Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 585 103
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 478
Чувала съм от стари архитекти, че застрояването на Манастирски ливади е голяма градоустройствена грешка - от там точно минавали някакви въздушни течения, които прочиствали въздуха на южните и източни квартали. Не случайно резиденцията е построена точно над тях. Сега теченията се сблъсквали в блоковете, образували фунии, а пък смога си оставал за наша употреба  Simple Smile.

# 961
  • Мнения: 379
Манастирски ливади и части от кв. Витоша за мен не са квартали, а клоаки.  Peace Нямам предвид хората там, а сгъчените блокове и липсата на елементарна инфраструктура. За съжаление в тези квартали и в тези условия, растат много деца, които ще приемат много неща за "нормални"що се касае до бъдещето им.

# 962
  • Мнения: 7
Какви са плюсовете и минусите на Оборище?

# 963
  • София
  • Мнения: 28 675
Какво разбираш под "Оборище"?

# 964
# 965
  • София
  • Мнения: 38 595
Ами аз много го обичам тоя район. Обаче, доколкото знам е много скъпо и много трудно се намират свестни жилища. Освен това не знам как е положението с ДГ и училище.
Имам едни приятели с възможности, имат жилище там, но не живеят в него. Имат 3 деца и предпочетоха друг квартал. И една мацка от Форума купи жилище там, и тя не живее в него.

# 966
  • София
  • Мнения: 28 675
Дала си линк и към улицата, и към общината. За кое от двете питаш?

# 967
  • Мнения: 11 120
Административният район е голям - по мое мнение, обхваща три квартала с коренно различни характеристики. Съответно и имат различни положителни и отрицателни черти.

Иначе класическото схващане за "Оборище" е между университета, Заимов и Канала, около едноименната улица и Докторската градина. Основен недостатък там са високите цени и стария сграден фонд (някои от сградите са в добро състояние и строени с високо качество, други не).

Районът около Черковна и Подуене е съвсем друга работа (за мен това е квартал, отдалечен от центъра, при това с лоша инфраструктура и комуникации), а между Дондуков и Сливница - съвсем трета. Той пък е баш централен, но има други недостатъци.

# 968
  • София
  • Мнения: 38 595
Между Дондуков и Сливница вече си е квартал край Гарата.

# 969
  • Мнения: X
Районът около Черковна и Подуене е съвсем друга работа (за мен това е квартал, отдалечен от центъра, при това с лоша инфраструктура и комуникации)...

На мен пък ми е любим. И точно това наричам аз сърцето на Оборище - районът между Канала, Военна Академия, Черковна и Мадрид. Между Черковна и Ситняково и Мола вече е съвсем различно и не толкова хубаво.
Долната част на Оборище (от къщите-близнаци на канала до Библиотеката), си е вече район "Докторска градина" и е много, много скъпо и гъзарско.

# 970
  • Мнения: 11 120
Жаве,
разни хора - разни идеали Wink но всичко това се води район "Оборище" (както и от другата страна до Сливница и Банята), виж картата на районната администрация.

И като се води, съм сигурна, че го използват при продажбите - както под името "Лозенец" продават всичко от НДК до Парадайз. Което аз намирам за абсолютно безумно, де.

# 971
  • Мнения: X
Жаве,
разни хора - разни идеали Wink но всичко това се води район "Оборище" (както и от другата страна до Сливница и Банята), виж картата на районната администрация.

И като се води, съм сигурна, че го използват при продажбите - както под името "Лозенец" продават всичко от НДК до Парадайз. Което аз намирам за абсолютно безумно, де.
Така е. И кооперация срещу Сточна гара съм я виждала обявена като район Оборище.

# 972
  • Мнения: 6 995
Аз работя зад Заимов. Не живея тук, но бързи впечатления - няма места за паркиране. Много магазини и заведения (логично, център). Места в детските градини/ясли няма (синът ми е на опашка за тази срещу офиса ми).

# 973
  • Мнения: 1 748
Момичета, чувала съм, че в Младост 4 има цигани. Можете ли да ми кажете, в кой район са те и доколко са напаст. Криминален квартал ли е като цяло? Кои са по-цивилизованите и кои по-криминалните му части?

# 974
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Цигани в Младост... не знам да живеят някъде из квартала, а 10 години живях там. Не мога да посоча "криминални" части от квартала също така, за толкова време не чух някой да е бил ограбен или нещо друго лошо да е станало. Но това е моето мнение, не претендирам за 100 % обхват на целия квартал.

shinebox откъде си чувала за цитани в Младост?

Общи условия

Активация на акаунт