоцентезата е най-сигурният вариянт, ако на мен не ми бяха казали на вторият преглед това което ми обясниха, най-вероятно и аз щях да я направя. Пиша ти вси4ко това, ако мога да те успокоя поне малко. Защото виждам 4е си се настроила за амнио....поне да си по-спокойна докато дойде времето за нея.

Още нещо, оказа се 4е при нас, само в моята област се прави "изследване" за Даун след 15 седмица. В другите области никой не го прави.


 Hug

# 530
  • Мнения: 2 214
Благодаря ти за отговора .Малко ме поуспокои.Но при мен основният страх е породен от това че той спомена къси кости на крайниците.Освен това и цвета на червата.След като видя ужаса в очите ми се опита да ме успокои че другите по- твърди маркери липсват, но 1:50 резултат даун се получава при подобни маркери.Вината ми е че не пристъпих директно към амнио, за две седмица щях да съм наясно.

# 531
  • Мнения: 54 485
А като искаш амнио , защо не го направиш ?
Не чакай повече !

# 532
  • Мнения: 2 510
А като искаш амнио , защо не го направиш ?

Мисля, че просто не е готова за резултата. Не винаги и при всички неизвестността е най- лошото или най- доброто нещо.

# 533
  • София
  • Мнения: 1 178
А като искаш амнио , защо не го направиш ?
Не чакай повече !

Не чакай за амноцинтезата понеже после по трудно се прави. Аз преди време също правих в 21 седмица и докторите казаха, че трябвало по-рано да се направи. Наистина очакването е страшно, но ако се притесняваш направи я.

# 534
  • София
  • Мнения: 6 477
А като искаш амнио , защо не го направиш ?

Мисля, че просто не е готова за резултата. Не винаги и при всички неизвестността е най- лошото или най- доброто нещо.
Помисли хубаво какво би направила след резултата от амниото - ако е добър - всичко е ок, в противния случай какво би направила. Би ли искала още близо 20 седмици да живееш в неизвестност? А ако се окажат догадките на доктора истина? Готова ли си на по-различно дете? Помисли сега и действай!
Всичко това навремето съм го мислила и премисляла и имах план на действие. До колкото може да има план де...

# 535
  • Мнения: 6
Ама аз се чудя, защо чакаш в притеснение толкова време, а най-малкото не потърсиш и друго лекарско мнение.Аз не бих се доверила на едно мнение за такова сериозно нещо. Много лекарски грешки има, така че нищо не ти пречи да провериш и другаде. Ами ако не е вярно, тогава защо трябва да преживяваш този ужас в чакане и  нерви, да вредиш на себе си и детето? А ако е така, просто нямаш много варианти и колкото и да се притесняваш, няма да стане по-добре. Много е лесно от страни да ти говорят, сигурно се чувстваш ужасно, но помисли и послушай хората тук, които са минали през това, всички те съветват за второ мнение. Не се тревожи излишно, успокой се и не разчитай само на един специалист, това е моето мнение:) Всички ти стискаме палци, това да е лош кошмар Hug

# 536
  • Мнения: 863
Второ мнение от друг специалист доколко ли би я успокоило?Ок, може другия да каже "не е вярно, всичко е наред с бебето".И тогава възниква въпроса-кой от двамата лекари е прав?Ще се разбере при раждането...Според мен единствената опция е амниоцентеза, която ще даде сигурен отговор.

# 537
  • София
  • Мнения: 1 178
Сама,
Аз като бях бременна откриха на детенце вродена аномалия и знам как се чувстваш. Аз цялата бременност плаках.
Направи си амниото. Не е толкова страшно-усеща се, но не боли. След 20 дена излезнаха първите резултати. При нас всичко беше ОК и чак тогава си отдъхнах. Въпреки това почти до самото раждане на детенце не беше нищо сигурно (сега се радвам на 4ри годишен мъж). Бъди силна и се настрой положително. Аз през цялото време си повтарях - всичко ще е ОК, ще оздравее.

# 538
  • Мнения: 2 327
Моргана е права, какво ще направиш ако наистина амниото покаже Даун? Първо си отговори на този въпрос, а после простъпвай към действия.
За съжаление мантрата "Всичко ще е наред, ще оздравее!" при Даун няма как да се случи. Но не е невъзможно да се отгледа такова дете, а любовта, която ще ти дари не може да се замени. Децата с този сидром са изключитлено любвеобвилни. За съжаление особено в нашите условия се гледат трудно.

# 539
  • Мнения: 2 510
Не бих си позволила да давам съвети относно бебето, ако се окаже с Даун.

Общи условия

Активация на акаунт