Бяла зима наближава, ЯСЛЕНЧЕТО свиква и без мама :)

  • 21 857
  • 383
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
Лошо, не ами много лошо...та скоро не мисля да я пращам (дано не се наложи нещо!). Заведе я мъжът ми днеска в страшен вид...пак имаше драма сутринта покрай връзването накосата, та отиде прегракнала, подута...надявам се поне зачервения вид да е поизбледнял Crazy

Ла вида, мила   bouquet за темичката!

А с тая белина...пусто баща ми я взима повечето пъти иначе аз ако видя...и с тоя атопичен дерматит дето има Александра #2gunfire

# 16
  • Мнения: 3 114
Мойто също е с дерматит.
Днес ми казаха, че такива били изискванията и не можели да ползват друг препарат. Аз предложих ако трябва да купувам препарат, но не съм доволна от тези петна. Не можело....И даже се чудят как така става като не пускали децата ако не е изсъхнало и не мият пред тях. А петната по дрехите са ситни капки като напръскано.
Прасунчо, дала съм червен картон на всички баби и дядовци. След няколко опита, де. Нека ми е трудно.
Доколкото мога да преценя не съм създала връзка на зависимост с детето ми, защото само аз го гледам. Имам приятелки дето имат баби наоколо, но детето си е зависимо от майката. Така че нека ми е трудно, но да ми е мирна главата!

# 17
  • Мнения: 781
Хоп  и аз в новата тема Simple Smile
Ла вида   bouquet
При нас нищо ново , ходи си детето. Вечер често има драми и при нас. Тръшка се, иска всевъзможни неща , крещи.....
Не знам в яслата с какво чистят, не ми е замирисвал на белина. Понякога на някакъв препарат ми намирисва , но не е белина.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 523
И при нас един прецакан панталон от миналата седмица. На дупето - все едно капки избеляло .... Дори и да не е чиста белина - опрелене е нещо, което е агресивно и избелва.

При нас баба и дядо са по-строгите Simple Smile Като са при тях са като войничета - няма лиготии и т.н. Искренно съчувствам за развалящите дисциплината баби и дядовци

# 19
  • Мнения: 3 114
То да беше само това! Те мислят, че всичко знаят и могат да правят по-добре от нас и като чуя репликата - "Не искам да ви се бъркам обаче......" откачам  #2gunfire clean.

# 20
  • Мнения: 135
записвам се да ви следя  Hug

# 21
  • Мнения: 26
Запис и от мен  Hug Ние горе долу посвикнахме с ходенето сутрин..обаче нощем е опасна работа...цяла нощ насън се обяснява нещо, сънува кошмари и много иска да се гушка в мен...явно нощем преживява нещата детето...

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ох, и ние си имаме такива баби и дядовци дето развалят дисциплината само и само да не плаче детето, щом иска нещо веднага му се дава и не се свенят да ме мъмрят как ощетявам децата си  като например не давам шоколад преди вечеря или не ги натискам да ядат постоянно Shocked Мъжа ми дори предложи сега уикенда да съм отишла с децата насело (в неделя има сбор), отказах не ми се натоварва с излишни простотии ще видят децата в неделя на масата когато сме всички там, но не бих преживяла 24 часа поучения и то без опора  Naughty точеше се за ергенска вечер, но няма да му се получи  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 513
Мойто също е с дерматит.
Днес ми казаха, че такива били изискванията и не можели да ползват друг препарат. Аз предложих ако трябва да купувам препарат, но не съм доволна от тези петна. Не можело....И даже се чудят как така става като не пускали децата ако не е изсъхнало и не мият пред тях. А петната по дрехите са ситни капки като напръскано.
Прасунчо, дала съм червен картон на всички баби и дядовци. След няколко опита, де. Нека ми е трудно.
Доколкото мога да преценя не съм създала връзка на зависимост с детето ми, защото само аз го гледам. Имам приятелки дето имат баби наоколо, но детето си е зависимо от майката. Така че нека ми е трудно, но да ми е мирна главата!
Да и аз съм отсвирила бабите и дядовците.На гости след обаждане и уговорка.И да ми е мирна главата на мен също.Трудно е но се свиква не е невъзможно.Няма да си деля картичката за 8-ми март с баба му.

# 24
  • Мнения: 26
Нашите баба и дядо са на другия край на България и ги виждаме само 1 път годишно  и то за много кратко, затова им позволявам да го поглезят малко...то няма време да свикне...

# 25
  • Мнения: 2 262
съжалявам за спама само запис.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Привет и от мен в новата тема...
За съжаление, включването ми е кофти повод, но ми е прясно и ще си излея мъката...

Преди месец и нещо някъде, от яслата разбраха, че съм си вкъщи заради бременността... От тогава започнаха и проблемите - напишкани гащички, постоянно Дидо кашлял там (а вкъщи не сме го чули изобщо) и какви ли не още работи... както и да е - мълчах си, преглъщахме, но днес вече търпението ми преля чашата...

Миналата седмица си беше вкъщи, понеже се разболя от гнойна ангина (за пръв път боледува от както е тръгнал през януари т.г.)... както и да е - дошло му времето - разболял се... Странно ми се стори, че все пак това се случва точно, след като разбраха, че съм си вкъщи, но ММ ме убеди, че си въобразявам...

Отивам днес да го взема, 15тина минути по-рано от обикновено и какво заварвам: Shocked Shocked Shocked В шкафчето има на***ни гащи Crossing Arms Thinking такъв инцидент не сме имали никога до сега между другото (от 6 месечен си ползва гърнето за тази работа и въпреки че миналата година лятото беше само по гащички, винаги е давал сигнали, когато има да върши нещо...) От пролетта някъде се обажда (казва си ако, когато има работа за вършене).
Останах доста учудена и прибирайки дрешките в раницата, чувам от вътре "Деяне, стига си мрънкал, след малко ще дойде и твоя ред" Shocked зачудих се за какво става въпрос и почуквайки, отворих вратата... Виждам дребния, застанал срещу сестрата и и показва, че е мокър #Crazy
на въпроса ми, защо малкия е мокър, ми се обяснява, че сега се бил напишкал и не го били видели Shocked Аз от вратата видях, че е мокър, а тя не била забелязала...
Както и да е, отново преглътнах, че да не стават скандали...

Преоблякох го на пейките и излизайки от сградата на яслата, малкия ми казва, че има къ (думичката му за пиш). казах му да стиска, за да стигнем до дръвчета (на не повече от 2 метра)... Докато отидем до там, той беше вече с мокри панталонки, което ме навежда на мисълта, че е стискал доста време, защото по принцип няма проблеми с това newsm78
Казах му, че няма нищо, че сега мама ще го преоблече и клякайки до него, за да му събуя мокрия панталон, той си КРИЕШЕ с ръчички лицето, сякаш ще го ударя всеки момент #Crazy #Crazy #Crazy Никога нито аз, нито баща му, сме си позволявали да го ударим, камо ли през лицето, а детето определено се пазеше, да не му зашлевя шамар Shocked Shocked Shocked
Питах го някой карал ли му се е, че се е на***л, а той ми казва "кака" (така вика на сестрите в яслата) и си удря шамар Shocked Shocked Shocked
До като стигна до вкъщи вече бях на ръба на нервна криза и ревяща се обадих на мъжа ми (наряд е точно днес)...
Утре задължително ще отида при директорката, но за мен това не е решението... някой знае ли каква е процедурата и къде мога да подам жалба?!?

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 845
sweet_maniche , съжалявам  Hug
Не знам точната процедура, но започни първо от директорката. След това Отдел Здравеопазване към общината и там търси ръководител детски ясли (така поне е във Варна; предполагам, че и за Пловдив трябва да е нещо подобно)
Стискам палци и ни дръж в течение  Hug


п.п. Исках да се включа по темата с бабите и дядовците. За мен не е нормално да се ограничават контактите на едно дете с бабите и дядовците. Вярно, че могат да пречат, но според мен трябва да се намери начин всички да се разбират в името на доброто за детето. Спирам по темата, защото няма смисъл нито аз, нито вие да ме убеждавате в противното.

# 28
  • София
  • Мнения: 721
Мишел, странно че са ти казали, че не можеш да купиш препарат за почистване.
На мен и още една майка като давахме консумативите ни казаха да "си изберем" коя да купи Доместос и коя Бреф  Shocked Та за другия път съм решила Фрош да взема (той е безвреден мисля).

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 523
Bossa Nova, ти все пак попитай дали може да се купи Фрош, защото мисля имат списък с препарати, които са одобрени за ползване от РИОКОЗ. Знам, че има едни специални таблетки за миене, които са без хлор и са одобрени от РИОКОЗ.

Общи условия

Активация на акаунт