На море в Гърция - 7

  • 138 194
  • 731
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 721

Pontes, вие до Алонисос май без кола бяхте ходили, би ли споделила къде си оставихте колата във Волос. Има ли някакъв паркинг на пристанището и платен ли е?
 

dechy, радвам се, че ви е харесал Скиатос! Този остров е в сърцето ми завинаги, защото там се омъжих Simple Smile Разказвала съм, но пак да кажа - нито аз, нито съпругът ми имаме някаква връзка с острова, но решихме там да се оженим. Проблемът с логистиката беше голям, да докараме там всичките гости откъде ли не и да ги върнем обратно Simple Smile Направо сега се чудя как сме успели:)
Но беше прекрасно Heart Eyes
Само съжалявам, че не споделих за едно заведение в града - Растони - невероятна кухня, най-вкусните скариди, които съм яла някога.
Сега за паркинга на пристанището във Волос - голям и организиран паркинг си е. Скъпичък е обаче мисля - Central jetty in the port of Volos
 
Minimum charge 3.00€ for the first 2 hours. After the 2
nd
 hour 1.00€ for every
additional hour. From 22:00 a.m. till 07:00 a.m. 0.50€ per hour. For 24 hours
the charge is 20.50€

Ако излиза 20 евро на денонощие и стоите повечко дни на Алонисос...не е много добре. Волос е много натоварен откъм хора и коли град, ние след Алонисос трябваше да преспим там и не бяхме резерверали хотел....амииии половината нощ прекарахме в търсене на местенце да преспим, голяма навалица.
Алонисос е доста различен от Скиатос. Много е зелен, борови гори до самите плажове. Плажовете са с камъчета, разкошни камъчета, като произведения на изкуството, но не са пясък. Има само един пясъчен плаж, имайте го предвид. Алонисос е зелена зона, нещо като нашата НАТУРА. В северния му край има тюлени, които само там в Гърция се срещат. Много чист, няма туристи, разкошна риба, сравнително евтино. За 50 евро отседнахме в супер луксозно и прекрасно хотелче. Наемът на кола е 20 евро.  Ако нещо те интересува - питай Simple Smile

# 481
  • София
  • Мнения: 721
здравейте,
имам нужда от помощ. Искаме да отидем на Лемнос, обаче ш неделя 15.07. има само един ферибот от 19:30 и се пристига ш 00:15. ш понеделник няма, а не можем да пътушаме в събота. Странно ми е че има само един ферибот. Имате ли опит дали след 01.07 ще има пошеюе шсе пак е хай- сезонът. Ако не стане там мислим за Скиатос, но трудно се ориентирам искаме хотел с плаж или да е доста близо. А ми се струва че пвечето хотели са на хълм. Моля споделете конкретен опит.
Благодаря
Eva, не зная какво да те посъветвам. Аз много харесвам Лимнос, направо ме очарова този остров. Има толкова неща за разглеждане, всеки следобяд си правехме екскурзия и беше вълшебно. Лимнос не е зелен, едни скали и храсти са, но е омагьосващо. Плажовете са невероятни. Ако не ви устроиват датите обаче....какво да те посъветвам?! Скиатос е доста по-туристически, голяма навалица е в най-туристическите месеци. Аз лично бих отишла там на почивка май или септември. Помислете пак за датите, не може ли да ги натъкмите?
Извинете ме за двойния пост Embarassed

# 482
  • София
  • Мнения: 1 250

Много доволни.Хотел 3 * е,не студиа.Бяхме общо 3 семейства.Домакините екстра.Вечерята много добра разнообразна,закуската както навсякъде еднообразна всеки ден едно и също.Водата кристал,плажа каменист.На 5 км. в Неа Скиони има хубав голям пясъчен плаж,плитко море и много таверни.:0 Минералната вода е силно минерализирана,деца не пускат деца,възрастни до 30 мин=5 еверо.Селцето е празно ,както и почти навсякъде.Днес сутринта на плажа на един къмпинг към Олимпик бийч след Катетрини бяхме десетина семейства на километър плаж.Питай и друго ако те интересува,ще отговоря.

Много благодаря     bouquet

# 483
  • София
  • Мнения: 721
Момичета, извинявайте, че наводних темата, но ако някой ми препоръча къща, вила на Корфу, ще съм мнооого благодарна!! Искам да е на морето, но явно това е мисия невъзможна Cry

# 484
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
belinda, ако сте в по-големите апартаменти ще ви е много удобно, защото е просторно и има достатъчно площ за децата. Ние сме точно в къщичката, която е на сайта. Дворчето не е голямо, но има детски кът, който за децата става. Най-важното е, че плажът е буквално на 5 минути от нас - огромен, с много фин пясък, спокойна вода, плитко мнооого навътре - поне на 30-40 метра от брега, а зад гърба - борова гора, която мирише упойващо хубаво. Има урбанизирани места с чадъри и шезлонги, където срещу едно питие оставаш цял ден без проблем, има и диви. На някои от дивите обаче близката растителност е хвърлила бодли из пясъка, така че аз лично не ги препоръчвам. Из дивите има и бабини зъби, които директно пробиват обувките. На цивилизованите е чисто и няма такива неща. Селцето е свръхспокойно, даже прекалено. В това отношение изобщо не може да се състезава с туристическите места в Гърция. Тук си е направо заспало във времето и пространството. Но пък ние точно това търсехме - да е спокойно и сякаш откъснато от света. А и на мен конкретно ми беше интересна тази част на Гърция, защото ми е непозната. Що се отнася до Белвю, нямаме забележки. Чисти се всеки ден и то старателно, уредено е, персоналът е много мил. Топла вода има по цял ден (някъде четох, че нямало), интернетът е като светкавица (пак някъде казваха, че нямало), никой не ни е искал за нищо допълнително пари. Не помня какви други негативи изтъкваха, но дотук нищо от прочетеното тук и там не отговаря на действителността. Може преди години да е имало проблеми, но сега няма.
Заведения се намират горе-долу - едно наблизо и повече по крайбрежната улица. По-евтино е от други места в Гърция, но не много. Има малко минимаркети, които са като софийските гаражни бакалии, но по-големи. Оживление няма, има заспалост. Но може да се разходите с ферибота до Тасос, тъй като от Керамоти е най-кратката линия - около двайсетина минути, не съм засичала точно. За хора, които търсят точно такова унило спокойствие Керамоти е идеално. А за семейства с малки деца - предвид големия и хубав плаж, повече от идеално. Grinning
Що се отнася до цените на Белвю - всеки решава къде и как да почива.  Peace Ние искахме максимум удобства, за друг вероятно те не са от значение и би се чувствал по-добре и на по-евтинко. Peace

# 485
  • Мнения: X
Що се отнася до цените на Белвю - всеки решава къде и как да почива.  Peace Ние искахме максимум удобства, за друг вероятно те не са от значение и би се чувствал по-добре и на по-евтинко. Peace

Аз съм последния човек, който се лишава от удобства и гледа да пести. Просто тези цени са нереално високи за Керамоти. Такива, че и по ниски са цените в качествените студия в далеч по-добри и уредени селища от типа на Никити, Вурвуро и т.н. със ъщо толкова добри плажове и природа. Това само за информация. Далеч съм от мисълта да критикувам когото и да било. Всеки сам решава как да харчи парите си.  Peace

# 486
  • София
  • Мнения: 1 950
И аз съм от тези, които харесват Белвю. Не мога да разбера каква е тази отрицателна нагласа към тези апартаменти. Какво като собствениците са българи? Защо автоматично това да означава, че искат да те излъжат и да се възползват от нечие незнание. Според мен много добре си отговаря цената на удобствата и големината на апартаментите. То не е задължително да се отсяда там, ама аз поне не се сещам за други подобни апартаменти в Керамоти на по-ниска цена. Има разни стари студиа от по 1 стая, максимум 2 стаи на по-ниски цени естествено.

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 2 206
violenza, бъди спокойна - водата в Керамоти е буквално като чай. Прекрасна е. Peace Пясъкът е супер фин, а самата ивица е огрооомна - продължава с километри. В самото селище обаче има много комари (като навсякъде в гръцко де), така че задължително вземете репеленти. Оси няма. Къде ще отсядате в Керамоти? Ако е в Белвю ап. - може да бъдеш много спокойна, негативните отзиви тук-там из нета изобщо не отговарят на истината. Мястото е чудесно, собственичката ни посрещна много мило, подари на децата надуваеми топки за спомен и изобщо целият персонал се държи много приятно. Ние сме заедно с още едно семейство и днес точно това коментирахме - че сме много доволни от избора. Peace

Ще отседнем в Афродита, били сме вече там и ни харесва разположението, че е точно на плажа и има борова горичка Simple Smile
http://www.hotel-aphrodite.gr/
Благодаря ти, за напомнянето за комарите, миналата година бяха доста големички в Керамоти Peace

# 488
  • София
  • Мнения: 1 464
millenitta, да не ни забравиш - да пишеш как изкарахте на Никити!  Grinning

# 489
  • Мнения: 0
Здравейте,

Надявам се няма да Ви затормозя с молбата ми, но ми се иска да имам повечко информация. Положението е такова, че тази година мъжът ми няма да може да си вземе отпуск, а аз много искам да заведа децата на беломорието. Очертава ни се пътуване в средата на юли, а в колата ще сме само аз двете ми деца и кучето Simple Smile Понеже от различни източници се информирах, че трябва да заредя до тавана в Сандански заради цената на горивата в Гърция, а и трябва да имам комплект крушки, ако ми изгори някоя, макар, че нямам представа как се сменя, както и да карам с ограниченията по пътищата там, с други думи някой да се сеща за нещо съществено което би ми спестило мъки или глоби  #Crazy

Предварително благодаря!

Поздрави,

Еви

# 490
  • софия
  • Мнения: 25 516
Здравейте,

Надявам се няма да Ви затормозя с молбата ми, но ми се иска да имам повечко информация. Положението е такова, че тази година мъжът ми няма да може да си вземе отпуск, а аз много искам да заведа децата на беломорието. Очертава ни се пътуване в средата на юли, а в колата ще сме само аз двете ми деца и кучето Simple Smile Понеже от различни източници се информирах, че трябва да заредя до тавана в Сандански заради цената на горивата в Гърция, а и трябва да имам комплект крушки, ако ми изгори някоя, макар, че нямам представа как се сменя, както и да карам с ограниченията по пътищата там, с други думи някой да се сеща за нещо съществено което би ми спестило мъки или глоби  #Crazy

Предварително благодаря!

Поздрави,

Еви
Предполагам си се сетила и за:
1. Документите за колата . Ако не са на твое име трябва пълномощно.
2. За децата - разрешение за пътуване от другия родител и акт за раждане.

Сигурно има и друго,  но аз не се сещам в момента. Трябва да се плащат и такси за магистралите, където ги има, но там ще се изкажат вещите. На нас не ни се е налагало и нищо конкретно не бих могла да ти помогна Simple Smile

Като цяло, gps-ът спестява много мъки Simple Smile

# 491
  • Мнения: 6
Благодаря ти paterky2002 а знаеш ли някакви координати, линкове и най-важното по това време ще мога ли да си намеря места.
 

# 492
  • Мнения: 0
Здравейте,

Надявам се няма да Ви затормозя с молбата ми, но ми се иска да имам повечко информация. Положението е такова, че тази година мъжът ми няма да може да си вземе отпуск, а аз много искам да заведа децата на беломорието. Очертава ни се пътуване в средата на юли, а в колата ще сме само аз двете ми деца и кучето Simple Smile Понеже от различни източници се информирах, че трябва да заредя до тавана в Сандански заради цената на горивата в Гърция, а и трябва да имам комплект крушки, ако ми изгори някоя, макар, че нямам представа как се сменя, както и да карам с ограниченията по пътищата там, с други думи някой да се сеща за нещо съществено което би ми спестило мъки или глоби  #Crazy

Предварително благодаря!

Поздрави,

Еви
Предполагам си се сетила и за:
1. Документите за колата . Ако не са на твое име трябва пълномощно.
2. За децата - разрешение за пътуване от другия родител и акт за раждане.

Сигурно има и друго,  но аз не се сещам в момента. Трябва да се плащат и такси за магистралите, където ги има, но там ще се изкажат вещите. На нас не ни се е налагало и нищо конкретно не бих могла да ти помогна Simple Smile

Като цяло, gps-ът спестява много мъки Simple Smile

Много благодаря! Аз съм се сетила за тези неща, а и навигация си имаме. За пътните такси също знам. Ако друг не се сети за нещо, после аз ще пиша с какво съм се сблъскала Simple Smile

Поздрави,

Еви

# 493
  • Мнения: 2 805
Страхотни са плажовете около Керамоти и КАвала - ние само там сме били  Grinning

Нямам спомени за комари хора, обаче да питам - ...не ми се смейте - нали са си обикновени комари  Rolling Eyes, няма тигрови и прочие гадове?

Аз имам силна, ама много силна фобия от насекоми, а лятото си умирам от ужас от всички летящи и жужащи гадини  Sick

Да кажа, че съпруга ми купи някакво устройство, колкото запалака, което издава лек жужащ звук - не се чува от околните, нито от който и да е Simple Smile,  и се носи в джоба и при разходки и  не те хапят никави гадове. Обаче при една вечеря в Созопол до пристанището, имаше големиии и нахални комари, които не се уплашиха - ох, как ги мразя!

# 494
  • софия
  • Мнения: 25 516
Много благодаря! Аз съм се сетила за тези неща, а и навигация си имаме. За пътните такси също знам. Ако друг не се сети за нещо, после аз ще пиша с какво съм се сблъскала Simple Smile

Сега се зачетох, че ще имате и куч. Не знам дали за него не трябват някакви документи newsm78
Иначе, така като се замисля, няма друго какво да има. Моите впечатления са, че ако се спазват означенията, няма проблем. Може би, и да не ги спазваш пак може да не е проблем, но ние не рискуваме, че съм се начела на неприятни истории, а и не виждам смисъл от това.
Всичко ще е супер. И ние ще пътуваме средата на юли.

Сега се сещам, че май не сме обсъждали аквапаркът до Солун? Впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт