На море в Гърция - 8

  • 154 238
  • 733
  •   1
Отговори
# 375
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако някой проявява интерес за повече информация, ще пиша след няколко дни, като се върна.  Hug

аз чакам твоя разказ.

Хубава почивка  Peace

Параход, ще се пръсна от любопитство  Blush и едва ли ще имам търпение за още 25стр.

# 376
  • Мнения: 19
На мен пътят ми беше кошмар. Тези 10-15 км са ЕДНОлентов път, две коли трудно се разминавахме. Не е ограден, т.е. от една страна са скалите, от другата - пропасти....Наклонът на завоите е огромен....
У-у-у, ясно, достатъчно ми е!  #Crazy Окончателно не е за мене. ooooh!
Спокойна, благодаря ти!  Hug

# 377
  • София
  • Мнения: 4 576
На мен пътят ми беше кошмар. Тези 10-15 км са ЕДНОлентов път, две коли трудно се разминавахме. Не е ограден, т.е. от една страна са скалите, от другата - пропасти....Наклонът на завоите е огромен....
У-у-у, ясно, достатъчно ми е!  #Crazy Окончателно не е за мене. ooooh!
Спокойна, благодаря ти!  Hug


Не искам да те разочаровам. Ние понеже от Чепеларе тръгвахме, затова оттам, че е 200 км до Керамоти. Но ако тръгвах отдругаде - не би минала оттам.   bouquet

# 378
  • София
  • Мнения: 13 149
някой да е ходил там   http://www.villamediterrane.gr/
Благодаря за отзивите за Керамоти няма места там дето ми хареса или цените не ме устройват  Cry

Ние. Миналия месец и преди 2-3 години. Приятно местенце. Директно на плажа е. Интернета вече не се плаща, но трудно се хваща (първият път искаха по 5 евро на ден  Grinning). Кухненския бокс е приличен, но съм виждала и по-добре оборудвани. Навън видяхме, че има барбекю. Градинката е малка, но направена с мерак. Няма детски кът. Не помня защо, но се обадихме по телефона и ни даде цена с 5 евро по-малка от Букинг. Може би, защото бяхме извън сезона или си спести някаква такса, която иначе дава на сайта. Има малък проблем с паркирането. В дворчето могат да паркират 2 коли, а на улицата пред вратата - още една. И двата пъти е имало най-много 2 коли, но не знам как е в активния сезон. За 3 нощувки чистиха само веднъж, кърпи не са сменяни. Има 2 нови апартамента с изглед към морето. Изглеждат по-луксозни, но са и по-скъпи. На плажа пред къщата имаше заключени чадъри и шезлонги, които май са към къщата, но не знам нищо по-въпроса. Улучихме толкова дъждовно време, че чадър ни трябваше, за да се пазим от дъжд, а не от слънце. Имаме си и снимки с чадъри на плажа.  hahaha

п.п. Вътрешните снимки от твоя линк са от новите апартаменти. Старите са малко по-обикновени и не толкова просторни.

Ето ви 2 снимки на толкова обсъждания път през Златоград - тези 10-15 км.:





Както виждате, даже и отбивки за почивки има.  Wink  Тесен е и всички карат внимателно. Няма проблем с разминаването на колите в различните посоки. Нарочно сложих снимката с жигулата, за да добиете представа за размера на колата и ширината на пътя. Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 19:19 от Тaня67

# 379
  • Мнения: 19
Не искам да те разочаровам. Ние понеже от Чепеларе тръгвахме, затова оттам, че е 200 км до Керамоти. Но ако тръгвах отдругаде - не би минала оттам.   bouquet
Не ме разочароваш, а ме предупреждаваш, благодаря за което.  Peace Ние, тръгвайки от Варна, явно ще минем през Свиленград и от Аспровалта ще дръпнем наляво към Ситония. Въпреки че както гледам, пътят между Аспровалта и Ситония е също доста къдрав.
Тaня67 , благодаря за снимките, но ще се въздържа.  Wink

Последна редакция: ср, 04 юли 2012, 21:13 от soya-fen

# 380
  • Мнения: 7 159
Ето ти 25-дневна http://www.accuweather.com/en/gr/toroni/182634/daily-weather-forecast/182634
Ако искаш за следващ ден има и по часове. Познават невероятно много. Последните 2 седмици бяхме на много дъждовни места и си знаехме винаги в колко часа ще вали.  Laughing  Съобразявахме си програмата с дъжда.  hahaha
Благодаря много.  bouquet

# 381
  • София
  • Мнения: 18 679
Възможно ли е да се вместим в 1000 лв. за 6-7 нощувки в студио, като сами си приготвяме храната? Където гледах цени под 35-40 евро не видях без храна.
Абсолютно възможно е. Аз се бях подготвила с повечко пари, заради прословутата скъпотия в Гърция, но се оказа, че като сме с деца и не можем да пръскаме пари по кръчми, както правим когато сме без, почивката е от икономичка по-икономична Simple Smile И това, като правиш сметка, че не съм ги ограничавала откъм сладоледи/ докъм 2 евро/, играчки/ между 2 и 5/, а за нас всеки ден чадъри, шезлонги, фрапета, сладолед и безалкохолни на плажа/ това излиза към 10-15 евро на ден/ и пр. Голямото изваждане са кръчмите. Ако не ходите по кръчми, морето си излиза повече от прилично. За догодина сме решили да си купим чадър и да букнем поне десет дни Grinning Вземете си вакумирани неща от тук, които няма да се развалят, алкохол и там ще купувате само мляко, плодове, зеленчуци и хляб. Ще се вместите, давай смело Peace

# 382
  • София
  • Мнения: 12 374

Pontes, много благодаря за разказа, мисля че знам вече догодина къде ще се почива...запали ме  Hug

# 383
  • Мнения: 3 824
Ако се ориентираш в кръчми, не на първа линия, цените са доста прилични и ако не се консумира много алкохол.
Не съм ходила много по островите, но впечатлението ми от Лесбос е, че е значително по-евтино от Халкидики - видях цени от 2.5 е за салата, 4 за готвено за деня, пиехме кафе за едно евро, като към него ти даваха неограничено вода, да не говорим, че почваха да мъкнат чиния след чиния с плодове - круши, кайсии, но там е много плодородно и ги имат в изобилие.

Забравих за менютата да ви кажа - на Лесбос е много модерно меню за двама, варира от 14 до 18 евро, на първа линия до плажа, а сигурно и за 12 може да се намери, включват обикновено салата, дзадзики, две ястия и каничка вино.

# 384
  • Мнения: 5 278
Възможно ли е да се вместим в 1000 лв. за 6-7 нощувки в студио, като сами си приготвяме храната? Където гледах цени под 35-40 евро не видях без храна.
Абсолютно възможно е. Аз се бях подготвила с повечко пари, заради прословутата скъпотия в Гърция, но се оказа, че като сме с деца и не можем да пръскаме пари по кръчми, както правим когато сме без, почивката е от икономичка по-икономична Simple Smile И това, като правиш сметка, че не съм ги ограничавала откъм сладоледи/ докъм 2 евро/, играчки/ между 2 и 5/, а за нас всеки ден чадъри, шезлонги, фрапета, сладолед и безалкохолни на плажа/ това излиза към 10-15 евро на ден/ и пр. Голямото изваждане са кръчмите. Ако не ходите по кръчми, морето си излиза повече от прилично. За догодина сме решили да си купим чадър и да букнем поне десет дни Grinning Вземете си вакумирани неща от тук, които няма да се развалят, алкохол и там ще купувате само мляко, плодове, зеленчуци и хляб. Ще се вместите, давай смело Peace
Благодаря за подкрепата Simple Smile Все повече се навивам Simple Smile Ние сме по скаричката и ракийката, така че дворче с барбекю ще ни устрои идеално Simple Smile

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, някой бил ли е в хотел Диапорос във Вурвуру и ако може да споделите мнение за някоя кръчма наоколо Rolling Eyes

# 386
  • Мнения: 3
любима кръчма във Вурвуру - таверна Парис - по пътя към Кариди, пада се от лявата страна, минава се през една поляна и в дъното е таверната - много вкусна храна, вечеря за 3ма (2ма възрастни и едно дете) с вино - 40 Евро. гледката е великолепна, има маси над самото море, но трябват резервации.
http://halkidiki.holiday-in-greece.net/vourvourou/vourvourou_taverns_en.html

# 387
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Като става въпрос за кръчми Mr. Green, някой хапвал ли е от онези продълговати миди и къде newsm78
http://3.bp.blogspot.com/-84ZGRAOGRFU/TdxAr6SijBI/AAAAAAAAEWA/Fo … 1600/IMG_0527.jpg

Миналата година ги имаше в морето на Тасос, но не открих място където ги приготвят! Cry

# 388
  • sofia
  • Мнения: 1 606
таверна Парис я мернахме миналата година, но освен за по бира, за друго не сме сядали. Повечко ходим е рибната таверна "Горгона", която общо взето е по тая линия, но в обратна посока от Кариди. Правят много готина рибена чорба. Живот и здраве, ще посетим и тази това лято.

# 389
  • София
  • Мнения: 4 576
Като става въпрос за кръчми Mr. Green, някой хапвал ли е от онези продълговати миди и къде newsm78
http://3.bp.blogspot.com/-84ZGRAOGRFU/TdxAr6SijBI/AAAAAAAAEWA/Fo … 1600/IMG_0527.jpg

Миналата година ги имаше в морето на Тасос, но не открих място където ги приготвят! Cry

Ох, мойта щерка 6 дни ги вадеше от Керамоти, Такива сополи се точеха от тях ....не съм сигурна, че са за ядене  Joy

Общи условия

Активация на акаунт