Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 584 751
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 2 310
  • Мнения: 615
Лозенец ми е някак несиметричен, презастроен, с много тесни улички и като цяло ми прилича на горно- нанадолнище, или се качваш или слизаш... За плъховете, които се ширят на воля, дори няма да коментирам.

Люлин от едно време си минаваше втора ръка квартал на едно ниво с Дружба.

В Младост по соц. време, бяха настанени много преподаватели, учители, актьори, музиканти, научни служители от БАН и може би за това минаваше за малко по-елитно място от Люлин и Дружба. Също е в близост до Витоша и въздухът е сравнително чист. Цените на имотите, обаче, са твърде високи като за отдалечен квартал. Новото, особено на Св. Киприян струва колкото ново по централните части. Старите панели също са скъпи. А това, че има бизнес парк, не го отчитам за предимство, освен ако не работиш точно там и не ти се налага да пътуваш живеейки в Младост.

# 2 311
  • София
  • Мнения: 38 476
Всеки път като стъпа в Люлин и съм УАУ. Честна дума. Последния път бях на една спирка на метрото, наоколо беше много просторно, нови блокове, май Кауфланд имаше.
Аз съм от Младост. Малко по-назад казах, въздухът ни въобще не е чист. В последните години даже праха по мебелите стана ужасно много.
А пък тоя "квартал" по Киприян направо го мразя.

# 2 312
  • Мнения: 46 511
Всеки път като стъпа в Люлин и съм УАУ. Честна дума. Последния път бях на една спирка на метрото, наоколо беше много просторно, нови блокове, май Кауфланд имаше...
По-вероятно Била да е било, при Кауфланд няма метро  Simple Smile
Тук?

А това, че има бизнес парк, не го отчитам за предимство, освен ако не работиш точно там и не ти се налага да пътуваш живеейки в Младост.
Живях там в 2 от частите, преди и след като се появи Бизнес парка. И преди беше натоварено, но след него стана ад. За мен наличието му е огромен минус предвид плана на квартала, при по-добре замислени булеварди не би било проблем.

# 2 313
  • София
  • Мнения: 38 476
Да, май е това - бежовите блокове, Лукойл, на кръстовище.
Много големи булеварди има там, което е много добре.
Аз в Младост съм пеша или с метрото. Движението с коли е ужас в пиковите часове.

# 2 314
  • Мнения: 6 962
След цял живот в Младост, включително почти 2 години баш до Бизнес парка, аз лично се преродих в Люлин. Който иска да ми вярва.  Simple Smile

Въздухът определено е по-чист, вероятно благодарение на западния повей. Бягам доста като включвам и асфалтови бягания - в Младост кашлях редовно след 5-10 км. За двата месеца, в които съм в Люлин белите ми дробове се пречистиха. Малко е като да си бил пушач и да спреш цигарите или поне така си го представям. Не знам на какво се дължи - Младост наистина е много по-близо до Витоша, но е факт.

Тук ми харесва големината на всичко и многото дървета и зеленина. Градинките са абсолютно навсякъде - практически няма блок/жилищна сграда без градинка с катерушки, пейки. Западния парк е като горичка, идеален е и за бягане, и за разходки, и за деца, и за колела. Честно казано, впечатлена съм от начина, по който се поддържат околоблоковите пространства. То са цветя, дръвчета, всичко окосено. Има някои улички, които заслужават снимка. Ако се сетя даже може да наснимам и да кача.

Абе много ми харесва. Не ми харесва още апартамента ни, защото е много дълъг пътя на ремонта, но много се радвам, че си преодолях предразсъдъците и се съгласих да потърсим тук след като цял живот слушам как било бандити, мошеници и крадци, каква дупка и тн. Еми, съседите ни са много мили хора, млади са, усмихнати са, при местенето ни помогнаха. Патрулките си минават насам натам редовно и не изглежда като да е много удобно за дива организирана престъпност. Цигани виждам от дъжд на вятър - основно в 4-5 микрорайон, но те са ми далече, ние сме в 9.

Минус спрямо Младост е, че като че ли има една идея повече кучета. Не, че в Младост няма, но тук са повече. Засега не усещам да има проблемни, но съм предпазлива. Simple Smile

За връзките и магазините няма да коментирам - това е ясно.

# 2 315
  • Мнения: 46 511
Google76, за кучетата - домашни или бездомни имаш предвид? Аз съм в 8 и при нас почти няма, преди 13 г. като дойдохме беше страшно, къде отидоха само мога да гадая, едно единствено остана около нас. Мен много ме е страх и ги знам поименно, както се казва, в района  Joy

Всичко, което си написала съвпада с моите впечатления Peace

Скрит текст:
Скоро гледах стари снимки от времето, когато се нанесохме и установих това със зеленината. Много млади и малки са били дърветата тогава, сега сградите буквално потънаха в зеленината, това също помага за пречистването на въздуха, и птички пеят Simple Smile

2005-та



2015-та

# 2 316
  • Мнения: 6 962
Google76, за кучетата - домашни или бездомни имаш предвид? Аз съм в 8 и при нас почти няма, преди 13 г. като дойдохме беше страшно, къде отидоха само мога да гадая, едно единствено остана около нас. Мен много ме е страх и ги знам поименно, както се казва, в района  Joy

Всичко, което си написала съвпада с моите впечатления Peace

Скрит текст:
Скоро гледах стари снимки от времето, когато се нанесохме и установих това със зеленината. Много млади и малки са били дърветата тогава, сега сградите буквално потънаха в зеленината, това също помага за пречистването на въздуха, и птички пеят Simple Smile

2005-та



2015-та

Не мога да определя, май и двете. Повече хора си гледат кучета и малко повече са бездомните, но аз не изключвам и варианта бездомните да ми се струват повече само, защото още не ги познавам.  Grinning Но за домашните съм сигурна. Само в нашия блок има поне 6, ама са едни сладури - кокера на едни съседи е някакъв много любвеобилен и само се гушка. Grinning В парка има един отрязък от време, когато много хора си разхождат кучетата и тогава ми е едно доста некомфортно да бягам там. В други часове е ОК, но в т.нар. кучешки час се притеснявам доста.
О, и все пак - в Борисовата е поне 10 пъти по-зле в същия час.
След някой и друг месец пак ще коментирам.  Simple Smile

В 8 сякаш имате безкрайно много котки.  Mr. Green

Зеленината е страхотна, да.
Ти беше живяла в Младост, нали?
Хем го определят като много зелен квартал, хем реално в Люлин е по-зелено. Това ми е много странно. Дърветата със сигурност са повече.

# 2 317
  • Мнения: 46 511
Да, в Младост 1 и 2 съм живяла Simple Smile
Домашните кучета наистина много нараснаха за мой ужас. В нашия вход от 2 станаха 6, добре поне, че са някакви малки породи, че...

За котките е така, като намаляха бездомните и настана рай за тях  Mr. Green

За зеленината - Люлин е по-млад и до преди 15 г. наистина не е бил никак зелен. Затова така Simple Smile но определено общината полага големи усилия и има ефект  Peace

# 2 318
  • Мнения: 6 962
Да, в Младост 1 и 2 съм живяла Simple Smile
Домашните кучета наистина много нараснаха за мой ужас. В нашия вход от 2 станаха 6, добре поне, че са някакви малки породи, че...

За котките е така, като намаляха бездомните и настана рай за тях  Mr. Green

За зеленината - Люлин е по-млад и до преди 15 г. наистина не е бил никак зелен. Затова така Simple Smile но определено общината полага големи усилия и има ефект  Peace
И аз бях в Младост 2, и в Младост 4 накрая.

Забелязвам, че много сериозно се гледа на поддръжката. Минават с маркучи да чистят улиците, косят, пръскат против бълхи/кърлежи, всичко изглежда изрядно.

# 2 319
  • Мнения: X
И аз бях в Младост. Някъде  до 131 училище ми е ок, тоест до циганските блокове. Оттам-нататък в последната част на Младост 4  е като лунен пейзаж, въпреки Бизнес парка.
Иначе си го харесвах Младост като квартал, но това пусто придвижване..Тогава още не беше довършено метрото до края и пътувах по Малинов по два пъти на ден. Ужас, ужас, ужас, няма такъв ужас! Simple Smile
Нашето жилище в Бургас преди ми се виждаше на края на света. Като се върнахме от София, бургаския ми квартали ми се струваше направо централен. Сега някой бургазлия като ми каже "ох, колко далеч от центъра живея"( на 15минути с автобус) ми се вижда супер смешно.
А най-абсурдното като идвах с автобус от магистрала Тракия, след като забраниха да спират извънградските автобуси на Плиска. Влизаш в града, минаваш покрай Младост, губиш един час да стигнеш до автогарата. Оттам  пък с градския още близо част, за да се върнеш в Младост 4, обикаляйки града! Е, няма такава глупост и прахосване на време!

# 2 320
  • Мнения: 2 721
Дааам Младост се развали, не че е бил цвете, ама с това ново строителство без мисъл за гаражи е отврат.
Също, никой не мисли, че в тия нови блокове идват млади хора, които в някой момент имат деца, ясли/ДГ няма достатъчно...абе, гениална мисъл.
За мен Бизнес парка е плюс.

Люлин наистина е широко понятие, има много хубави части, но пък други са Sick

# 2 321
  • Мнения: 47 981
Аз пък съм живяла в един от най-търсените и скъпи квартали, и там не всяко жилище на 100 % е хубаво Simple Smile Нито всяко училище, нито всяка ясла и т.н.
Та освен квартал, са важни и други неща Simple Smile  и да се подхожда винаги разумно

# 2 322
  • София
  • Мнения: 38 476
Големи проблеми ще си имаме в Младост 3 с тоя Гранд Каньон ли е коза ли е.
700 апартамента се продават!
Представям си как се опитват да се нахакат с тарикатските коли по улицата с 144 и 81 училища и 3те ДГ! Ще има да се смея сутрин! Или да плача.

# 2 323
  • Мнения: X
Големи проблеми ще си имаме в Младост 3 с тоя Гранд Каньон ли е коза ли е.
700 апартамента се продават!
Представям си как се опитват да се нахакат с тарикатските коли по улицата с 144 и 81 училища и 3те ДГ! Ще има да се смея сутрин! Или да плача.
Продавайте докато е време. Сега интересът към жилище в района на 144 е огромен. Че тези панелки след десетина години няма кой да ги иска.

# 2 324
  • София
  • Мнения: 38 476
Може би още 6-7 години ще задържим. Иначе да, имаме планове за продажба. Не е панелка.

Общи условия

Активация на акаунт