Мурат Йълдъръм в "SUSKUNLAR - Безмълвните" - в четвъртък по ShowTV - 21 тема

  • 32 748
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 240
   

всеки четвъртък от 20.00 часа по ShowTV

Сериалът може да гледаме он-лайн:

тук     тук     тук   и тук

В ролите:

         

       

       

Деца- актьори:



Това е историята на четири деца,
които нямат друго в живота си на което да държат, освен един на друг.
Четирима приятели. Четиримата повече от братя.
Те мислеха, че с годините ще пораснат, но някои деца порастват за един ден. Обикновени, невинни, направили една грешка...и се сбогували с детството си. От този ден нататък си дали дума. Да мълчат! И се разпръснали в четирите страни на града. Но един от тях не удържа на думата си. 
Години по-късно една несправедливост ги събира отново, за да довършат започнатото...
Сега всеки един от тях е съвсем различен човек. Единият е черноок скитник, друг успял човек на закона, друг въобще не е порастнал, едно голямо сърцато дете, и другия.. първия нарушил дадената дума.
Вихър се завихри от четирите краища на града и като четири вятъра излязоха на общ път. Зад тях е една любов, която не може да бъде споделена, пред тях е възможността да поискат сметка, и единственото оръжие, с което излизат от всяка война победители е приятелството.
Те с години мълчаха... Сега е време за говорене...


Екип:
1 сезон:
Режисьори: Çağatay Tosun,  Umur Turugay, Cagri Lostuvali
Сценарий: Pınar Bulut
Продуцент: Timur Savcı
Продуцентска къща: TIMS Production

Първи сезон - 16 епизода /от 1 март до 21 юни 2012 година/
Начало на втори сезон - 13 септември 2012 година


Оригиналните епизоди може да гледаме:

тук     тук  

и тук


Епизодите, преведени на български може да теглим от:



Екипът, благодарение на който епизодите стигат до нас:
 Превод - Невин Иванова
 Тайминг и субтитри - Dinah, Rina
 TVRip - DVDRiper

Епизодите, преведени на български може да гледаме:

тук   и тук

Официалният сайт на сериала:


Официалните страници на сериала във Facebook и Twitter:

             

Българската страница на Мурат Йълдъръм във Facebook:


Страницата на сериала на сайта на ShowTV:



Повече за сериала може да открием:

тук                 и тук:   


Трейлърите и песните към сериала може да видим тук:






Темите:



 






 


 


 


Сускунларите в шоуто на Беяз- 25 май 2012 година:





Добре дошли на всички почитатели на "Безмълвните"!
 

 

   
Новата тема започва в седмицата, в която започва и работата по втори сезон.
Да си пожелаем интересни новини от снимачната площадка,
а на екипа спорна работа!






 

# 1
  • Мнения: 10 240
Ето и блиц-анкетата по идея на Ради:

Отговорете с "да" или "не" в темата на следните 16 въпроса, като ги копирате от анкетата и срещу всеки въпрос изпишете вашият отговор: Срок на анкетата - до 20 часа на 15 август
 1.Харесвате ли сериала "Безмълвните"? -   Да/Не
 2.Харесвате ли Мурат Йълдъръм в това превъплъщение на адвокат? -  Да/Не
 3.Според вас има ли достатъчно романтика в сериала? -  Да/Не
 4.Излъчва ли сексапил адвокат Еджевит Оран?  - Да/Не
 5.Очаквате ли Аху и Еджевит да се съберат като двойка във втори сезон?- Да/Не
 6.Смятате ли, че това е най-добрата роля, която е изиграл до сега Мурат Йълдъръм?  - Да/Не
 7.Идват ли ви на моменти в повече екшъна, сцените с насилие и житейската драма? - Да/Не
 8.Достатъчно реалистичен ли е според вас образа на Аху, който е изградила сценаристката Пънар? - Да/Не
 9.Познавате ли жени като Аху? - Да/Не
 10.Познавате ли жени като Сибел? - Да/Не
 11.Познавате ли жени като Бирсен?
 12.Тъй като образът на Аху е доста усложнен в посока емоционални преживявания, смятате ли, че нейната мисия в сериала е да изпълни "условието" за любовна връзка с цел успешен сценарий и висок рейтинг? - Да/Не
 13.Според вас Билял ще се откаже ли от Аху във втори сезон?  - Да/Не
 14. Има ли нужда според вас героинята Аху от "освежаване" или казано по друг начин от смяна на стайлинга?  - Да/Не
 15.Може ли да се нарече кастингът на актьорите много добър? - Да/Не
 16.Допадат ли ви актьорите, участващи в Безмълвните като визия и актьорска игра?  - Да/Не

При нея няма да маркирате точка пред опциите, а копирате цялата анкета, както съм направила аз в темата и оставяте само отговора, който сте избрали - "Да" или "Не"!

Очакваме вашите отговори!


# 2
  • Мнения: 10 240
Чаровната усмивка на Аслъ е приятно начало на нова тема!   Peace

# 3
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219


Ох че слънчева тема.
Направо като жълтото идващо от прозореца ми навън. Ринка - тенкс за старанието. Страхотен дизайнер на дворчета си Hug Peace



А сега за анкетката. Много хубаво се е сетила Мац. Въпроси № 9,10,11 направо ме накараха да се замисля сериозно. Но отговора ми на въпрос 13  е "да и не"  Joy hahaha, а такава опция няма за съжаление сред  възможните отговори. Т.е. липсва "немога да реша", въпреки, че моя милост само при този въпрос се колебае. Въпрос №2 трябва да си го изясним - превъплащението на Еджевит само като адвокат ли да коментираме. Защото много негови действия през епизодите са в противоречие на адвокатската практика. И също така - въпрос № 7 нямаше ли да е по-добре да се раздели на два въпроса. Единият да е свързан с насилието, а другият да е с житейските драми. Защото не е едно и също. Те кажи речи всички основни персонажи си имаха своята житейска драма. А насилието беше най-вече над децата. На мен житейските драми не ми идват в повече, но насилието над децата -да.

А неможе ли вместо да копираме анкетата и да пишем да или не да слагаме точка в горната анкета при отговор "да". Липсата на точка ще означава, че отговорът е "не". newsm78

Сори, ако съм досадна Laughing Laughing

Последна редакция: ср, 08 авг 2012, 14:27 от vanina707

# 4
  • Мнения: 8 442
Ринка Hugмного красива ,слънчева и лятна тема си ни направила smile3521.Мерси   bouquet



Анкетата ми харесва много.Обаче имам въпрос-само с да и не ли трябва да отговаряме newsm78.Може ли да се обосноваваме защо сме дали този или онзи въпрос.

# 5
# 6
  • Мнения: 45
Здравейте момичета! Hug

Да се разпиша и аз в новата тема! Peace

Рина благодаря!  bouquet

Нямам много време, но успях да прочета въпросчетата!
Няма да отговоря сега, защото има въпроси на които не
мога в момента да отговоря еднозначно newsm78 или ми
трябва малко време да ги обмисля! Joy Joy Joy

Хубав и ползотворен ден! Peace

# 7
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 389
Здравейте момичета Hug,
отнема ми векове да публикувам този пост ooooh! /антивирусната ми работи на макс..... Thinking/

Благодаря ти РИНА за новата ни слънчогледено-слънчева тема!
Много е хубава и ме накара да се усмихна ей толкова Grinning


Ели - мерси за събуждането Hug
Алекс се е завърнала Hug
Рина,Иле,Малчева,Вани,Ени Hug

По повод анкета Peace
Идеята е да бъде блиц -анкета, както е обяснила Рина. Точно за това въпроса е в това да се отговори еднозначно, защото на края на анкета смятаме, аз поне да преброя отговорите и да ги обяви Рина в темата. Ако се питате каква е целта, набързо да кажа Peace По този начин ще видим в какъв процент, или какво е съотношението на мислещите по сходен начин и тези който мислят различно. Което от своя страна ще ни направи и една бъдеща дискусия по въпросите да речем при които има 50/50 и от двата отговора или тези с близки по брой гласували.
Естествено, че можем да си коментираме кой, защо и как е отговорил, но след като се отговори еднозначно Peace
И когато дойде време Рина да ни каже резултата от анкетата ще сложим на "масата" за обсъждане само тези въпроси, при които има близко съотношение между Да и Не Peace
Дано да съм го обяснила разбрано
, Вани,Ени - отговора ми за вас е в това, което написах по-горе Peace


А, да ви кажа нашето момче закъса в аватарната, до сега няма гласове... Cry
Отивам да гласувам там и после да мисля по нашите въпросчета

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета!

# 9
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Привет Елдо. Много гот се е получило Peace
Скрит текст:
Харесва ми обработката на долния слой и съчетанието му с въпросителния поглед на Еджи. А и Еджи много приятно е осветен в сребро на този зеленикав цвят на филма отзад. И няма вълнички (пардон - пушек)  Joy Joy

Мац, сори за вкуса на гласувалите момичета. Те явно не знаят какво си може този полегнал "хубавец". А за анкетката - ако разделите с Ринка 7-ми въпрос на два въпроса ми се струва, че няма да сбъркате. Аз лично на така зададен въпрос ми е съвсем трудно да отговоря еднозначно - горе казах защо.

# 10
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 6
Здравейте! Hug

Елдо, чудесно се е получило smile3501

Ринка, благодарности за "слънчевата" тема newsm51 newsm51

Ради, съжалявам за неуспеха ooooh!
Но ми напомни за моето първо впечатление от Мурат/няма да казвам, какво си помислих, че не е никак ласкаво Mr. Green/.
За да се впечатли човек от Мурат трябва да го види в близък, едър план - особено очите.
И остава запленен завинаги Joy Joy

Започвам да мисля по въпросите от анкетата.  newsm78
Че не е никак лесно да се даде еднозначен отговор #Crazy

# 11
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 389
Елдо - готин колаж Hug
Йос - а, при мен беше така - гледам го ден след ден в Аси и си мисля, на ум - Боже, какво има в този newsm78, не е пръв манекен, а ме държи залепена да го чакам всеки божи ден.....и така, мислих известно време и после се влюбих, а може би съм била така още от начало и не съм го съзнавала. Защото противно на очакванията ми, че харесвам само красавци се оказах в плен на Мурат.Но, при него аз съм казвала, то е очи, то е изражение и още един куп неща, да не се повтарям - вие всички си ги знаете Hug
Е, отразиха ме Grinning, имахме малко спам по темата, презентирах им ЛиН и новия му сериал, защото повечето/3мацки от близо30 Mr. Green/ го свързват само с Демир. Както и да е, имаше и една с потекли лиги Wink

Вани -  Hug извинявай за това Peace Не се сърдиш нали Wink
Въпроса няма нужда да се разделя, защото аз говоря за житейската драма - ДА НЕ СЕ БЪРКА С ЛЮБОВНАТА, МОЛЯ. И естествено, че житейската драма кореспондира напълно с насилието и екшъна, която тя поражда Peace Ако искаш да махнем Житейска драма от въпроса, може да помислим....... Peace

Последна редакция: ср, 08 авг 2012, 17:48 от RadoLin4eto_Mac!

# 12
# 13
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 389
Ринка - моля, те ако и ти си съгласна да махнем в 7ми въпрос житейска драма и екшън. Да си остане въпроса само за насилието върху деца. Вани е права Peace Много по-лесно ще се отговори, но аз не съм помислила за това.....
Ама вие сте си добре Mr. Green, деца големи , а моето днес ме е метнало на  afwitch и съм така още newsm29 devil

# 14
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Мац, що пък да се сърдя, не разбрах. Ама аз не отъждествявам житейска драма и любовна драма, а разграничавам насилие от житейска драма.

Житейска драма има и Гурур и това не е свързано толкова с насилието върху него в затвора, а повече с грешката на природата още при неговото раждане.

Житейска драма виждаме и при Аху, въпреки че нея например не я показват като насилена за нищо. Освен че губи родителите си (не по насилствен начин доколкото разбрах) всичко друго при нея е кажи речи доброволен избор.

Житейска драма има и при Еджи и тя не е свързана само с това, което е преживял в затвора. До голяма степен тя е обусловена от неговата емоционалност и ценностна система. Може дори да се дискутира дали тази драма при него не се дължи на "гузна съвест". Двадесет години не ги потърсил за нищо, а сега се раздава като ангел хранител и тича и реве за най-малкото нещо за всеки един от тях.  Още да изброявам ли, че не искам да си очерням патрона повече  Joy hahaha Joy hahaha.

Затова казвам, че ако гласувам за този въпрос ще ми е трудно. Насилие и житейска драма не е едно и също нещо. Житейска драма да отпадне щом не искате два въпроса да са. Обаче аз например обичам да гледам житейски драми на кино и мразя да гледам насилие.

Мац, докато го напиша и ти си се съгласила без бой  Joy hahaha Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт