Мурат Йълдъръм в "Suskunlar - Безмълвните" - в четвъртък по ShowTV - 29 тема

  • 36 155
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 240
   
 

всеки четвъртък от 20.00 часа по ShowTV

   
Сериалът може да гледаме он-лайн:

тук   тук   тук   и тук

   
В ролите:

         



   

   

Деца- актьори:


   

Това е историята на четири деца,
които нямат друго в живота си на което да държат, освен един на друг.
Четирима приятели. Четиримата повече от братя.
Те мислеха, че с годините ще пораснат, но някои деца порастват за един ден. Обикновени, невинни, направили една грешка...и се сбогували с детството си. От този ден нататък си дали дума. Да мълчат! И се разпръснали в четирите страни на града. Но един от тях не удържа на думата си.  
Години по-късно една несправедливост ги събира отново, за да довършат започнатото...
Сега всеки един от тях е съвсем различен човек. Единият е черноок скитник, друг успял човек на закона, друг въобще не е пораснал, едно голямо сърцато дете, и другия.. първия нарушил дадената дума.
Вихър се завихри от четирите краища на града и като четири вятъра излязоха на общ път. Зад тях е една любов, която не може да бъде споделена, пред тях е възможността да поискат сметка, и единственото оръжие, с което излизат от всяка война победители е приятелството.
Те с години мълчаха... Сега е време за говорене...

   

Екип:
1 сезон:
Режисьори: Çağatay Tosun,  Umur Turugay, Cagri Lostuvali
Сценарий: Pınar Bulut
Музика:Aytekin Ataş
Продуцент: Timur Savcı
Продуцентска къща: TIMS Production
Първи сезон - 16 епизода /от 1 март до 21 юни 2012 година/

2 сезон:
Режисьори: Hatice Memiş, Cagri Lostuvali
Сценарий: Pınar Bulut, Anil Eke
Музика:Aytekin Ataş
Продуцент: Timur Savcı
Продуцентска къща: TIMS Production
Начало на втори сезон - 6 септември 2012 година

   
Оригиналните епизоди може да гледаме:

тук   тук  

и тук

   

Епизодите, преведени на български може да теглим от:


Екипът, благодарение на който епизодите стигат до нас:
1 сезон:
 Превод - Невин Иванова
 Тайминг и субтитри - Dinah, Rina
 TVRip - DVDRiper
2 сезон:
Превод - LiLiSy
 Тайминг и субтитри - Dinah, Rina
   
Епизодите, преведени на български може да гледаме:

тук   и тук

   
Официалният сайт на сериала:


 
Официалните страници на сериала във Facebook и Twitter:
           

   
Българската страница на Мурат Йълдъръм във Facebook:


   
Страницата на сериала на сайта на ShowTV:


   

Повече за сериала може да открием:

тук                 и тук:    

   

Трейлърите и песните към сериала може да видим тук:

   





Темите:









Сускунларите на среща с фенове при премиерата на 2 сезон - 06.09.2012 година:





Добре дошли на всички почитатели на "Безмълвните"!


На всички пишещи и четящи - приятни мигове в темата!

# 1
  • Мнения: 45
Добро утро момичета! Hug

Ринка, благодаря за темата! newsm51

Дойде и моя ред! Peace Изтъркули се още една година от календара на живота ми и както повелява традицията да почерпя! Grinning
Скрит текст:



Това е за вечеря!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 385


О,  Иле,  Честит рожден ден. Желая ти щастие, радост, от здраве да не се отървеш.
Приготвила си черпня за цял ден. Закуски, чайове, кафета-мафета.  Пиршество. Та и
 даже финала с шампанското

# 3
  • Мнения: 10 240
Здравейте!  Hug

Иле, честит празник!   party023
С пожелания за здраве и късмет!


Скрит текст:



Лили,

Благодаря за пожеланията, момичета!  smile3525

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 1 385
Здравей Рина, много хубаво си пуснала превод от гугъл, но ако ми преведеш какво пише гугъл ще ти бъда много благодарна.
Трудиш се за да ни доставиш радост, а аз пак недоволна. Ама нищо не му разбирам на този умник. Мога да си го тълкувам някакси, но не вярвам да е точно това, което пише.

 Аз разбира се изгледах наново последния епизод и много се ядосах. Тези хора действат без да мислят. Ибо се прибра, каза с две думи какво е станало,  нещо, което беше казано просто така без никакво обяснение, как Еджевит ги е предал и Аху веднага се тръшна да мисли как така и че не може да бъде.  Не й ли хрумна, че това не е предателство всъщност.  (Тя сигурно е забравила, че първата му дума беше да й каже да се махне оттам, знаейки какво ги чака). Значи ако се върнем в началото ще видим, че те всички бяха на витрината на сладкарницата, гледаха сладкишите и в следващия миг изчезнаха с колата. Собственикът хукна след тях. Настигнал ги е след няколко минути. Видял е че са няколко деца. Може да не ги познава, но ги е видял. Събрали са се хора от махалата. Там всички се познават. Логично е да знаят кои са те. Да кажем, че не са ги познали или че те са се пръснали. Щом са видели, че Еджевит е карал колата, значи са видяли и другите.  Пред съдията той каза, че не е бил сам, но те това го знаеха. Ако не им каже  техните имена, трябва да каже други имена.   Това първо. Другото е, че се чудя как биха се чувствали те, ако той отиде сам в затвора, а те си седят навън ни лук яли, ни лук мирисали. Невинни и щастливи. Тогава кой щеше да е предателят? Нали им е брат? Щяха ли да го оставят да поеме цялата вина?  Сигурно щяха, като гледам реакцията им сега. Значи те го отритнаха, защото той "ги предаде".   Много щеше да е интересно как биха постъпили те при другия вариант. Той влиза в затвора, те остават навън, той си излежава присъдата, връща се и те го посрещат все едно нищо не е станало? Така ли?  А можеше и да го отритнат тогава, защото е бил в затвора.  Или да го приветсват за достойната постъпка и да приемат жертвата му като нещо, което им се полага. Това си е патент на Билял, който винаги получава и нищо не дава. Само иска. И сега трябва всички да впрегнат всичките си усилия, за да го държат да не пропадне, защото знаят, че остане ли за миг сам тръгва в грешната посока.  На това ли ще си посветят  живота, да държат Билял на повърхността. Ама че цел са си поставили.  А техния живот? Тях вълци ги яли. Самонавивам се, струва ми се.  Но аз съм винаги така. Приемам нещата спокойно, после започвам да се питам защо и как е станало така, после се ядосвам и после ми минава.  Като шопа, дето казал"оти да се косим, като че ми мине?"

Сега трябва да се приготвям да вървя по задачи, но ще мисля за всички вас. Приятен ден ви желая.

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 10:32 от kethen@mail.bg

# 6
  • Мнения: 8 460
Здравейте Сускунларчета мили Hug Hug Hug
Ринка Hug приготвила си ни отново прекрасна тема ,за да можем да си обсъждаме любимия сериал  smile3521.Благодаря ти  smile3525



Новата тема я почваме с  парти  smile3521,нека да е все така  smile3521
Иле Hug Hug Hug Честит Рожден Ден миличка ! bdbaloni.Да си жива здрава ,много щастлива и  още най-малко 100 години да празнуваш рожден ден  smile3521 smile3525 baloni



Мурат снощи беше много хубав с тая дънкова ризка  smile3521

# 7
  • Мнения: 10 240
Кет, оставам на компетентните да ни кажат за сюрприза на Гурур, но той се и вижда какъв е!  Peace
Ени,  Hug
Снимчици от снощи:


# 8
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 9
  • Мнения: 8 460
Лили  Hugотново ти благодаря за превода  smile3525.Добре че си ти ,че иначе нищичко няма да разберем какво си говорят Мълчаливците  smile3521.Мерси и за статията за Сарп.Аз прочетох и  разбрах единствено думите cok yakisikli и си мисля че  в статията се говори че Сарп е красив  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy,А то било точно обратното  човека не се мислел за красив .Ей тъй тръгват клюките  от неразбрали хора като мен  Joy Joy Joy Joy Joy Joy.Ама е хубавичък  Сарп  защо не се харесва  newsm78.И колко хубави снимки има на яхтата.И лятото участваше във ветроходна регата ,явно обича морето  smile3521
Лати  Hugмерси и на теб за превода  smile3525
И още един cok yakisikli Еджевит  smile3521


# 10
  • Мнения: 10 240
Ени, това сигурно ще го разбереш:  Thinking



http://www.gecce.com/haber/persembe-gununun-kazanani-kim-oldu-199252.html

# 11
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета! Hug

Ринка, поредното прекрасно кътче си ни приготвила  bouquet


Иле, да ти е честит празникът!



Скрит текст:
***



Животът скрит е в дребните неща 
В жест най-обикновен, ала човешки
В любима песен, слушана в нощта
С човек, умеещ да прощава грешки.

В усмивката на влюбени очи,
Която търсиш твоя ден да сгрее
В забравата на смелите мечти,
Когато правиш опит за летене.

В стремежа да запазиш своя дух
Свободен в несвободното ни време
Да не виниш за всичко някой друг
Да не превръщаш обичта във бреме.

Във ручеите топли на кръвта
В сълзите непринудено родени
Най-истински са дребните неща
И те оставят спомени след време.

Бисерка Каменова

Поздрави на всички!  love001

# 12
  • Мнения: 8 460
Кети Hug напълно си права в разсъжденията си .И на  мен ми е чудно ако само Еджевит е влезнал в затвора  другите какво щяха да правят  newsm78.Значи когато ядат баклава и си играят са заедно и са приятели,но когато  трябва да понесат отговорността за белята която са направили вече не трябва да са заедно .Еджевит като най-голям ,като този който е карал колата сам трябва да понесе вината.Та той е бил  едно уплашено дете и е казал истината.Да речем ако не бяха в колата Билял,Ибо и Зеки пък Еджевит ги натопи да му се сърдят ама те са били там това е истината.И накрая на серията Билял добре отиде да спасява приятеля си ама защо се врътна Еджевит като му ги наговори онези неща  newsm78.Та самия Билял до преди няколко часа говореше как вече не му е приятел ,а сега се сърди .И пак най -важния въпрос дали Еджевит му оставя Аху ей мнооооого важно е това.Първо Аху не е вещ та да си я разменят двамата ,и второ не това е нещото което е важно в момента.Нали уж Нисан ще му причинява нещо лошо на Еджевит ,Билял как може да се откаже така бързо да го спасява.Ами ако наистина Нисан го убие  тогава  newsm78
Нисан и Гурур в тая серия  в един момент ги съжалявах ,в другия пак ги мразех.Това е запазен метод на Пънар да люшка героите от едната в другата крайност.Гурур хем май е влюбен в Нисан хем пък не си спира отмъщението .Боли го ,причинява си физическа болка но продължава.В началото на серията  беше много интересен като си бараше очите май от там излизат сълзи-оооооооо чудо Гурур плаче  smile3521.Спаси Билял  да не го пребият   и се чуди какво му е .Имаш зачатъци на съвест пич ама нито мозъка ти нито болестта ти ще и позволят да се развие тая съвест   smile3511
Нисан ми беше много вулгарна като направи номера на свекърва си все едно сина и е жив.Но после към Еджевит прояви сякаш нежност и състрадание  newsm78.Но това не я прави добър човек.



Зад Еджевит на таблото пише тишина,мълчание,безмълвие .

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 12:19 от Eny87

# 13
  • Мнения: 8 460

Оф Ринка това напълно го разбрах за съжаление  smile3518.Езикът на математиката и на цифрите е универсален и не показва много добри резултати за нашите Мълчаливци  smile3518.Какво е това 20 и 19 място бе  smile3518.Тия мушмороци само заради Мурат и   добре стоящата му дънкова риза трябва да ги сложат  в петицата .Тц,тц,тц не разбират от филми съседите и това е  smile3511



Гурур и той горкия не разбира тези резултати   и от яд ще започне да се самоизяжда  smile3521

# 14
  • Мнения: 8 460
Поне в социалните мрежи сме на 4-то място.







На 5 ноември в понеделник ще е интервюто на Мурат по арабската телевизия  smile3521

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 11:58 от Eny87

Общи условия

Активация на акаунт