Алтернативна козметика 5

  • 66 644
  • 335
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 22 756
Момичета, в аптеките продават ампули с алое. Преди години аз съм ги ползвала. Доста добре се отрази на косата ми. Simple Smile

# 181
  • Мнения: 2 957
А как точно се миете с мед - разтваряте го във вода или нещо друго?

# 182
  • Мнения: 56
Аз имам 9 вида алое в къщи и затова искам да си направя, но незнам дали трябва да е определен вид алое? Снощ пробвах с 1 с.л. сода, но не ми изми косата, но ще си нагодя прпорцията. А колко често мога да си мия косата с тях? Simple Smile Аз меда колкото и да го обичам за сега не може да ми измие хубаво кожат

За вътрешна употреба е подходящо само Алое барбаденсис, а за външно мазане - повечето видове мисля.
Относно измиването на косата със сода и оцет, аз го правя 2 пъти седмично, но понякога само я изплаквам с оцетна вода.
Сиси, относно измиването на лицето с мед, прибираш първо косата си, намокряш си лицето. След това вземаш малко количество мед и го нанасяш на лицето си с нежни кръгообразни движения. Накрая изплакваш с вода и подсушаваш. Можеш да тонизираш с разреден ябълков оцет /за мазна кожа е супер/ или с розова вода.

# 183
  • Мнения: 2 957
Благодаря!

# 184
  • Мнения: 3 044
извинявам се за оф-топика, но понеже стана дума за вътрешна употреба на алоето някой може ли да ми каже какво е на вкус? Подариха ми някакво на известна фирма , бутилирано, ама е страшно гадно на вкус Rolling Eyes

# 185
  • София
  • Мнения: 22 756
извинявам се за оф-топика, но понеже стана дума за вътрешна употреба на алоето някой може ли да ми каже какво е на вкус? Подариха ми някакво на известна фирма , бутилирано, ама е страшно гадно на вкус Rolling Eyes

На коя фирма е?
Няма старшно! Simple Smile
 Възратсните хора синастъргват алое, смесват с ино ипият за пречистване на организма 2 пъти в годината!!!

# 186
  • Мнения: 3 044
фирмата е Форевър ливинг, чудех се защо е такъв гаден вкусът и дали е старо, или нормално такъв горчиляк с елемент на химикал, от рода на бензинов Crazy

# 187
  • Мнения: 56
извинявам се за оф-топика, но понеже стана дума за вътрешна употреба на алоето някой може ли да ми каже какво е на вкус? Подариха ми някакво на известна фирма , бутилирано, ама е страшно гадно на вкус Rolling Eyes

Аз използвам суров алое вера гел и го блендирам с 1 портокал в блендера. Става много вкусен шейк и алоето въобще не се усеща. Само така не съм го пробвала. А иначе преди години и аз съм пила на форевър и не беше гадно на вкус. /беше с праскова/ Ти видя ли срока на годност на бутилката?

# 188
  • Мнения: 3 044
да, до 2015 г. е годно; без плодови добавки е, но пише подсладител сорбитол, който изобщо не се усеща...
ето това е продуктът, купен е лятото, да не би да не е съхраняван правилно се чудя, макар че запечатан ми го дадоха... Бутилката е пластмасова, ако е било на топло, знам ли Rolling Eyes
http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

# 189
  • София
  • Мнения: 22 756
фирмата е Форевър ливинг, чудех се защо е такъв гаден вкусът и дали е старо, или нормално такъв горчиляк с елемент на химикал, от рода на бензинов Crazy

FLP са най-добрте на пазара. Предлагат най-пречистеното алое!

# 190
  • Мнения: 56
да, до 2015 г. е годно; без плодови добавки е, но пише подсладител сорбитол, който изобщо не се усеща...
ето това е продуктът, купен е лятото, да не би да не е съхраняван правилно се чудя, макар че запечатан ми го дадоха... Бутилката е пластмасова, ако е било на топло, знам ли Rolling Eyes
http://www.flp.bg/bg/P_Aloe-Vera-Gel_bg.htm

След като е без плодове е нормално да ти горчи. Смесвай го с плодове в шейк за да се притъпи тази горчивост. Аз сега се сетих, че във фризера имам замразени праскови от лятото и ще пробвам да си направя шейк с тях и алое вера.

# 191
  • Мнения: 2 761
За пречистване се пие само с вода+щипка куркума(примерно).

# 192
  • Мнения: 1 708
Темата малко се отклони  Simple Smile, но ми стана любопитно това пречистване с куркума. ОМ, сутрин на гладно ли се приема и за какъв период?

# 193
  • Мнения: 2 761
2 ч.л. 3 пъти дневно 1/2 час преди храна+ щипка куркума.За време на приемане не знам-предполагам поне месец.
Аз пийвам от време на време за около 2 седмици като се сетя.

# 194
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Купих си део кристала. Не съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт