Да си тръгна или не...?

  • 23 844
  • 280
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
тук не става въпрос за последния лев тук става въпрос за колкото могат да отделят а те до сега нищо не са дали как да ви кажа НИЩО 0. Не става въпрос защо ходят на море и т.н ТЕ НЕ СА ДАЛИ НИЩО НИТО 1 ЛЕВ

# 31
  • Мнения: 6
искам сега да се замислите и да ми отговорите ама много искренно след като сте завършили дали вашите родители са ви помагали (с каквото могат) или нищо не са правили

# 32
  • Мнения: 2 510
Тогава гледай си жената и детето.
Родители не се избират, а мъже и жени - да.

# 33
  • BG
  • Мнения: 2 458

Фактът, че си наврян в женски форум, в който пише жена ти и се оправдаваш, ми стига.
Какво, зад гърба и ли чете? Дебнеш ли я? Сега тя къде е? Подсмърча жално в ъгъла ли?

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 6 173
А вие тъпи ли сте или се правите на такива нека някоя да каже аз работих и си зех апартамент без нито стотинка помощ от родителите ми !!?!

Аз. Работих, взех си апартамент, кола, и т.н. без нито стотинка помощ от родителите ми. Помощта им беше в натура - приютиха ме, когато нямах къде да живея. И ми помагаха да гледам детето.
Бърди, доколкото знам, също се е справила абсолютно сама.
Тук не е идеята да си мерим мускулите.
Родителите - нито твоите, нито нейните - не са длъжни да се грижат за децата си до гроб. Длъжни са само до пълнолетие.
И да, наистина ако искат, могат да не дадат нито лев. И никой не може да ги упрекне за това.
Вярно, обидно ти е, че твоите родители дават, а нейните не. Примири се, зорлем не можеш да ги накараш. А пък да си го изкарваш на гърба на жена си, си е баш психо-терор.

А към авторката: ако останеш, ще търпиш натяквания цял живот.
Ако си тръгнеш, ще гледаш детето си сама, но натяквания няма да има. Е, в началото ще има, после ще му омръзне. Прецени кое е по-добре за теб и детето.

И още нещо - чудно ми е, как не сте се разбрали за всичко това преди години? Ти самата пишеш, че и преди време сте имали подобни разправии, тогава не ти ли е светнало, че все така ще е? Трудно се променят хората след определена възраст, трудно, ако се променят въобще.

И понеже прочетох въпроса на rotto , докато писах - не, не са ми помагали финансово моите родители. От 15-годишна работя, докато учех, също работех. Мъжът, с когото съм в момента, също. И той не смята, че трябва да иска от родителите си. По същия начин възпитавам и дъщеря си. И не се чувствам длъжна да я осигурявам финансово до старини.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 368
тук не става въпрос за последния лев тук става въпрос за колкото могат да отделят а те до сега нищо не са дали как да ви кажа НИЩО 0. Не става въпрос защо ходят на море и т.н ТЕ НЕ СА ДАЛИ НИЩО НИТО 1 ЛЕВ

Не, тук става въпрос за това, че ти не можеш да се справяш с живота и си го изкарваш на бременната си жена.
И да, това е психо-терор и то много страшен.
И да, не би трябвало жена ти да остава при теб, дано намери сили да си тръгне.

# 36
  • Мнения: 2 931
     И какво като не са дали? Нали си мъж, семейство и деца си тръгнал да създаваш, а чакаш на тъщата и тъста да ти дадат лев. Купуването на жилище е трудно и свързано с много средства. Молиш за помощ, ако имат и искат - помагат, ако нямат - оправяте се. От къде на къде ще им държите сметка как си харчат парите. Не вярвах, че мъж в 21 век може да разсъждава като снахите в темата за свекървите, дето все са недоволни. А онова безумие - няма да ти дам 50 лева за вноската заради вашите?!? Че нали ако приятелката ти спре да ги внася скъпоценните вноски, това жилище, заедно с парите на майка ти и баща ти отива на търг? Затова помисли ли?

искам сега да се замислите и да ми отговорите ама много искрено след като сте завършили дали вашите родители са ви помагали (с каквото могат) или нищо не са правили
    Замислих се - свекър ми и свекърва ми не са ми дали ни един лев за жилището. Майка ми ми помогна с 4000 лева за първоначалната вноска. Жилището е купено почти 100% на кредит. Да изгоня ли мъжа си? Да му забраня да кани техните у нас или да му кажа, че не съм щастлива щото съм с него заради левчето на майка му?  Сори, ама аз като се омъжвах се омъжвах за мъжа си, не за майка му и татко му.  

# 37
  • Мнения: 6
Не просто искам да сверим чесовника си ??? Нека кажат колко тука от форума за разчитали на техните родители в трудни моменти? Нека кажат дали техните родители не са се грижили за тях след завършването???? Да кажем колко от вас са постигнали всичко сами !

# 38
  • Мнения: 2 931
В най-неточния подфорум си попаднал. Тук има жени, които се оправят и без мъж, и без помощ от родители. И гледат деца с по 400-500 лева на месец. На квартира.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 173
Не просто искам да сверим чесовника си ??? Нека кажат колко тука от форума за разчитали на техните родители в трудни моменти? Нека кажат дали техните родители не са се грижили за тях след завършването???? Да кажем колко от вас са постигнали всичко сами !

Хубаво де! Разчитам на родителите си в трудни моменти, но НЕ И на финансова помощ. Не казвам, че няма да ми помогнат - сигурно ако изпадна в някоя много, много тежка ситуация, ще помогнат, но при вас не е такъв случаят.

В най-неточния подфорум си попаднал. Тук има жени, които се оправят и без мъж, и без помощ от родители. И гледат деца с по 400-500 лева на месец. На квартира.

 Hands Clap

# 40
  • Мнения: 6
Знам че на всички им е тежко ама аз съм обиден не ми е за парите просто исках нещо да се случи някакъв жест от тяхна страна. И психически разтормозената ми женичка има нужда от пица тъй че до скоро !

# 41
  • Мнения: 2 931
И затова постави ултиматум на жена си - да забрани родителите й да я посещават? На кого си обиден - на нея, на тях или на несправедливия живот?

# 42
  • София
  • Мнения: 17 368
Хубаво де! Разчитам на родителите си в трудни моменти, но НЕ И на финансова помощ. Не казвам, че няма да ми помогнат - сигурно ако изпадна в някоя много, много тежка ситуация, ще помогнат, но при вас не е такъв случаят.


Също  Peace
Дори като останах сама със сина си след развода, не съм си позволила да се оплача и да поискам и стотинка. Доста след това майка ми започна да се чуди как съм се оправяла и досега не може да разбере защо не съм поискала пари от тях. А родителите ми имат пари, имат си бизнес, изкарват пари, купуват имоти (а аз на моя апартамент си плащам ипотеката), ходят на почивки (а аз не винаги) - всичко това ме кара само безкрайно да се гордея с тях и да се надявам, че на тяхната възраст ще съм поне толкова добре, колкото и те.
Но с децата помагат, много. Гледат ги цяло лято, като са болни, свекърва ми гледа малката като се върнах на работа - това е все помощ, за която цял живот няма да мога да им се отблагодаря, последното, което би ми хрумнало, е да им държа сметка за парите. Това е толкова грозно и пошло и ужасно, че дори не мога да повярвам, че някой може да го мисли.

Пък ти на който щеш да обиждай, но нямаш никакво право да забраняваш на жена си да посреща родителите си в дома си.

# 43
  • Мнения: 2 931
    Ротто, съжалявам за острия тон. И за да разбереш правилно позицията ни, само си представи, че един ден твоят бъдещ зет забрани на дъщеря ти да ви кани, защото се е обидил за нещо. Не е задължително да става дума за пари, може да е за друго, но такова което сте в правото си да правите по свой избор и не желаете да променяте. Как ще се почувстваш?

# 44
  • Мнения: 863
Родителите не били съвсем невинни-купили си били нов телевизор, и били отишли на почивка ooooh!
Горките родители-те нямат право на удоволствия, на почивка, на нови покупки....За да има за малките глезени дечица, дето смятат, че е нормално цял живот да ги цоцат!
При доходи около 2000 лева за двама човека вие очаквате мама и тате да ви хранят?Те изкарват ли толкова?Нямам думи, честно казано!Радвам се, че не съм възпитала сина си така.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт