Аз пък да се похваля!

  • 1 009
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Зъхи, честито и от мен!  bouquet

Кажи подробности. С колко зъба е Емата? А  лесно ли ги изкарва? Не даваш ли за успокоение? Като се събуди и я занимаваш със странични неща, после кога заспиваше? А ако пратиш таткото, по-лесно ли заспиваше?
Нашето жабче след пробив на зъб се успокоява, но и тогава не прави пауза по-голяма от 6 часа. Вашето си е постижение!

# 16
  • Мнения: 2 271
Поздравления! smile3525

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Вижте сега, според мен е хубаво бебето да има като алтернатива шишето с биберона и залъгалката. Аз още от новородено се пробвах с тия помощни средства, друг е въпросът, че вода така или иначе почти не пиеше. Давала съм обаче изцедена кърма, така че познаваше умението да пие от биберон. Като започнах да я "дресирам", давах биберон с вода, а тя беше толкова каталясала през нощта, че започваше да мрънка, като усети, че не е гърда, но много й се спи, няма сили да се съпротивлява и отцепва пак... Лошото беше, че след половин час пак така... И аз пак с шишето, бибата, пълен цирк... Ама свикна де...  Wink
Стийси, това за зъбите е мит на кърмачките, брато!  Mr. Green Синът ми също има зъби, не се е будил през нощта, само с малки изключения, и то за вода... Така че не леж на тая!  Laughing "Дресировка" му е майката, и инат! Не се будят да ги успокояваш от болката, а за да проверят дали си в наличност и готовност!  Twisted Evil Като видят, че няма, се примиряват!  Rolling Eyes Естествено, че ще има и лоши дни, в които ще е болна, ще се буди, ще реве... Ама синът ми и до ден днешен ако е болен, ми реве нощем по един-два пъти, няма да хукна да го кърмя я (знам, че някои от вас възнамеряват да кърмят дотогава, аз не съм от тая групировка  Mr. Green)! Между другото Емата има от два месеца 8 зъба, кътници напират...  Wink
И Стейси, как кърмят маймуните бе, ти ме хвърли в оркестъра направо...  newsm78  

# 18
  • София
  • Мнения: 4 381
Поздравления, Зъхи. Друго си е кърменето да бъде и приятно.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ха честито и от мен и добре дошла в клуба на спящите по цяла нощ Hug

# 20
  • Мнения: 3 550
И Стейси, как кърмят маймуните бе, ти ме хвърли в оркестъра направо...  newsm78 

Биолози, лекари и др. винаги правят паралел между човека и приматите като най-близки по физиология и други такива неща. Четох, че маймуните кърмят 6 пъти по-дълго ото периода на бременността им. Ако това се съотнесе до човека би трябвало да кърмим до 6 х 9 месеца = 54 месеца или 4,5 години. Но не пишеше кога престават да кърмят нощем.  hahaha
Това е момичета! Няма да го докараме до 1-ви клас. Ще работим за още хлапета, тандеми май няма да правим, за да не завижда третото дете.  Joy

Не знам, Зъхи, все си мисля, че е до дете. Една приятелка кърмачка, не е от форума, имаше "лесно" дете. Спряло да се буди след 1-ия месец, зъби не е усетила, чак като ги напипа в устата или изтракат по лъжицата. Кърмеше си без добавки до 1 година, захранено по БГ-схемата.

Още не ме мъчи нощното. Буди се 1-2 пъти през нощта и суче като гладен, а не от лиготия. При зъби зачестява. Питам, за да имам готовност като му вдигна мерника какво да очаквам. То това вашето наистина не се издържаше. Таткото взе ли участие в процедурата? Аз забелязвам, че като му пратя таткото и си заспива с биберон, на ръце и без цица, гадинката.

# 21
  • Мнения: 7 430
Браво  Wink и честито ти нощно спане Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 959
Зъхи, честито! Ти успя, след толкова мъки и недоспиване! Заслужаваш си я почивката.

# 23
  • Мнения: 1 383
Та се заинатих и казах "край"!  Twisted Evil


Това е то. Поздравления, Зъхи. Винаги съм смятала, че като стане непоносимо можеш да сложиш край. Ако те мързи, както мен в момента, значи положението е приемливо.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Честито, Зъхи!  Hug
Ние от два месеца сме спрели нощното хранене, но напоследък започна да се буди по 2 пъти на нощ Sad Добре, че тати е поел нощното дундуркане, но пак си е изнервящо

# 25
  • Мнения: 3 663
супер Simple Smile
браво за търпението и здравите нерви Simple Smile

# 26
  • Мнения: 280
Браво,Зъхи!Отдавна следя проблема ти и ти съчувствам,защото постингите ти все едно аз съм ги писала.Напълно разбирам и щастието и спокойствието ти сега,защото и мойта мома от месец започна да спи по цяла нощ.Поздравления и дано все така да са кротки нощите ви Grinning

Общи условия

Активация на акаунт