На море в Гърция - 8

  • 154 238
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Здравейте, нахлувам в темата без да съм я изчела цялата, само няколко странички назад и моля за малко помощ Simple Smile. Иска ни се да отидем до Метеора и си мислим да нощуваме в Паралия Катерини. Моля препоръчайте хотелче за 2-3 нощувки или поне да ме ориентирате в средните цени за нощувка в двойна стая в момента. Благодаря предварително!


В Паралия Катерини-десетки хотелчета-30 евро за 2+1 дете със закуска

# 676
  • София
  • Мнения: 1 735
VictoriaIv,
ето ти още едно предложение - http://www.psakoudia-villas.gr/indexsen.html
Ако искаш, пробвай се.
Тези къщички май са точно до шосето и е далеч от плажа,иначе са много хубави.

Специално тези двете къщички са една до друга и са далече от шосето. Миналия септември бяхме за 2 нощувки там в Стела. До плажа са около 150-200м. Чрез имейла на сайта им осъществихме контакт и резервирахме. Ние лично сме доволни.

Иначе в Псакудия има цяло немскоезично общество, което почива там и повечето бяха наели каменните къщи. То е цяло мини кварталче.Също си има отделен и "немски плаж", от към източната част на селцето. Много беше смешно, че всички те поздравяват като съседи и на плажа с "Hallo, Hallo", а като заговориш на български, започват да те гледат учудено. Laughing Joy
Иначе в централната част на плажа пред хотелите Филипион Бийч и Филоксения Бунгалос е нашествие от хора. Това беше миналата година и то края на септември, сега не знам как е положението.

Ето и линк за вилите в Псакудия, но мисля, че е предназначен само за немци.Аз лично не съм го ползвала за резервация, а само информативно.

http://www.alibaba.com/member/gr108684861.html
Върнахме се вчера от Псакудия и сме повече от доволни.Тези каменни къщички ми приличат на едни до големия магазин на шосето и затова специално гледах в сайта да пише колко е до плажа,но не открих,но може и да бъркам.
Иначе плажа е пясъчен,ние ходихме на плажа Александра,че не обичам лудницата.Той е на края, малък от 25 чадъра и от двете страни свободна зона.Беше много спокойно,водата прозрачна.На всички снимки ни се виждат чак стъпалата под водата.За нас това беше почивка между другото,но останахме супер доволни.Много ни хареса вечер на разходка в Никити.Във Филоксения бунгалос имаше и свободни стаи,лудница нямаше,беше много чисто,персонала повече от любезен.

# 677
  • Мнения: 1
Здравейте, надявам се че не е дискутирана често темата ,но постоянно търсс информация в гугъл и нищо не откривам. Пътят зз гърция пре кърджали маказа отворен ли е вече? Минавали сме пре кошмарния златоград ксанти и александропулис,понфже смф ог стара загора, и с дете на 2 год смятдм че през маказз ще е най-удачно до халкидики

# 678
  • Мнения: 3 271
Предложете някой хотел за 1нощ около Солун но да е на главния път.И какви са цени нощувките за 2възрастни.Благодаря ви

# 679
  • София
  • Мнения: 216
Inka, радвам се, че сте си изкарали добре.  Simple SmileАз също харесвам Псакудия. Колкото до къщите, Стела и Мения се намират, като тръгнеш от долния изход на  големия супер направо и след 100-на метра завиеш надясно към плажа. Някъде на 150 метра са от супера. Миналата година плажувахме от източната страна на кейчето...там е по-близо и по-спокойно, като тръгваш от страната на къщите. Иначе към центъра на плажа, разстоянието идва повече от 400м някъде, но спокойно за минутка се отива и с кола, ако е някаква голяма жега, има малки дечица или някой го мързи да походи. Ние бяхме от мързеливите. Wink

Последна редакция: нд, 15 юли 2012, 17:38 от bibi_2

# 680
  • Мнения: 1 937
Здравейте, надявам се че не е дискутирана често темата ,но постоянно търсс информация в гугъл и нищо не откривам. Пътят зз гърция пре кърджали маказа отворен ли е вече? Минавали сме пре кошмарния златоград ксанти и александропулис,понфже смф ог стара загора, и с дете на 2 год смятдм че през маказз ще е най-удачно до халкидики


За Маказа - има някакви свлачища и нямало шанс да е готов преди края на Септември, но и това било твърде оптимистично.

# 681
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Разбира се,ще изчакам!

Малко късно се включвам, но бях на място без основни масови комуникации. Бяхме в средата на този юни в Керамоти. Оси няма! Комари има. Но с репеленти нещата се оправят. В интерес на истината там, от където се връщаме в момента, такива комари ни ядоха, че направо си мечтаех за тези в Гърция.  ooooh! Храната е прекрасна и на съвсем нормални цени. В таверните най-скъпата морска твар е 7 евро и това е октоподът на скара. Всичко останало е от 7 евро надолу. Плажът е с уникален ситен пясък, а морето кристално. Спасители? Хм... Явно някой трябва сериозно да го е закъсал, за да се удави във вода под коляното.  Mr. Green Там е плитко на стотици метри навътре. Дъщеря ми и мъжът ми отиваха чак към шамандурите, за да могат да плуват като хората. Чудно е за хора с малки деца, защото спокойно могат да ги зарежат във водата без страх. Плажът е супер чист. Най-приятният от всички е Амос бийч, но това си е лично мое мнение. И т.нар. централен - Паралия също не е никак лош. Но там по принцип плажната ивица е огромна - над 10 км, така че няма как да не си намериш твоето местенце. Таралежи няма. Камъни - също. Иначе градчето е малко, по-скоро рибарско селце. Ако човек търси забавления, не е това мястото. Но за релакс и море е чудно.
Ако искаш потърси назад в темата, пуснала съм доста снимки. Ако имаш други питания, вече съм на линия. Grinning

# 682
  • Мнения: 1
Явно през Маказа няма да стане, а някой да е минавал Стара Загора-Пловдив-Гоце Делчев-Солун-Халкидики /сега ми идва наум и вариант за преспиване  в сандански или нещо подобно,ако сме двамата ок ,ама с детето ...

# 683
  • Мнения: 0
Здравейте,
Моля да ми препоръчате двустайни апартаменти на Ситония или Касандра.
Благодаря Ви

# 684
  • Мнения: 139
Момичета, отново моля, ако някой има впечатления от тук http://www.hotel-sonia.gr/?loc=main&lang=enда сподели  Praynig
Получих много добра оферта днес и трябва бързо да реша!

# 685
  • София
  • Мнения: 1 247
Използвам случая да включа инфото за D Bank, както обещах, за да може Параход да го вкара в новата тема евентуално. Говорих с моята приятелка и тя обясни, че:

1.  Такса превод е 5 евро, за преводи наредени към банки, работещи с някаква Таргет Система, каквото и да значи това, но с тази система работят повечето банки.
2.  Необходимо условие е да имате открита сметка в банката, а месечната такса поддръжка на сметка е 5 лв, което лично на мен ми се вижда малко много, но това са условията им в общи линии.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 754
С две думи май вариаанта който аз ползвах за превод ОББ ще се окаже най евтин 6лв+2лв+1лв месечното обслужване.
По повод цените на порцитее храни по заведенията-порциите как са като грамажи и големина?  bouquet

# 687
  • София
  • Мнения: 1 247
С две думи май вариаанта който аз ползвах за превод ОББ ще се окаже най евтин 6лв+2лв+1лв месечното обслужване.

Най-евтин е твоят вариант, ако превода се води в системата на ОББ, тоест явно банката трябва да е към групата банки, в които се води ОББ, тогава таксата е тази, която цитираш.

Ето това е извадка от тарифата им валидна от 13.07.2012:

Преводи от и по сметка – в системата на ОББ
Изходящи
- в банков клон  BGN 6
- чрез е-банкиране  BGN 3

Преводи от и по сметка – междубанкови
Изходящи
- в банков клон BGN 2.00 -
- чрез е-банкиране BGN 1.00 -
- Изходящ превод в чуждестранна валута
- 0,15% min. BGN 35
max. BGN 400

# 688
  • Мнения: 856
Националната банка на Гърция, към която е ОББ, трябва да е доста голяма банка, така че вероятно е популярна. На мен от 3 запитвания на студиа, 2 ми дадоха за превод сметки в тази банка. Не че ми е много голяма извадката, но все пак  Blush

# 689
  • Мнения: 685
Виждам, че е края на поредната тема, но ще се запиша, за да почета утре, пък по-нататък и новата тема.
Търся изгодно студио (2 бр) на Ситония или и на по-близкия ръкав, стига да си струва и плажът да е ок.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт