Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 124

  • 113 229
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ванче случила си на партида - има такива дето много се цепят има и такива дето хич не се цепят - но напоследък и аз все налитам на цепещите - явно нещо са омазали в рецептата. Ако не бях попадала на добра партида щях да съм се отказала да ги ползвам.

# 76
  • Мнения: 28
Нещо скромно от мен  Blush.Извинявам се,но е само втори опит Wink
 

 

# 77
  • Мнения: 44
Добър вечер ,момичета!Да ви почерпя с парче еклерова торта с баварски крем и сладко от сини сливи печeно във фурна:
 Албенка много хубави са станали новите мечета!Честито на младоженците да се радват на съвместния си живот много здраве и късмет!
Доня Коприва направо щях да припадна като четох за премеждията ти но не си загубила самообладание и си намерила изход!!!Ако бях аз щях да се разрева!Сега правя една торта и блатовете доста са навлажниха от топлото време искат я по сиропирана стана крехка дано не й се случи същото по пътя .
Tatitt Мого ми хареса тортата и фигурките и подбора на цветовете и цялостното оформление
райска ябълка!много хубав паяк!!!
ditsanтвърде реалистично сигурно много са се забавлявали девойките!!!ani_dмного нежна морска торта !!!исками се и аз да имам възможност да направя на тази тема
stefinaперфектно изпълнение искам и аз да съм там на шезлонга!
van444eto хайде разказвай!
NellyDi Желая ти безпроблемно раждане
remina76  titi.mp Добре дошли и смело напред!

Последна редакция: пн, 30 юли 2012, 22:23 от vilana

# 78
  • Мнения: 634
Ето ме вече малко отдъхнала .Сватбата ни беше приказна ,макар и адската жега .Само искам да ви кажа .огромни благодарности на всички от мени и дъщеря ми .Предала съм поздравите ви и и казах че без вас нямаше да я има нейната  торта .Благодарение на вас правя такива неща.
Още съм развълнувана от празника ни вчера и май не мога да си събера мислите .Имаше много танци ,забавления и много,много сълзи на радост.Дъщеря ми успя да ме разплаче и развълнува особенно много с мило обръщение към мен и свекърва .С много силни думи ,последван от поздрав с песента на Глория за "За тебе мамо".Не съм сигурна за заглавието .Сцената която стана там не мога да я пресъздам с думи.В центъра на дансинга танцувах с двете ми дъщери,след малко до нас дойдоха и свекървата в прегръдката на двамата си сина и след малко се оказахме двете щастливи майки с децата на едно цяло .Голяма сцена и всички плачеха от радост ,гости оператор ,фото ди джей,млади и стари бършеха сълзи .Невероятно чувство изпитах на гордост че имам тези прекрасни дъщери.Пожелавам ви и вие да го изпитате.
Дитсан ти си на ред мила ,невероятно чувство ,казвам ти го най отговорно
Лилке ,аз мила се ошашках до като четях поста ти .Тортата ми беше за 90 парчета и си я закарах цяла без мечоците но на 5 мин. път от нас.Тортата ми беше на краката а не в багажника и други торти съм карала така .Не съм имала проблем отвътре слагам вече едни пластмасови подпори ,това са пръчки за разсад от магазин за полеитиленови неща.Дано поне да ти изпратят снимка ,но ти си се справила в тази ситуация ,поздравявам те Hug
Ани д ,нежна тортичка ,спазила си желанията на клиента.
Тит.мр,желанието е най важното нещо в нашата работа.Справила си се добре като за начало ,ти да не си мислиш ,че нашите първи опити са били по добри .Браво на тебе.
Ремина ,добре дошла и ти сред нас.Добро начало ,само да ти дам съвет ,измазвай смело тортата с маслен крем преди да покриваш и то с твърдо масло .По този начин се постига ефект на равна торта .Ще се радвам по често да показваш тортичките си.
Вилана ,ама че вкусно парченце.
Ще ви покажа снимка на младоженците ,само това има за сега макар че във фейса май вече има материал,но аз нямам.

# 79
  • София
  • Мнения: 122
Албенка, желая на младоженците да се обичат и подкрепят, нека им предстоят дълги години съвместен живот, изпълнен с уют, топлина и разбирателство  Hug Тортата им е прекрасна, мечовците са чудни. Щерка ти и мъж и са страшно стилни. Много се радвам, че сте си изкарали страхотно и че е успяла така да те развълнува, голяма прегръдка и пляк   bouquet от мен за теб  Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте, аз нахлувам тук директно с въпроси за което много , много се извинявам , но ще ви помоля за малко помощ  Praynig
 Пробвах няколко пъти да правя фондан, но ми  става един такъв ронлив  и чупещ се ( особено като изсъхне) четох , че за да има еластичност се прибавя тайлоза и тук идва моя въпрос: Кое от посочените долу ще ми свърши работа
Gum-Tex Karaya/tylose
Tylo powder
Gum Tragacanth
CMC
Това последното най не ми се купува защото е 40 лв. за 250 гр. , но ако е решение за моя напукан фондан ще се прежаля  Wink
И за дa не съм само с въпроси ще ви покажа  моята първа торта ( напукана )


А  ето и едно тирамису което правих скоро

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 08:55 от nellyli

# 81
  • Мнения: 1 965
( особено като изсъхне) четох , че за да има еластичност се прибавя тайлоза и тук идва моя въпрос:
Къде го прочете това бре, душицо? Тайлозата се използва за да ти съхне по-бързо фондана. Което и от изброените неща да сложиш, ще сгрешиш. За да направиш фондана по-мек и еластичен, се използва ГЛИЦЕРИН. Някои покрития приемат добре и обикновенното олио. Опитай с малко парченце, за да видиш кое ще е по-добре. Вероятно си прекалила с нишестето или пудрата в рецептата и затова ти се пука и рони.

# 82
  • Мнения: 368
( особено като изсъхне) четох , че за да има еластичност се прибавя тайлоза и тук идва моя въпрос:
Къде го прочете това бре, душицо? Тайлозата се използва за да ти съхне по-бързо фондана. Което и от изброените неща да сложиш, ще сгрешиш. За да направиш фондана по-мек и еластичен, се използва ГЛИЦЕРИН. Някои покрития приемат добре и обикновенното олио. Опитай с малко парченце, за да видиш кое ще е по-добре. Вероятно си прекалила с нишестето или пудрата в рецептата и затова ти се пука и рони.
А също и пудрата захар може да ти е лоша. От купешките аз лично съм най-доволна от Оберон, който не пресявам,а ако не намеря, взимам Захира, която пресявам 2 пъти.
Еластичността на фондана може да се оправи с гъм текс, дори с тайлоза (тука обаче бързо съхне и трудно се размесва, защото в началото е много твърдо), но проблемът ти не е в това. Ако си нарушила пропорциите или си използвала кофти пудра, Ванчето ти е казала, само Глицерин може да оправи положението. Аз съм пробвала и с маргарин - също става Wink
Ванче, хайде, чакаме историята  Mr. Green Винаги са ти ужасно поучителни   bouquet Mr. Green

# 83
  • София
  • Мнения: 1 464
Ани, благодаря за отзивите за Овалете и на Ванче за Сатина!
      bouquet
Да ви кажа за Сатин айс - за съжаление нямам снимки, защото фотоапаратът ми е хич не е от хубавите, а и правя само по празници за вкъщи сладкиши, но много ми се искаше най-после да нацеля една читава готова захарна маса...
Бях правила сладки за децата и покрих с Сатин айс - добре се оцвети, но като пикривавах готовите сладки с изрязаните формички някак отгоре се ... как да кажа набръчка, само горния слой ... Много лесно се разточва, оцветява и в опитни ръце може би ще е подходящ за покриване на торти... но за покриването на сладки аз не се справих добре...
За PME - така се нацепи по ръбовете на тортата - на два пъти, а толкова много внимавах...
http://www.cookibooki.bg/vmchk/PME/15-%D0%A1%D1%80%D0%B5%D0%B4%D … %D0%BA%D0%B3.html
И да ви кажа, имах една кутия готов айсинг на Уилтън, направих къпкейкчета, имахме гости и исках набързо да оцветя и украся с айсинга. Много е гадно на вкус това нещо, твърдо е, въобще не ми хареса.
http://hitrini.com/product/1412/gotov-aysing-za-dekoratsia-byal-wilton-450-g.html


# 84
  • София
  • Мнения: 293
( особено като изсъхне) четох , че за да има еластичност се прибавя тайлоза и тук идва моя въпрос:
Къде го прочете това бре, душицо? Тайлозата се използва за да ти съхне по-бързо фондана. Което и от изброените неща да сложиш, ще сгрешиш. За да направиш фондана по-мек и еластичен, се използва ГЛИЦЕРИН. Някои покрития приемат добре и обикновенното олио. Опитай с малко парченце, за да видиш кое ще е по-добре. Вероятно си прекалила с нишестето или пудрата в рецептата и затова ти се пука и рони.

Ами четох го на много места , например тук: http://rummylicious.blogspot.com/2011/03/tylose-gum-paste.html
Правих фондан няколко пъти  първия беше Руска мастика 2 , последния и най сполучлив беше по тази рецепта http://rummylicious.blogspot.com/2011/03/tylose-gum-paste.html Признавам, че първите два опита бяха пълен провал, от втория успях да направя малките цветенца по роклята на куклата.  Последния стана горе долу добре ( беше мек) , но проблема , е че не мога да го разточа на тънко, започва да се рони и къса. Глицерин слагайх всичките пъти, пудрата захар да си призная не помня каква беше, но я пресявах по три пъти ,  разточвах го с нишесте , с пудра захар , с масло. Пробвах каквото се сетите  Simple Smile Иска ми се да седи  малко по гумен и стегнат подобно на  пластелин и аз не знам точно как да ви го обясня, но се надявам , че ме разбирате.
Mishoka , ще потърся захарта на оберон или захира, маргарин не купувам  и не ми се иска да прибягвам до него , ще взема от  гъм текс-а да видя дали ще се получи
Много ви благодаря , за съветите    Hug

# 85
  • Мнения: 1 163
Какви красоти сте показали само. Браво на вас.
Албенка да са живи и здрави младоженците, много да се обичат и много дечица да имат. А с разказа си направо ме просълзи  Hug Hug

# 86
  • София
  • Мнения: 1 220
Привет  Hug
Марулка , сватбената ти торта е толкова нежна и елегантна , очите ми останаха в нея. Втория етаж изглежда все едно е покрит с копринен сатен, а не с ММ, страхотно се е получило, толкова реалистично.
Miravarna, много сладка торта за бебешко парти, лек финал ти желая  bouquet
Стефина, тортата ти е супер – аз искам да са на шезлонга.
доня КОПРИВА, настръхнах като четох за премеждията ти със сватбената торта. Най-важното е, че си се справила перфектно в ситуацията и всичко е минало наред.
Албенка, пожелавам на младоженците да са много щастливи, да имат много поводи за усмивки и радост. Тортата ти е страхотна и мечетата са станали много сладки , даже аз не виждам разлика с първите.
vilana, мммммммм много вкусна ми изглежда тортичката ти...
ani_d, морската ти торта много ми харесва, цвета и е страхотен.
nellyli, а пробвали тестото по рецептата на Димитрана ?
Аз, за покриване си ползвам тестото на Димитрана и не ми се е напуквало до сега. Обаче преди няколко дни правих и нещо го прецаках сложих май повече пудра захар и стана много твърдо. Правих за вкъщи една детска торта с пиленце която стана много грозна и адски се разочаровах, защото имах голямо желание, а пък то не стана нищо. Поне щерката остана доволна и видя сметката на пиленцето веднага. Тортата я покрих с твърдото тесто и се измъчих докато го разточа никаква еластично и много гънки ми се получиха в основата и от там ми падна и настроение и всичко и претупах цялата торта. Добре че е за лично ползване. След това разочарование се метнах да правя една малко тортичка за приятелка и пак неприятности. Нещо ни прецених крема и така намазах блатовете че те се разкашкаха и цялата торта отиде в кофата, направо побеснях, но с останалия крем направих нова и този път се получи нещо. Сега отлежава във хладилника и ме е страх да я почна, че както не ми върви тези дни направо ще се отчая ако пак нещата се оплескат.
Да питам за Оваллете, ако му се сложа тайлоза дали ще става за фигурки или може да се ползва само за покриване. Чудя се много какво ММ да купя и се двоумя м/у Иридата, Оваллете и Сатин Айс ? Най вече за декорациите ми трябва

# 87
  • Мнения: 1 965
Ванче, хайде, чакаме историята  Mr. Green Винаги са ти ужасно поучителни   bouquet Mr. Green
Изпи ли си валериана???? Ето ти историята.
 Ясно ви е, че са изписани страници  с дебати, разяснения, обяснения, идеи, мнения, препоръки, предложения и откази и каквото се сетите още и накрая стана ясно че от показания модел няма да се мърда грам. Не намерих кътърче за цветето, установи се, че това е шаблон от крикъта /Целувки на Свещичка че разгада тайната/ и след дебат с булката реших че като ще е трудно, нека да е по-трудно. Показах и всички налични форми които имам, но тя не ги одобри. Иска си нейното цвете. Хрумна ми нещо! Извадих едно ламаринено  6-листно цвете и с капковидна формичка рязах дупка по дупка, за да наподобя максимално оригинала. Докато изрежа 5-6 цветлета за проба, се изпонарязах цялата. Пратих и готовата мостра. Тя, одобри,  горката нямаше къде да ходи, след като се убеди че е невъзможно да се открие ОНОВА цвете.  Призля ми.  По груби сметки, ми трябваха около 100 цветя и то без да броим тези, които щяха да се счупят. Ама, щом се бях хванала на хорото, ще го играя до края. Няколко дни след това, като манна небесна ми изпадна предложението на Мина, че си продава крикъта. /Тук е ред  да целувам нея/. Звъннах и, и буквално не и дадох възможност да си поеме дъх, а направо да вика куриерите.  На другия ден, крикъта беше при мен. Колко време си играх, няма да ви обяснявам, факт е че почти не спахме в къщи, защото и 4мата се бяхме ококорили и надупили отгоре. Най-въодушевен беше мъжа ми, който като малко дете се кикотеше и радваше на всяка изрезка. Пак ще целувам, този път  Поли от Хитрини, която измъчих за Сатена, а тя даже ми предложи помощ и ми преведе инструкциите на крикъта. Цун!
Та! Тортата..... 120 парчета. 4 етажа + 1 допълнителна 30х40. Размерите на голямата бяха 43, 35, 25, 15 см. Височина 11-12 см. Пълнежа – Квасена сметана – 6 кг, маскарпоне 2,5 кг, Йогурт – 4 кг, сладк. Сметана за пухкав обем  - 3 л. и есенция цитрон в крема. Леко, вкусно и лятно.  Иначе беше еклерова. Глътна 5,5 кг. Еклери.  Отгоре и отдолу пекох пандишпанени блатове, лентите отстрани си бяха от Илчовски . Само Ф45 беше изцяло от готови платки, поради липса на такава тава. Купих поредния леген в който да бъркам крема.  Много крем, много нещо. И адски тежък, естествено.
Сглобяване, мазане, плескане няма да обяснявам – елементарна работа. За покриването вече се оплаках. Покрих най-долния етаж, жестоко се напука. Отлепих. Реших че е от климатика. Спрях го, отворих вратата да влязат всичките 40 градуса, измазах наново и опитах пак. Пак се нацепи.  Пак отлепих. Търчах за глицерин. Размесих, разточих, покрих и..... пак се напука с 1 идея по-малко Изтерясах, обадих се на Поли и тя го отнесе заради всички.  Изнервих се, но се амбицирах, защото нямах избор. Изрових 2 кг Пико, скрито за черни дни и 1 кг. Ирида и размесих с 5те кг сатен. Без ръце останах но се получи. Най-долния етаж си стоеше напукан. Дори и не помислих да го отлепям отново. Направо метнах още 1 чаршаф. Идеално! Стана си 100 кила само тая торта. С другите нямах проблем. В петъка, след 6 часова игра с крикъта, тортата беше готова. Всеки етаж в кутия, всички, без най-големите в хладилни чанти, метнах ги в колата и ........ газ към Велинград. Щерката тръгна с мен, естествено, за кураж и компания. От софийския дъжд избягах с половин час, но още не Нови хан ме подпука пороя. Дъжд, вятър, градушка, летящи клони... Екстра беше. На Белово спрях. Беше невъзмогно да се движим. Отгоре се стичаха реки и дори тировете бяха спрели. Таман понамаля дъжда, и изкачих Юндола и горе на върха катастрофа. Отвисяхме още 40 минути. Оттам пълзене след колоната. Пътя в жесток ремонт. Сменят водопровод. Рязан асфалт, дупки, ями, затворени еднопосочни участъци. Стоят едни мургави младежи с палки и пропускат по няколко коли в посока.  Отвисяхме и там. Карам с 20-30-40, на всяка дупка или бубуна ми прескача сърцето. Целия път от 110 км – 4 часа и половина. Пристигам най-накрая в хотела, посреща ме един задник с радиостанция. Какви сме, що сме, айде карайте след мен в подземния гараж. Ако бяха светнали някакви лампи, по-добре щеше да е, ама... няма лампи. Обяснява ми задника че: „Сега оттук по стълбите нагоре до 3ти етаж” . Няма как да стане, баце. Тия торти тежат. Намери количка. Вика оня по радиостанцията някой си. Пристига един друг младеж и бута количка..... за дрехи. Долу рафт, горе релса. Булката ми звъни и ме търси. Само им казах: Никой нищо да не пипа и излизам на входа на гаража, че нямаше обхват. Докато говоря с нея, щерката се завира в колата да вади кутиите една по една. Изведнъж  надава боен вик. Обръщам  се, и кво да видя. Голямата торта вече натоварена и задника се опитва да сбута още една кутия до нея. Другия, гушнал като щайги 2 кутии и вече крачи на някъде. Развиках се, разкрещях се, дотича някаква охрана. Кел файда. Беше късно.  Докато извадя последната кутия, тия двамата изчезнаха.  Излязохме от гаража, аз с тортата, щерката с торбата инструменти и резервни части. Тия ги нямаше никакви. Заобиколихме целия хотел. Пред парадния вход срещаме един батко, който ни упъти към кухнята. Влитам аз, количката с  тортата там. Другите 2 кутии също. От двамата идиоти няма и помен. Хладлник, естествено няма подсигурен. Маса за работа също, въпреки обещанията и уговорките с управителя  . Звъня на управителя – няма го. Търся главния готвач – няма го.  Вдигам лют скандал. Всички се изнесоха. Щерката предпазливо ме вика. Обръщам се – тя пребледняла, само ми казва:  Моля те не се ядосвай, много те моля..... докато фуча из цялата кухня и отварям хладилници наред, тя отворила кутиите и плаче.  За първи път от толкова години, се разплаках заради торта. Най-голямата, смачкана отстрани. Още една по същия начин. Явно докато оня изрод се опитваше да ги натъпче на количката ги е натиснал. Ф 30 – разцепена. Носена е по средата, това ми стана ясно. Най-малката, хлъзната в кутията и залепена за картона. Конденза се появи за секунди , така че това беше достатъчно фатално.  Спрях и да крещя. Просто дишането ми спря. Ревях 5 минути и реших че нямам избор, защото в кухнята готвят, няма въздух, смърди на риба а тортите се обливат във вода. Оттук притискаш, оттам изпъваш, там кърпиш, на друго място избутваш. То лепка, лигави се, тече конденз. Няма такава отврат. Симона сменя цветчета с резервни, подлепя с айсинг, лепим перли, правим точки и какви ли не изгъзици за да скрием щетите. Не че се получава, ама поне опитвам. От известно време усещям че някой седи зад гърба ми и ме гледа. Побеснях още повече. Обръщам се и бясна се вторачвам в момичето: „Какво?!?!?” питам я с отвратителен тон. Тя се усмихва: „Нищо, аз съм булката. Гледам те и те съжалявам!” Направо рухнах и пак ми се дорева.  Обяснявам и какво се е случило а тя продължава да се усмихва, от което в никакъв случай не ми стана по-добре. Включи се и тя в поправките. Тук прикрий, тук сложи цвете, там цвръкни малко....  Нищо не се получи накрая. В един момент реших че повече нищо не може да се направи и вдигнах ръце. Нямаше смисъл да я държим повече на топлото. Прибрахме я в хладилника и се изнесохме да изпием по нещо студено в градината. Незнам откъде намери сили това момиче да се усмихва и да ме успокои, но така не съм се чувствала никога в живота си. Нито съм снимала, нито съм вадила апарата дори. Ако ми пратят снимки ще покажа, ако не.... по-добре да не я виждам тази торта. Още ме държи и нервата и яда и притеснението и срама.
Та, това е. Отсега се друсам от нерви за следващата сватбена торта през Септември. Ако пак се случи нещо такова, този път ще ме дават по телевизията, сигурна съм.


# 88
  • Мнения: 1 069
Малеееееееее, ВАНЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!  smile3518  action032  action032  action032

# 89
  • Мнения: 368
Ванче, да беше казала да пия два валериана! Вярвай ми, аз се просълзих от целия този ужас! Обаче, шапки долу и за булката!

Общи условия

Активация на акаунт