ЗОНАТА и ние - 10 Тема

  • 66 835
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен, на отчет с минусче и аз, макар че се въртя малко около зоната, имам си малки нарушения, си свалям кг и се чуствам добре. Simple Smile откакто съм почнала съм минус 2, може би месец и малко повече...всичко наистина става много по лесно след време. Вчера си правих пълнените чушки на папазова, станаха супер вкусни, така че препоръчвам. Търсих си в нашия град соево прясно мляко и тофу, ама нъцки... Thinking заблудена работа...Лек ден на всички желая и много усмивки

# 736
  • Мнения: 493
MeRiTo`, ако ти е купено млякото задължително по етикет, защото надали садържа само бадеми  Wink .  Има различни варианти - може да се пригитви само от бадеми - тогава си е чиста М. Но може и с добавка на мед, захар или фурми. Тогава в зависимост от тяхното количество се увеличават и В.
Ето в този блог има хубаво обяснение за бадемовото мляко. А тук са дадени хранителни стойности за бадемовото мляко, но според мен това не е истинско такова.

 snow_angel, това бадемово мляко е една много добра алтернатива за добавка към сутришното кафе - вкусна и полезна  Wink

poliville, браво за упоритостта и поздрави за резултата. И ти се убеди, че само началото е трудно. После е въпрос на воля и мотивация.

Момичета, вече сме на 50-та страница. Кой ще ни пусне нова тема? Емигрантка дали ще се появи и да помогне, както винаги в нужда?  Hug   bouquet  Hug

# 737
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
dani1712 можеш ли да ме ориентираш колко горе-долу е срока на годност на отворена опаковка растително мляко (соево, бадемово...), защото това чудо ще си го ям само аз, мъжа категорично няма да се включи. Въпреки, че и той покрай мен яде зоново последно време, ама тайничко - т.е. той още не знае, че храната която слагам е в определени пропорции. Само положителния ефект отчита, но при него са 2 зонови хранения - вечеря и късно хапване преди лягане. През деня на работа кой го знае какви боклуци тъпче. Та може и да пробвам да слагам и в неговото кафе такова бадемово мляко, пък да видим...  Mr. Green

# 738
  • Мнения: 5 405
Дани, благодаря много за обяснението. Аз си го направих от два пакета бадеми. Значи ще трябва да претегля 3 бадемченца за 1М, да видя колко грама са и да изчисля целия пакет + меда и т.н. и следователно трябва да добавям П. Ще разгледам и линковете, които си дала.  Hug Hug

# 739
  • София
  • Мнения: 783
Здравейте, момичета!
И аз от 01.11 почвам режима. След 7 години лашкане в килограмите, мисля че намерих своя хранителен режим. Изчетох целия форум, поръчах си книгите и сега си правя седмичното меню. Всичко горе долу ми се изясни, затова няма да ви товаря с допълнителни въпроси, поне не в началото Laughing
Искам да ви помоля, ако някой знае къде в София или около нея се продават домашни млечни продукти и зеленчуци ще бъда благодарна да споделите.

Стискайте ми палци.....започвам след 7 дни  Simple Smile

Nasinda Добре дошла при нас, желая ти успех в зоната и не се притеснявай да питаш, ако нещо не ти е ясно  Hug И аз се присъединявам към въпроса ти за домашни продукти около и в София. Не съм ходила, но от няколко места чух, че на пазара в Мусагеница имало един човек, който продава домашни зеленчуци, при това много евтино. Мисля тези дни да се разходя да проверя дали е верен този слух Simple Smile

MeRiTo една чаша домашно бадемово мляко съдържа приблизително 2.5гр мазнини или аз си я смятам за 2М.

Последна редакция: чт, 25 окт 2012, 18:41 от Moharet

# 740
  • Мнения: 83
Ini как се прави това домашно бадемово мляко?Като 4ета и ми се преиска да си направя

# 741
  • Мнения: 493
 snow_angel , не съм купувала от магазина ядково мляко, но от това, което съм чела пише, че се съхранява в хладилник  в бутилка с капачка 3-5 дена. Иначе по-лесния вариант е да си направиш само с 100 гр ядки и 0,5 л вода и ще може да си го използваш бързо. Не е толкова сложно, стига да имаш пасатор или блендер.
  plama4e , в линка, който съм дала към блога е описана най-лесната рецепта, а иначе из нета има най-различни с добавка на други продукти, но те са само за овкусяване иначе основното е накиснати за една нощ ядки, добавяне на вода , пасираш и прецеждаш.

# 742
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ще пробвам домашния вариант  Peace
А кое ядково е най-полезно? Имаме домашни и орехи, и лешници и бадеми (ама никой не ги яде)  Mr. Green

# 743
  • София
  • Мнения: 783
snow_angel бадемово мляко се прави като накиснеш 100гр бадеми във вода за минимум 12 часа. Хубаво е да обелиш бадемите, или аз ползвам белени сурови бадеми. След това ги измиваш хубаво и в блендер ги смесваш с 3 чч студена вода като разбиваш не повече от 3-4минути на най-силната скорост. Важно е блендера ти да е много мощен - поне 500W, в противен случай нищо няма да се получи. След като е готово, прецеждаш добре, за да остане само млякото. Има специални цедки, но аз нямам такава, а нареждам в гевгира няколко слоя марлички (защото нямам и тензух) и така го прецеждам. Издържа около 2-3 дена в хладилник. Всички ядки са полезни, но с бадеми млякото става най-вкусно или поне на мен най-много ми харесва.

# 744
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Moharet, този робот имам http://shopix.bg/DOMO-KT-9-kuhnenski-robot пише, че е 650 W... В коя част трябва да го правя? В каната или в купата с ножовете? (Много се извинявам, ама съм супер скарана с техниката!)

# 745
  • София
  • Мнения: 783
snow_angel, би трябвало да го правиш в каната, защото нейната идея е да разбива течности до колкото знам. Аз го правя в блендера, даже си купих специално по-мощен блендер за млякото  Laughing
650W би трябвало да са ок, стига мощността на робота и на каната да не са различни. Пробвай, пък ще кажеш какво ще стане Hug
А сетих се и нещо друго - недей да изхвърляш твърдата част на бадемите, защото с нея можеш да си направиш бадемови бисквити по тази рецепта.

# 746
  • Мнения: 5 405
Ехее, тази рецепта в сайта на Румяна е много добрa. Тъкмо се чудех вече какво да си правя остатъка от бадемите и ето на какво ще станат днес. Благодаря за идеята, Moharet!  Hug

# 747
  • Мнения: 83
Ами понеже нямам още стаж в пускането на нова тема - се възползвах от вече сътвореното от Емигрантка  Hug
новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=685181.new#new

Общи условия

Активация на акаунт