На море в Гърция - 7

  • 138 121
  • 731
  •   1
Отговори
# 495
  • софия
  • Мнения: 25 459

Днес отивам да гледам за чадър Simple Smile С палатката нещо не можахме да се разберем, продадох я на съфорумка, дано им свърши работа!
Ееее, жалко! За мен палатката е много удобно нещо.

В немските магазини имаше хубави чадъри - отдолу бяха със спирала и закривена дръжка за лесно забиване в пясъка, много свежа шарка на цветя. Бяха на смешна цена. Peace

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 12:54 от zvanche

# 496
  • Мнения: 423
Момичета, извинявайте, че наводних темата, но ако някой ми препоръча къща, вила на Корфу, ще съм мнооого благодарна!! Искам да е на морето, но явно това е мисия невъзможна Cry

pontes, преди две години ходихме на тази вила http://www.holiday-rentals.co.uk/p438023 , не е на морето, но ако те интересува питай. В този сайт има доста предложения за Корфу може да разгледаш.

# 497
  • Мнения: 3 993
lulumba, и аз много ти благодаря за хубавия изчерпателен пост!  Hug С интерес чета за Керамоти, защото и аз не съм ходила в онази част на Гърция. Чувала съм, че Керамоти е задръстено село, както и за страхотния му плаж  Laughing и толкоз. Радвам се, че си намерила почивката, която търсеше - тиха и спокойна.  Hug Аз като фен на удобствата на съвременната цивилизация леко се мръщя на дивотията в Керамоти.  Wink

Преди няколко вечери, в неделя мисля, в късните новини на БиТиВи имаше репортаж за туризма в Гърция, говориха за 50% спад в туризма. Показаха един хотелиер от Серес, който каза, че от 3 години насам имат сериозен отлив на туристи от Западна Европа и Северна Америка, но пък балканците като нас, македонцити и сърбите не изневерявали на навиците си да почиват в Гърция.  Laughing Репортажът обаче не беше коректен, защото се говореше само за Северна Гърция и Халкидическия полуостров, като че ли това е цяла Гърция  Rolling Eyes. Нито дума за островите, където, както чувам, няма спад в туризма, нито отлив на западно-европейци. Преди 2 седмици моя колежка се върна от Корфу, според нея е рядкост да попаднеш на българи там, но пък островът е наводнен от англичани. 

# 498
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
lulumba, и аз много ти благодаря за хубавия изчерпателен пост!  Hug С интерес чета за Керамоти, защото и аз не съм ходила в онази част на Гърция. Чувала съм, че Керамоти е задръстено село, както и за страхотния му плаж  Laughing и толкоз. Радвам се, че си намерила почивката, която търсеше - тиха и спокойна.  Hug Аз като фен на удобствата на съвременната цивилизация леко се мръщя на дивотията в Керамоти.  Wink

Наистина е доста диво и нетуристическо. Но плажът компенсира липсата на други неща. Ние обаче точно това искахме тази година, така че съм доволна. Оказа се точно според очакванията ми.  Peace Туристи има - предимно българи, малко немци, и това е. Не мога да кажа има ли спад или не, защото тази част от страната не ми е позната изобщо, така че нямам база за сравнение. Thinking

Самсара, обикновени са комарите, но нагли и хитри като листни въшки. Crazy

# 499
  • Мнения: 856
Малко инфо на тема депозити, преводи и т.н.
Тази година за първи път резервирах предварително, за да ми е по-спокойно заради детето. Напрвих превода през ОББ, защото там имам еврова сметка, а и тази на студиата в Гърция беше към тяхната Национална банка, т.е. с ОББ са в една група. Превода ми струваше само 6 лв. и по инфо от кол центъра на банката трябваше да стане в рамките на същия ден, според служителката в банковия клон, където отидох, трябваше да го напарвят за 2 дни, а реално им отне цели 5 дни  ooooh! Леко се издразних от тази дезинформация, но цената на превода беше водеща.
Дано съм била полезна на някого и приятно море на всички  Hug

# 500
  • Мнения: 2 805

Наистина е доста диво и нетуристическо. Но плажът компенсира липсата на други неща. Ние обаче точно това искахме тази година, така че съм доволна. Оказа се точно според очакванията ми.  Peace Туристи има - предимно българи, малко немци, и това е. Не мога да кажа има ли спад или не, защото тази част от страната не ми е позната изобщо, така че нямам база за сравнение. Thinking

Самсара, обикновени са комарите, но нагли и хитри като листни въшки. Crazy

Абсолютно! Ние в какво забито село ходихме, но какъв плаж, какъв плаж - разкош!
Аз съм на моменти - и спокойно и диво обичам, и удобства и лудница Simple Smile

 Joy - нагли и хитри, нали? Аз съм от тези дето в стаята десет човека да има - всичките комари мен ще хапят, сякаш усещат гадовете колко ги мразя и това със всякакви хапещи неща. Ще търся тази спирала за палене непременно Peace

# 501
  • София
  • Мнения: 18 679
В немските магазини имаше хубави чадъри - отдолу бяха със спирала и закривена дръжка за лесно забиване в пясъка, много свежа шарка на цветя. Бяха на смешна цена. Peace
Ох, четеш ми мислите Joy Но - греда, бяха свършили днес по обяд. Ще проверя в някой друг магазин, но подозирам, че именно заради смешната цена, няма да се доредя. Къде другаде бих могла да проверя евентуално? В тези големите магазини за градински джаджи, бриколаж, моб нещо си, дали?

# 502
  • софия
  • Мнения: 25 459
В немските магазини имаше хубави чадъри - отдолу бяха със спирала и закривена дръжка за лесно забиване в пясъка, много свежа шарка на цветя. Бяха на смешна цена. Peace
Ох, четеш ми мислите Joy Но - греда, бяха свършили днес по обяд. Ще проверя в някой друг магазин, но подозирам, че именно заради смешната цена, няма да се доредя. Къде другаде бих могла да проверя евентуално? В тези големите магазини за градински джаджи, бриколаж, моб нещо си, дали?
Там има. И в Джъмбо има, колкото искаш, но аз съм леко скептична към тяхното качество. И в ИКЕА има.
В немските магазини могат да се обадят и да питат дали в някой от другите им магазини няма и да ти го доставят. Отиди и попитай. С мен винаги са били любезни. В 3 магазина имам подобен опит. Ето тези Peace Или ти да ги прозвъниш (на втората страница на брошурата има телефоните на всички магазини), но са доста.

# 503
  • София
  • Мнения: 18 679
Супер! Ще се възползвам от съвета, благодаря Hug

# 504
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
belinda и в гръцко можеш да си вземеш каквото ти потрябва. Има ги същите чадъри, "червейчета" (спиралата за пробиване на дупката) и въобще каквото се сетиш... Само се отпусни и се настройвай вече за почивка. Ох, как искам и аааааааз... Ма няма.. за нас е все още рано.  Grinning

# 505
  • София
  • Мнения: 3 854
Хайде да попитам един може би тъп въпрос: към ходилите на Кефалоня? Предполагам,че като е остров пътищата са само завои и все пак свързано ли е с качвания,слизания, обратни завои, заради които да има огледала и други подобни? А плажовете как са предимно камъчета или има за всекиго по нещо,както се казва?
Предварително благодаря!

# 506
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
belinda, преди няколко години почти на шега си купихме доста евтин чадър от магазините Т Маркет. Очаквах да е голям боклук, а се оказа много здрав. Тогава нямахме време да търсим, а ни трябваше супер спешно, и го взехме с големи резерви от най-близкия магазин. А ето, че ни изненада приятно. Така че провери и там, доколкото знам всяка година пускат плажни чадъри на промоции.

# 507
  • Мнения: 13
зДравейте ние резервирахме в ето този къмпинг http://www.thalattacamp.gr/bg моля ако някой е ходил там да сподели малко мнение  Hug

Ние заминаваме след 2 дена и мислим да пътуваме през Златоград  надоло като чета коментари пътя не е много добър има доста завой а след граница как е  Thinking

Привет момичета, чета ви от време на време, но тъй като от 2 години сме на тема къмпинг,ще те помоля Белисима да споделиш впечатления като се върнеш.

Цитат на: СКО в Нед., 10 Юни 2012, 20:40
Цитат на: Алексче в Съб., 09 Юни 2012, 13:43
Оказа се, че няма да има достатъчно каравани за цялата компания и в крайна сметка ще ходим на този къмпинг: http://portoelea.com/bg/gallery/index/slug/gallery

Алексче, вие какво резервирахте? Ще чакам с нетърпение отзиви, въпреки, че цената е малко над моите възможности. Говоря за мобилните къщи, защото те ми хванаха окото.
Приятно изкарване!



Няколко пъти сме били на бунгало в Порто Елеа, последно по 24 май- за мен е едно райско кътче, спокойно и усамотено. Винаги сме били на бунгало, големи компании -5-6 семейства сред дървета прохладно - абе разкош.Целия персонал е от българи,което повече от предимство, единствения проблем е морето има дребни камъчета и е хубаво да имате обувки. Ако търсите развлечения обаче това не е вашето място, около къмпинга няма нищо - най-близкото населено място е на 8 км в едната посока , а в другата на близо 15 .
В Омниа Панагиа има пристанище откъдето тръгват кораби за Атон, а сутрин до към 10 часа  пак  от там може да се купи прясна риба, скариди и миди на доста прилични цени. Най- близките супермаркети са в Никити.Друг проблем за тези, които работят и по време на почивката е интернета - понякога има проблем с него и ако ви е необходим трябва да се ходи  пак до Никити.

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 01:07 от Търсеща72

# 508
  • София
  • Мнения: 3 854
Към Белисима и Търсеща72  : лично аз бях миналото лято на Талата за 10 нощувки и съм писала подробно в предишната тема, както и впечатленията си са споделили за него и други съфорумки и отзивите са много добри Peace Лично на мен това място много ми харесва като плаж, като организация, като комфорт, като възможности за различен тип изхранване - всичко ми харесва там.Искахме това лято да бъдем там 2 седмици,но нали в Гърция имало криза  Flutter,та при запитване месец по-рано от миналата година се оказа,че съм закъсняла и места в мобилните къщи няма.
Сега гледам към островите,но не съм намерила своя остров и плаж  Joy щото няма избор може би  Joy
Питам отново за Кефалоня, момичета    bouquet
 

# 509
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Благодаря ти paterky2002 а знаеш ли някакви координати, линкове и най-важното по това време ще мога ли да си намеря места.
 


Навсякъде където обикаляме 10ти ден из Северна Гърция е много под нормалната натовареност по това време,по думи на хотелиерите около 40 % от миналогодишната.В неделя вечерта бяхме единствени клиенти в хотел с 40 стаи.
 http://www.camping.bg/?page=campings&gcats=%D0%93%D1%8A%D1%8 … D1%8F&pages=1
Днес отиваме на плаж на юг към Олимпик бийч и ще взема координатите на май трите къмпинга край които минаваме.

Общи условия

Активация на акаунт