Туба и Джансел, "Запленяваща сърцето" (Gönülçelen) и след това - Тема 169

  • 50 074
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 240
 
Туба, Джансел, "Запленяваща сърцето" и след това

Творчески екип:
Продуцентска къща на сериала: Asis Yapım
Продуцент: Томрис Гиритлиоолу
Режисьор: Джевдет Мерджан  - първи сезон
Серкан Ипеккьорен   - втори сезон
Сценарист: Гюл Дириджан  - първи сезон
Мухарем Бухара - втори сезон
Музика: Кърач/Garbiyeli 

Начало на първи сезон - 26 февруари 2010 година
Край на първи сезон - 18 юни 2010 година
Начало на втори сезон - 20 август 2010 година
Край на втори сезон - 24 юни 2011 година
56 епизода

Блестящият младеж-академик, световно известен пианист (Мурат), произхождащ от заможно семейство, който дълги години е живял в чужбина и е извършвал проучвания върху фолклора и музиката на Турция, се завръща в страната си. Получава голям проект от страна на държавата да направи концерт за „Среща на Истанбул с музиката”. Отива да търси музиканти в крайните квартали  на Истанбул с приятеля си (Левент), попада на сватба и чува как една красива циганка (Хасрет) пее. Убеден е, че ако успее да я обучи, значи е намерил необходимия му солист. Тази идея се възприема като безумна от страна на приятеля му и двамата правят облог за това дали ще успее да промени живота на момичето. Остава само да убеди и Хасрет в това. Мурат изминава дългия път да превърне ромското момиче - цветарка  в  изискана дама. Вървейки по този път той се среща лице в лице с истините  за „Другата Турция” – непозната за него досега. Докато момичето се превръща в една блестяща звезда, младежът академик ще открие любовта и родината си.
В ролите:



     

     

     

     

Клипчета на: Морганa , Тинчетo , Алисеti80 pakyAlex, Pepa47,   Rina
   

Страницата на Туба във Facebook



Страницата на Джансел във Facebook



Българската страница на Туба във Facebook


Тeмите:





 
Приятни минути в темата!

# 1
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Ринка  Hug

Благодаря,   bouquet за новата тема - нека да я изпълним с много хубави неща и може би, най-вече с дълго очакваните новини!  Peace

# 2
  • Мнения: 0
Забележете как Баги дава тон на Бети и Марви да влизат в  правилната поза  и пишат по установения и контролиран от нея ред

За инфо последователите на

Кенан   И          36000
Енгин  А          185000
Халид Ергенч   24000
Еркан Петекая   1700

Всеки сам да си отговори колко   hahaha "ВАЖНИ "са фейсбук последователите за рейтинга и популярността на актьорите
/Туба е след ....тези четиримата и Берен и Нюргюл  по заплащане за сериал/

Защо  дават случайно момиче за рекламата на пантен в България ,като Туба имаше  някаква  популярност тук  ?Така ли щеше да е ,ако рекламата бе с Берен Саад

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 20:08 от cupido

# 3
  • Мнения: 9 993
Ринка  Hug благодаря за новата синя тема!  Hug



Да я изпълним с много хубави новини!  Peace



И нещо в духа  на 60-те - модна тема в турските сериали!  Joy

 




http://vbox7.com/play:8e8daa83c8

# 4
  • Русе
  • Мнения: 6 503


Скрит текст:

# 5
  • Мнения: 9 993
Баги  Hug Канти  Hug
Прекрасни постове сте написали, за съжаление са останали в предишната тема.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676144.735

Канти  Hug съгласна съм с теб както по въпроса за сенките, така и по въпроса за Саймето.  Peace
Всъщност мислех да отговоря на въпроса на Марги  Hug - защо смятам, че нарочно сценаристите са оставил Сайме сама и всъщност най-наказана в цялата история, но ти вече си го направила.    bouquet



Приятна вечер, дами!   bouquet

# 6
  • Мнения: 0
РИНКА, МНОГО, МНОГО КРАСИВА ТЕМА! СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ!
-------------------------------------------------------
Който чака горе "на гюме" да му бъде отразен старият - нов пост, хич да не се надява!
Предпочитам да си гледам Крем-чето, отколкото да се занимавам с преброяване
на дивите зайци. Simple Smile

Цвети, много на място е скритият ти текст. Simple Smile

Хайде, йозета най-сетне свърши. Peace

# 7
  • Мнения: 4 535


И аз съм тук Peace Grinning Благодаря за темата!  bouquet

# 8
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Фенче  Wink и аз съм на ''Крем''-а!  Laughing

ooooh! Жалко, че и този Кенан е зает  Wink бих го гледала с удоволствие, отново с Туба!  Peace



 

# 9
  • Мнения: 4 224
Добре заварила  в новата тема, Ринка   bouquet
 Тези сини орхидеи са за теб, че отново си ни осигурила местенце в което да пишем за сериала, героите, актьорите (надявам се позитивно и градивно)

И понеже темата е синя да пусна "Синьо Безвремие" - Нона Йотова



Линка  Hug Копирам си поста - само написаното от мен и го слагам в скрити

Скрит текст:
Марги  Hug по въпроса със сенките:
Всеки от нас има своя собствена сянка, която се разпростира наоколо.  Това е нещо като отпечатък , като ”стигма”, която волно или неволно разпростираме върху хората около нас. Ако ние по характер сме по-твърди, изискващи, или сме в по-лошо емоционално състояние, или болни, то  тази сянка е по-плътна и се усеща като тяжест от другите. А знаем, че в природата под плътна и тежка сянка не могат да виреят много растения. Дори имаме поверие, че под сянката на орех не трябва да се заспива, защото човек се разболява. (Още една асоциация - Несин е като орех за Мурат , т.е. стабилна опора, ама и сянката й разболява). Ако сме в по-добро състояние на духа или не сме така изискващи безприкословно подчинение от другите, нашата сянка  е по-ефирна и на другите им е леко, когато са около нас.
При Несрин в началото на сериала  се разбра, че тя е човека отгледала Мурат и , че продължава да се грижи за него като ”майка-орлица”. Това за мен по алегорията на сенките е тежка и плътна сянка. С течение на филма авторите ни показаха как Мурат постепенно се отдръпна от тежката плътна сянка на майка си. Труден и болезнен за всички /и за Несрин, и за Мурат, и за Хасрет/ беше този процес на трансформация на Мурат, но беше му необходим за да може да живее и се радва на Слънцето /Хасрет/. През това време и Несрин започна да се променя (малко тука авторите попретупаха нещата), така че сянката й да не е толкова плътна и да пропуска слънчевите лъчи .


Това е турски сериал и авторите съблюдават и каноните в Исляма, които са записани в Корана. Не съм специалист по въпроса, но доколкото знам изоставянето на невръстно дете от майка му е един от най-големите грехове, който не може да се откупи с нищо. И тук в края на филма видяхме това: На Несрин й бе простено отношението към Хасрет, опитите да манипулира на моменти Мурат и на нея бе казано, че заминават за Париж, има другар до себе си , получи покана за гостуване. На Сайме в човешки план й бе простено – Хасрет я прие и обикна като майка, но в духовен план постъпката й,че е изоставила невръснотот си дете(независимо от обстоятелствата) не й бе простена. И тя остана сама в къщурката на махалата, без другар до себе си и без да й се каже за заминаването в Париж.

Малко объркано стана, дано сте ме разбрали какво исках да кажа
 

И една Хасрет на билбоард

# 10
  • Мнения: 0
И аз съм си тук.
Благодарности и от мен за новата тема!

# 11
# 12
  • Мнения: 4 535


Много сладурска сватба, са си направили тези турски звезди вчера. Просто виждам дългата ръка на Кобра  Joy Joy Сега разглеждам албум с гости, дано излезе някой от "нашите" Rolling Eyes

http://www.ayakligazete.com.tr/galeri.asp?id=343&pid=16

http://www.ayakligazete.com.tr/haber/hande_ataizi_nin_dugununden … e_dedikodular.htm

Младоженецът се оказа леко американец, но пък булката си я бива, красив еротичен модел и манекен Wink  Joy

Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 23:02 от nadine1111

# 13
  • Мнения: 2 116
Здравейте!

Заглавие: Окото на Лондон вечер

Източник:http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=1338387

Много ми хареса снимката, затова с нея пожелавам на всички хубава неделна вечер! Grinning
Нека има разнообразно и интересно четиво и в новата тема. Smile thumbsup

Канти, Hug

Цитат
Дори имаме поверие, че под сянката на орех не трябва да се заспива, защото човек се разболява. (Още една асоциация - Несин е като орех за Мурат , т.е. стабилна опора, ама и сянката й разболява). Ако сме в по-добро състояние на духа или не сме така изискващи безприкословно подчинение от другите, нашата сянка  е по-ефирна и на другите им е леко, когато са около нас.

Чудесно сравнение със сянката на ореха и Несрин. С него съм съгласна на 100%. Peace
Моята мисъл за сенките беше друга, но ми хареса и твоя прочит за тях, благодаря за което.  bouquet

Цитат
С течение на филма авторите ни показаха как Мурат постепенно се отдръпна от тежката плътна сянка на майка си.

Тук по-скоро се разминаваме в мненията, според мен Мурат никога не е приемал влиянието на Несрин, опитите й за вмешателство в живота му толкова на сериозно, до появата на Хасрет нямаше такава нужда, да й бъде заявено какво мисли по въпроса с нейното мнение за неговия живот. Тази му категоричност дойде и се прояви именно заради самата Хасрет.
Той нямаше илюзии по отношение на майка си и опитите й да властва и над него/ неуспешни при това/ ама просто подминаваше това с мълчание, все пак беше му и майка. Не търсеше и конфронтация с нея, все пак живееше в дома й, дължеше й уважение и заради това и демонстрираше с избягване на конфликтите с нея.
Но, далеч не беше съгласен с нея, и това не означаваше, че е допуснал влияние над него.
Все пак това беше Мурат...как се изкопчваше и дума от него... newsm78 Joy  запазваше мълчание, другите смятаха, че се е съгласил, а той си правеше каквото си е наумил.

Цитат
Това е турски сериал и авторите съблюдават и каноните в Исляма, които са записани в Корана. Не съм специалист по въпроса, но доколкото знам изоставянето на невръстно дете от майка му е един от най-големите грехове, който не може да се откупи с нищо. И тук в края на филма видяхме това: На Несрин й бе простено отношението към Хасрет, опитите да манипулира на моменти Мурат и на нея бе казано, че заминават за Париж, има другар до себе си , получи покана за гостуване. На Сайме в човешки план й бе простено – Хасрет я прие и обикна като майка, но в духовен план посъпката й,че е изоставила невръснотот си дете(независимо от обстоятелствата) не й бе простена. И тя остана сама в къщурката на махалата, без другар до себе си и без да й се каже за заминаването в Париж.

За Саиме...мислих, мислих над този вариант, ама не мога да се съглася, приемам го само като твой. Peace
Турски сериал и каноните на Исляма, много си пасват, като изрази и някак налагат силна и неоспорима логика от само себе си, ама не и за мен.  Naughty  Защо?
Защото, ако такава линия в сюжета се целеше и следваше, трябваше да я видим и на други места и моменти, а такава липсваше.

За Саиме, имам много наблюдения, защото от екипа доста ни помогнаха да се опелтачим с нея...коя е, каква е? И особено на повторенията я следих много изкъсо. Shocked
Та, наистина накрая изглежда като с незавидна съдба...оставена сама, без собствен дом, без нищо на пръв поглед....
Обаче тук идва въпроса...а какво искаше самата Саиме за себе си?
Дом, кариера, мъж до себе си, покана в Париж? newsm78

Самата Саиме винаги е искала само да я открие/Хасрет/ като начало и да бъде до нея. Тя беше готова на всичко за това и го направи когато се наложи...отказа се от всичко останало заради Хасрет. Изтърпя стоически раздразнението на Хасрет, научавайки истината за нея. Изстрада и спечели прошката й.
Да е щастлива Хасрет това беше единствената цел и смисъл в живота на Саиме. И за това не беше нужно тя да е до нея, непосредствено, особено след брака им с Мурат.
Така, че много е важно не как изглежда отстрани Саиме, според чужди нужди и потребности, а как е през погледа и желанията на самата Саиме.

За нея екипа изградиха невероятен образ на майката, независимо, че бе изоставила Хасрет, за времето в което се откриха и намериха една друга, те си дадоха най-важното...разбиране и подкрепа.

Добрите родители – дават на децата си корени и криле. Корени, за да знаят къде е домът им, и криле, за да летят надалеч и да правят онова, на което са били научени.

Несрин е била плътно до Мурат, нима това й осигури нужното разбиране за него? Родителството не се изчислява в минути и време до детето и с детето, а това, как е запълнено това време, с какво. Peace

За Саиме, за сега не променям позицията си. Naughty Wink

Канти, благодаря, че имам възможност да споделя и своята различна от теб гл. точка. Hug


Последна редакция: нд, 09 сеп 2012, 23:02 от margita9

# 14
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Момичета, днес не бях много в състояние да коментирам, каквото и да е  / имах си главоболен  Wink ден, ама от що ли  newsm78, може и от уроки да е  Wink/.  Joy Joy Joy

Затова едва си изгледах филмчето, нали е разтоварващо и ви оставям, пък утре Simple Smile с нови сили!  Hug

Лека нощ и сладки сънища!  Hug



Скрит текст:


Общи условия

Активация на акаунт