На море в Гърция - 11

  • 93 579
  • 746
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 12 374
veti_d, стаята, която описваш е малко като от филм на ужасите  Shocked Но пък евала, че въпреки тези битовизми, казваш че сте си изкарали добре, някои хора биха се зарекли че повече в Гърция няма да стъпят  Simple Smile

Ние на първите две места където бяхме също имахме проблем със  супер старо обзавеждане, постоянно течаща тоалетна, а в Агиос Николаос почти всички комарници бяха скъсани. Но хигиената беше много добра, имаше кърпи и достатъчно съдове.

После в Псароянис всичко си беше идеално, освен че нямахме комарници...за първи път ми се случва всъщност в Гърция да нямам комарници в стаята, много ми е странно  Thinking

# 556
  • Мнения: 2 255
 Peace поста на veti_d е поредното доказателство, че всичко е въпрос на нагласа и може би малко предварителни очаквания, за да си изкара човек добре при различни обстоятелства, е и добрата компания не е без значение  Wink следващия път й пожелавам да уцелят чудесно място  thumbsup
Аз си останах тази година само с един дълъг уикенд в GR, но продължавам да ви следя и чета и да събирам идеи за по натам....както каза някой има още време и надежда, а и поводи за отскок преди следващия морски сезон  Praynig

# 557
  • Мнения: 11 080
Комарници няма сигурно на 50% от местата за настаняване, без оглед на регион.
И за мен това е странно, предвид ентомофауната в Гърция Grinning
Напоследък са почнали повече да слагат, де.

Как ще оставим темата да потъне зимъска, сакън. Ще си я държим топла и приветлива Grinning

Франи,
ето "нашата" къща на о. Скиатос, където съм отсядала преди доста години, но бяхме много добре посрещнати. Той Христос виждам е тръгнал да я продава... явно други планове са му дошли на ума или кризата го е засегнала, но вероятно все още я дава и като студиа под наем.

# 558
  • Мнения: 2 241
И аз не съм се отказала от темата, въпреки че Гърция ще е на дневен ред чак догодина пак, но току надничам, за да видя кой накъде е ходил и с какви отзиви.

Мнооого се впечатлих от написаното за Пелион (Пилио), направо се разколебах за замисленото островно приключение за следващата пролет, а пък не знам дали ще ме огрее два пъти гръцкото слънце Grinning.
А от друга страна много искам и на Пелопонес, Спарта ... знаете Simple Smile, а Микена ми е мечта от дете.
Някой ходил ли е натам?

# 559
  • София
  • Мнения: 721

А от друга страна много искам и на Пелопонес, Спарта ... знаете Simple Smile, а Микена ми е мечта от дете.
Някой ходил ли е натам?

Аз Simple Smile

Пелопонес е разкошен. Взимате една кола и обикаляте Simple Smile

# 560
  • София
  • Мнения: 1 247
А от друга страна много искам и на Пелопонес, Спарта ... знаете Simple Smile, а Микена ми е мечта от дете.
Някой ходил ли е натам?

И аз се подреждам за Микена   Mr. Green  

pontes   разкажи повечко. 

Определено ми се струва, че ще трябва да почвам битка от сега да не ходим на Халкидики догодина. Там май вече не е нашето място. До остров така като гледам май няма да стигнем, но Пелион ми звучи много, много хубаво.

# 561
  • Мнения: 11 080
Пелопонес е разкошен. Взимате една кола и обикаляте Simple Smile
А колко е топло!

Черно коте,
към кой остров се бяхте насочили..?

# 562
  • Мнения: 2 241
Ухаа, само това ми трябваше да чуя, Пелопонес няма да се размине на домочадието Simple Smile, въпреки че обикновено искат кротко да си лежат на плажа.

Параходче - Наксос, не че имам някакво специално предпочитание към този остров, но все ни канят в Хора. Иначе бих ги обиколила всичките без изключение. Laughing

# 563
  • Мнения: 11 080
Наксос има чудесни, прекрасни плажове, може би най-хубавите на Цикладите. Не е за пропускане - още повече щом ще сте с местни домакини!
Само два: Муцуна  Sunglasses

и един съседен до него, Клайду


Тез' Циклади, да взема да отскоча пак ли... След като направихме 2040 км с детето, вече никакви разстояния не могат ме уплаши Grinning

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 13:07 от Параход

# 564
  • Мнения: 2 241
Ох, разкош Heart Eyes. Едвам ме нави, както се казва Laughing.

# 565
  • Мнения: 287
   На Пелопонес ми е било много едно от най-суперските изкарвания в Гърция. 20 дни, с основна база в Гитийо - малко пристанище с автентична гръцка атмосфера. Много има наоколо за разглеждане- Монемвасия, Микена, Спарта, Епидавър, Нафплион... Пелопонес е прекрасен за пътешествие. За тиха и мързелива почивка не че не става, но все ще те човърка нещо, че си губиш времето на плажа.

# 566
  • Мнения: 11 080
20 дни!
Хора, какви са тия отпуски?  Whistling


... И лъже, че Гитио било "малко рибарско селце", бившето главно пристанище на Спарта и Лакония!  Sunglasses

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 16:05 от Параход

# 567
  • Мнения: 5 278
Момичета, аз да попитам няма ли възможност да се раздели темата за близките дестинации и за островите. Иска ми се да си намеря местенце възможно най-близо до нас, но темата няма изчитане и се пише доста за различни острови. Голямо ровене ще пада.
Ако може поне да помоля по-вещите (Параход например  Wink) да кажете по нещо за най-близките градчета - Керамоти, Неа врасна, Ставрос, Неа ираклица, Аспровалта и др. разбира се, за тези се сещам сега. Имам предвид плажа как е - пясък, камъчета, дълбоко-плитко, и тези оси и комари за които пишете  Rolling Eyes И морски таралежи. От Плевен сме и доколкото разбирам най-близо ще ни е през Златоград, колкото и да е гаден пътя там. Но като за първо ходене искаме близка дестинация, че и евтина. Не пиша за първи път и все се отказвам от страх да не се омотаем нещо, а и да не уцелим кофти място. Надявам се на подкрепа Simple Smile
Благодаря много  Hug

# 568
  • Мнения: 287
   Е,кой както я подреди. Аз в Гърция като тръгна опознавателно, на нови места, минимум две седмици ми трябват. Иначе отпуската ми е 35 работни дни  Simple Smile.   Hug

# 569
  • Мнения: 11 080
Джина,
и аз съм мислила да ги разделя, да ти кажа - най-вече след това лято, в което темата е много активна и едвам се изчита. Но, едва ли ще можем да огряваме две теми, а и екзотиките ще изпаднат много надолу в подфорума и трудно ще се намират. То, за островите се пише главно като свърши активния ваканционен сезон - или като някой се завърне оттам - през останалото време бичим яко въпроси и спомени за Халкидики, нали виждаш.

За изчитането - трудно е. Съветвам те да ползваш търсачка, но не тази на бг-мама, тя не работи добре, а в гугъл да си напишеш желаните ключови думи + bg-mamma.com. За Аспровалта, Врасна и Ставрос сме писали доста пъти и тук, но има две други теми, в които се пише предимно лятото и ги наглежда съфорумка, която има къща там и живее през част от годината - Old Sport е нейното име.
За Керамоти имаше пресни отзиви през юли. За Неа Ираклица мисля, че Таня писа наскоро.
Като цяло най-хубавите плажове в региона, който те вълнува са ивицата на Керамоти и Амолофи преди Кавала. Също и Офринио става, и около Ставрос и Олимпиада има прилични заливчета. Районът около Фанари и Макри (между Керамоти и Александруполис) също има хубави плажове, ако искаш за там мога да ти дам малко свои впечатления от тази година.

За настаняване и всякави общи въпроси те съветвам (пък и другите, които тепърва влизат в темата) да изчитате като начало първата страница тема. Там има доста изчерпателна информация. Например пътя през Златоград може да го видиш като описание и снимки в линк.

Ана Бел, и моята е толкоз... Ама за 12 дни като изляза и поне 2 от тях на морето работя по 2-3 часа #Cussing out Затова гледам повечко, но по-кратки. Хем не омръзва.

Общи условия

Активация на акаунт