Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 154

  • 33 929
  • 727
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 196








ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ - ПЛЕЙЛИСТИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 )  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)  (77 еп)  (78 еп)  (79 еп)  (80 еп - Финал)
 



Клипове направени от фенове в темата

       






   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри


   







ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.







В ПОМОЩ - ДА ПРЕЖИВЕЕМ НАСИЛИЕТО!



Н О В И Н И  


ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

Последна редакция: пн, 24 сеп 2012, 07:45 от mariana51

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 34 196

# 2
# 3
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 4
  • Мнения: 4 966
Не може да не кацна... и положително ще се олея по някое време, но пък ще компенсирам с отсъствие две седмици в началото на др. месец. Simple Smile

Марианка, благодаря за новото уютно кътче! Simple Smile Да ни е спорна приказката! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 966
Хриска, продължавам разискването тук...

Цитирам за прегледност:
"Цитат на: Dilemi в Нед., 23 Септ. 2012, 23:20
Аз не съм Маричка, 35 35 35 но ще си кажа мнението. Обсъждаме  мотивацията на Нарин за поведението и към Мустафа,  няма нейно ясно формулирано отношение към него...

Цитат на Хриси: Аз си го обяснявам по следния начин.
Ако не изпитвам любов към някой или физическо привличане, нищо и никой не може да ме накара да си променя мнението. Изпадала съм в подобна ситуация - не точно такава, но подобна. И колкото повече се опитваха да ми досаждат, толкова повече се чувствах отблъсната. Това имаше обратен ефект. В един момент започнах да изпитвам органическа непоносимост. За късмет се отървах доста по-леко.
Та така си обяснявам и поведението на Нарин. Може би за жените в нейния свят не е нормално да отблъскват избраните за тях мъже или избралите ги такива, но тя е решила да прояви инат и твърдост и да се противопостави оповавайки се на това, че връзката им е грешна.
Понякога съм се питала и дали не си е мислела, че тя е причината Мустафа да получава пристъпите си. Почти винаги той ги получаваше, край нея.
Както и да е. Исках да кажа, че докато гледах сериала, й се дразнех, че не го приема, както и вие, но и я разбирах донякъде. Неможеш да накараш някой да те обича на сила.
Не знам дали се изразих правилно.  Embarassed Днес май слънчасах от прекалено архивиране на слънчеви лъчи.

п.п. Що се отнася до това, че позволяваше на Сердар да й държи ръката и други подобни, си мисля, че за разлика от него тя се увлече доста по-рано. Още като я спаси в болницата, той се превърна в нейния рицар на бял кон. Само дето той не разбра доста време, че е въпросния рицар.
А за Харун, поведението й си го обясних като малко бунтарско напук на държанието на Мустафа.
-------

Твоята позиция я разбирам, Хриска. Но ти забравяш, че Нарин е  отрасла и живяла само в околностите на Мардин до откарването и в Истанбул. В "Щастливи заедно" с Берен малко по-подробно бяха подадени типичните изисквания за поведение в тази част на света. Според мен, претенциите на Мерал са, че Нарин е подтиснато от традициите и властта на мъжете момиче от оня край. Да, ама - не! Същата тази Нарин изобщо не се вписва в образа на такова момиче, освен с мълчанието си. Поведението и крещящо противоречи на заложеното още с майчиното мляко поведение на момичетата от оня край. А нашата се държи, сякаш е родена и отрасла в Истанбул (нали помниш - самите турци казват "Истанбул не е Турция"), ама има претенции за местна... не ми се връзва и туй то!

# 6
  • Мнения: 560
Маричке,и аз мисля като теб и доста отдавна бях написала,че при цялото ми възхищение от Мерал,сценарият на много места е лишен от логика(не я оправдавам в с това,че там порядките са други)-нелогично е поведението на Нарин(да не говорим как в няколко месеца от неугледно селско девойче се превърна в бизнес дама,която не знам по каква логика заповядаше какво да се случва в хотела и слушаше класическа музика с вид,като че ли я харесва Joy),нелогично е отношението към децата-тези богати хора не ги пращаха с кола,но рискуваха ежедневно живота им и още ред други-аз бях писала преди време много подробно в темата за АБО,но ме упрекнаха,че съм сипела помия.Това съвсем не е така,аз харесвам по принцип сериала,но не мога да си затварям очите за недостатъците,освен това написах,че Мелиса според мен не се е справила с образа си,а д-р Сердар по никакъв начин не можа да ме убеди колко е добър,възвишен и способен да обича,така както МБ.За играта на Енгин -просто нямам думи-имах чувството,че във всеки един кадър беше различени пленителен.

Напълно подкрепям мнението ти. Grinning И аз още преди да започнем Облака си задавах тези въпроси.Дали има нещо недомислено,или Мерал е искала да ни каже друго?
И още сравнявах двата образа Нарин и Фатмагюл.Като двете имаха подобни съдби,а едната много бързо се отърси и започна новия си живот. Прекалено бързо оздравя Нарин и се впусна в любов със Сердар,който пък както отбеляза по-горе не ѝ доказа кой знае колко че я обича.За разлика от Булут.И за разлика от Керим към Фатмагюл.Аз е мога да престана да ги сравнявам двете.Така сходни,а така различно развиващи се.Нарин дето нямаше кой знае каква подкрепа,дето почти всеки я мачкаше се изправи на крака.А Фатмагюл заобиколена от  хора,доказващи постоянно че я обичат и подкрепят имаше нужда от психолог и 2 години за да се излекува.
И как пък изведнъж Нарин както си беше мълчалива и смирена ,започна да дава разпореждания и да се противопоставя на всички.

# 7
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Привет в новата тема wavey
Цитат
А нашата се държи, сякаш е родена и отрасла в Истанбул (нали помниш - самите турци казват "Истанбул не е Турция"), ама има претенции за местна... не ми се връзва и туй то!

Едва ли Нарин е била единствената, в онзи край опълчила се на това, че не са зачели избора й. То ако погледнем и Асие не се държеше като скромна мома от затънтен край. Фуча, крещя, троши, души, и тормози наред. Доста странно поведение за една невинна младоженка.
Понякога традициите надделяват, друг път характера. Все пак колкото и да са изостанали на онова място, живеят в този век.
Аз Нарин я разбирам, и Мустафа го разбира, Асие също...
Не разбирам говедото Аслан бей, жена му и истаналите, които допускаха децата им да рискуват ежедневно живота си на минното поле.
НЕ разбирам и как все още има изроди като онзи маниак, който разтреля с приятелите си сума ти и невинни хора. Ето такива неща не разбирам, недопустими са ми за този век.

Иначе за 29 епизода е нормално събитията да се развиват по-бързо. Може и за това някои неща да ни се сториха попретупани.

# 8
  • Мнения: 4 133
Вижте на какъв коментар попаднах, това дали не се отнася за нашия сериал.   newsm78 newsm78

А бе много сериални станахме, бе!!
Ууууу ...
Давайте, обаче, газ с българските сериали, че жена ми вече на турски заприказва ...
Не знам онова преди години робство ли е било, присъствие ли, ама това сегашното е не просто присъствие, ами оттатък биля!
Слушам турски до три през нощта, слушалки й купих за лаптопа (че тя свали от Интернет де що има турско), ама друго било да звучало в пространството ...
"Това е драма с елементи на мистерия"? - нищо, мистерия-мистерия, само българска да е ...


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 3 217
Тани,аз си мисля,че колкото и странно да ни се струва,Нарин имаше супер силна опора зад гърба си-и това беше МБ и неговата любов.Съзнателно или не,тя знаеше,че каквото и да се случи той няма да позволи и косъм да падне от главата й.

# 10
  • Мнения: 3 217
Хриси,за този разстрел на свадбата,писаха,че точно по време на снимките в съседно село е станал такъв ужас и те са го вмъкнали във филма.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 639
Марианка, благодаря за новата тема!

Engin Akyürek

# 12
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Хриси,за този разстрел на свадбата,писаха,че точно по време на снимките в съседно село е станал такъв ужас и те са го вмъкнали във филма.

Точно, защото го прочетох, се възмутих и разтреперих още повече.  ooooh!



Ще взема да последвам Керим, че нещо много се заоблачих. Обикновено не ми понася  Joy  Joy

# 13
  • Мнения: 4 966
Айде пак пренос-превоз. Simple Smile

velijana: Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 153
« #747 Нед., 23 Септ. 2012, 23:38 »

Маричке,и аз мисля като теб и доста отдавна бях написала,че при цялото ми възхищение от Мерал,сценарият на много места е лишен от логика(не я оправдавам в с това,че там порядките са други)-нелогично е поведението на Нарин(да не говорим как в няколко месеца от неугледно селско девойче се превърна в бизнес дама,която не знам по каква логика заповядаше какво да се случва в хотела и слушаше класическа музика с вид,като че ли я харесва 35),нелогично е отношението към децата-тези богати хора не ги пращаха с кола,но рискуваха ежедневно живота им и още ред други-аз бях писала преди време много подробно в темата за АБО,но ме упрекнаха,че съм сипела помия.Това съвсем не е така,аз харесвам по принцип сериала,но не мога да си затварям очите за недостатъците,освен това написах,че Мелиса според мен не се е справила с образа си,а д-р Сердар по никакъв начин не можа да ме убеди колко е добър,възвишен и способен да обича,така както МБ.За играта на Енгин -просто нямам думи-имах чувството,че във всеки един кадър беше различени пленителен.

---------

Малейййй, все едно чета собствения си първи пост за АБО. Simple Smile))
Целият този нелогизъм, аз си обясних с "олицетворяването" на сблъсъка между старото (Мустафа Булут) и новото (Сердар Батур) в Турция (Нарин). Така вече героите ми станаха ясни като мотивация. Събирателни образи, които представят тенденции. /Аналог - "Отнесени от вихъра" - борбата на новаторския, предприемчив Север (Ред Бътлър) срещу консервативния, отживял Юг (Ашли) за младата Америка (Скарлет)./ Но дори и като събирателен образ, Нарин не представя тенденция - противоречива е. Може би и това се дължи на персонификацията на Турция в нейно лице?  newsm78 Традиционно възпитаната млада страна/жена, готова да приеме модерните отношения и порядки?... Опитвам се да я разбера... но като образ трудно я приемам - неубедителна и противоречива е в мотивите си.

# 14
  • Мнения: 560
Тани,аз си мисля,че колкото и странно да ни се струва,Нарин имаше супер силна опора зад гърба си-и това беше МБ и неговата любов.Съзнателно или не,тя знаеше,че каквото и да се случи той няма да позволи и косъм да падне от главата й.
Да затова я стрелна у сърцето на сватбата си нали?
Още за Нарин.Щом не обича Мустафа,защо не каза ясно и категорично не на него...ТОй нямаше да приеме-на Асие да беше казала.Остави я да си мисли,че Нарин го иска.Дума не обели като ѝ връчи Асието накитите.Да беше рекла-"Аз не го обичам,не го искам."Нещо....Щеше да си спести по нататъшното тъпкане.

Хриси,за този разстрел на свадбата,писаха,че точно по време на снимките в съседно село е станал такъв ужас и те са го вмъкнали във филма.

Точно, защото го прочетох, се възмутих и разтреперих още повече.  ooooh!
..............

Аз също като гледах филма.Как можаха да го направят.Деца,жени...то драма,драма...ама на фона на смешно лудия понякога Булут,не отива такава сцена.Не ни стига МУстафа Булут,ами и тази сцена да ни разтреперва. #Shocked

Общи условия

Активация на акаунт