На море в Гърция - 11

  • 93 594
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 096

Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
За любителите на Ситония
Изчерпателен списък с плажовете на Ситония
Още веднъж за плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, педиатри и т.н.
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики

Някои близки и по-далечни острови
Тасос
Скиатос
Скопелос
Сирос
Български портал за Закинтос и също за Корфу
Гид за Родос, и по-накратко за другите Додеканези
остров Кос
Български фенсайт за Лимнос
о-в Амулиани, Атон
полуостров Пелион (не е точно остров Simple Smile)



Обща информация за пътувания в Гърция
Изчерпателен сайт с отвратителен интерфейс
Британски, с полезна информация
Любимият ми сайт за Гърция - на Мат Барет. Незаменим!
И един от портфолиото на NY Times

Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един български
Къмпинги в Гърция
Кавала и околностите

По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Банкови преводи до Гърция - някои възможности
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лева, превод - 6 лева към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лева и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лева, превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън

Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Документи за колата - като в Бг. Зелена карта в рамките на ЕС не е изискуема.

Старите теми: На море в Гърция-10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 16:14 от Параход

# 1
  • София
  • Мнения: 4 578
пу, първа....още 3 дни  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 12 374
Цоп втора  Simple Smile
Параход, благодаря за хубавата тема, снимката с котаците е много готина  Simple Smile

Да се похваля - дребната е съвсем здрава, вече резервирах стая за междинната ни спирка на езерото Керкини, хотела наистина изглежда много приятен и петък рано сутринта потегляме.

 Много се кефя защото въпреки всички премеждия, мъжа ми все пак успя да си премести отпуската и ще останем до 17-ти в Гърция...почти двайсет дена моренце, кеффф  Sunglasses
Сега търся нещо за след десети, но не си давам много зор щото съм убедена, че като мине осми септември и доста ще се поопразни, и ще можем на място да си избираме нещо готино.

Дано не се лъжа де, и да не останем на улицата след десети  hahaha

# 3
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Хубава почивка на тези, на които им престои. За съжаление дори спомените от нашата вече избледняват, чакаме другото лято!

# 4
  • Мнения: 6 294
Тръгваме след няколко дни за Гърция. Колебаем се дали да вземаме колела и тъй като багажника ни за колелата се закрепва на теглича, да очакваме ли някакви проблеми ( или проблем има само когато теглича си стои неизползван)?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз тук  Peace
Параход    bouquet

Таис , за малкото човече  Hug

Спокойна , приятна отпускааа

Таис , аз май ще резервирам от тук за Нестор, ние сме след 8 там, та може да ви приютим  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 19
Параходче, благодаря за новата тема. Въпреки, че вече се върнах от Гърция, оставам да следя темите. И да се туря полезна, ето една интересна страничка на сайта на ЕС за условият на пътуване из Европа.
Особено полезни са указанията за пътуване с домашни любимци, мисля че някой скоро беше питал за кучето си. Въобще мисля, че ще бъде полезно да сложиш този линк на първата страница, ако не си го сложила вече де, не съм гледала подробно. Wink Peace

# 7
  • Мнения: 11 096
Добавено Simple Smile

След 9.09 ще е мъртвило, смятам аз, и студиа лесно ще намерите -дано има и отворени магазини и заведения Simple Smile
Други години често и времето се разваляше в Северна Гърция - но тази се очертава да е като миналата, перфектно до края на септември.

Second,
вероятно тегличът трябва да се демонтира само когато не е използван  - все пак, из Гърция цяло лято се разкарват лодки напред-назад, все на нещо трябва да ги закачат, нали Simple Smile

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 6 561
Калимера  Peace ! Параход, чуднички снимки в новаа тема си праснала   bouquet.
Ние в петък живи и здрави потегляме към Лагомандра бийч. Засега прогнозата е добра.
Ще кръжим из Ситония явно, че приятели ще бъдат едните във Вурвуру, а другите в Торони по същото време.
И една шегичка - работя в немска фирма, от 2 г. БГ офисът отговоряме и за Македония, и колегата, който е там си е чист, натурален македонец. Отзи ден ни пише едно писмо, че отива на одмор и аз пожелавайки му приятна почивка го питам къде ще е - отговорът беше "А-а-а на средниот крак Simple Smile, лани беф на първиот, ама средниот повеке ми по пофалиха"   Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Та лафът сега е среща на средниот крак у гръчко.

# 10
  • София
  • Мнения: 689
Благодаря за новата тема и полезните съвети в предишните! Записвам се да следя, а като се върнем, ще дам и отзиви от нашата почивка.   Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 12 374
Кимболина  Hug

Параход, немой така да говориш за мъртвило - казва се ''тихо и спокойно'', звучи по-изискано...иначе ми изникват разни гробищни асоциации  Joy

Майтапа настрана, аз съм се настроила, че първите десет дена ще има доста народец по плажовете...макар че на Сикя това не би трябвало да се усети  Simple Smile И после ще дойде нашия час, когато след десети оставаме само ние тримцата и ще се ширим из целия ''градски плаж'' на Никити...или Мармарас, където и да решим че ще доизкараме почивката.
И няма да търча след дребната като луда от хавлия на хавлия и непрекъснато да се извинявам на 24 езика от нейно име  hahaha Пък нека е мъртвило...лудницата тук в центъра ми е напълно достатъчна  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 19
..."А-а-а на средниот крак Simple Smile, лани беф на първиот, ама средниот повеке ми по пофалиха"   Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Та лафът сега е среща на средниот крак у гръчко.
rotfImao rotfImbo Joy Ох, "средниот крак у гръчко", велико! Падам от смях, като чуя македонска реч.  hahaha

... И после ще дойде нашия час, когато след десети оставаме само ние тримцата и ще се ширим из целия ''градски плаж'' на Никити...или Мармарас, където и да решим че ще доизкараме почивката.

Йе-е-а!  newsm08

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 15:12 от soya-fen

# 13
  • София
  • Мнения: 10 310
Запис и от мен. Ние сме в Лагомандра, хотела е хубав, времето приказка, най-много обичам да не е повече от 28С, може по-цял ден да си на плажа...

Биби, Лагомандра Бийч, поне на външен вид ми харесва повече, много приятно комплексче.

Довечера отиваме към Вурвуру, ще докладвам и там как е  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 4 253
Благодаря за прекрасното оформление на темата!
keit, благодаря за препоръчаните таверни в Сарти! Непремененно ще ги посетим.

Общи условия

Активация на акаунт