Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 8 тема

  • 112 270
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 45
да можеш да направиш бял шоколадов ганаж
кой звездички в кой пост???

# 166
  • Мнения: 9 699
Жълтите от твоите снимки са супер.

# 167
  • Мнения: 45
изрязала съм ги с формичка от марципан са.
П.П. и към шоколадовия ганаж може да добавиш и масло ( аз поне слагам)

# 168
# 169
  • Мнения: 10
Звездичките, доколкото виждам, са изрязани от фондан с форма за звездички Simple Smile   chef

# 170
  • Мнения: 10
....а значи обърках материала

# 171
  • у дома
  • Мнения: 7 141
ВЕСЕЛА КОЛЕДА!!!

# 172
  • София
  • Мнения: 8 113
Нали силиконовите форми не се мажат с мазнина?

# 173
  • Мнения: 22 867
Нали силиконовите форми не се мажат с мазнина?

По принцип не, препоръчва се преди първото печене само да се намажат. Peace

# 174
  • Мнения: 498
За много години! Хайде никой ли не е правил мъфинки)))

Едни от мен
http://inagg.blogspot.com/2012/12/blog-post_22.html

# 175
  • Мнения: 1 111
да можеш да направиш бял шоколадов ганаж

е, аз пробвах,но още като разтопявах на водна баня белия шоколад и той се прецака,отдели се нещо като масло,мазнина някаква,а самия шокоад стана на буци....как с епроцедира с бял шоколад

Ина,тези мъфинки са страхотни , Иляна Раева би се зарадвала на такъв подарък,но едва ли биха ги изяли тя или гимнастичките й... newsm39

# 176
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
да можеш да направиш бял шоколадов ганаж

е, аз пробвах,но още като разтопявах на водна баня белия шоколад и той се прецака,отдели се нещо като масло,мазнина някаква,а самия шокоад стана на буци....как с епроцедира с бял шоколад

Ина,тези мъфинки са страхотни , Иляна Раева би се зарадвала на такъв подарък,но едва ли биха ги изяли тя или гимнастичките й... newsm39
защо разтопяваш шоколада на водна баня?
За направата на ганаш се затопля течна сметана до точка на кипене и се добвя шоколадът вътре в сметаната, където с разбъркване се разтопява сам, аз настъргвам шоколада за да е по лесно, но не бива да е предварително разтопен Peace

# 177
  • Мнения: 685
Имам някакви такива форми като за бонбони и сладки и искам да направя някакви кексчета  newsm78 Ще е бъде ли работата?
Гледам стотици рецепти, ама дайте нещо, което ще е най-лесно и ще ми се получи от раз  Praynig

# 178
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 5
Имам някакви такива форми като за бонбони и сладки и искам да направя някакви кексчета  newsm78 Ще е бъде ли работата?
Гледам стотици рецепти, ама дайте нещо, което ще е най-лесно и ще ми се получи от раз  Praynig

Аз имам такива малки формички метални(спомен и наследство от моята баба)и в тях пека мъфинки. Стават "за една хапка".Пробвала съм почти всички рецепти от темата.Най-много ми допадат с ябълки една рецепта и една за мъфини с овесени ядки.
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg114272.html#msg114272

# 179
  • Мнения: 685
 Hug Ваня, благодаря, ще ги пробвам, не изглежда да стават трудно.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт